Riigireetur kaitseväes

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Järgneva info üldnimetus võiks olla BIZDETS POLNÕI.......

Esmasp. 3.sept pidas KaPo riigireetmises kahtlustatavatena kinni 2 x meest: isa ja poja Pjotr VOLINi (s.1953) ning Deniss METSAVASe (s.1980).
Kuriteo toimepanemise ajal teenis D.METSAVAS KV peastaabis. Mõlemaid, nii isa kui poega, kahtlustatakse koostöös vene sõjaväeluure GRUga ja salajaste dokumentide edastamises viimasele.
Major METSAVAS oli 1998.a ajateenija ning alates 2000.a kaitseväe kaadris. Erialalt suurtükiväelane, lõpetas KVÜÕA põhi- ja keskastme kursused, misjärel teenis Kirde KRK staabis ning (kuni tänaseni) KV peastaabi operatiivosakonnas - kus juhtis suurtükiväe arendamisega seotud tegevusi.
Infot vene sõjaväeluurele edastati viimase 5a jooksul.

Tuleb veel :evil: :evil:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 05 Sept, 2018 12:35, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas hjl85 »

Borja kirjutas:Järgneva info üldnimetus võiks olla BIZDETS.......

Esmasp. 3.sept pidas KaPo riigireetmises kahtlustatavatena kinni 2 x meest: isa ja poja Pjotr VOLINi (s.1953) ning Deniss METSAVASe (s.1980).
Kuriteo toimepanemise ajal teenis D.METSAVAS KV peastaabis. Mõlemaid kahtlustatakse koostöös vene sõjaväeluure GRUga ja salajaste dokumentide edastamises.
Major METSAVAS oli 1998.a ajateenija ning alates 2000.a kaitseväe kaadris. Erialalt suurtükiväelane, lõpetas KVÜÕA põhi- ja keskastme kursused, misjärel teenis Kirde KRK staabis ning (kuni tänaseni) KV peastaabi operatiivosakonnas - kus juhtis suurtükiväe arendamisega seotud tegevusi.
Infot vene sõjaväeluurele edastati viimase 5a jooksul.

Tuleb veel :evil: :evil:
Nagu pressikal kuulda oli siis tuleb ikka kaitseplaanid osaliselt ümberteha. Deem küll :twisted:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ma ei öelnud ilmaasjata, et sellise uudispommi nimi on BIZDETS POLNÕI...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4854
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Gideonic »

Borja kirjutas:kus juhtis suurtükiväe arendamisega seotud tegevusi
Huvitav kas on mingeid seoseid nende ülekatteta 12-haubitsalised patareidega? Mäletan et keegi suurtükiväelane (kes muu kui peastaabis arendamisega tegelev ohvitser?) säärast asja heaks kiitis.

Muidugi nõus, et kõige muuga võrreldes ei ole sel isegi mitte tertsiaalset tähtsust ...

EDIT:
Ja tibake juttu "üliedukast" integreerumisest. Denissi sõnavõtt Vabariigi Kodanikes 2016. a:
Deniss Metsavas kirjutas:Ma ise tulin riigikaitseõppe laagrist saatesse.
Võrreldes 10 aasta taguse ajaga oskavad vene noorukid eesti keelt palju paremini.
Nad teavad Eesti kultuuri ja Eestit tervikuna paremini.
Nad integreeruvad palju paremini. Nad teavad, et on olemas Eesti riik, mida on vaja kaitsta.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Peeter »

Mõtleme pigem rahulikult, mida see tähendab. Mulle tundub nii:

1) Ma arvan, et Kõude ost ei ole paha, eriti kui poliitikutelt teine pataljon ka välja pressida, kui nad pappi juurde panevad. Lepingulisest võimalusest ju räägiti. Vaevalt, et reetur üksi seda asja otsustas või olulises osas suunata suutis. Nii suurt võimu pole isegi KV juhatajal, et ta üksi ja omaenese tarkusest midagi saaks ära teha ning otsus on tegelikult sarnane KV varasema käekirjaga - võtame keskmiselt kalli ja hea ning vaatame väga seda edasise hooldamise-teenindamise külge. Umbes nagu CV-d.

2) Papi juurdepanemine on põhiküsimus nii tulejõu tõstmise ja kui teiste võimete arendamise juures. Kui ma kusagilt kahjurlust (või pigem mõjuagentlust ja pigem väljastpoolt Kaitseväge) otsiks, siis aastal 2014-15 langetatud otsuse protsessist iseseisva kaitsevõime suurema rahastamise teema siis lihtsalt maha raiuda kui rahvas sellega tõenäoliselt väga nõus oleks olnud. Praegu on seda juba poliitiliselt väga raske saavutada, ehkki sinna poole on võetud suund.

3) Muidugi on naabrimehel nüüd ilmselt kõik teada, mis meie raskemat relvastust ja sellega seotud probleeme puudutab, kuid ma arvan, et selle pildi said nad kokku ka avalikest allikatest ja madalama tasemega agentidelt. Nii, et kõige valusam see laks nüüd ei ole. Ma muidugi ei oska arvata, kas reetur võis anda üle mingit spetsiifilisemat tehnilist saladust (mingid side-, radari- vmt teemad). Siis oleks asi hullem.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4050
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Some »

Kuivõrd ohtlik meie kaitseplaanide teadasaamine on? St üldjoontes peaks nagunii aimatav olema kuidas me ennast kaitseme. Või on kaitseplaanides konkreetsed positsioonid kirjas kuhu üks või teine üksus häire korral liigub? See oleks küll valus.
Tegelikult peaks vist kaitseplaane tegema arvestusega, et vaenlane teab neid, sest pole välistatud, et ka uued plaanid lekivad välja.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:Mõtleme pigem rahulikult, mida see tähendab. Mulle tundub nii:
1) Ma arvan, et Kõude ost ei ole paha..
..sitta siin neist KÕUdest...
Aksel oli aastaid KVPS operatiivosakonna "suurtükiväeexpert" - mis pidi tagama juurdepääsu enamvähem kõigele kaitseplaneerimisse puutuvale.. sest enamvähem kogu kaitseplaani(de) lahinguline osa puudutab paratamatult ka kaudtuletoetust.. lisaks võis aksel olla seotud NATO-poolse tuletoetuse koordineerimise-kooskõlastamisega plaanides :|

KVJ ütles juba, et kamin on moodustanud spetsKOMISJONi - milline peab tuvastamine aksli tekitatud KAHJU ULATUSE (loe: kaitseplaanide muutmis/hägustamisvajaduse ja -ulatuse).

Maha lüüa koer - koos isaga(-ei olnud nali).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma ei tea, aga ei usu, et nii detailsel tasemel (positsioonid jmt) plaane sel tasemel oleks. Iga tase teeb ikka plaane oma detailsusastmega. Ning nagu akf Some kirjutas - eks palju on aimatav ja kokkupandav avaliku info ja madalama taseme pudemete pealt.
Ilmselt on osa plaane ka juba ringitegemisel/tehtud. Mis on muudetav ja ümbertehtav, ei ole väga ohtlik. Ohtlik on see, mida nii kergelt ümber ei tee. See tuletoetuse koordineerimine-kooskõlastamine on tõesti point, aga ma kahtlen kas väga suur, sest ligiduses pole just ülearu tuletoetajaid.
Maha lüüa koer - koos isaga(-ei olnud nali).
Akf Borja viimase konstruktiivse ettepaneku kohta: võiks tõesti mõelda, kuidas suurendada vahelejäämise üldpreventiivset mõju. Vot siin võiks küll strateegiline kommunikatsioon koos vastuluurega oma ajusid liigutada.
Viimati muutis Martin Peeter, 05 Sept, 2018 14:26, muudetud 2 korda kokku.
Dona nobis pacem!
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas hjl85 »

Kahju, et meil ei eksisteeri spetsiaalset sõjaväe kohut nagu paljudes riikides (USA näiteks) ja kus mõistetavad karistused ja kandmise tingimused on palju, palju karmimad.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Peeter »

Delfi arvab ka, et taktikalised plaanid:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83576993
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Muuseas - üks, mis nüüd kohe järgneb:
vene pool (s.t FSB) hakkab kiiresti otsima (ja leiab ka :lol: ) uusi "eesti spioone" - sest on ju vaja värskeid "pantvange", keda vahelejäänud rottide vastu vahetada :|

Niiet vaatke ette kõik eesti mehed, kel plaan idanaabri juure odava viina jm kauba järele minna :twisted: :twisted:

Kusjuures ÜLDSE EI OLNUD nali.......


P.S.
..eelmises postis viidatud DELFI lugu on, nohh - mõttetu
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Runkel
Liige
Postitusi: 2809
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Runkel »

Simmi kaaluga valus laks. Raisk.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas:Muuseas - üks, mis nüüd kohe järgneb:
vene pool (s.t FSB) hakkab kiiresti otsima (ja leiab ka :lol: ) uusi "eesti spioone" - sest on ju vaja värskeid "pantvange", keda vahelejäänud rottide vastu vahetada :|

Niiet vaatke ette kõik eesti mehed, kel plaan idanaabri juure odava viina jm kauba järele minna :twisted: :twisted:

Kusjuures ÜLDSE EI OLNUD nali.......

Ma arvan, et prügikala vastu teda ei vahetata. Võrdse vahetuse pärast ei peaks me ju muretsema. Ehkki Venesse ei soovita kellelgi reisida.
Dressen- Kohveri vahetus ei olnud ebavõrdne (oma mees tuli ikka koju tuua!) ja ma ei usu ka, et see Susi oma oleks olnud. Nii lihtsalt ei tehta. Suvalisi Vasjasid on meie kinnimaja täis, vot neid võib suvaliste Raivode ja Tõnude vastu vahetada.


Aga oli värbamiseks sobiv sihtmärk: etniline venelane, vangivahi poeg, praaliv jutt, avalikkuse ees väljendatav kõrge enesehinnang (mis maskeeris ilmselt mingit ebakindlust), tõenäoliselt suur elamustevajadus, ma ei tea, kuidas selle tarkusega oli...

Dressen oli valusam, sest andis ära luust ja lihast inimesi - informaatoreid. See on midagi, mille peale läheb igal operatiivtöötajal s... keema. Simmi suhtes ma ei ole üldse nii veendunud - ma arvan, et sellist infot lobiseb mõni Vene-sõbraliku liitlasriigi diplomaat Vene kolleegile ka veiniklaasi taga, aga kuna ta oli esimene suurem pauk, siis puhuti suureks. Simmist ilmselt hullem.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Deniss Metsavas läbis ajateenistuse üksik-vahipataljonis, aasta pärast ajateenistust, 2000. aastal asus ta samas väeosas tööle rühmaülemana. Ta astus Tartus Kõrgemasse Sõjakooli maaväeohvitseri põhikursusele. Aastatel 2007-2009 läbis ta seal sõjaväelise juhtimise magistriõppe.

Tema magistritöö teema oli «Lihtsustatud operatiivplaneerimise protsessile tuginev sõjaliste operatsioonide analüüsi metoodika». Metsavase sõnul kujundas sõjakool temast ohvitseri «kui haritlase, ühiskonna täiesti erilise kihi esindaja».

Kõrgema sõjakooli õpingute kõrval läbis ta kolmeaastase täienduskursuse Soome armee sõjaväekoolis. Aastaid teenis ta suurtükipataljonis nii patareiülemana kui ka suurtükiväekooli juhina.

2011. aastal sai ta 1. jalaväebrigaadi tuletoetusohvitseriks, 2012 suundus ta Estcoy-15 kompnaii koosseisus NATO välismissioonile Afganistani. 2013 sai tast kaitseväe peastaabi suurtükiväe inspektor, kes tegeles suurtükiväe kui väeliigi arendamisega, aga ka suurtükiväe kui ka miinipildurite üksuste töö korraldamise ja tegevväelaste väljaõppega.

Metsavas on töötanud riigikaitseõpetajana Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis.
https://www.postimees.ee/6275205/riigir ... tseopetaja

Kui ta 5 aastat tegutses, siis alustas kohe, kui pärast Afganistaani peastaapi sai.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas oleeg »

Samas artiklis on ka viide raamatule, mis hetkel vist juba kuumaks kaubaks:
2016. aastal oli Metsavas üks peategelastest raamatus «Laigulised edulood», kus vene päritolu ohvitserid rääkisid oma eluloo.
https://www.postimees.ee/6275205/riigir ... tseopetaja

Mis aga kaitseplaane puudutab, siis Eestil on plaanide ümbertegemise kogemus olemas (Trankman)! Muuseas, uued plaanid said paremad...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist