Kevadtorm 2019

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Selle kõige juures pean avaldama suurt tunnustust foorumlasele Borjale, kes oma tuntud headuses, ei "unustanud" kiidusõnade kõrval kõiki korralikult täis pas..damast. Kas on üleüldse võimalik, et ilma saaks? Kas on üleüldse võimalik jagada oma heameelt ja väljateenitult kedagi tunnustada ilma järjekordset hunnikut ja jama kokku keeramata?
Hea PALM - sa meenutad mulle (järjest enam) ühte kiuslikku naispresidenti, kes igas oma avalikus esinemises peab vajalikuks rahvuslasi "täis pas..dada" :?
Aga kuna kordamine on tarkuse ema, olgu siis veelkord:
Borja kirjutas:Pakun välja, et neid lahinglaskmisi planeerinud-läbiviinud ohvitserile(-ilmselt major/kapten) Kotkaristi V kl teenetemärk ja korraldava ohvitseri kõrval enim higi valanud allohvitserile(-ilmselt veebel) Kotkaristi kuldrist - oleks väga normaalne.
Kui KVJ peab vajalikuks rohkem kaadrit KV teenetemärkidega ära märkida, oleks ka Ok.
Veiko Palm kirjutas:Ja kust üleüldse tulevad need enesekindlad, kuid ilma igasuguse aluseta, väited "normaalsetes sõjavägedes", "valdav praktika", "ei ole relevantne", "jätab varju "põllul" teeniva"? Aitäh!
Kogemustest ikka, Veiko - üüratust kogemusest muidugi.. pluss elukestev enesetäiendamine :|
Ja kõike head sullegi :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas: … Hea PALM - sa meenutad mulle (järjest enam) ühte kiuslikku naispresidenti, kes igas oma avalikus esinemises peab vajalikuks rahvuslasi "täis pas..dada" :?
Mulle jälle meenub (elukogemusest 8) ) üks "kiuslik" kaasfoorumlane, kes igas sõnavõtus viskab mingi sapise repliigi just praeguste juhtkonna pihta.
Võta vabalt - ei ole asjad enam nii, nagu meie elukogemus , mis läheb mitmete aastate taha, ütleb. Asjad on aastatega muutunud ja muutuvad veelgi. Kas paremaks või halvemaks, seda näitab aeg pikemas perspektiivis ning hinnang eeldab olukorral "käe pulsil hoidmist".
Meie sinuga seda ei saa neutraalselt teha, sest ilmselt puudub teadmisvajadus ja vastava taseme luba … :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:Mulle jälle meenub (elukogemusest 8) ) üks "kiuslik" kaasfoorumlane, kes igas sõnavõtus viskab mingi sapise repliigi just praeguste juhtkonna pihta.
Võta vabalt - ei ole asjad enam nii, nagu meie elukogemus , mis läheb mitmete aastate taha, ütleb. Asjad on aastatega muutunud ja muutuvad veelgi..
..asjad muutuvad kindlasti, mart2 - aint kolmanda brigaadi kiiret vajadust ei muuda hetkel miski - vot tak. Ja see, et 2 x kindralit, kel on kõik trumbid käes asi täna ära teha, ihust-hingest vastu põtkivad // võimalusi ei otsi - see kõneleb pigem mugandumisest ja tahtmatusest kui sellest, mida sina siin toonitada üritad...

P.S.
ning meil sinuga, mart2, on see teenistuslik kogemus ikka suht erinev ka - täpsemini ei ole see väga võrreldav(-sa tead seda isegi)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas:
..asjad muutuvad kindlasti, mart2 - aint kolmanda brigaadi kiiret vajadust ei muuda hetkel miski - vot tak. Ja see, et 2 x kindralit, kel on kõik trumbid käes asi täna ära teha, ihust-hingest vastu põtkivad // võimalusi ei otsi - see kõneleb pigem mugandumisest ja tahtmatusest kui sellest, mida sina siin toonitada üritad...
Eee???

See kiire vajadus on siiski lihtsalt sinu väide, mida sa eriti ka põhjendada pole püüdnud. Ma arvan, et suurem osa selle foorumi või teema lugejatest on seda meelt, et kolm oleks parem kui kaks, ja neli veel parem. jne. Aga...

Seda eelnenud diskussiooni mõttega lugenuna ma pakuks, et järgmine (brigaadi tasemel) väekoondis saab Eestis olema hoopis meie soomusmanöövervõime. Kunagi kui liikurid käes ja kasutusel.

Praeguste territoriaalkaitseüksuste baasil peaks ilmselt (territooriumi suurust arvestades) moodustama kusagil tulevikus ilmselt veel kolm (brigaadi tasemel) väekoondist või staapi, mis neid haldaks. Üks Tallinn-Harju-Rapla-Lääne piirkonda, teine Viljandi-Võru-Pärnu piirkonda. Kolmas Moonsundi arhipelaagi.

Hädavajadust (ja võimalust pea tasuta) kohe kolmandat brigaadi moodustama hakata sa aga siiski tõestada ei suutnud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas: See kiire vajadus on siiski lihtsalt sinu väide, mida sa eriti ka põhjendada pole püüdnud..
..on piisavalt põhjendatud - ja kes saab aru, see saab (kõik ei saagi)..

Seda eelnenud diskussiooni mõttega lugenuna ma pakuks, et järgmine (brigaadi tasemel) väekoondis saab Eestis olema hoopis meie soomusmanöövervõime..
..nii arusaamatu lausung, et pole midagi kommida ka..

Praeguste territoriaalkaitseüksuste baasil peaks ilmselt (territooriumi suurust arvestades) moodustama kusagil tulevikus ilmselt veel kolm (brigaadi tasemel) väekoondist või staapi, mis neid haldaks..
..nii sürr väide, et pole lihtsalt mõtet kommida..

Hädavajadust (ja võimalust pea tasuta) kohe kolmandat brigaadi moodustama hakata sa aga siiski tõestada ei suutnud..
..vt esimest kommentit sinisega..
Mul on sulle hea soovitus, tyrk - on rida teemasid, mida sa ikka kohe absoluutselt ei valda.. et märksa nutikam oleks, kui sa neist teemadest eemale hoiaksid - jätad siis endast targema mulje (nothing personal).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas suurtükimees »

Vanaisa mul ütles ikka, et vaja võib minna palju asju ja tahta võib veel rohkemaidki, aga ega nad sul seepärast veel õuele tule. Kui rahakott (ja muud ressursid) ei kannata, peab vähemaga läbi ajama. Aga vabandan, ma ei ole kaugeltki nii pädev ega nii suure kaliibriga, et peale ironiseerimise siin midagi mõistlikku kaasa rääkida, lihtsalt juhin tähelepanu asjaolule, et väga tihti saadetakse korda siin väitlemise käigus Nirvana eksijäreldusi https://en.wikipedia.org/wiki/Nirvana_fallacy, mis ei ole argumendid!!!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas:
Mul on sulle hea soovitus, tyrk - on rida teemasid, mida sa ikka kohe absoluutselt ei valda.. et märksa nutikam oleks, kui sa neist teemadest eemale hoiaksid - jätad siis endast targema mulje (nothing personal).
Mina aga ütleks, et sulle Borja on hoopis omane sisulise argumenteerimise asemel asuda oponente ründama. Kasutama isiklikke argumente.

Ja see märkus on muuseas ka täiesti isiklik. Soovitan järeldused teha.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aga läheks siis äffardustest teemasse tagasi :mrgreen:
Martin Herem kirjutas:Jätkan eduraportöörlusega.
..
Kolmandaks erineva taseme juhtimiselementide tase. Inimesed, oskused, infosüsteemid. KV PJuPu, Maakaitse PJuPu, brigaadid, ÕV, MeV, TVJ - neid ma olen näinud. Minu arvates läheb väga hästi.
Küsimus selle "Maakaitse PJuPu" kohta mul juba nädalapäevad keelel/meelel..

Et millega see (ilmselt) KLi põhine "põhijuhtimispunkt" tegeles - millist sõda // osa sõjast juhtida(-mängida) üritas? Kas oli tema kavandet tegevus kuidagi geograafilislt piiritletud või mitte? Kui mitte, kas ta siis üritas (midagi) juhtida risti-rästi brigaadide vahel? Ses mõttes, et ühte ja sama sõda kunstlikult "viilutada"?

Et mis oli sellise juhtimispunkti roll ja pädevus KevadTormil?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Martin Herem »

Proovin 12 h jooksul vastata.
Aga natuke sarnaneb MKS Omakaitse staabiga.
Brigaadidel on oma "opbox".
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Martin Herem »

Esiteks tuleb tunnistada, et MKS tegutses Kevadtormi ajal hoopis oma stsenaariumi järgi ja seepärast piirdub “osalemine” pigem kattuva ajavahemikuga. Miks nii - ei oma suuremat tähtsust.
See aga ei vähenda kuidagi nende taset.
MKS ülesanne on juhtida KL baasil ettevalmistatud ja moodustatud üksuseid ning koordineerida nende ja tsiviilstruktuuride tegevust.
Alluvateks üksusteks Maakaitseringkonnad - neil on alluvuses lahingugrupp + kompaniid / rühmad ja nende ülesanne on kaitseväe tegevuse korrdineerimine kohalike tsiviilstruktuuridega.
Peamine koordinatsioon toimub loomulikult Siseminiga, TVJga ja kõige muuga, mis seotud kujundavate või tagavate tegevustega. Lisaks veel ülasanded liitlaste toetamisel.

Siit jõuan Borja igatsetud Kaitseliidu baasil formeeritava kolmanda brigaadi juurde ... millest räägin teine kord ja õige teema all :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2019

Postitus Postitas Kriku »

Ajateenijatest lahingkaamerameeskonna tehtud väike kokkuvõte lahinglaskmistest: https://www.youtube.com/watch?v=10BR2vsNvtc

"Sõdurilehe" videolugu: https://www.youtube.com/watch?v=-ZBfVY6zNTA
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 2 külalist