NATO laienemine

Vasta
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

NATO laienemine

Postitus Postitas Tminoff »

Kollektiivse julgeoleku pakti organisatsioon on ametlikult teatanud, et muutub edaspidi aktiivselt sõjaliseks organisatsiooniks, vastukaaluks NATO-le Kesk-Aasia piirkonnas.

1992.aastal sõlmisid 7 SRÜ riiki kollektiivse julgeoleku pakti. 2002.aasta kevadel otsustati see pakt varjusurmast välja tuua ning selle sõlminud riikide baasil moodustada regionaalne organisatsioon.

Praeguseks on organisatsioonil vaid kiirreageerimisüksus, mis koosneb nelja riigi pataljonist - Venemaa, Kashstan, Kõrgõzstan ja Tadžikistan. Nendesse jõududesse kuulub 1500 meest. Venemaa mitmele ettepanekule moodustada pakti riikide territooriumile ühised sõjaväebaasied on siiani reageeritud väga ettevaatlikult.

Organisatsioon mis oma nimekujult meenutab kummalisel kombel kunagist Varssavi pakti organisatsiooni kuuluvad: Venemaa, Valgevene, Armeenia, Kasahstan, Usbekistan, Kõrgõzstan, Tadžikistan. SRÜ riikidest ei ole paktiga ühinenud Ukraina, Moldova, Asertbaidžan, Türkmenistan ja hiljuti sealt välja astunud Georgia.
Pärtel
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

nendest eelnevalt nimetatud riikidest saab tõsiselt võtta vaid Venemaad ennast, Kashastani ja siis ka Valgevenet. Armeenia, nagu me teame, sõltub vaid VF abist. Usbekistan, Kõrgõstan ja Tadžikistan on enamjaolt minu jaoks tume teema. esimesel neist peaks olema teatud ligipääs naftale, aga teised on küll rohkem saajad kui et andjad. seega jääb sellest seitsmikust järele vaid 3 riiki. neist kolmest ma ei usu, et Kashastan hakkaks midagi konkreetselt ette võtma, kuna see riik, mis iseenesest on küll suur, ei oma erilist positsiooni ning tal ei peaks ka vaenlasi olema. Valgevene juba näitas üht oma palet Gruusia konflikti ajal, kui ei tõtanud eriti kiiresti VF poliitikat heaks kiitma. selle riigi puhul saab tegemist olla vaid naturaalmajandusega - sina mulle naftat/gaasi, mina sulle poliitilist tunnustust. tahame või mitte, aga oma niivõrd kuivõrd tõsiseltvõetavusega jääbki järele vaid VF üksinda, sellest seitsmikust. pigem on siin proovima hakatud luua üks nn sõjaline vastuüksus NATO-le, aga olgem ausad, see on praegu pigem naerukoht. ahjaa, veel. kui ma ei eksi, siis asub ühel neist - Usbekistan-Tadžikistan-Kõrgõstan territooriumil ju ka USA sõjaväebaas. vaevalt et see riik seda koostööd SRÜ liinis nii tõsiselt siis võtab.
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tminoff »

Ma olen Prteli üldjoontes nõus, et seda NATO juttu ei saa väga tõsiselt võtta.
Oma rahvaarvult on Venemaa kõrval arvestatvad just Kashstan (ligi 20 milj el) ja Usbekistan üle 20 milj el).
Mis puudutab Kasahstani, siis venelaste suhtes Pärtel eksis. Eriti Kashstani põhjaosas on alasid vene enamusega. Just seetõttu vaevalt et Kashstan tunnustab Abhaasia ja Lõuna-Osseetia iseseisvust.

Teisalt ei tõtta ilmselt ka Kasahstan nagu ka Valgevene Venemaad jäägitult toetama. Valgevenel küll veel tegelikult nõukogude ajast Venemaaga ühine õhukaitse struktuur. Kashstan aga mängib nn kahe tooli mängu, peab sõjaväeõppusi nii Venemaaga kui ka NATO-ga. Näiteks 15.09 algasid rahvusvahelised sõjaväeõppused "Stepikotkas-2008", koos Suurbritannia ja USA sõjaväe üksustega. Õppuse eesmärgiks on harjutada rahuvalve missiooni konfliktikoldes rahvusvaheliste rahutagamise jõudude koosseisus.

08.09. algasid aga näiteks Kashstani-Venemaa ühisõppused "keskus-2008". Need on samuti rahuvalve õppused. Mõlemad õppused toimuvad samal ajal erinevates paikades Kasahstani pinnal.

Venemaale on sõjaliselt muidugi oluline ka Armeenia. Aserbaidžani meelitavad oma poolele nii USA kui ka Venemaa. Samal ajal on Venemaa toetanud Mägi-Karabahhi küsimuses kindlalt Armeeniat. Nii kurb kui see ka ei ole kuid läbi ajaloo on Venelaste kinlaks liitlaseks Kaukaasias olnud põhja pool Kaukasuse peaahelikku osseedid ja lõuna pool armeenlased...

Huvilistele olgu toodud ka arvud, kui palju toetas USA sõjaliselt endisi NLiidu vabariike 2007.aastal rahaliselt.

Kokku oli USA sõjaline toetus teistele riikidele 2007.aastal summas $ 11 910 160 000.

Toetust ei saanud Venemaa ja Valgevene.
Ukraina (laskemoon, tagavaraosad, ujuvvahendid, väljaõpe ja treening) - $ 10,1 milj.
Moldova (siidevahendid) - $ 570 tuh.
Armeenia (varuosad) - $ 3,1 milj.
Aserbaidžan (sidevahendid, väljaõpe ja treening) - $ 4,86 milj.
Georgia (laskemoon, sidevahendid, lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) - $ 25,1 milj.
Kashstan (lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) $ 5,3 milj.
Kõrgõzstan (elektroonika, sidevahendid) $ 5,7 milj.
Tadžikistan (varuosad) $ 128 tuh.
Türkmenistan (tehniline abi) - $ 85 tuh.
Usbekistan (patrull-laevad ja varuosad) - $ 8,2 milj.

Võrdluseks ka USA sõjaline abi Baltimaadele:
Eesti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 4,2 milj.
Läti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $3,3 milj.
Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 1865
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.
23,4 milj Leedule? :shock: Mis sõjaks teda siis nii võimsalt ülesse töötatakse? Üldiselt tundub, et mida vähem venelasi riigis elab, seda suurem on USA abi sellele riigile.
[size=75]* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 * [color=#0000FF]Слава Україні![/color][color=#FFBF00]Героям Слава![/color][/size]
Pärtel
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

ise kunagi koos kasahhidega teeninuna võin öelda, et seal maal elab neid kahesuguseid - ühed, kes on venestunud (näeb välja nagu ehtne kasahh, aga räägib puhtalt vene keelt - suurlinna elanik) ja teised, kes on stepirahvas, kes on küll puhtad kasahhid, aga haridus jätab neil soovida. lisaks elab Kashastanis päris palju endisi nn volga-sakslasi. ma ei arvagi, et Kashastan mängiks vaid ühte väravasse. pigem on talle tõesti otstarbekam hoida suhteid nii VF, kui ka USA-ga. venemeelsete kogukond on tolles riigis tõesti suur, aga kui pole antud otsest põhjust, siis ei saa ka VF kallale tungida. kui ainult Kaspia mere nafta. mis puudutab teisi seitsmiku maid, siis vist ainult Armeenia omab konkreetset sõjalist kogemust (kofliktid Azerbadžaaniga), teistel peaks see puuduma.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 5828
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest

Postitus Postitas kaur3 »

Medvedjev räägib seoses Moskvas toimuva Müncheni konverentsiga.
По поводу отношений между Россией и НАТО Медведев подчеркнул, что они всегда были трудными. Он согласился с высказываниями членов конференции относительно того, что в России "есть ощущение, что НАТО является неким агрессивным составляющим по отношению к России". "И, наверное, во многом это заблуждение", - уклончиво заметил президент.

Нынешнее ощущение агрессии со стороны Североатлантического альянса может быть, по мнению президента, связано именно с наследием прошлого, которое осталось в ощущениях людей. "Все мы имеем какой-то исторический бэкграунд. Это, безусловно, отягощает наши отношения, в том числе отношения с НАТО", - сказал Медведев.

Он добавил, что эти вещи "довольно крепко сидят в головах людей и в России, и в Европе, и в США". "Может, это такое бытовое преломление прежних подходов, но оно есть. И мы сами это чувствуем. Причем нужно откровенно говорить: это есть и у нас, и в других странах", - сказал президент РФ.

Медведев отметил необходимость преодоления таких предрассудков. По его словам, их необходимо менять путем "идей общественного примирения". В качестве примера президент привел российско-польские отношения. "Казалось бы, очень трагичное происшествие позволило с двух сторон проделать путь, который по каким-то неведомым причинам, подчас иррациональным, невозможно было проделать до этого", - сказал глава государства.

Медведев добавил, что считает совместным долгом российского и польского руководства наладить отношения. "Мы сейчас можем закрыть целый ряд очень печальных страниц. Причем, сделать это осознанно и сделать это красиво, что называется", - добавил президент РФ.

В то же время он подчеркнул, что в любом случае будет часть общественности, "которая не воспринимает этих аргументов". В этой связи Медведев сказал, что по дороге на встречу прочитал в интернете о том, как "наша коммунистическая партия пытается опровергать выводы соответствующей комиссии по катынскому делу". "Тут нет комментариев. Я свои комментарии уже дал. Но это сила, которая имеет определенную поддержку в нашей стране, за ней стоят люди", - сказал глава государства.
http://newsru.com/russia/20oct2010/medvedev_munich.html
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

:lol: Ma olen ka tsirkuses seeliku ja pearätiga tantsivat karu näinud - no ime armas pilt. :lol: Aga mine proovi temaga ühte kommi sõbralikult pooleks jagada ...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 29915
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest

Postitus Postitas Kriku »

Ühendan siia paar varasemat teemat. Põhjuseks täna "Delfis" ilmunud nupp Jeltsini ja Clintoni läbirääkimistest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=83521317

PM samast asjast: https://maailm.postimees.ee/6169729/jel ... 1530278500

Eelmised postitused siis käivad selle kohta, mis edasi sai.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 29915
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Ma pakun, et kui Nato -l ei ole esitatud nõudmiste suhtes reaalset tummasõjavaba lahendust, siis minnakse kompromissile.
Kompromiss seisneks ilmselt Ukraina loovutamiseks.

Aga reaalne tuumasõjavaba lahendus võikski ju olla Ukraina toetamine. Kui Venemaa Ukrainas võidab, siis on Ukraina läinud nagu oleks läinud ka "kompromissi" puhul. Kui takerdub, tulevad millalgi uued läbirääkimised, milles NATO-l on soodsam positsioon. Kummalgi juhul oleks NATO aega võitnud.
hjl85
Liige
Postitusi: 4603
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas hjl85 »

Ja siis järgmine kompromiss, siis jälle järgmine jne jne. Kuni lõpuks oleme meie venemaa oma jne. Kuhugi tuleb joon tõmmata. Kui Nato hakkab laienemise vastaseid tingimusi vastuvõtma siis polegi NATO-t enam. Nii lihtne see ongi. Iga järelandmist tõogendavad venelased kui nõrkusr märki. Neile ei ole kompromiss vaid nato nõrkuse märk. Kas keegi tõesti naiivselt arvab, et Ukrainaga asi piirdub?
Ainuke lahendus asjale piiri panna oleks kohe switist välja jne ning ölda, et saate tagasi kui teete seda ja teist ning alustada vägede paigutamist Poola, Leetu jne. Ehk vastata samasuguses keeles. Ükski muu asi ei tööta aga ei ole enam selliseid poliitikuid Euroopas
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 29915
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Kui Nato hakkab laienemise vastaseid tingimusi vastuvõtma siis polegi NATO-t enam.
Aastatel 1955 - 1981 ei liitunud NATO-ga mitte ühtegi riiki. Aastatel 1982 - 1998 liitus üks riik (Hispaania): https://en.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_NATO
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Sekeldaja »

smr kirjutas:
Sekeldaja kirjutas:NATO poolt oleks pariteetne vastus sellele sonimisele lihtsalt vastamata jätta. Täielikult ignoreerida. Seda enam, et öösel tuli ennetav avaldus juba ära.
See ajaks kremli klounid ilmselt närvivapustuseni.


Vastupidi. Me peame nõudma Leningradi ja Pihkva oblasti desarmeerimist, kuna seal asuvad VF relvajõudude baasid kujutavad ohtu NATO julgeolekule


Selline vastus tähendaks, et NATO läheb (lolli)mänguga kaasa. Ignoreerimine aga, et meie ei tee teie lollimängimisest lihtsalt väljagi. Tajud vahet?
hjl85
Liige
Postitusi: 4603
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas hjl85 »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kui Nato hakkab laienemise vastaseid tingimusi vastuvõtma siis polegi NATO-t enam.
Aastatel 1955 - 1981 ei liitunud NATO-ga mitte ühtegi riiki. Aastatel 1982 - 1998 liitus üks riik (Hispaania): https://en.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_NATO

Ja siis? Kas sellel hetkel oli NL esitanud analoogse ultimaatumi? Ei olnud. Yks asi on ise valida liikmeid teine aga hoopis see kui kolmas riik dikteerib mida võid teha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 29915
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: NATO laienemine NSVL territooriumile

Postitus Postitas Kriku »

Siis oli asi natuke teine, sest Euroopas oli pärast Lääne-Saksamaa NATO-ga ühinemist raudne eesriie paigas ning käteväänamine käis Kolmandas maailmas. Seal olid NATO asemel teised formaadid ning NSVL ei läinud seal toimuva pärast nii närvi. Lääne-Saksamaa NATO-sse kaasamisele reageeris NSVL VLO moodustamisega.

Öelda tahtsin seda, et laienemine ei ole NATO olemasolu eeltingimus. NATO oli ja on eelkõige kaitseliit ning toimis aastakümneid suurepäraselt senistes piirides. Osa liikmete üle parda heitmine muidugi oleks teine asi.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 12289
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: NATO laienemine NSVL territooriumile

Postitus Postitas ruger »

Putin oli kunagi õelnud järgnevad sõnad uuele(praegusele) NATO peasekretär Rasmussenile. Täna on 30 aastat NSVL-i laialiminekust. Tähtpäev seegi.
Upon taking office, new NATO Secretary General Rasmussen met Putin and stated that his goal was to increase cooperation with Russia. Putin responded with a question. “Do you know my mission, Mr. Rasmussen? It is to make sure that your organization no longer exists.”

https://twitter.com/john_sipher/status/ ... 6334364674
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline