Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Mnjaaa - tundub et teooria, staaz ja praktika mängivad rolli ainult "meeldiva" isiku juures.
Lubage mul siiski hummelile vastu vaielda -
Reservväe formeerimise kiiruse tõstmine ei tule kõne alla puht füüsiliselt. Täna suudaksime brigaadi formeerida ja rakendada ehk mõne kuuga, pärast Siili ehk mõne nädalaga. Kiiremaks asja lähikümnendil vaevalt õnnestuks teha.
See tundub küll asjatundmatu või vaenulik jutt olema.
Ütle hummel, kas sa oled ainuke tark kaitseväes? Et KV juhtkonnas on kõik lollakad, pimedad ja petised? Räägivad kaitseväest, mida pole olemas? Hetkel pole asi isegi selles, kas klaas on pool tühi või pool täis.
Asjatundmatust näitab seegi, et pärast Siili peaks midagi oluliselt kiiremaks minema ... mis ime siis toimub?
Ütle siis otse välja, et see või teine konkreetne isik on ebapädev, sest sellist virinat mida sa siin viimati tootsid, on minul piinlik lugeda ehk
Järgeb natuke juttu, mida paljud foorumlased kindlasti väga ei taha lugeda ega tunnistada
on jumala õige.

Et mu seisukoht asjatundmatusest selgem oleks, siis üks tsitaat Oleksioloogiast:
Mingite aastate eest aga kehtestati nn tegevväelase metsaraha ehk õppusetasu, mis on vist praegu 16-18 (?) EUR/päev. Kui see oli kehtestatud, hakati aga pataljonide eelarves piirama metsapäevade arvu - lihtne ju kokku hoida. Ja ilma rahata juba ka metsa minna väga ei tahetud. Tagalaülemad siis pidid võitlema kõrgemal iga metsalaagri rahade eest. Kas ikka on vaja kompaniiga metsas kaasas olla 10, 5 või 3 tegevväelasel eksole? Aga mis nad seal ikka teevad? Nagu kaitsevägi käiks metsas seenel vms.
Viimase aastaga on asi õnneks paranenud ja raha juurde tulnud. Vb ka uue RKAK-i tulemus.
- naeruväärne pudru ja kapsad. Metsapäevade arvu hakati piirama üsna ammu. Põhjuseid oli mitu. Eelarve puudus, otstarbetu metsas istumine - nii see paistis. Muidugi ei olnud kõik otstarbetu ja osaliselt väljaõpe kannataski eelarve puuduse pärast.
Miks tagalaülemad pidid välilaagri päevadega tegelema ... jääb arusaamatuks. Eriti lahe on nimetada "pidid võitlema kõrgemal ..." Kellest sa räägid siis?
Viimaste aastate paranemine ja RKAKi sidumine sellega ... päris mulgipudru juba. Nii et hummel, mina soovitan sul teatud teemadel mitte sõna võtta. Isegi kui sellele järgnev trummipõrin meeldiv tundub :lol:
Viimati muutis Martin Herem, 02 Jaan, 2015 12:37, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Isand Heremi postitustest on mulle isiklikult küll mulje jäänud, et suuresti räägitakse millestki, mida tegelikuses olemas pole. Või kui on, siis märksa teistsugusem, kui lugupeetavale meeldib ette kujutada. Kui ma nüüd panen kõrvuti seda, mida mulle alamalt tasemelt kirjeldatakse(lohutuseks siiski, et mõni üksus näikse siiski ka korralikumat väljaõpet saavat, kust siis omavahelistes jutuajamistes ka teiste üksuste ajateenijad terakesi korjavad) ja seda klantspilti, mida siinsel foorumil jagatakse, siis ilmselgelt elatakse erinevates maailmades.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Filosoofiline küsimus:
Millal on õige aeg eraldada eelarvest lisaraha kaitseväe kulukate ostude tarbeks?

Variandid:
1) Sügaval rahuajal?
Selle vastu räägivad argumendid nagu: "Ohtu ei ole.", "Saame paremaid pakkumisi", "Nato kaitseb", "Meil on olulisimaidki valdkondi kuhu raha paigutada, nagu sotsiaalsfäär, haridus ja õpetajad." - raske mitte nõustuda.
2) Pinevamas julgeoleku olukorras?
Selle vastu räägivad argumendid nagu: "Praeguses julgeoleku olukorras ei ole sobilik vastast ärritada ja paati kõigutada.", "Nato kaitseb", "Vastane vaid sunnib meid raha kulutama, tegelikku ohtu ei ole."
3) Vahetu agressiooni eel/ajal?
Selle vastu räägivad argumendid nagu: "Kuumaks läinud relvaturul tõusevad hinnad.", "Ostetud kaupa ei lasta Eestisse toimetada", "Relvade väljaõpe võtab aastaid aega, puudub kompetents."

Ilmselt on poliitiliselt korrektne vastus: Vastavalt arengukavale.

Lihtsalt fikseerin siin selle arutluskäigu ja vastata ei ole vaja.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ilmselt on poliitiliselt korrektne vastus: Vastavalt arengukavale.
Olen seda küsimust siin enne suht tagajärjetult tõstnud.
Miks meil on vajalikud väljaõppes 3400 meest ja 2000+, kes tegelevad sisuliselt selle produkti loomisega igapäevatööna, kui meie võime brigaaditasemel relvastada ja varustada ei ületa sellest seltskonnast 1000-t (või 900 või 1300 - igatahes hulka väiksemat arvu kui 3400).

Järelikult tulebki õpetada 8-11 kuu süsteemis näiteks 1500 (või mis iganes, kes igal aastal ka relvastada-varustada suudetaks).
Ülejäänud saavad lihtsustatud korras nt 2-3 kuulise õppe, oskavad lasta ja roomata ning pomme panna.

NB! Paluks mulle nüüd mitte mingeid palgaarmee- teemasid külge pookima hakata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Isand Heremi postitustest on mulle isiklikult küll mulje jäänud, et suuresti räägitakse millestki, mida tegelikuses olemas pole. Või kui on, siis märksa teistsugusem, kui lugupeetavale meeldib ette kujutada.
Kas saaks konkreetsemalt: Millest olen ma valesti aru saanud ja siin foorumis seda esitanud või siis lihtsalt valetanud?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Nagu ma juba privas tähendasin- saab, aga peale seda, kui osalised süsteemiga enam vahetult seotud pole.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas hummel »

Umbes sellist reaktsiooni ootasingi. :scratch:

Aga see KL teemast siia kopitud lõigu vajadus jäi mulle pisut arusaamatuks ... kuigi sinna kirjutasin täpselt ja ausalt nii, kui oma tasemele mulje jäeti. Me teame üsna hästi, palju rahvast metsas peaks olema ja palju mitte. Antud planeeringu tulemus oli kokkuvõttes mingil aastal, et tegevväelasi hakati üks hetk autoga metsast hilja õhtuti autodega ära tooma ja hommikuti tagasi viima, mis kokkuvõttes läks kaitseväele kütuse näol ilmselt enam-vähem sama kalliks. :D
Aga nagu öeldud, siis tänaseks seda muret enam ei ole - case closed.
Näide KL teemas oli hoopis teisel eesmärgil - õppetunde minevikust.
Tsiteeri:

Reservväe formeerimise kiiruse tõstmine ei tule kõne alla puht füüsiliselt. Täna suudaksime brigaadi formeerida ja rakendada ehk mõne kuuga, pärast Siili ehk mõne nädalaga. Kiiremaks asja lähikümnendil vaevalt õnnestuks teha.
See tundub küll asjatundmatu või vaenulik jutt olema.
Asjatundmatuse üle võib vaielda, aga vaenulik kindlasti ei ole.
Kui nüüd esmaspäeval anda Kapten Trummi idee järgi (või umbes nagu neid asju naabrimeeste juures harrastatakse) äkki vilet ja hakata kiirreageerimisbrigaadi kokku leiutama, siis jah... no vb olen ajast maha jäänud tõesti viimaste kuude arengute osas, sest ponnistusi on tehtud kaitseväes Siili korraldamiseks-õnnestumiseks väga olulisel määral, et kuu-pooleteisega saaks koondise kokku ja sellisesse konditsiooni varustatud-korraldatud, et oleks mõistlik konventsionaalsesse lahingusse saata. Asi kipuks jääma mitte paberite ja plaanide ning tahte, aga pigem materiaalosa taha. Mäekõrgune töö selles osas on küll viimasel aastal ära tehtud ja eelneva 5 a jooksul igale poole hajusalt laiali külvatud varustust on hakatud ühe esimese koondise täiesti komplekteerimiseks kokku kraapima. Detailid pole enam kirjutamiseks.

Pärast Siili on vähemalt olemas mõistlik ja adekvaatne kogemus 2/3 brigaadi formeerimiseks ja see kiirendab-lihtsustab võimalikku protsessi kindlalt. Minu arvestuse järgi läheb 2 nädalat ikka ära, enne, kui siis ka brigaad kokku saadakse. Algab juba ühiskondlik-poliitilistest põhjustest, vastuoludest ja arutelust riiklikult tasandil, mis kestab ilmselt nädala, sest nii kapitaalseid, kalleid ja ootamatuid otsuseid ei saa teha põhjalikult kaalutlemata. Kui juba paugud käivad, pole probleemi, aga siis võib olla juba hilja, sest erinevalt EW aegadest meil nö piirikatteüksusi praktiliselt pole.

Kes on pädev ja kes mitte, ma ei tea ja pole minu asi, aga mäletatavasti 2008-2009 majanduskriisi ka eitati riigijuhtide poolt avalikult pikka aega.
Huvitav, kes oleks see riigikaitse juhtfiguur, kes oleks nõus avalikult tunnistama, et no jah vot, tegelikult me ei saakski täna riigi kaitseks päevaga kokku enam, kui 1200-1500 võitlusvõimelist tegelast (kellest üksustena saaks rakendada ehk pooled) ja esimese korraliku väekoondise kokkuklappimine võtaks kuu või rohkem.
Tõsi, kin Laaneots on tunnistanud pärast GE kriisi peetud kõnes reservohvitseride mingil kogul, et meie riigikaitse igapäevaseks garantiiks on olnud 200 ScP sõdurit ja seda on vähe. Samuti on uue RKAK-i sisseviimisel tunnistatud ressursside puudust ja käegakatsutava tulemuse vajadust...

NB! Pole kunagi vaidlustanud suure reservväe arendamise ja pidamise möödapääsmatust meie riigikaitse alustalana, aga küsimus on pigem, et tänases muutunud olukorras, kus sündmused võivad üsna ebameeldivalt ja ootamatult areneda päevadega või poliitikute sõnul suisa tundidega, ei saa hoida kõiki mune ühes korvis. Ootamatute ohtudega operatiivseks tegelemiseks ja sõjakale ülbele naabrile oma pideva võimekuse sõjalis-poliitiliseks vastu-demomisekski on vaja minumeelest alalise valmiduse osakaalu riigikaitsesüsteemis tänasega võrreldes märkimisväärselt suurendada.
Enda poolt pakkusin variante, kuidas seda annaks teha.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Lemet - sa süüdistad mind avalikult mingis jamas ja siis lubad tõestust jumal teab millal ... eks ma siis nii kaua olen lihtsalt loll ja valelik. :oops:
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Ära vääna...lihtsalt see, mida sina näha tahad ja propageerid ning see, mis tegelikus on, kipuvad erinevad asjad olema. Näiteks väljaõppe osas olen ma lugupeetavast aru saanud, et see on meil tipptasemel ja igasugune nurin sel teemal on puhas kahjurlus. Samas kuulen ma tegelikusest ja see lahkuminek paneb ikka sügavalt kukalt sügama. Kusjuures pole mul mingit põhjust oma allikat valetamises kahtlustada, küll olen ma elus piisavalt näinud sihukesi positsioneerunud ülemusi, kes soovitut tegelikuse pähe välja pakuvad. Ise sellest tihtipeale aru saamata.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

See, mida Lemet näha tahab ja propageerib ning see, mis tegelikkus on, kipuvad erinevad asjad olema.
Siingi korduvalt tõestatud...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Näiteks väljaõppe osas olen ma lugupeetavast aru saanud, et see on meil tipptasemel ja igasugune nurin sel teemal on puhas kahjurlus.
- seda ma olen juba varem öelnud, et mul pole lootustki, et sa minust aru saaksid.
Nagu varemgi, jääb mul üle soovida teile kindlat meelt riigikaitse teemadega tegelemiseks. Sest nagu ma aru olen saanud, ei ole vaatamata teie mitme aastasele kriitikale, mitte midagi ette võetud. Otsustajate hulgas on ikka enamasti võhikud ja teie ei saa sinna mitte midagi teha ... :lol:
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Kui ma nüüd meelde tuletan, siis on kritiseerimist tulnud ikka väga mitmest suunast, alates KV eksjuhatajast ja lõpetades siinselgi foorumil mitme praktikuga. Isand Heremile pole sellist mõtet järsku pähe tulnud, et järsku on hoopis tema ise see, kes tõepärasest seisust mööda vaatab...? Kõrvutades seda, mida ma nädalavahetustel kuulen ja siinsel foorumil lugupeetud praktikute postitustest loen, tundub siiski märksa tõepärasem kui tuntud tandemi särasilmsed kinnitused kõige korrasolekust ja selles kahtlejate ilmselges riigivaenulikuses...
Viimati muutis Lemet, 02 Jaan, 2015 15:36, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Asi kipuks jääma mitte paberite ja plaanide ning tahte, aga pigem materiaalosa taha. Mäekõrgune töö selles osas on küll viimasel aastal ära tehtud ja eelneva 5 a jooksul igale poole hajusalt laiali külvatud varustust on hakatud ühe esimese koondise täiesti komplekteerimiseks kokku kraapima. Detailid pole enam kirjutamiseks.
Ühe täiskomplekse brigaadi kogu "nodi" maksumus tuleb tõenäoliselt suurem, kui kogu KV hankerahad perioodis 1992-02?? :scratch:
Räägime veel sellest, "aga mida me 20 aastat teinud oleme"..
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lemet kirjutas:Ära vääna...lihtsalt see, mida sina näha tahad ja propageerid ning see, mis tegelikus on, kipuvad erinevad asjad olema. Näiteks väljaõppe osas olen ma lugupeetavast aru saanud, et see on meil tipptasemel ja igasugune nurin sel teemal on puhas kahjurlus. Samas kuulen ma tegelikusest ja see lahkuminek paneb ikka sügavalt kukalt sügama. Kusjuures pole mul mingit põhjust oma allikat valetamises kahtlustada, küll olen ma elus piisavalt näinud sihukesi positsioneerunud ülemusi, kes soovitut tegelikuse pähe välja pakuvad. Ise sellest tihtipeale aru saamata.
Hm, aga kas äkki ei või viga olla hoopis selles, et ühe üksikvõitleja väljaõppes toimuvat kukud sa kohe kogu kaitseväe väljaõppe peale laiendama?

Heal juhul saaks seda ehk väeosa peale laiendada. Aga et kohe kogu kv pees on selle pärast, et sinu võsu sinu arust piisavalt vatti ei saa...
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Toomas, sul jäi ilmselt kahe silma vahele tõsiasi, mida ma ennist tähendasin, nimelt et õnneks esineb ka paremat ettevalmistust, millest teised ajateenistujad siis omavahelise suhtlemise käigus pudemeid korjavad. Suhtumine, nagu oleks kesise väljaõppega väeosad EKVs midagi normaalset, mille üle nurisemine on saatanast, paneb muidugi vähemalt minu õlgu kehitama.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist