Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
aj1972
Liige
Postitusi: 925
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Siinses teemas poliitikast rääkimine on õige,sest planeeritavad uued maksud mõjuvad kõige rohkem maapiirkondadele. Veel vähem inimesi piirialadel on julgeoleku probleem. Peaminister kes tundub,et laseb tagatoal ennast ja riiki juhtida ning peab oluliseks ainult indekseid on julgeoleku probleem.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas: 1. toimub primitiivne juhtimine exceli tabeliga - piltlikult öeldes laotakse meil exceli tabelisse uusi tegevusi nii nagu eelarve parasjagu võimaldab, samas ma ei leia sellist elementaarset dokumenti nagu doktriin. Leiad sa selle kamina või peastaabi kodukalt...? Loomulikult on excel parem kui huupi hankeid teha nagu vanasti, aga see on vaid pool võimalikust tasemest, kus on paika pandud kontseptsioon ja doktriin, see omavahel kokku lepitud ja siis tehakse excelit.
No sa ei väsi ka üllatamast. On veel väga palju dokumente, mida sa kamina või kv kodulehelt ei leia. Mis ei tähenda, et neid dokumente ei eksisteeriks.

Ja mina ei alavääristaks sugugi Excelit. Inimesed, kes räägivad "juhtimisest exceli tabelite järgi" halvustavas võtmes ei ole kindlasti kursis kõigi Excelis peituvate võimalustega. Soovitan võtta mõni Exceli kursus edasijõudnutele. Tutvud võimalustega, kuidas kasutada kõiki põhilisi statistika funktsioone ja veel paljut muud sellist, mille olemasolust excelis sulle on seni olnud ehk teadmata...

Seda, et excelis on lihtne kulud-tulud tasakaalus hoida, on ainult üks üsna primi võimalus. Mis aga ei tähenda, et tulud ja kulud ei peaks tasakaalus olema. Seda eriti ühe ministeeriumi lõikes, kellele on kulutamiseks ette nähtud summa ette antud, ja kõik.
Kapten Trumm kirjutas:2. olulistele otsustele ei eelne analüüsi või on analüüs kehv.
Alles meil loodi kaitseringkonnad (on territoriaalne koondis), mis ühel hetkel äkki kaotati (õigemini lükati KL kaela, mis annab umbes sama välja) ja asendati brigaadidega (mis on eksterritoriaalne manööverkoondis). Kuidas on võimalik, et vähem kui 10 a raamistikus tehti selline, 180 kraadine doktrinaalne pööre? Selline asi saab juhtuda vaid siis, kui üks neist otstustest on pandud puusalt (st ilma või puuduliku analüüsita). Miinijahtijatest või muudest taolistest asjadest rääkimine oleks vist altpoolt vöö löök (aega möödas kah).
Kaitseringkondade teema ma siin kohal skippin, kuna lihtsalt ei valda infot. Samas ma ei nõustu sellega, et "otsus tehti puusalt" ja ei olnud analüüsi. Ma ei ole küll kohanud olukordi, kus otsusi oleks langetatud ilma analüüsita. Eriti veel sellisel tasemel otsuseid. Küll aga võib vabalt tulla jutuks teine komponent - puudus reaalne kogemus. See on komponent, mis on meid üsna pikalt saatnud ja mõnes valdkonnas saadab veel edasigi. Kogemuse saades tuleb aga otsused aeg-ajalt üle vaadata. Ja kui need on ekslikeks osutunud, siis tuleb neist loobuda ning uued teha. Elu on selline.

Mitte aga nende külge klammerduda, ja karjuda - aga mina ju ei eksi!

Laevade (ja ka lennukite) teema koha pealt ma aga ei väsi ennast kordamast - kas Eestisse meeste ja varustuse toomiseks vajalike kommunikatsioonid loomine ning lahtihoidmine on osa Eesti kaitsepoliitikast? Või ei ole?
Kapten Trumm kirjutas:
Ja kuidas need maksu teemad järsku ei ole seotud?
Kaitsevaldkonna ülesanne (vähemalt Eestis) pole majandusareng või riikliku majanduspoliitika kujundamine (ega maksuasjandus).
Vaata - padrunid ei kasva puu otsas ning automaadid veel vähem. Kaitse-eelarve koostatakse ikka maksude korjamise teel. Isegi püha lehm 2% võib ühel heal päeval lihtsalt lihaks minna, kui makse ainult langetada ning uusi laekumisi - reaalseid laekumisi - ei paista kuskilt.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5218
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Manurhin »

Huvitav, kas kavandatav kütuseaktsiisi hüppeline tõus Eesti kaitsevõimet samuti kuidagi mõjutab või on KV ja KL tehnika aktsiisist vabastatud?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Ise mõtlen hetkel (enim) selle teema järjekordse rookimise pääle.....
- palun mõtle välja :D
Mul on kuuris kaks labidat.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:
Ise mõtlen hetkel (enim) selle teema järjekordse rookimise pääle.....
- palun mõtle välja :D
Mul on kuuris kaks labidat.
Sorry aga nüüd ma mõtlesin ümber..

Et kui lugesin Trummi postitust kaitseväe allegooria(te)ga "toimub primitiivne juhtimine exceli tabeliga, samas ma ei leia sellist elementaarset dokumenti nagu doktriin" - sain kinnitust, et teema on ikka õigetel rööbastel ja jutt aiast (mitte aiaaugust)...

Sest tõsi ta on (kahjuks) - kolepallu olen KVPSis neid exceleid näind ja kolevähe doktriini.... :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas hillart »

Word on kah Exeli kõrval väga aktuaalne. Noh, see, kuhu neid erinevaid kastikesi joonistatakse. :lol:
Ja ei tasu ka PowerPointi alahinnata. Sellega on praeguseks nii mõnedki sõjad juba ette mitmekordselt võidetud. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Mnjah, minu probleem on selles, et ma pole kunagi KVPS-is või Kaminas teeninud ... olen sealt ikka neid aluseid oodanud, olgu Excelis või PP-s. Mitte et ma end seepärast kuidagi mugavamalt tunneksin. Kes neid seal täpselt tegema peab, seda ma ei teagi. Eks majorid ja kolonelid, kes eal teenivad. :oops:
Pean tunnistama, et oma ülesannete korraldamiseks olen neid viimastel aastatel siiski piisavalt saanud. Viimastel - sest viimastel aastel olen ma nendest ka sõltuv olnud.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

See et lõpuks on KVPS-s ka arvutiprogrammid laiemalt levima hakanud, teeb ainult rõõmu. :)
Bürokraatia, mis selles asutuses praeguse reformierakondlase ja tollase juhataja ajal valitses, oli IMHO ikka kohutav.
Tõenäoliselt varemgi. :dont_know:
Paberikuhi koloneli laual, mille tagant kolonel ise välja ei paista jätab ikka kustumatu mälestuse. :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Muideks, kes lasi selle exceli jutu pudelist välja?
Kaitseväe juhataja peamine töövahend pole mitte tank, vaid Exceli tabel.
http://www.icds.ee/et/blogi/artikkel/ta ... abelitest/

Kontseptuaalselt küsitav mõttekäik.
KVJ peamised töövahendid on ikkagi doktriin, stateegia ja taktika.
See on puhas ministeeriumi/peastaabi planeerijate/Stenbocki business venitada need asjad exceli tabelisse ja panna excelite taha vajalikud ressursid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma olen Borjaga nõus, pole vaja kustutada. Mulle andis inspiratsiooni ... ja Kivirähki artikkel ka veel.

Küsitav
Kontseptuaalselt küsitav mõttekäik
Analüütliselt küsitav otsus
Doktrinaalselt küsitav tegevus
Fiskaalselt küsitav aktsiis
Territoriaalselt küsitav kava
Strateegiliselt küsitav plaan
Funktsionaalselt küsitav lugemisoskus
Pluralistlikult küsitav väide
Kaitstuselt küsitav Eesti
Verbaalselt küsitav ona
Hakkaks rutem sõda, saaks teada!
:wink:
lasnagorsk
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Sept, 2014 7:48
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas lasnagorsk »

Tuletame lugupeetavale tarku sonu meelde:
Martin Herem kirjutas:toomas tyrk: See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Ja nyyd tuleb tommy ja ytleb, et mingeid kommunikatsiooniprobleemi ei ole ning yldse, kuidas julgeti endast paremates kahelda??
Kasutaja avatar
mmetsas
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Okt, 2009 14:24
Asukoht: Estland

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mmetsas »

Eesti peaks tõstma kaitsekulutused 15% peale. Kiirelt soetama maantee kraanaga tõstetavaid punkreid (mobiilsed betoon varjendid), 3000 ATV-d ja 1000 saani ning tõsist kaasaegset lahinguvarustust meestele. Ehk suudame osa Eestist päästa? Rootsi langeb, Soome kaotab pool riiki (Tampere liin) ning Eestis läheb paugutamiseks aga edasi ... ?
Vaadates tänast arengut ning meie "valmisolekut" kahtlen, et meie vabariik säilib. Lubage kahelda või sallige ka neid, kel on kahtlusi või liigume ka siin diktaadi suunas. Kui juba siin õelutsetakse (mingis foorumis) kuidas te mehed rindel hakkama saate, purete üksteist vai?
Mehed - velled, meid kord peteti, kõik endemärgid näitavad, et ajalugu kordub! Kas meil on õigluse jõudu, et meid säästetakse ja me suudame metsalise võita?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19624
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas ruger »

Ära siis nii pessimistlik ka ole. Kus kohast selline hala küll tuli? Kahjuks on Eestis kujunenud arvamus, et selle 2%-ga SKP-st oleme kaitstud nagu vanajumala selja taga. See 2% SKP-st on praegusel hetkel jäänud väheseks. 15% on liiga palju. Ajutiselt suuremate ostude jaoks 2-3 aastaks 3-5% peale tõstmiseks ja ajateenistusse suurema hulga ajateenijate võtmine võiks olla 1 ideedest. Samas on siis instruktorkoosseisu vähe. Praegugi ülekoormatud ja reaalselt kohti täitmata. Kohti st enam ei ole, mis enne olid täitmata ning lubasid teatud paindlikust. RKAK-i vigu näeme veel järgnevatelgi aastatel. Relvaturud on aga tulised ja hinnad tõusmas. Loodame, et saame CV-d ja Javelini kätte. Sõjas on rasketehnika-suurtükivägi ja MRLS-id aga põhitegijad. Nende puudus on meil väga tõsine. Riikliku laenu kasutamine selle hankimiseks ei ole praeguses hetkes kavaski. Meie lillelapsed ongi selles seisus, nagu hinnati exceli tabelitena. Küll NATO avitab. Aitabki, teatud piirides. Rootsi riik langeb.. hmm.. Soomest jääb pool alles. :scratch: Eks see riik ole meie enda teha ja enda kaitsta. Meie valmisolek on täpselt nii kaugel, kui selgub, et seda vaja on. Selles osas saame ise kõik ära teha rohkemgi, kui arvata võime. Vähemalt tõehetk tuleb siis kindlasti. Kellel rohkem, kellel vähem põhjust vastu hakata. Pureme alguses üksteist ja siis kui aega üle jääb siis vastast ka. :roll:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Doktriinidest rääkides. Ma arvasin seni, et meie doktriin on totaalkaitse. Aga nüüd mõni positsiooniga mees siin räägib, et (utreeritult) "eelarve ei luba", "majandust ei saa ju lasta kokku kukkuda, sest peale sõda peab ju ka elama" ja "ka okupatsioon on vaikselt üle elatav, elasime ju 50 aastat".
Mida see möödunud okupatsioon meile õpetas, et need ei ole needsamad positsiooniga inimesed kes selle okupatsiooni üle elavad.
Võeti ajalehed ette ja kõik äramainitud aktivistid, helgemad pead ja põhimõttelisemad nopiti välja ning küüditati/tapeti. Eesti rahvale tehti lobotoomia. Lihtsam rahvas aga läks kompostihunnikuks imperialismile. See viib omakorda degradeerumiseni ja lahustumiseni.
Ja see positsiooniga inimene kes planeerib end varakult okupatsiooniaega üle elama on minu meelest kas ... või ...
Kummalgil juhul ta etteotsa ei kõlba ja võiks mõelda väärtushinnangute või elukutse vahetamise peale.

Kuigi Kivirähk on OK kirjanik, siis mind ei huvita ka ausalt öeldes eriti mida ta arvab riigikaitsest.
Oma tudengiorganisatsioonilise kuuluvuse ja kirjatükkide pärast teda ilmselt teenelise rahvakunstniku tiitel ei ootaks.

Mind huvitab rohkem näiteks palju rohkem, et mida Putin arvab Baltimaade tulevikust.
Ja selleks tuleb kuulata mehi kes suudavat Putinit meie jaoks natukenegi lahti mõtestada.
Selleks on Putiniga koos töötanud Illarionov.
Kasvõi Žirinovski (Putini kojanarr), läbi teatud prisma. (Enne Donbassi sündmusi lubas ta, et "padrunitest Donbassi inimestele jagamiseks, kahju ei ole".)
Politoloog Piontkovski: http://gordonua.com/news/worldnews/Pion ... 75755.html
Me oleme järjekorras ja kui miski asjade käiku ei väära (majandus, VF-revolutsioon, hiiglaslikud NATO baasid vms., meie enese totaalne valmisolek) siis tõenäoliselt jõuab ka kord meie kätte. Loodame parimat, aga saaksime ise ka rohkem ära teha.

Aga ma ei hala siin, olen positiivne. Ja olen usku ning tegutsemistahet täis. Pool aastat tagasi ütlesin, et "Olen üht majaostu edasi lükanud ebakindluse tõttu."
Ja üks ohvitser hurjutas, et mis rumalat juttu ma ajan - Eesti on kaitstud.
-Mina usun meie ohvitsere! Ja kui nemad nii ütlevad, siis nii ka on!
Ostsingi maja ära. Kaevuga. Edaspidi keskendun rohkem õppustele ja remondile. Positiivselt.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

lasnagorsk kirjutas:Ja nyyd tuleb tommy ja ytleb, et mingeid kommunikatsiooniprobleemi ei ole ning yldse, kuidas julgeti endast paremates kahelda??
Kommunikatsiooniprobleem on küll. Mõnedel.
Kommunikatsiooniprobleem on alati, kui ei suudeta/ei taheta aru saada ja mõista.
Kui ei saada aru, millist jama suust välja aetakse, kui mõeldakse ja räägitakse omas keeles ja meeles, teiste eest ja nende nimel.
Kuid see ei ole teiste probleem...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist