www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 27 Jaan, 2022 5:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7747 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 517  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 19 Aug, 2016 21:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Dets, 2011 23:10
Postitusi: 198
Tagantjärele tarkusena läänemaailma jaoks võib arvata et külma sõja aegsed sõjaliste kulutuste protsendid olidki need õiged. Saadud sõjajõust pole mõtet pikemalt rääkida. Lisaks oli oluline ka majanduskasvu tagav/stabiliseeriv roll, tehnoloogilise arengu vedamine, sotsiaalse ebavõrdsuse maha surumine/sidususe tagamine.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 19 Aug, 2016 22:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6900
Kulibin kirjutas:
Ma sekundeerks veidi: Võibolla pole mul õigus, aga nii ma arvan. Esiteks vajaks lisaraha sisejulgeolek, ehk siis politsei. Teiseks päästvad struktuurid. Ja kolmandaks haridus, mis pole küll hetkel IMHO väga vaenelaps, aga ikkagi ... Ja see hariduse teema vajaks IMHO eraldi reformi ja loputamist. :wall:
Järgneva ennetamiseks vastan kohe: Raha on lademes, raha tuleb ära kiskuda ülepaisutatud admin. struktuuridest. :twisted:
Ma ilmselt eksin, aga mitte palju, kui väidan, et pool meie teovõimelisest rahvast on riigiteenistujad-ametnikud.
P.S. Ma tean ühte vaest valda, kelle aastakäive on pisem kui mu kõrtsuarved ... Ja neil on KAKS RAAMATUPIDAJAT !!!

PPA on nii õhukeseks lihvitud, et sinna veidi juurde panna on mõttetu. Üsna mitmed piirivalvurid keda tean on sealt jalga lasknud või koondatud, väidetavalt muutus ühendamise käigus kogu organisatsiooni sisekliima üpris ebameeldivaks. Kui on soov seal mingeid arenguid näha, siis tuleb rohkelt investeerida et kunagi kaotatud võimekused uuesti üles ehitada (a la nagu piirivalve kiirreageerimine). Tegelikkuses tuleks kogu asutuse toimimine üsna põhjalikult muuta, praegune hübriidlahendus oli juba algusest peale praktilises mõttes üsna perspektiivitu. Päästjatel on sisuliselt sama seis, kus natukese juurde andmine nende võimekust tegelikult ei parandaks.

Hariduses pole minu arust probleemiks niivõrd alarahastatus kui pigem töötajate ülekoormamine. Kui vaatate omavalitsuste eelarveid siis enamasti kulub üle poole sellest haridusele. Õpetaja amet on sisuliselt 24/7. Ja see väidetavalt pikk puhkus pole ka teab mis pikk, sest nii ettevalmistused uueks aastaks kui ka peale kooli lõppu aelemine võtab üsna arvestatava osa ajast ja energiast. Igasugused reformiplaanid hariduse vallas võiks üldse vähemalt kümneks aastaks kuhugi jääkambrisse panna, sest nii palju kui mina asjaga kursis olen käib seal üks pidev reform aastast aastasse.
Ei õpetajad ega lapsed jõua uue korraga harjudagi kui tehakse jälle mingi muudatus. Ja enamus neist muudatustest on mingi mõttetu butafooria, mis õppekvaliteeti kuidagi ei paranda, pigem vastupidi

Mingitest admin värkidest efektiivsust otsida on enamasti mõttetu, sest suuremad kulud tulevad üldistest tegutsemispõhimõtetest. Tahate efektiivsust, siis laske inimestel rahus oma põhilist ülesannet täita ja ärge koormake neid mingite mõttetute ülesannetega, mis on mõeldud "efektiivsuse tõstmiseks". Sama hästi võite omale ägedama õhufiltri osta, et kütusekulu langetada. Reaalne rahaline sääst on üsnagi küsitav.


Ja pange see EAS ükskord kinni.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 12:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Jaan, 2004 11:56
Postitusi: 3084
Asukoht: Tartu
Samas 25 aastaga peaks midagi juba olemas ka olema, kindlasti on olemas palju hästi väljaõpetatud mehi, korralikud kasarmud ja kõlblik väljaõppe infrastruktuur

http://ekspress.delfi.ee/kuum/mikk-salu ... d=75420193


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 13:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6900
Imelik jutt, tasemel naised saunas rääkisid. Keegi võiks terve artikli panna, võib-olla seal on midagi asisemat kah.

Igatahes 120mm moona hange peaks olema algatatud juba eelmise aasta kevadel (tervelt 6 miljoni eest) ning 81mm miinipildujatele hangiti samal ajal varuosasid ja lisavarustust. Hetkel on hankeregistris veel selline asi: "Miinipilduja laskeandmete arvutamise platvormi ostmine". Individuaalvarustusega on nagu on, ei midagi katastroofilist aga päris või sees me ka ei ela. :dont_know:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 13:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Mär, 2014 22:53
Postitusi: 808
Tsiteeri:
ARVAMUS 24. AUGUST 2016

Mikk Salu: Kuningas on alasti, kõvera jalaga ja kurt

Kakskümmend viis aastat pärast iseseisvuse taastamist on meie kaitsevägi endiselt relvastamata ja varustamata. Politseinikke jääb vähemaks, päästjatel pole varusid ja haiglad on elektrikatkestuse ajal abitud.

Eesti taasiseseisvumisest möödus 25 aastat. Kaitseväe kodulehekülg lubab, et lähiaastatel varustatakse ja relvastatakse täielikult kaitseväe 1. jalaväebrigaad. Teistpidi vaadates tähendab see muidugi seda, et 25 aastat on möödas, aga me pole suutnud varustada-relvastada oma kaitseväe ainsat brigaadi (teine brigaad on hetkel paberil alles moodustumas).

Siis kuulen jutte. Näiteks mõni kuu tagasi rääkis üks inimene süsteemist, et meie 120 mm miinipildujatele on terves riigis laskemoona niipalju, et selle võiks ühe sõiduauto pagasiruumis ära viia. 120 mm on Eesti kaitseväes kasutatavatest miinipildujatest kõige suurem, kõige olulisem tuletoetusvahend jalaväele. Pagasiruumitäis moona on mõnikümmend lasku. Tegelikult oleks Eesti kaitseväel aga seda tüüpi miinipildujatele vaja vähemalt 30 000 lasu jagu moona.

Teine lugu. Et meie kaitseväe väiksematele, 80 mm ­miinipildujatele hangiti Suurbritanniast moona (tore!), aga britid, viidates mingile riigisaladusele, ei andnud kaasa lasketabeleid. Ilma lasketabeliteta on aga tegu kasutu relvaga. Tõsi, see, kes rääkis, tunnistas, et viimase hetke infot tal pole ja ehk on tänaseks probleem lahendatud.

ÜTLEN KOHE OTSE, et ametlikku kinnitust pole. Riigisaladus, öeldakse. Linnalegend, lisatakse. Ei näe küll põhjust, miks peaks allikad valetama, aga olgu, ametlikku kinnitust pole, järelikult on asi korras. (Hiljuti hoopis teises kontekstis üks teine riigiametnik, kellele neid laskemoona puuduse lugusid rääkisin, ütles selle peale ainult: „Aa, sina tead ka siis seda.“ Kõlas umbes nii, et süsteemis sees on tegu avaliku saladusega, ainult et avalikult rääkida ei tohi.

Kaitsevägi näitab 24. veebruari paraadil torusid, aga siis, kui asjaks läheks, kui oleks vaja, et paljud neist torudest pauku teeks, pole laskemoona või varusid.
Mõni asi pole muidugi enam ammu saladus. Näiteks Eesti kaitseväe põhirelv, automaat Galil on muidu igatpidi tubli relv, aga 20 aastaga täielikult ära kulunud. Tegelikult öeldi juba mitu aastat tagasi kõige kõrgemal tasemel, et tuleb uued hankida. Juhtunud seda pole. Kavadest tõmmati uute automaatide hankimine maha.

Tehti väiksemad plaanid: ostame vähemalt meie professionaalsele eliitüksusele ehk Scoutspataljonile uued relvad. Siis tõmmati ka see maha, diplomaatilist kõnepruuki kasutades – lükati edasi. Viimased uudised räägivad sellest, kuidas kaitseväest ja Kaitseliidust otsitakse viimaseid korrasolevaid Galili automaate, et need scoutsidele anda. Hea seegi, las siis vähemalt proffidel olla töötavad relvad, teistele kõlbavad ka vanad logud, millega paraadil marssida.

SELLISTE LUGUDEGA VÕIKS JÄTKATA. Muu hulgas lugudega ka meie kaitseväe kõige võimsamate relvade ehk suurtükiväe haubitsate D-30 ja FH-70 kohta. Kuuldavasti pani sõda Ukrainas põntsu tervele D-30 varuosade tarneahelale, nii et ka selle suurtüki puhul ei ole teada, kui paljud neist enam pauku teevad.

Selline seis siis kaitseväega.

Läinud nädalal näidati Tallinnas ajakirjanikele rahvusvahelist terrorismivastast õppust. Läks hästi. Linnahalli laval relvi paugutanud terroristid väänati maha ja meie omad võitsid.

Siis kuuled jälle jutte. Näiteks sellest, et meie eriüksus K-komando peaks tegelikult olema kaks korda suurem. Kui midagi päriselt juhtuks. Kinnitust muidugi ei saa, sest K-komando suurus on riigisaladus. Aga räägitakse.

Saad ka teada, et politseinikke koondatakse ikka veel. Et vabatahtlikud päästjad on ilma ­varustuseta. Et kui õppustel testitakse meie haiglate, veevärgi ja kommunikatsioonide vastupidavust, siis kuluks ööpäev-poolteist, kuni kõik kokku variseks. Jutt ei käi sõja ­simuleerimisest, vaid õppustest, kus mängitakse näiteks seda, et elekter läheb ära, kuna mõned terroristid / diversandid / rohelised mehikesed on veidi ­pahandust teinud. Selliseid õppusi on tehtud rohkem kui korra. On paremaid kohti (selgus näiteks, et Kohtla-Järve peab üllatavalt hästi vastu), aga üldiselt paranemist ei ole. Tallinnas kukuks kõik kokku – e-riik, side, haiglad. Mida inimesed kriisiolukorras sööma-jooma hakkavad, ei tea. Vastupanuvõime kestab üürikese aja.

JÄRJEKORDNE ÕPPUS PERHIS: Vabatahtlikud päästjad on halvasti varustatud ja kui näiteks elekter peaks haiglatest kaduma, siis kukuks lühikese ajaga kõik kokku.
MA TEAN, ET PALJUD KÕRGEMAD riigi­ametnikud on mures. Nad näevad neid puudusi, nad näevad, et asjad ei parane, aga nad ei tea, mida edasi teha. Kaitsevägi näitab 24. veebruari paraadil torusid, aga siis, kui asjaks läheks, kui oleks vaja, et paljud neist torudest pauku teeks, pole laskemoona või varusid. Siseministeerium näitab seda, kuidas terroristist edukalt jagu saadakse, aga kui päriselt midagi juhtuks, kas haiglad töötaksid, kas päästjatel oleks varustus, kas vett, mis juua kõlbaks, leiaks kusagilt? Ma kardan vastuseid neile küsimustele.

Tean, et neist asjadest ei tohi rääkida. Sest a) ei maksa rahva seas paanikat külvata ja b) ei tohi vene propagandat toita. Tegelikult on see suhtumine infantiilne. Miks arvame, et „rahvas“ on nagu kari alaealisi, kellega pole võimalik asjalikult rääkida? Et lastele anname rahustuseks kaisukarusid ja täiskasvanutele näitame maanduvaid NATO lennukeid. Siis on kõik hästi ja siis võime rahus uinuda?

VAHEL TUNDUB, ET KUI JUTT LÄHEB julgeolekule, olgu kaitseväele või sisemisele (politsei, päästjad ja teised), siis muutusteks on vaja mingit katastroofi. Et miski maha põleks, keegi ära upuks, kusagil midagi plahvataks. Gruusia sõda tõi 2% SKTst kaitsekuludeks, Ukraina ja Krimm tõid Eestisse NATO.

Kas selleks, et kaitsevägi saaks varuosad ja laskemoona, politseinikud lisavahendeid ja haiglad elektrivarustuse, on vaja järgmist sõda? Loodame, et see siis tuleb, aga kusagil mujal, äkki näiteks Lätis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 14:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 34392
Lugupeetud kasutajad, et ärge nüüd hakake närima detailide kallal ("kas osteti miine või lasketabeleid") - ajakirjanik saabki siin orienteeruda kõlakate tasemel.
Keskendume artikli laiemale mõttele - mis minu hinnangul on täiesti õige.
See laiem mõte on "Õhuke riik meid kaua julgeolekualaselt pinnal ei hoia".

Antud lõik on täpselt kümnesse:
Tsiteeri:
Tean, et neist asjadest ei tohi rääkida. Sest a) ei maksa rahva seas paanikat külvata ja b) ei tohi vene propagandat toita. Tegelikult on see suhtumine infantiilne. Miks arvame, et „rahvas“ on nagu kari alaealisi, kellega pole võimalik asjalikult rääkida? Et lastele anname rahustuseks kaisukarusid ja täiskasvanutele näitame maanduvaid NATO lennukeid. Siis on kõik hästi ja siis võime rahus uinuda?

Tsiteeri:
JÄRJEKORDNE ÕPPUS PERHIS: Vabatahtlikud päästjad on halvasti varustatud ja kui näiteks elekter peaks haiglatest kaduma, siis kukuks lühikese ajaga kõik kokku.Foto: Vallo Kruuser

Suuremates haiglates (Mustamäe, Magdaleena) on generaatorid tegelikult olemas. Küsimus on selles, et kütust on seal umbes niipalju, kui paagis on (alla 24 tunni pidevat tööd), NZ varud puuduvad sootuks ning pahatihti asuvad need liiga ligipääsetavas kohas (minge vaadake nt Magdaleena haigla õuele), kus üks viienda kolonni süütepudel selle töö lõpetab.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Aug, 2016 14:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2739
Asukoht: Reval
http://www.mil.ee/et/uudised/9360/eesti ... C3%A4iteid
tundub et räägitakse veidi teineteisest mööda

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 10183
Asukoht: Siilis
EE artiklist:
Tsiteeri:
Eesti taasiseseisvumisest möödus 25 aastat. Kaitseväe kodulehekülg lubab, et lähiaastatel varustatakse ja relvastatakse täielikult kaitseväe 1. jalaväebrigaad. Teistpidi vaadates tähendab see muidugi seda, et 25 aastat on möödas, aga me pole suutnud varustada-relvastada oma kaitseväe ainsat brigaadi (teine brigaad on hetkel paberil alles moodustumas).

KV vastus:
Tsiteeri:
Tegelikkus: 1. jalaväebrigaad sh. Scoutspataljon on relvastatud ja varustatud, mida said inimesed ka ilmekalt näha, kui toimus õppuse Siil 1. jalaväebrigaadi rivistus Tapal. Jätkub soomusvõime tugevdamine, mille raames võetakse sel aastal kasutusele esimesed jalaväe lahingumasinad CV90.
Eestil on reservarmee, mille puhul 2. jalaväebrigaad ei eksisteeri paberil vaid on lahinguvõimeline üksus, mis viimati harjutas selleaastasel Kevadtormil. Tõsi on see, et on veel varustuse ja relvastuse puudujääke, mis likvideeritakse vastavalt Riigikaitse arengukava 2013- 2022 plaanidele.

..tüüpselt loosunglik ja faktitühi vastus.
Jahh - KV rivistas möödunud aastal suurõppuse SIIL lõppedes TAPAl üles hulga mehi ja tehnikat - andso what? Mis ei tähenda aga kuidagi, et probleeme pole ja 1. Jalaväebrigaad on "valmis"..
"2. Jalaväebrigaad on lahinguvõimeline üksus" - no ärgu ajagu naerma. Maksimaalselt ongi sellest brigaadist vaid selle aasta Kevadtormil hinnatud jalaväepataljon + reservistidest kokkupandud 122mm patarei - kogu lugu..

KVPS "vastus" nokibki vaid detailide kallal, minnes hoolega mööda ajakirjaniku poindist:
Tsiteeri:
Kakskümmend viis aastat pärast iseseisvuse taastamist on meie kaitsevägi endiselt relvastamata ja varustamata.

Hea küll - muidugi paneb ka ajakirjanik selles lausungis paksult värvi. Samas on miinipildujate/nende moona/lasketabelitega seotud küsed permanentselt üle kümnendi vanad, GALILid ongi üle 20a vanad (ja lagunevad) ning KVPS vastused jalaväebrigaadide "valmisolekust" võib üldse demagoogia masterklassi liigitada :|

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 34392
Peastaabi vastus on tüüpne detailides närimine, mille eest hoiatasin (ajakirjanik ei saagi antud saladusastmega teemades opereerida enama kui kõlakatega), kuid puhtalt mindi mööda artikli põhilisest ivast: Miks 25 aasta pärast oleme veel endiselt püksata.

Küsimus ei ole ju lasketabelites või miinides, vaid selles, MIDA me ühiskonnana peaksime teistmoodi tegema ja KAS on õige taoline makaronide kõrvadele riputamine (lastele kaisukaru ja täiskasvanutele telekast NATO lennukeid) mõtestatud arutelu asemel.

Kurb, väga kurb. :|
Sellise mentaalse tasemega me Iisraeliks kunagi ei saa :(

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Juul, 2011 15:02
Postitusi: 650
Riigikaitse nõiaring!

viewtopic.php?f=35&t=25758&start=3885

Isegi neljas võim on selle murdmisel võimetu :(


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Meie valitud poliitikute otsused.

:(

Tegelikult on neist suur osa veendunud, et kallaletungi korral ongi ilma liitlaste sekkumiseta paari tunniga kõik, nagu presidendihärra mingis säutsus välja lobises. Ja riigikaitsesse paneme me vahendeid ainult selle pärast, et liitlasi siia juurde tuleks, NATO nõuab ja kunagi Mart Laar selle 2% SKT-st läbi lükkas - no taganeda enam ei saa, ehkki ka see oli laual, kui reform ja sotsid viimati koos koalitsiooni tegid. Nende hääletoru Raimo Poom jõudis juba vastava artikligi avaldada.

Pappi on nõus juurde panema vaid rassistlik EKRE (ja saab selle eest teenitult palju hääli) ja kunagi oli vist ka Vabaerakond, aga need tegelevad vist rohkem oma naba imetelemisega viimasel ajal ja järgmine kord Riigikokku ei saa. IRL ajas valimiste eel ümmargust juttu ja on praegu sel temal vait. Kui viimased uudised, et Reformil jälle Keskiga käed löödud, tõele vastavad, siis lähebki vetsupotist alla.

Igal juhul Mikk Salu saab minu maksimumpunktid. Aus ajakirjandustöö, ehkki paljud arvavad, et peaks ikka sellelegi mingid filtrid peale panema.

Aga Peastaap ei pea alati juhtivate poliitikute otsuste kaitsele tormama (ma arvan, et ka oma siseveendumuse vastaselt). Poliitikud ja piartšikud suudavad isegi oma otsuseid kaitsta. Kuidas see Chirac kunagi Iraagi sõja ja idaeurooplaste kohta ütleski?

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Nov, 2011 2:55
Postitusi: 1252
See millele Mercurius nõiaringist rääkides viitab ei ole tegelikult minu postitus, vaid tema enese postitus samal viidatud leheküljel allpool.
Kopeerin selle nõiaringi kirjelduse siia eraldi välja.

Mercurius kirjutas:
Mis mind aga viimasel ajal painab on see, et oleme julgeoleku valdkonnas sattunud enda loodud nõiaringi.
(valijad - valitsejad - professionaalid)

Natukene selgituseks:

Alustame sellest, et valijad usaldavad professionaale.
(KV, KL usaldusväärsus 78%, 71%)
http://www.postimees.ee/3182213/uuring- ... asteametit

Valijad annavad valitsejatele mandaadi professionaalide hinnagutele tuginedes.
M. Kiili: "Tugevast armeest: Sellise panustamisega kurnaksime oma ühiskonda."
http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=e ... 229.2.6.7#
R. Terras: "Kaitsevägi on meil tugev"
http://www.mil.ee/et/uudised/8388/kaits ... id-ei-aita

Valitsejad realiseerivad valijate mandaati.
2%SKP + NATO = Eesti on kaitstud paremini kui kunagi varem.

Nõiaring sulgub sellega, et valitsejad kinnitavad ametisse professionaalid.


Kui asi läheb hapuks (valijad hakkavad surma saama), siis:
Valija küsib professionaalilt- mehed mis juhtus, me ju usaldasime teid. Vastus - aga valitsejad seadsid tegutsemisraamid (2%SKP).
Valitsejad laiutavad käsi - nemad realiseerisid valija poolt antud valitsemismandaati.
Professionaalid kiruvad valijaid, kes hapuks minemise võimalustega ei arvestanud.

Kes on see, kes suudab tekkinud nõiaringi murda?

Valijad ei suuda, sest professionaalid, keda ta usaldab, kinnitavad, et kõik on suurepärane.
Professionaalid ei suuda, sest nad on sunnitud tegutsema tööandja raamides (2%SKP ja töökohale määramine)
Valitsejad ei suuda, sest realiseerivad valijate mandaati.


Riigikaitse dissidendid? Vähe.
Uurimisasutused (k.a. RAND?) Natukene.
Liitlased? Võimalik.
Struktuurist lahkunud kõrgemad sõjaväelased? Ei ole välistatud.

See, kes hakkab julgeoleku nõiaringi murdma, on kohe vastuolus psüholoogilise kaitsega?


Kes on see, kes võtab enda kanda sõnumi - Kartaago peab langema - Rahastus peab suurenema.

_________________
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 16:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Mär, 2005 15:11
Postitusi: 1382
Asukoht: Tartu
Et püksid pole tuli-uued ja paksu voodriga, siis neid pükse polegi - säherdune artikkel. Aga paanika õhutamise eest viis punkti. Kust see tähelepanu riigikaitse vajadustele muidu tekib.

_________________
Iga okas loeb. Peaaegu iga okas. Düslektilisel okkal läheb vahel lugemine sassi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 17:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 2059
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Borja, kust sa sellise info võtsid:
Tsiteeri:
"2. Jalaväebrigaad on lahinguvõimeline üksus" - no ärgu ajagu naerma. Maksimaalselt on sellest brigaadist olemas selle aasta Kevadtormil hinnatud jalaväepataljon + reservistidest kokkupandud 122mm patarei - kogu lugu..

122mm patarei on reservistidest kokku pandud ... Sel aastal hinnatud pataljon ei ole või? Aga eelmisel aastal kol-ltn V.Lokki poolt juhitud? Ja üleeelmisel aastal kol-ltn Tõevere poolt juhitud? Rääkimata sellest, et need ju ka "kuidagi" 2.brigaadiga seotud.
Ja siis jääb üle küsida, et millest see kol Rebo oma üksusi moodustas seal KT16 ajal? Laenas Kuperjanovist? :)
Ja mis peamine küsimus: kuhu said kõik need KRKde ajal Tapal ja Lõuna-Eestis väljaõpetatud pioneeri, ÕT, STV ja TT üksused? Kui sellele lisada sinu poolt pandud KVPS kommetaar
Tsiteeri:
Tõsi on see, et on veel varustuse ja relvastuse puudujääke, mis likvideeritakse vastavalt Riigikaitse arengukava 2013- 2022 plaanidele.
, võiks loosungit midagi enamat välja lugeda.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2016 17:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6900
Tsiteeri:
Peastaabi vastus on tüüpne detailides närimine, mille eest hoiatasin (ajakirjanik ei saagi antud saladusastmega teemades opereerida enama kui kõlakatega), kuid puhtalt mindi mööda artikli põhilisest ivast: Miks 25 aasta pärast oleme veel endiselt püksata.

Küsimus ei ole ju lasketabelites või miinides, vaid selles, MIDA me ühiskonnana peaksime teistmoodi tegema ja KAS on õige taoline makaronide kõrvadele riputamine (lastele kaisukaru ja täiskasvanutele telekast NATO lennukeid) mõtestatud arutelu asemel.


Kuidas see õige peastaabi vastus oleks pidanud siis kõlama?

See värk liigub jälle sinna kindralite teema sohu. Et "detailides närida" ei maksa aga sitt on igaljuhul. Pohhui et faktid ei nõustu.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7747 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 517  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt