Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Probleem ei olegi ju listis kui sellises. Absurdselt väikesed on need numbrid, mis selles listis on, sellise suure riigi kohta.
See kui sügav on olnud Saksamaa enesedesarmeerimine eelnevatel aastatel(kümnetel), pole ju suur saladus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siin on 2 küsimust:
1. kui (naeruväärselt) väike on Saksamaa relvajõud võrreldes riigi suuruse, rikkuse ja tema geopoliitilise rolliga (viimasega on eriti karjuv dissonants)
2. kui väike on nendegi väikeste relvajõudude tegelik lahinguvalmidus, arvestades, et tegu on kaadriarmeega (mille pidamise hiigelmaksumus on õigustatud vaid siis, kui üksused on valmis esimese vile peale liikuma).

Näiteks Soome relvajõudude suurus on kaugelt paremas tasakaalus arvestades p1 toodud kriteeriume (eelkõige Skandinaavia kordoni rollist tulenevalt). Kui arvestaks veel igasugu toredaid suhtarve nagu kaitsekulud per SA koosseisu nase jne, siis tulevad vahed ikka astronoomilised.

Loomulikult, absoluutskaalal saaks sedasi veel pikki aastaid ja arvukuselt on asi tänases miniarmeede maailmas arvestatav, aga järjest rohkem tuleb kahinat, et need tankidiviisid ja lennueskadrillid võivadki olla paberil ja tegelik olukord on nagu idanaabril - iga brigaad klopsib hädaga ühe pataljoni LG kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas alari »

http://www.postimees.ee/3930723/valitsu ... aekkoppuse
Valitsus kutsus täna oma korraldusega kokku esimese äkkõppuse 303 reservväelasele, õppus kestab reedest esmaspäevani

Järgmisel nädalal saame siis teada, kuidas see asi kulges
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaikselt ise lootsin, et graafik on stiilis kell 12 teavitatakse, kell 15 algab kogunemine. Ja kell 18 sõidab kompanii kolonn formeerimisalalt minema.
Rohkem kui ööpäev aega on kaitseliitlase jaoks juba venitamine :) . Kuid eks töölkäijale mugavam.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Leo »

Kaitseliitlastele ei ole sellised kiirkogunemised midagi erilist, neid mängitakse igas malevas läbi, et meestel oleks teada, mida tuleb teha, kui päeval helistatakse ja kästakse tööpäeva lõpuks kohal olla. Kodus olev isiklik varustus aitab kindlasti kiirusele kaasa. Tavalistele reservistidele täiesti uus asi ja kindlasti palju segadust. Kena, et esimene kord nädalavahetusele sätiti, nii see peakski olema, segab tööelu võimalikult vähe. Eks me varsti kuuleme SKO kompeneeritud edulugusid, kuid kui pooled kutsututest kohale ilmuvad ettenähtud ajaks, võib ilmselt rahule jääda.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas 2korda2 »

Esimese korra kohta hästi planeeritud. Pole mõtet kohe "kuue tunniga metsa" üritada. Esimesed korrad ongi õppimiseks ja kohendamiseks.
Nüüd tuli kenasti välja ka, miks see 24h hoiatuse teema äsja suuremat kõlapinda leidis - värskelt sai teema kajastust ja ilmselt paljud said tänu sellele värskelt ka kontrollida, mis ja kuidas. Kodanikuna kiidan korraldajaid!
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas maksipoiss »

Trollid igatsugu foorumites igatahes on täiesti pöördes .
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas allatah »

Väga hea asi. Ilmselt alguseks kutsutigi kokku KL LaKo ja 2 aastat tagasi ajateenistusest tulnud, et kõik ikka enamvähem sujuks.
Ma küll täielikult adun selle vajalikkust, kuid paar sellist kiuslikku küsimust ikka on. Kui olen näiteks ostnud teatripiletid õppuse ajaks, kas need lähevad mu isiklikku kahjumisse või kompenseeritakse? Loomulikult ei esitaks ma seda küsimust siis, kui mingid sepakad kuskil pead tõstavad, aga ikkagi ainult rahuaegse õppuse kontekstis. Kaldun arvama, et on märkimisväärne võimalus, et mõnel mehel 300st mingi analoogne olukord võib ikka olla.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Tea kas just kompenseerida. Võiks anda igale osalisele lihtsalt tunnistuse, et:
Reamees Paul-Peeter Kask viibis hetkest X hetkeni Y riiklikult tähtsal äkkõppekogunemisel.
Käesolevaga palume selle kirja esitaja suhtes mõistvat suhtumist tekkinud probleemide lahendamisel, kasutamata jäänud piletite ümbervahetamisel.

Järgi mõeldes võiks isegi ette tunnistuse etteulatuvalt anda eesti.ee portaali kaudu, et viibib hetkest x hetkeni y. Digiallkirjastatult. Et saaks kohe edasi saata teatrisse või lennufirmasse?
Et need saaks viimasel hetkel vabaks jäänud piletid maha müüa?

Ega ma päris kindel ei olegi, kas see toimiks... Ma lihtsalt püüan lahendust genereerida. :)
Viimati muutis pagan, 01 Dets, 2016 20:39, muudetud 1 kord kokku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Viimase peal !
Rõõm on näha kuidas EKV-s lähevad asjad mitte enam aastate, vaid kuude ja päevadega
aina paremaks.
Kiitussõnad tänastele otsutajatele.
8)
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas nimetu »

Väga hea asi. Ilmselt alguseks kutsutigi kokku KL LaKo ja 2 aastat tagasi ajateenistusest tulnud, et kõik ikka enamvähem sujuks.
Ma küll täielikult adun selle vajalikkust, kuid paar sellist kiuslikku küsimust ikka on. Kui olen näiteks ostnud teatripiletid õppuse ajaks, kas need lähevad mu isiklikku kahjumisse või kompenseeritakse? Loomulikult ei esitaks ma seda küsimust siis, kui mingid sepakad kuskil pead tõstavad, aga ikkagi ainult rahuaegse õppuse kontekstis. Kaldun arvama, et on märkimisväärne võimalus, et mõnel mehel 300st mingi analoogne olukord võib ikka olla.
Aga esita see küsimus siia:

http://arvamus.postimees.ee/3927531/uel ... n-heremile

Ma usun, et kolonel Heremil pole kahju vastata.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas allatah »

Aga esita see küsimus siia:

http://arvamus.postimees.ee/3927531/uel ... n-heremile

Ma usun, et kolonel Heremil pole kahju vastata.
Kahju tal ilmselt ei ole jah, kuid palju vaba aega sel vaesel mehel on? Igastahes küsimus siiski esitatud, kuigi vastus on ilmselt aimatav. Kuid mis sest, jätkame teenistust parema Eesti nimel.
Olen ma muidu ainus liitlane, keda nädalavahetuseks metsa ei kupatatud vää? :dont_know:
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Bjorn
Liige
Postitusi: 440
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Bjorn »

pagan kirjutas:Tea kas just kompenseerida. Võiks anda igale osalisele lihtsalt tunnistuse, et:
Reamees Paul-Peeter Kask viibis hetkest X hetkeni Y riiklikult tähtsal äkkõppekogunemisel.
Käesolevaga palume selle kirja esitaja suhtes mõistvat suhtumist tekkinud probleemide lahendamisel, kasutamata jäänud piletite ümbervahetamisel.

Järgi mõeldes võiks isegi ette tunnistuse etteulatuvalt anda eesti.ee portaali kaudu, et viibib hetkest x hetkeni y. Digiallkirjastatult. Et saaks kohe edasi saata teatrisse või lennufirmasse?
Et need saaks viimasel hetkel vabaks jäänud piletid maha müüa?

Ega ma päris kindel ei olegi, kas see toimiks... Ma lihtsalt püüan lahendust genereerida. :)
Kusjuures minu arust tegelikult ka väga hea mõte. Ühtepidi ei kohusta nagu millekski, teistpidi on vaikimisi KV poolt tugi reservistile tagatud ning eesrindlikumatel firmadel on kerge PR küsimus käes - kas a) saadame pikalt ning riskime järgmine päev Delfi negatiivse uudisega või b) tuleme vastu ning on võimalus, et järgmine päev on nende suhtes vastupidine uudis, mis kiidab nende panust riigikaitsesse takka.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Väike vahekokkuvõte siis ka meediast.

Tundub, et alates sellest hetkest, kui teavitusteemad läksid KV vastutusalasse, on kogu kommunikatsioon drastiliselt paranenud, ütleks, et väga hea kohe.
Meedia tõstatatud küsimuste taga tasub pigem otsida jaanuar-nov 2016 eimillegitegemist sel teemal (oli Kamina vastutusala), sh muudatuse laiem kommunikeerimine.
Kol-ltn Kalmuse ülesasted pressikatel ei jäta midagi soovida.
Eriti jäi mulle kõrvu lause, mis toodi ära Kanal2 Reporteris - "Iga reservist peab iga päev ja iga tund olema valmis seda vabadust, seda habrast vabadust, tagama"

Martini etteastet õhtuses AK-s nägin ka. Tublid.
Tundub, et tutvustati ära ka selle teate formaat, mida päeval x (mida loodetavasti kunagi ei tule) näidatakse - AK alguses.

Kokkuvõte antud reserviste puudutava olulise muudatuse kommunikatsioonist siis
-muudatuse eelnõu ja muudatuse kajastamine kamina poolt -fail (see hilinenud pressikas ka palju asja ei parandanud)
-elluviimise kommunikatsioon KJPS poolt - success.

Martin, ma loodan, et sa seda posti siin ka loed. :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

maksipoiss kirjutas:Trollid igatsugu foorumites igatahes on täiesti pöördes .
Eile õhtu mõtlesin endamisi
1. et kas Pihkva VDV-s jäid selle reedesed linnaload ära...
2. et kas RusDelfi valvetrollid löödi eile õhtul kodus arvutite taha....
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist