Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks midagi osta on vaja?
Kokkuostetud, eriti raskemast kraamist on üsna vähe abi, kui kiiremaks osutunud vastane selle hoiuplatsil puruks pommitab või lihtsalt tule otsa paneb.
Vahest teeks midagi senise valmisolekumudeliga, prooviks ära selle "reede õhtul etteteatamata häire 10 000 mehele, laupäeva õhtul vaatama, mis kokku saadi".
Kordaks seni, kuni 5000 meest kokku saadakse.
Need asjad ei vaja mingeid tohutuid investeeringuid.
Pigem tänase mantra ja võibolla mingis osas õigusruumi muutmist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas HeiniR »

Martin Herem:Alustame sellest planeerimisest. Alles siin räägiti, kuidas juhtkonnas on tainapead, kes ei suuda piisavalt kaugele näha. Sina ütled seda otse välja, et kaugemale kui 2 aastat sa ei näe ...
Lõpetuseks palun ütle, mida sina ostaksid kohe, ehk lähima kahe aasta jooksul. Ära pingutagi maksumusega. Ütle, mida sa ostaksid 2-e aasta jooksul või veel kiiremini, selleks et Eesti oleks sina arvates piisavalt kaitstud.
Minult küll ei küsitud, aga kindlasti kiirendaks ma iseliikuvate ja selle moona hanget. Hetkel tundub minule kui kodanikule, kuid samas mitteasjaosalisele, et selle hankega raisatakse aega. Võimalik, et põhjustest/valikutest jms ei saa avalikult rääkida, kuid kas ei oleks mõistlik selles osas "rahvaga" kõnelda, et ei tekiks valearusaamu jms?
Lisaks alustaksin hädapärase keskmaa ÕT väljatöötamisega, kuna minimaalne radari ja juhtimisvõimekus peaks meil sarnaselt soomlaste NASAMS tehingule ju olemas olema. Hetkel justkui silmad on, aga teha pole midagi. Ja kui saaks, võtaks ka kobedaid Leopard2'sid :)
KaptenTrumm: Vahest teeks midagi senise valmisolekumudeliga, prooviks ära selle "reede õhtul etteteatamata häire 10 000 mehele, laupäeva õhtul vaatama, mis kokku saadi".
Trumm, selle kohta on karu ja jänese anekdoot, mis lõppeb karu lausega jänesele "...sähh, nuusuta nüüd oma nalja!". Selleks on siiski RÕKid ja väiksematel üksustel ka KL "koosviibimised" jne. Kui hakkad niisama mehi kodust kiiruga välja ajama, siis võib see hoopis riigikaitsele kahju teha. See joon siin vahel on pärispeenike...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Trumm, selle kohta on karu ja jänese anekdoot, mis lõppeb karu lausega jänesele "...sähh, nuusuta nüüd oma nalja!". Selleks on siiski RÕKid ja väiksematel üksustel ka KL "koosviibimised" jne. Kui hakkad niisama mehi kodust kiiruga välja ajama, siis võib see hoopis riigikaitsele kahju teha. See joon siin vahel on pärispeenike...
Kui mehi ei saa piisava kiiruga kodust välja kui vaja on, siis väga õhukese joone taga on totaalne tagajärg kõigile.
Samamoodi on vaevumärgatavad õhukesed jooned kaalutletud riski ja mugavustsooni vahel.
Ja pealegi, kuidas veenda viimastes sõdades kiiret tempot arendanud vastast, kas lihakehade ja tehnikaühikutega paberil või hoopis nende võimega kiirelt, eriliste ettevalmistusteta tegevusse asuda? Mulle näib tükati, et meie eesmärk ongi heidutada vastast kahe asjaga - arvuliselt suur (kuid tänapäeval liig aeglane) reserv ja NATO liikmelisus.

Arvan, et Iisraeli näited, kus aeti 100 000+ meest kokku vähem kui 24 tunniga pole kantud mingist seletamatust juudi eripärast, vaid ikka sellest, et taolisi asju on rutiini tekkimiseni harjutatud ja saavutatud olukord, kus teoorias kohmakas reservisüsteem suudab anda lahinguvõimelisi üksusi loetud tundide jooksul.

Harjutamine teeb meistriks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Ma annan aru eraviisiliselt õhtupoole.
Ilmselt on Martin Heremil õigus, ma kardan surma. Ja mitte oma surma, vaid seda, et suren enne kui olen oma ülesande täitnud.
Ma kardan, et minu ülesande täitmata jätmine toob kaasa rohkem minu lähedaste/sõprade surmasid. Ja minu treening on olnud asjata.
Ja ma vean teid alt. See on minu suurim hirm, mille kõrval hirm end lolliks teha on olematu.

Suures plaanis on pilt ilus, aga saatan peitub detailides.
Ja vigadeparandusi tuleb teha seni kuni on võimalik vigasid leida ning on selleks aega, mitte seni kuni eelarve lubab või valimiste eel.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Need olid ka dissident Toomse sõnad, et kellelgi pole õigust saata inimest surma kehva ja läbimõtlemata plaani tõttu.
Arvan, et keskmisele reservistile ei paku perspektiiv mustas kotis tagasi tulla või käega puu najal soolikaid kõhus hoida mitte midagi.
Kui Eesti kaitsmine pakub taolist perspektiivi liiga palju, võib üsna kindel olla, et väejooks saab kohutav olema.
Mida ladusamalt ja tõhusamalt hakkavad asjad minema, seda vähem tekib kaotusi - mobilisatsiooniprotsess on siin iseäranis kriitiline.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..muuhulgas ostetakse idapiiri kordonitele mobiilseid valveseadmeid..
Kas mõni piirivalvur seletaks mulle, misasjad on need "mobiilsed valveseadmed" :?:
Ja ega me nende vigurite puhul nende sõjalisest rakendusest vist ei räägi :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas HotelVictor »

Borja kirjutas:Kas keegi seletaks mulle, misasjad on need "mobiilsed valveseadmed" :?:
Ja ega me nende imevigurite puhul nende sõjalisest rakendusest vist ei räägi :?
Ilmselt on mõeldud "teisaldatavaid" seadmeid - ehk seadmed, mille asukohta saab peale esialgset paigaldust üpris lihtsalt ja kiirelt muuta. Loogiline oleks jätkata Defendeci seadmetega ja nendest lähemalt tõesti ei hakata rääkima.

"Mobiilsus" viitaks justkui iseliikumise võimele.. vaevalt, et meil idapiiril nüüd erinevate kaameratega varustatud roomikdroonid ringi hakkavad siblima... aga võibolla hoopis lendavad?
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mx77 »

Midagi siis rajakaamerate moodi?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Haugas »

Kuskil eespool on pikalt räägitud infrakaameratega varustatud vaatlusbussidest (minu andmetel on üks või koguni mõni neist otsaga Eestist ka Kreekas ära käinud). -- toimkond sõidab vaatluskohale, ajab kaamerasüsteemi katusest välja ja ...-- Selline seade peaks definitsiooni alla mahtuma küll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas mõni piirivalvur seletaks mulle, misasjad on need "mobiilsed valveseadmed"
Ja ega me nende vigurite puhul nende sõjalisest rakendusest vist ei räägi
Kuulsin seda uudist raadiost, ootuspärasest ei kuulnud minu kõrv taolisi fraase nagu "puhastatakse piiririba", "rajatakse tõkkesõlmesid piiri ületavatele sihtidele ja teedele", "paigaldatakse võrkaedasid ja okastraat tõket" jne jne. Aga miks ka mitte piirisildade õhkimiseks vajalike ehitustööde tegemine.

Ühesõnaga - asjad, mis muudaks keerukamaks mingite rohemeeste ja nende Tigr soomukite lõdvad sissesõidud mede maale - mida ühegi valvekaamera ega vaatlusdrooniga ei takista.
Mis militaarse rakendusega rohkem oli, oli Peipsi järve radarisüsteemi tark- ja riistvara uuendamine.

PV radarite puhul jääbki see sõjaline rakendus õhku rippuma, sest mäletatavasti maksis PV KOGU radarisüsteemi eest (20 radarit) umbes samas klassis summa, mis maksis tollal üksainus sõjalise otstarbega kaugmaa 3D radar - st üsna selge on, et selle raha eest saab taolises koguses tsiviilkasutuse tehnikat ja mingit rasket segamis- ja radarivastaste rakettide kindlust ei saa nõuda.

http://epl.delfi.ee/news/eesti/merd-ja- ... d=51031216
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas: Kuulsin seda uudist raadiost, ootuspärasest ei kuulnud minu kõrv taolisi fraase nagu "puhastatakse piiririba",
Kuule, ole normaalne. Või elad sa sellises mullis ja kujutad eesti elu täpselt selliseks nagu sulle meeldib, et saaks Mil foorumis halamas käia?
Piiririba puhastamine käib täie hooga. Nendel lõikudel, kus sai soojal ajal teha on töö tehtud, nüüd oodatakse külmade tulekut, et saaks märgadel lõikudel kah ära teha. See on nimelt ikka üks parajalt soine ala.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas allatah »

Mina ei kannataks ausaltöeldes küll välja mingeid ootamatuid ja korduvaid häireharjutusi, mida kpt. Trumm välja pakub. Pole minuteada vajadust.

Aeg-ajalt nagunii kontrollitakse Kaitseliidus valmisolekut aususe peale ja iga üksus teab ise kaua tal kogunemisega ja täisrelvis ja täisgaasiga territooriumilt väljasõidule aega läheks.
Ausaltöeldes ajaks ikka väga närvi küll, kui on nädalavahetuse plaanid tehtud ja siis reedel või laupäeval tuleb mingi üleriigiline õppehäire, mille eesmärk on "no vaatame, kui palju mehi siis kokku tuleb". Aga võibolla olen ma lihtsalt halb sõdur ning ebapatriootlik eestlane, kes viitsib aastas kokku vaid paar nädalat õppustel olla.
Jah, selge see, et tiblastani kõrval elades võib ka sellest väheks jääda, aga no tee mis teed, ma näen ikka palju muid asju, millega võiks tegeleda, et meie vastust jõulisemaks muuta.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
geralts
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Aug, 2014 18:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas geralts »

ma olen militaar.net lugenud juba 5 a. kuid esimest korda kirjutan,kuna olen käinud kaitseväes 10.a tagasi ja olen aktiivne kl.liige siis olen täiesti nõus allatah väitega ,et paarist nädalast piisab.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

h, selge see, et tiblastani kõrval elades võib ka sellest väheks jääda, aga no tee mis teed, ma näen ikka palju muid asju, millega võiks tegeleda, et meie vastust jõulisemaks muuta.
Mõtlen, et mis oleks meie piiratud rahakoti juures see realistlikum tegevus, mis vastuse jõulisemaks muudaks?
Pean silmas just taolist ootamatult algavat taktikalist tegevust nagu Krimmis. Kus isegi poolepäevane hilinemine tähendab, et vastane on juba hõivanud vajalikud objektid/maastikupunktid ja neid tuleb siis selle kokkuaetud kambaga asuda tagasi vallutama (mis on oluliselt verisem kui vallutada need kohad ise õigeaegselt ja sealt vastast tõrjuda).

Miks ma seda räägin - olen näinud, mis juhtub siis, kui isikkoosseis teab ette ja mis juhtub siis, kui ei tea.
Kuipalju hambavalu juttu tuleb, "välismaal olemist", "haigeid" (reede õhtul on Eestis vägagi tavaline meeste auru all olek) mittevastavaid ja välja lülitatud telefone siis on.
Polegi asi patriotismis, vaid selles, et inimestel on nädalavahetus, ei taha, ei viitsi, muud plaanid jne.
Juhtub ka seda, et (all)üksuse ülem "seisus kohustab" olukorras on üksinda kohal.

Arvan, et idanaaber on võidetav, ka meie poolt. Kui meil pole arvukust ja tulejõudu, siis tuleb võita kiiruse ja ootamatusega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist