Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See põhimõte on viidav ka riigikaitsja indiviidi võitlusmoraali tasemele:"Riik näidaku, et ta võtab vastuhakku tõsiselt. Siis võtame ka meie!"
Oskad sa nimetada:
a)mõnda suuremat, UKR kriisist ajendatud KV õppust (Siil 2015 planeerimine algas ammu enne UKR kriisi)?
b)mõnda plaanivälist relvahanget peale selle kahe vana transpordilennuki kinkimise?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Ei teagi kas üldse maksab enam küsimust tõstatada.
See põhimõte on viidav ka riigikaitsja indiviidi võitlusmoraali tasemele:"Riik näidaku, et ta võtab vastuhakku tõsiselt. Siis võtame ka meie!"
- siit võib siis välja lugeda, et riik ei võta tõsiselt? Teiseks näen ma siin seda vana hoiakut: On RIIK ja on MEIE. Kes see RIIK siis on? Kas seda oleks võimalik kuidagi personaliseerida, midagi või kedagi konkreetset, kellele näpuga näidata.
Minu arvates võtab riik asja üsna tõsiselt. Nii valitsuse kui rahva tasemel. Rahvana peaksime enda ümber vaatama ja küsima: Kas mina, naaber või selle poeg - käis ajateenistuśes, õppekogunemisel, käis valimas, maksab makse, näitab negatiivset suhtumist nendest tegevustest hoidumise vastu. Kas pagan teeb seda? Kas tema naaber, sugulane ...
Ja Trummi väide
Meie pikaajalise iseolemise parim garantii on tegelikult jaanalinnumängu lõpetamine ning käiste üleskäärimine. Juba täna.
viitab ka otseselt sellele, et täna toimub mingi jaanalinnumäng. Milles see siis seisneb? Või on pigem nii, et erinevad otsused ja tegevused ei ole Trummi ja pagana jaoks piisavad ... näiteks minu jaoks tundub, et eriti palju rohkem ei saakski ära teha. Näiteks pole meil rohkem ressurssi. Ei ole eelarvelist ega inimesi. Isegi kui Trummil on õigus ja ta teab, kuidas saaks tõhusamalt, jääb asi ikkagi ressursside taha. Tüüri juures ei ole piisavalt Trummi tasemel tegelasi. Ja kui need "Trummid" riigitööle tuua, jääb jälle ettevõtlus nõrgaks.
UKR sündmustest lähtuvate õppuste korraldamise ja ekstrahangetega on jälle see küsimus, et kas me kindlustame ninast veri väljas end igasuguse ohu korral, või võtame riski ja ... Üks võimalus Eesti suurust riiki kurnata, ongi teda pidevalt ressursimahukatele reaktsioonidele suunata.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Antud juhul pidasin ma riigi all silmas valitsust ja neid kes meie rahakoti eest vastutavad.
Ma ei läheks Eesti eest surema, kui ma end selle riigi osaks ei peaks.

Meil on oht teha sama viga nagu venelased: Meie ohvitserid jäävad omaenese positiivset propagandat uskuma.
Ma saan aru, et avalikkuses tuleb optimistlik ja tegus foon luua.
Aga siin militaar.netis on inimesed kes asjaga rohkem-vähem ise ka kokku puutuvad.

Mis hetkel hr. Herem siis ressursimahukaid kulutusi teeks? Kas peale seda kui tuhatkond meie kõige motiveeritumat kaitseliitlast on surnud? Kas killuvest on ressursimahukas kulutus mis meie riigi ära kurnaks?
Ma ei räägigi mõttetutest ressursimahukatest kulutustest ja vales suunas. Ma räägin olemasoleva arengukava täitmise forsseerimisest, kiirendamisest.

Kohati ongi meil õppustel tähtsam see näitemäng mis läbi objektiivi maailma jõuab kui tegelik sisu. Ilmselt on see kogu maailmas nii.
Minu arvates on heidutusväe asemel aeg ka sisuliseks tööks valmistuma.

Tänane Kiili artikkel:
http://epl.delfi.ee/news/eesti/kaitseli ... d=70427645
Iseseisev kaitsevõime kas on või ei ole. "Esmane iseseisev kaitsevõime" kõlab nagu õhukese viilu õhemaks viilutamine.
Meil ei ole iseseisvat kaitsevõimet. Soomel on, Iisraelil on. Meil ei ole.
"Esmane iseseisev kaitsevõime" kõlab nagu "kulutame vastase aega ja energiat ennast peksta lastes."

Kas pagan on tubli õppustel käija ja teiste mahitaja? Vastus on kindlasti, et on. Lisaks igasugu eriala tunnistustele ja õppuste tänukirjadele on mul ette näidata ka pronksist teenetemärk.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Fucs »

pagan kirjutas: ..../....
Narr on lasta tappa oma parimad pojad istudes rahahunniku otsas "ilma võlata!"......
+10
pagan kirjutas: Meie stabilisatsioonireservi vahendid on üle kahe korra ületanud miinimumnõuet.
See on "mustade päevade" raha.
Kas kusagil keegi on (ilmselt kindlasti on) välja arvutanud ~summa(d), kui palju maksaks üks ööpäev täismastaapset sõjapidamist? Ja kust see raha tuleks, kas samuti stabilisatsioonireservist?

UKR pool räägib ATO kulusid hinnates, et üks ööpäev maksab 100 miljonit grivnat, mis peaks siis olema ca 5170000 eur.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas A4 »

See, et täna, st. kaks aastat pärast praeguse 10-aastase arengukava kinnitamist hakatakse vaikselt juba uut 10-aastast arengukava ette valmistama, ongi täiesti normaalne ja plaanipärane tegevus. Sest see 10-aastane arengukava vaadataksegi üle mitte kord 10 aasta jooksul, vaid iga nelja aasta tagant. Selleks, et 1,5-2 aasta pärast oleks järgmine 10-aastane arengukava korralikult läbi töötatud ja kinnitamiseks valmis, ongi mõistlik umbes poolteist aastat varem vaikselt ots lahti teha. See kord nelja aasta tagant asja üle vaatamine ei ole seejuures mingi ametnike või üksiku ministri suva, vaid lausa rahuaja riigikaitse seadusesse sisse raiutud. Samamoodi alustati ka kehtiva arengukava (2013-2022) väljatöötamist juba 2011. aastal ehk pisut enam kui kaks aastat pärast tol ajal kehtinud arengukava (2009-2018) kinnitamist.

Iseenesest ei tähenda see, et kogu senine arengukava totaalselt jälle ümber tehtaks. Pigem tehakse ka uue arengukava järgi ära asjad, mis juba senises sees on (jalaväe lahingumasinad, Javelinid, iseliikuvad suurtükid), lihtsalt perspektiiv liigub nelja aasta võrra edasi (aastalt 2022 aastani 2026 või 2027) ning kui hästi läheb, siis liiguvad arengukavasse sisse asjad, mis eelmisest rahapuudusel välja jäid, nagu näiteks tankid või keskmaa-ÕT või hoopis mingi muu põnev asi.

On tõsi, et mõnedel riikidel on pikaajalised arengukavad kuni 25 aasta peale ette ära tehtud, aga arvestades Eesti väiksust ja asjaolu, et tulevikku vaatamine on paratamatult üks paras tuftoloogia, siis on 10-aastane perspektiiv meile minu arvates täiesti sobiv. See iseenesest ei tähenda, et paljud eesmärgid ei olekski pikaajalised – näiteks mehhaniseeritud jalaväepataljonist on Eestis vist räägitud juba kuskil 2003. või 2004. aastast saadik, aga reaalselt kulubki 10 aastat kuni hangeks raha leitakse ja veel viis aastat, kuni see pataljon ka reaalselt varustatud, väljaõpetatud ja tagatud saab.

See, kuidas sõdida kohe homme sel hetkel olemasolevate võimete, inimeste ja relvadega, ei ole teps mitte 10-aastane arengukava. Vaid selle papri nimi on kaitsetegevuse operatiivkava, mille peaks kaitseväe juhataja igal aastal uuesti kinnitama vastavalt sellele, kuidas on muutunud julgeolekuolukord ning reaalselt olemasolevad üksused, varud jms. Ka selline dokument on ilusti rahuaja riigikaitse seadusesse sisse kirjutatud.

Mis puudutab seda, et kas nüüd oleks pidanud Ukraina kriisi valguses kõik kohe totaalselt ümber tegema, erandkorras täiendavaid hankeid alustama jne., siis sõltub see kahest asjast: esiteks, kas selle järele on tegelikku vajadust, st kas on alust arvata, et kehtiv arengukava on uues valguses kuidagi ebaõnnestunud; ning teiseks selleks, kas selliseks ettevõtmiseks üldse raha on. Minu arvates on adekvaatne vastus mõlemale küsimusele eitav – erilist lisaraha kuskilt tulnud ei ole ning teiseks pole minu arvates alust ka öelda, et praeguses arengukavas ettenähtud võimeid poleks meil vaja. Inimeste isiklikku varustust, sh neid kaitseliitlaste killu- ja kuuliveste hangitakse niikuinii iga-aastaselt suurtes ja aina suurenevetes kogustes. Javelinide hankimine toodigi tegelikult sisuliselt aasta võrra ettepoole, mis pole just väikene asi. Jalaväe lahingumasinaid läheb meil niikuinii vaja praktiliselt igas mõeldavas olukorras jne.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

viitab ka otseselt sellele, et täna toimub mingi jaanalinnumäng. Milles see siis seisneb? Või on pigem nii, et erinevad otsused ja tegevused ei ole Trummi ja pagana jaoks piisavad ... näiteks minu jaoks tundub, et eriti palju rohkem ei saakski ära teha. Näiteks pole meil rohkem ressurssi. Ei ole eelarvelist ega inimesi. Isegi kui Trummil on õigus ja ta teab, kuidas saaks tõhusamalt, jääb asi ikkagi ressursside taha. Tüüri juures ei ole piisavalt Trummi tasemel tegelasi. Ja kui need "Trummid" riigitööle tuua, jääb jälle ettevõtlus nõrgaks.
UKR sündmustest lähtuvate õppuste korraldamise ja ekstrahangetega on jälle see küsimus, et kas me kindlustame ninast veri väljas end igasuguse ohu korral, või võtame riski ja ... Üks võimalus Eesti suurust riiki kurnata, ongi teda pidevalt ressursimahukatele reaktsioonidele suunata
Ajalehest on läbi käinud KV-lase sõnad, et üks pataljoni RÕK etapp maksab kuskil 500 tuhat eurot (8 miljonit krooni).
Hakkame rääkima, kuidas see on kurnav, ülejõukäiv, jääb ressursside taha jne...?
Kui Siili 10 000 osalejaga valmistatakse ette 2 aastat (sedasi võib meediast aru saada, sellest 10 000-st osalevad taktikalises tegevuses umbes pooled), siis tekib küll küsimus, mille eest meil makstakse iga aasta vanas rahas miljard krooni palgaraha ja peetakse üleval 2000+ inimest palgal? Mis on see produkt, kui ühe brigaadi liigutusteks on vaja sellist ettevalmistusaega ja kuidas see haagib täna kokku kriisi arenemise tempoga (nt UKR näitel)?
:dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Ikkagi...mitu 10 aasta plaani meil juba käigus on olnud? Ei taha keegi vastata :dont_know:

Teine küsimus on ka-idapiiri taga viljeletakse viimasel ajal õppusi väeosade ootamatu häire korras tundmatule maastikule viimise ja seal tegutsemise hindamisega. On ka meil midagi taolist läbi viidud? Ilma kaheaastase etteplaneerimise, vaid lihtsalt röögatusega kasarmu koridoris "HÄIREEE!!!!!". Koos kõige järgnevaga.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Röögatus HÄIRE peab meie süsteemis kaikuma mitte (ainult) kasarmu koridoris, vaid ka reservistide mobiiltelefonides - ja mitte 180 või 120 päeva, vaid näiteks 24 tundi ette.
See meie naabri erisus ongi, et selle 24 tunniga võtab brigaad oma seitse asja, 4000 inimest ja liigub täies koosseisus kuhu kästud, ka sõtta kui vaja.
Näen, et meie siin armastame endiselt kaalutletud riskidest rääkida.

Tegevuse tempo "Be cool, tule Siilile, iga okas loeb" 5 kuud enne sündmust on meie piirkonna ruumis ammu iganenud tegevuse tempo.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina oma murust madalama tasemega olen igatahes aja jooksul hakanud aru saama ühest tõsiasjast, et kui sa tahad, et sul SHTF olukorras asi enamvähem ladusalt jookseks, tuleb SHTF olukorrale võimalikult lähedakseks muudetud olukorras kõvasti harjutada. Ehk siis maakeeli ja lihtsõdurile arusaadavalt: et sul harjutus "jalaväejao ettevalmistamata rünnak" Kevadtormil õnnestuks nii, et hindaja teie jagu kohe esimesel katsel "kasti" ei märgiks, tuleb seda asja nii korda 50 või 100 harjutada. Täpselt sama, "murust madalam" põhimõte kehtib mistahes kriisiprotsessi juures, praktika on tõe kriteerium.

Meie naabril on vastav termin lausa "upraznenie b obstanovke, blizko k bojevoi" (vene k "harjutus lahinguolukorrale lähedastes oludes").
Seega - "küll sõjas õnnestub, siis etteteatamisaega pole ja maaomanike kooskõlastusi pole vaja" eriti ei veena, veenab aastatepikkune ja harjutamise tõttu edukaks muutuv praktika.
Analoogselt veenab see vastast, et pole mõtet mütsiga lööma tulla.

Meil võiks selle pulli ära teha, anda reede õhtul kell 18.00 ette teatamata häire 10 000 mehele ja vaadata, mis laupäeva õhtuks valmis on saadud.
Keegi peale KVJ ja kaitseministri ette ei tea - ka formeerimisüksused mitte.
Rohkem lihtsalt ei kulu aega, et mõned ZapVO brigaadid pakivad baasis asjad ja ületavad meie piiri.
Minu pakkumine on, et sellises lahingus saame täna nii, et suled lendavad.
Need, kes positsioonile jõuavad, ei oma tulejõudu ja kel tulejõud on, ei jõua positsioonile.
Viimati muutis Kapten Trumm, 29 Dets, 2014 14:09, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Teine küsimus on ka-idapiiri taga viljeletakse viimasel ajal õppusi väeosade ootamatu häire korras tundmatule maastikule viimise ja seal tegutsemise hindamisega. On ka meil midagi taolist läbi viidud? Ilma kaheaastase etteplaneerimise, vaid lihtsalt röögatusega kasarmu koridoris "HÄIREEE!!!!!". Koos kõige järgnevaga.
Milleks selliseid küsimusi esitada..???
Ma saaks aru, kui põhjuseks oleks tõepoolest teadmatus ja huvi teada saada...
Aga pole ju. Tundub, et ikkagi midagi muud.

Sest seda kõike on juba tehtud.
On vastatud. On seletatud.
Näiteks seda jutukest olen mina varemgi linkinud.
Kell tiksub vaikselt kella kolme peale. Mina seda muidugi ei näe. Küll aga kuulen, kui karjutakse sellisel häälel „HÄIRE!“, et ka kõige unisem karu oleks talveunest ärganud. Pärast seda hakkas kinniste silmadega sebimine. Ere valgus lihtsalt ei võimaldanud oma luuke normaalselt avada.

Samas kõik toimis kui õlitatult. Pooled mehed hakkasid riidesse panema ja pooled jooksid pool paljalt oma kallite AK-4-de järgi. Mina olin õnneks selles pooles, kes sai silmad kinni ennast riietuda, mitte koridoris joosta. Kokkupõrkeid ei esinenud ning iga mees andis endast parima, et mitte uimata. 10 minutit oli see aeg kui pidime ca 20 mehega olema Unimogis. Pool rühma ühes ja teine teises. Kui luuk meie järelt, suleti kukkus meie ajaks 7 minutit ja 30 sekundit. Pole ju üldse paha. Osad rühmad suutsid veel kiiremini ennast liigutada, aga see selleks. See polnud tol hetkel võistlus, vaid pidi lihtsalt aega mahtuma.

Pärast seda, kui olime masinatel, kõlas: „Hetkel vaenlase ohtu pole ja jalastume“. Läksime tagasi kasarmusse, tegime voodid ära ja käisime kusel. Seejärel kogunesime ühe auto juurde kus selgitati lahingolukorda. Näidati kaardil kus oleme ja kuhu liigume. Vaenlase oht pidi olema väike, seega kuulipildujat auto katusele ei lähe ja auto tent (kate) võib olla üleval. Toimuma pidi 30 km pikkune motoriseeritud rännak. Kindlasti oli neid detaile veel, kuid tol hetkel olin piisavalt unine ja hetkel rohkem nagu meelde ei tule.

Ühesõnaga mängiti seda asja nii, nagu oleks tegu päris olukorraga. See tegi asja muidugi natukene huvitavamaks ja kaasahaaravamaks, kui lihtsalt ilma mingi poindita kell 4 öösel metsa ronida
Mingi aja pärast, mingis muus teemas tullakse samade küsimustega jälle lagedale.
Ja kõik algab taas otsast peale.



Kas ma olen ainuke, kes sellest postist mitte midagi aru ei saa :?
(by Borja)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

tommy, kas täna on kuskil valmis enamvähem komplektsed ja kogu võimekustega jalaväepataljonid, kes HÄIREE peale sõidavad sõtta?
Pean silmas peale kusti ja 7,62 veel MP-sid (81 ja 120), TT rakette, meditsiini, logistikat, õhutõrjet....?
Tean, et Scouts, aga veel....?

Sest venelaste viimastel reede õhtustel "snap drillidel" osalesid ikka brigaaditaseme üksused koos armeetaseme toetusega.
Kogu manna, kaugmaa õhutõrje, sõjalaevad, lennuvägi, strateegiline väesiire (vägesid liigutati tuhandete km taha)?
Pokasuhhat tehti?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Eesti kaitsega kõik korras uskudes poliitikuid ja kaitseväelasi kahjuks aga soomlastel asjad kehvemadhttp://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=70453753
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Täna ETV-s kell 22.10 dok.film "Liitlased" Eestis asuvatest NATO liitlastest!
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Mida ma tahtsin öelda "vastuhaku tõsiselt võtmise" ja "omaenese propaganda liigse uskumise" jutuga öelda.
Nimelt seda, et probleemid tekivad siis kui näitemäng reaalsusest liiga erinema hakkab.
Loomulikult eelneb tegelikkusele visioon-plaan-kuvand-kommunikeerimine-eelarve.
Ja seejärel võtab reaalsus aegamisi kuvandi kuju.

Aga kui see propagandakuvand läheb liiga eest ära, siis on see kontraproduktiivne ja võrdne enese oksa saagimisega.
1) Avalikkus ja poliitikud usuvad, et kõik on niigi parimas võimalikkus korras. Piiratakse ressursse. Võibolla minnakse julgekski, ülbekski?
2) Kindralid usuvad, et mehed on valmis aga tegelikult ei ole. Halvem veel, mõni hakkab oma mahajäämust varjama ja pakazuhhat tegema.
3) Sõdurid näevad, et neid saadetakse surma sest juhtkonnal on pea pilvedes. Või tegeletakse mingi jamaga. Kannatab moraal.
Kaitseliidus väljendub see aktiivsuse langusega.

Kokkuvõttes on oht, et riik esineb kehvemini väära enesekuvandi tõttu.
Olgugi, et maksimaalse tulemuse saavutamiseks on vahendid olemas, ei kasutata neid efektiivselt.
Selle reha otsa astub VF "hurraa" karjudes väga tihti.
Olymposelt võiks mõnikord alla tulla õppustele lihtsurelike sekka ka.

A4, kehtiva arengukava täitmist saaks kiirendada. Tahtmise korral ja avalikkusele ilusti ausalt ära põhjendades leiab ka raha.
Su repliik " lihtsalt perspektiiv liigub nelja aasta võrra edasi (aastalt 2022 aastani 2026 või 2027)" ajab mul kananaha ihule.
Mustad pilved kogunevad suure kiirusega. Meil on heal juhul 2 aastat teha ettevalmistusi tormiks.

Kaugemaid ennustusi teha on raske. Aga iga stsenaarium ennustab meile ärevamaid aegu. Meid testitakse vähemal või rohkemal määral.
Stsenaariumid:
1) Ukraina ebaõnnestub. Võidujoovastuses paaria VF alustab mõjusfääride kehtestamisega.
2) Ukraina õnnestub. Moskvas algab Euromanežka. VF-is läheb kodusõjaks. Meie piiril on pool miljonit sõjapõgenikku Peterburist.
3) Ukraina õnnestub. Moskva surub rahutused maha ja Põhja-Koreastub/Kuubastub/Venezuelastub.
4) Putin alistub Lääne survele ja läheb rahulikult oma tšekistide klikiga erru. :) Kui usutav see on?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

1) Avalikkus ja poliitikud usuvad, et kõik on niigi parimas võimalikkus korras. Piiratakse ressursse. Võibolla minnakse julgekski, ülbekski?
2) Kindralid usuvad, et mehed on valmis aga tegelikult ei ole. Halvem veel, mõni hakkab oma mahajäämust varjama ja pakazuhhat tegema.
3) Sõdurid näevad, et neid saadetakse surma sest juhtkonnal on pea pilvedes. Või tegeletakse mingi jamaga. Kannatab moraal.
Kaitseliidus väljendub see aktiivsuse langusega.
No miks sa pead sellist jama ajama? Ühest küljest on sinu arvates avalikkus eksiteel ja teisest küljest pole mehed valmis, sest nad ei usu ...
Ja ühe asjaga pead sa pagan leppima - see kes relva haarab, peab olema valmis selle läbi surema. Sõda ongi seotud suremisega. Kui sina, mina või tema, läheme sõtta, siis me lähemegi surma. Mõni tuleb tagasi ja mõni mitte. Ja alati, igas jumala kui sõjas, tunneb keegi, et juhtide lolluse pärast sai keegi asjata surma. Nii et sul on valida: usaldad ja lähed surma; ei usalda ja ei lähe ... surma; ei usalda ja hakkad ise juhiks (kaua sinu usaldus kestab?).
A4, kehtiva arengukava täitmist saaks kiirendada. Tahtmise korral ja avalikkusele ilusti ausalt ära põhjendades leiab ka raha.
Su repliik " lihtsalt perspektiiv liigub nelja aasta võrra edasi (aastalt 2022 aastani 2026 või 2027)" ajab mul kananaha ihule.
Mustad pilved kogunevad suure kiirusega. Meil on heal juhul 2 aastat teha ettevalmistusi tormiks.
Kaugemaid ennustusi teha on raske. Aga iga stsenaarium ennustab meile ärevamaid aegu. Meid testitakse vähemal või rohkemal määral.
Alustame sellest planeerimisest. Alles siin räägiti, kuidas juhtkonnas on tainapead, kes ei suuda piisavalt kaugele näha. Sina ütled seda otse välja, et kaugemale kui 2 aastat sa ei näe ...
Lõpetuseks palun ütle, mida sina ostaksid kohe, ehk lähima kahe aasta jooksul. Ära pingutagi maksumusega. Ütle, mida sa ostaksid 2-e aasta jooksul või veel kiiremini, selleks et Eesti oleks sina arvates piisavalt kaitstud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist