Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas metssiga »

Jaanus2 kirjutas:Mida see Ida-Viru oblast idanaabrile juurde annaks? Põlevkivivaru ja elektrijaamad, aga Eesti saaks hea tahtmise korral ka ilma nendeta toime. Samas vabastaks see Eesti märgatavast "venekeelsest elanikkonnast", keda oleks just kasulik hoida Eesti sees siin asjade seisu mõjutamas. Mure on pigem selles, et ei tule mitte okupatsiooni vaid näit. üllatusrünnak "sõbraliku valitsuse toetuseks" ja edasi on siin mingi pseudoiseseisev-pseudodemokraatlik režiim, mis võiks väliselt välja näha ligikaudu nii, nagu praegu Tallinna valitsetakse. Praegu seda veel teha ei saa, aga kui hääleõiguslike kodanike koosseis veel natuke nihkub teatavas suunas? Lisame veel veidi sobivalt meelestatud eestlasi ja seis on näit. 50/50 tavalistel valimistel. Väike abi väljastpoolt ja ongi sobiv riik ja riigikord pikaks ajaks.
Raisk, ma ise olen sealt kirdest. Me ei anna mitte ühtegi jalatäit ära, ei anna! Ja vene mehed meie KL üksuses on sama meelt,
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas metssiga »

Some kirjutas:
metssiga kirjutas:Trumm tahab raudbetooni, mina tahan automaati ja termopesu, padruneid kah. Kumb on õigem?
Aga sinu naine ja lapsed?
Kuradi keeruline küsimus. Natuke võin küll vastata isiklikult - naine (endine) elab nüüd Prantsusmaal ja poeg Norras. Mina Eestis ja Galil on kah käepärast.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Mind huvitab, kuidas isand Herem oma korteriostu eelised naisele-lastele ära selstab. Või olgu, lapsed sest teemast suurt ei jaga, lastena vähemalt mitte, aga igal naisolevusel, kui ta just padublondiin pole, võib asjast oma arusaam olla...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pidi see alla 5% olema ?
Naised saunas rääkisid ?
Aga palju maksab üldse korter?
Sinu häda on jätkuvalt selles, et sa ei viitsi kulutada aega kirjutatu lugemisele ja sellel teemal mõtlemisele.
Kui palju annab Soomes varjendi maksumus juurde korteri m2 hinnale, alban kirjutas.
Mina kirjutasin, palju maksab Eestis uus korter - koos vastava lingiga andmete kohta?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja isegi kui mulle pakutaks kahte korterit, üks hinnaga 210000 (varjendiga) ja teine 200000 (varjendita), siis valiksin pikema kaalumiseta odavama. Ausalt.
Kortermajas ei ole hinnalisa 10 000. Usun, et 10 000-ga ehitad endale krundile individuaalse.
Eeldades, et albani andmed õiged olid (üldiselt poleteemas vastupidist täheldanud), siis keskmine korteri suurus on nii 60 m3 ja sama valemi järgi (+30 eur m2) oleks hinnalisa vaid 1800 eurot.
Seega, siis 200 000 vs 201 800.

Lisaks tasub tähele panna, et keskmine varjendi m2 hind oli samas allikas 1900 eurot kopikatega, täna maksavad Tallinnas uue kortermaja m2 hinnad 1500-2000 eurot/m2. Mis tähendab, et juttudel tohututest lisakuludest ei ole eriti vettpidavat alust, tegemist on otsitud põhjusega.

Nüüd tulles tagasi Smithi väite juurde:
Soomlastel lihtsalt on seda raha niivõrd palju rohkem- usu või ära usu.
Ülaltoodud arvud räägivad mulle natuke teist keelt, lisakulud ei ole lihtsalt sellised, et õigustada teema soiku jätmist.
Kinnisvarabuumi ajal maksid inimesed oma eluaseme eest kaugelt suuremaid "lisasid" kui mingi paar tuhat eurot korteri kohta.
Ei kukkunud sest taevas alla ega jäänud midagi ostmata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

No ei teagi kuidas vastata.
Kuidas ma seletan korteriostu eeliseid ... rahaliselt. Blondiinid või mitte, aga enamus inimesi ei saa spetsiaalse varjendi vajadusest aru. Ma olen ka suhteliselt heleda karvaga!
Minu arvates vähendavad spetsiaalsete varjendite puudumise probleemi järgmised asjaolud:
Suurte hoonete (eelkõige elumajade) all on keldrid, mis vähemalt osaliselt on kasutatavad varjenditena.
Lahingutegevus ei toimu mitte igal Eestimaa ruutmeetril. Seal kus see toimub (tervete asulate kaupa) proovitakse elanikkond eelnevalt evakueerida.
Mulle vähemalt tundub, et tänased otsused varjendeid mitte ehitada, on seotud just nimelt selliste asjaolude ja ... eeldustega (tervitused Trummile et oleks ikka piisavalt torkiv 8) ).
Vaevalt, et keegi on teinud põhjaliku analüüsi, kalkulatsiooni ja sünteesi, mis ütleks: elanike hukkumise tõenäosus varjendite puudumise tõttu on X, varjendite ehitamine 100% elanikele või mingile piirkonnale maksab Y, seega mingi ohu välistamiseks peaksime tegema kulutusi elaniku kohta ...
Siis tuleks neid kulutusi võrrelda veel sõja puhkemise tõenäosusega, mitte leppida tõdemusega: tuleb nii kui nii!
Lisaks sellele peavad otsustajad neid kulutusi võrdlema teiste riiklike kulutustega ... N: kulutused haridusele, teadusele, tervishoiule ...
Lõpuks tuleb teha rahastamise otsus, mis lõpptulemusel oleks ikkagi: ei ehita varjendeid.

Minu meelest võiksid poliitikud (N:Kunnas, Laaneots, Toomse või Kert) oma valimisprogrammi varjendite loomise sisse panna (kui nad muidugi seda vajalikuks peavad). Oleks väga huvitav teada, kui mitmeid selline lubadus nende kasuks hääletama paneks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No küsimus pole ju neis varjendites.
Mitu korda ma pean seletama, et tsiviilkaitse on EELKÕIGE süsteem, mitte varjendid. Varjendid on kõigest ühe komponendi alamhulk.
Küsimus pole selles, et pole varjendeid (alamhulk mäletatavasti), vaid üldse pole süsteemi kui sellist. Kui mingist tegevusest rääkida, siis igas regionaalses päästekeskuses on 1-2 inimest, kelle ülesanne on koordineerida kohaliku tasandi valmisolekut (mis täna sisuliselt seisneb väiksema tähtsusega riskianalüüside kooskõlastamises ja mõnes üksikus koolituses kord aastas. Ongi kõik. Seda vist ei pea siin lisama, et hädaolukordade hulka tänases õigusruumis sõda ei kuulu ja seepärast pole ka asjaosalised kohustatud mingeid ettevalmistusi tegema.

SÜSTEEM võib olla ka selline, et inimesele õpetatakse koolis nt 70 akadeemilist tundi - põhilised ellujäämisoskused, ohu tundemärgid, varjumine, kusest joogivee saamine jne jne. Ja ongi kogu lugu - ei mingeid sireene, varjendeid ega kriisiplaane, läheb asi jamaks, siis indiviidid kisklevad nagu dzunglis oma ellujäämise pärast ja käib olelusvõitlus. Kas see nüüd arenenud riigile kohane on, ei tea. Nii öelda õhuke riik.

Aga tõde on, et täna pole ei ühte ega teist. Ei õhukest ega paksu.
Olen jätkuvalt seda meelt, et nii nagu jookseb elukatsetel puntrasse piisavalt läbi harjutamata mobilisatsiooniprotsess, jookseb puntrasse (õigemini hääbub kaoses) ka katse kaheteistkümnendal tunnil teha tasa 10 a tegemata tööd tsiviilelanike kaitse vallas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Kapten Trumm kirjutas:
Pidi see alla 5% olema ?
Naised saunas rääkisid ?
Aga palju maksab üldse korter?
Sinu häda on jätkuvalt selles, et sa ei viitsi kulutada aega kirjutatu lugemisele ja sellel teemal mõtlemisele.
Kui palju annab Soomes varjendi maksumus juurde korteri m2 hinnale, alban kirjutas.
Mina kirjutasin, palju maksab Eestis uus korter - koos vastava lingiga andmete kohta?
Sinu häda on jätkuvalt sellest , et sa usud neid väited pimesi , mis sulle meeldivad.
Soomes maksab korter ise juba kordades rohkem kui Tallinnas. Neid ei saa
nii lihtsalt , üks-ühele üle tuua. Soomes maksab kana vähem kui Eestis ja meil õlu vähem kui põhjanaabrite juures.
Kuidagi ei saa väita , et kahe kanakoiva eest saab ühe õlle mõlemal pool lahte.
Ja samuti räägid ainult äärmuslikest näidetes - "buumi ajal Tallinas maksis..."
Aga mis ülejäänud Eesti teeb ? Too välja , palju on kortermaju ehitatud väljaspool Tallinna (koos oma liit-valdadega) taasiseseisvumise aja jooksul, kasvõi suurusjärk.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Nüüd tulles tagasi Smithi väite juurde:
Soomlastel lihtsalt on seda raha niivõrd palju rohkem- usu või ära usu.
Ülaltoodud arvud räägivad mulle natuke teist keelt, lisakulud ei ole lihtsalt sellised, et õigustada teema soiku jätmist.
Kinnisvarabuumi ajal maksid inimesed oma eluaseme eest kaugelt suuremaid "lisasid" kui mingi paar tuhat eurot korteri kohta.
Ei kukkunud sest taevas alla ega jäänud midagi ostmata.
[/quote]
Taaskord - kust kuradi kohast see väide on võetud?
Hakatakse ehitama nelja korteriga elamut Sakus - sinna alla tehakse 5%-ga korterite ehituskuludest punker ?
No ei usu, mitte kuidagi ei usu.
Kui see väide üldse mingile faktile põhineb siis see on mingi 90 korteriga maja Helsinkis.
Hinnad kisuvad 3 toalistel sinna poole miljoni kanti.
https://www.opkk.fi/opkk/opkk/opkk_port ... 3ce84e4c2f
Kamppi, pole vanalinn. Sellisel juhul - 26 000 korteri kohta , saab juba üht-teist keldrisse ehitada.

Ja on ka Tallinnas paljudel uutel kortermajadel kinnised/maa-alused parklad/keldsid , mida võiks varjendina kasutada.
Aga sellisel juhul leiab Trumm , et betooni surveklass ei vea taktikalise tuumapea otsatabamusel välja.
Kui vaja tõestada , et 10 000 euro eest saab Führerbunkeri , siis võib kasutada 60 euri/m3 betooni.

:wall:
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Kuidagi kummaline on see kaitseväeteenistus siin EVs. Ma võin ju olla harimatu, loll, vana ja paks, aga kui NAKi lõpurännak (selle lõpuni tegemine täpsemalt) on vabatahtlik ja seersandipaelte saamine selle läbimisest või mitteläbimisest ei sõltu, siis edaspidi paluks mulle enam mitte muinasjutte sellest, kui hästi kõik on ja kuidas järjest paremaks läheb , lõhverdada. Ma lihtsalt ei usu neid enam.
Viimati muutis Lemet, 13 Dets, 2014 10:36, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas HeiniR »

Lemet, ma olen suht kindel,et tegu on kahjuks või õnneks ühe väeosaga. Meil 5 a tagasi oli NAKi rännak selline,et lõpus käisid juba silmad kinni ja igas kontrollpunktis mõtlesid,et käid vähemalt järgmise kontrollpunktini.70km Võru kuppelmaastikku jne. Arvan,et seal ja mitmetes teistes väeosades on see siiani ja ka edaspidi samamoodi.Rääkisin eelmisel nädalal sugulasega,kes veebliks õppimas ja neil sama rännak, mida ta "siilide" tõttu siiski pidi katkestama,kuigi muidu pikk ja tugev meesterahvas.

Küll aga on kurb,et üks selline näide võib paljude inimeste silmis tunduda üldkehtivana.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TangoViktor »

Lemet kirjutas:Kuidagi kummaline on see kaitseväeteenistus siin EVs. Ma võin ju olla harimatu, loll, vana ja paks, aga kui NAKi lõpurännak on vabatahtlik ja seersandipaelte saamine selle läbimisest või mitteläbimisest ei sõltu, siis edaspidi paluks mulle enam mitte muinasjutte sellest, kui hästi kõik on ja kuidas järjest paremaks läheb , lõhverdada. Ma lihtsalt ei usu neid enam.

küll offtopic, aga kupis sellist jama ei esinenud. Tavaline jalaväelane tegi nak rännaku 100 km, luuraja 120 km. NAK kursused olid erinevad ja kohustuslikud, pigem oli häbiasi, kui pulki peale ei saanud.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

...pigem oli häbiasi, kui pulki peale ei saanud.
Ei, egas pulkade pealesaamine sellest olenenud, pulgad saadi peale nii ehk naa...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Lemet kirjutas:Kuidagi kummaline on see kaitseväeteenistus siin EVs. Ma võin ju olla harimatu, loll, vana ja paks, aga kui NAKi lõpurännak on vabatahtlik ja seersandipaelte saamine selle läbimisest või mitteläbimisest ei sõltu, siis edaspidi paluks mulle enam mitte muinasjutte sellest, kui hästi kõik on ja kuidas järjest paremaks läheb , lõhverdada. Ma lihtsalt ei usu neid enam.

Argumendid said otsa, siis hakkad segast peksma ?
"Aga te vaadake mis Ansip teeb ! "
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

:shock: :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist