Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas Kriku »

Arheoloogiast üldse ja eriti kiviaja arheoloogiast: https://teadus.postimees.ee/7346319/hor ... inimestest
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Arheoloogiast üldse ja eriti kiviaja arheoloogiast: https://teadus.postimees.ee/7346319/hor ... inimestest

Hea intervjuu.

Huvitav, miks sellest esimese rändelaine asukatest ei ole luid säilinud või leitud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas Kriku »

Kõige esimestest, st. Pulli asukatest? Teada on ainult mõni asulakoht (Pulli, Kunda Lammasmäe alumine kiht) ja mitte ühtegi matust. Ma arvan, et ega mingit muud põhjust olegi, kui et nii varastele matustele pole keegi otsa komistanud.

Kammkeraamika aja alguse rahvaarvu 500, mis ta pakub, ma muide ei usu. Minu arvates eksib ta suurusjärguga, aga päris alguse rahvaarv oli muidugi madal.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Kõige esimestest, st. Pulli asukatest? Teada on ainult mõni asulakoht (Pulli, Kunda Lammasmäe alumine kiht) ja mitte ühtegi matust. Ma arvan, et ega mingit muud põhjust olegi, kui et nii varastele matustele pole keegi otsa komistanud.


Samas just see on huvitav, et kui asulakohti on leitud, siis miks matmiskohti mitte. Tõenäoliselt toimusid ka matused suhteliselt asulakoha lähedal, võiks eeldada?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas Kriku »

Pulli puhul on paraku nii, et suhteliselt lähedalt otsimine on ka raske, sest asulakoht oli mitme meetri liiva all. Kunda Lammasmäe saarekeselt on leitud üks hilisem alalõualuu, kuid matuseid mitte (kuigi ca 1/3 on läbi kaevatud).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Professor Aivar Kriiska intervjuu "Horisondis"

Postitus Postitas Kriku »

Ja muidugi ei olegi matuseid võimalik nii otsida nagu asulakohti ka siis, kui ei ole setteid või turvast peal. Tavaliselt leitakse neid juhuslikult muude tegevuste käigus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist