Vene-Ukraina sõda I osa

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina kardan hoopis seda, et see kummi venitamine muutub normiks (tehaksegi sihilikult, et VF rohkem kurnata teatud tasemeni ja et UKR liiga palju edu ei saavutaks) ja hiljem mingi hetk enam üldse midagi raskemat ei saadeta, et sundida UKR minema läbirääkimistele. Ilma "Lääne" abita ei suuda UKR venelaste vastu midagi suuremat korda saata ressursipuudusel. Seega see abi ja selle hulk on kriitilise tähtsusega.


Oletades, et armee suurendamiseks uute üksuste väljaõpetamine algas kohe 24. veebruari varavalges, siis võiksid täna olla rindelesõidu valmis (ok, sõja-aja mööndustega, A-stani missioonisõdurit kompanii raamistikus õpetame me rohkem kui 12 kuud) kergejalaväe kompaniid, mida võiks vaiksematesse rinde lõikudesse saata.

Kui need abiks saadava raskerelvastuse ühikud saabunuks 25.02 hommikul Kiievi jaama rongiga, siis võitlusvõimelisi mehhaniseeritud brigaade täna ikkagi poleks. Lääne sõjaväelased, kelle käest ju samuti küsiti, ei soovitanud sugugi juhuslikult saata kantavat relvastust.

Seega pole ka eriti mõtet fantaseerida, "kui Saksamaa oleks õigel ajal liigutanud, küll siis vainlane oleks juba piiri taha paisatud". Piiri taha kedagi paiskasid (ja paiskavad lähikuudel) ikkagi need üksused, mis sõja eel juba olemas olid ja tõesti, nende koosseisus võib olla 50 Leopard tanki või 72 M777 haubitsat, aga põhimõtteliselt lähiajal maksab ikkagi veel see, mis sõja alguseks võtta oli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

Vene T-62 ešeloni arutelu läks Venemaa sõjalise võimekuse teemasse: viewtopic.php?f=66&t=15892&start=6420
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas sass2401 »

Arestovitsi eilse jutu põhjal on ukrainlased venelasi kummitamas vahetult Vovtšanski ümbruses. Video ajahetkega (vene k) https://youtu.be/qbUf9PNazGo?t=111
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas tympsa »

Kissinger ütles välja selle, mida suurriikide liidrid on seni ääriveeri maininud ja siis hiljem maha salanud kui taolised plaanid on tulnud avalikuks

Former secretary of state Henry Kissinger has said Ukraine should accept giving up part of its territory to reach a peace deal with Russia, and end the now three-month-long war immediately.
Talking at the World Economic Forum (WEF) in Davos, Switzerland, on Monday, 98-year-old Kissinger said that failing to restart negotiations with Russia and continuing to antagonize Moscow could have disastrous
consequences for Europe's stability in the long term.


Ja siis veel niisugune jutt :
The former secretary of state said Russia has been an essential part of Europe for 400 years, acting as balancing power in critical times for the continent. Kissinger said Western countries should remember the importance of Russia in Europe and not get swept up "in the mood of the moment."

Selle kõik võiks panna 98-aastase rauga vanadusnõtruse arvele, kuid täpselt samamoodi mõtlevad ja tegutsevad ka Euroopa suurriikide liidrid:

Lõpetage vastupanu, loovutage Ida-Ukraina, teeme rahu.. me tahame äri teha Venemaaga , kaua te sõdite seal veel ?!

Praegu ma hindaks, et ainult USA ja UK suurriikidest on endiselt Ukraina tugeva toetamise poolt. Ülejäänud tahaks pigem halba rahu teha. Väiksemad riigid on rohkem Ukrainat toetamas, kuid nende hääl ja mõju maailmas on nõrk. Ja nende praktilised võimalused Ukrainale relvi tarnida on hoopis kehvakesed.
Viimati muutis tympsa, 25 Mai, 2022 15:08, muudetud 1 kord kokku.
laikar
Liige
Postitusi: 1090
Liitunud: 28 Apr, 2014 9:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas laikar »

Anname ka siis hagu alla. Muidugi on keeruline, kui Poolalt saadud tanke hoitakse Odessas ja Turchinovit kutsutakse Kiievisse tunnistusi andma. Smile.
https://www.err.ee/1608608263/mihkelson-ukrainal-on-praegu-donbassis-vaga-keeruline
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Fucs »

Oletades, et armee suurendamiseks uute üksuste väljaõpetamine algas kohe 24. veebruari varavalges, siis võiksid täna olla rindelesõidu valmis (ok, sõja-aja mööndustega, A-stani missioonisõdurit kompanii raamistikus õpetame me rohkem kui 12 kuud) kergejalaväe kompaniid, mida võiks vaiksematesse rinde lõikudesse saata.

Mina usun Arestovitšit ja teisi asjapulki kes väidavad, et UKR on õppind mehed olemas ja üksused n.ö formeeritud (osad lõpuni formeerimata kuna pole relvastust) aga neile pole anda vajalikku raskerelvastust.

Neil on erinevalt teistest olemas ka arvestatav kogus ATO kogemusega 8 aasta jooksul välja õpetatud mehed.
Nn kuum reserv.
Praegu just hakati mobiliseerima teise astme reservi. Siiani on esimese astme reserviga hakkama saadud.
Первая волна - на службу призывают оперативный резерв и бывших военнослужащих, у которых есть боевой опыт или которые ранее служили по контракту после 2014 года.

Вторая волна - военнослужащие, которые проходили срочную службу или же служили по контракту до 2014 года.

Мобилизация после 23 мая

Как отмечали ранее в Минобороны, армия Украины укомплектована на 100%. В большинстве регионов до третьей волны мобилизации не дошли. Комплектование ВСУ и других военных формирований совершается за счет военнообязанных и резервистов.

Сейчас в основном призывают тех, у кого есть опыт прохождения военной службы или опыт прохождения обучения во время военного времени.
https://www.google.ee/amp/s/www.6264.co ... tom?espv=1

St et raskerelvi küsiti kuumale juba mobiliseeritud ja formeeritud reservile.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas oleeg »

Kapten Trumm kirjutas:
Minul isiklikult puuduvad igasugu võimalused kontrollimaks seda, kas Ukrainal on või ei ole mingeid võimalusi.
Kahtlen sügavalt, kas kellelgi on. Seega ei ole selline "arvamus" mitte midagi väärt. Ei analüüsi, ei põhjendust - mitte midagi. Nagu soe õhk...


Täpselt sama soe õhk on ka sinu poolne UKR sõjapropaganda claimide põhjal eduvisioneerimine.


Paluks näiteid, kus ma nii olen teinud. Kui neid pole, siis ...
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas võhik »

Bahmut - Severodonetski tee läbilõikamise juttu alustas Ukraina ajakirjanik Butuzov. Eile ta avaldas video, kuidas nende auto sattus trassil suurtükitule alla.

https://www.youtube.com/watch?v=ovsaC2ybzfE

Eile oli siis Butuzovi artikkel, mille järgi trassi ja vene vägesid eraldab kõrgendik, aga Ukraina kaitsjatel seal raske.

Nagu ma aru sain, siis sõitis ta Severodonetskisse ja lubas sealsetele Ukraina sõduritele - et jääb nende juurde.

Täna siis:
https://liveuamap.com/ on hoolimata Luganski kuberneri Gaidai kinnitusest, et trass on vaba (kuigi tule all), siiski Vene väed trassile joonistatud (tuginedes tänasele Butuzovile).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

oleeg kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Minul isiklikult puuduvad igasugu võimalused kontrollimaks seda, kas Ukrainal on või ei ole mingeid võimalusi.
Kahtlen sügavalt, kas kellelgi on. Seega ei ole selline "arvamus" mitte midagi väärt. Ei analüüsi, ei põhjendust - mitte midagi. Nagu soe õhk...


Täpselt sama soe õhk on ka sinu poolne UKR sõjapropaganda claimide põhjal eduvisioneerimine.


Paluks näiteid, kus ma nii olen teinud. Kui neid pole, siis ...

Ma ootan nüüd ka näiteid. Nii palju kui mina akf Oleegi postitusi olen lugenud, siis ta argumenteerib oma seisukohti, ei kaldu teadaolevatest faktidest kõrvale ega postita alusetuid spekulatsioone asjade kohta, mida meist keegi ei tea ega saagi teada.

Teemasse panustajate selline paljasõnaline sildistamine ja nende kallal irisemine võib muide lõppeda sellega, et lõpuks ei kirjutagi siia enam keegi.

Üldiselt, viimastel lehekülgedel on puhtalt spekulatiivsete postituste arv järsult kasvanud. Õhtu poole korraldan mõningase puhastuse.

:evil:
kuldar81
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 19 Mär, 2021 22:50
Asukoht: Poola
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas kuldar81 »

Jah, veel mõned päevad tagasi oli siin tänu akf Oleegile, Fucsile ja paljudele teistele väga konkreetne lugemine ja info jagamine. Viimased paar päeva on mingi sõnade loopimine, mis kedagi ei aita ega kuhugi vii. Palju kordi on kinnitatud et ülalmainitud akfid kontrollivad oma infot ja ei pläma siin asjata.
Sorry OT pärast!
laikar
Liige
Postitusi: 1090
Liitunud: 28 Apr, 2014 9:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas laikar »

Butuzovil täitsa oma telegrami kanal samuti olemas.
Viimane postitus kaevikutest.
https://t.me/ButusovPlus/390
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas võhik »

laikar kirjutas:Butuzovil täitsa oma telegrami kanal samuti olemas.
Viimane postitus kaevikutest.
https://t.me/ButusovPlus/390


Youtube-s ka konkreetne (oletan...) video, paar ülelendu, siis üks pauk väga ligidale palkvarjendile.

https://www.youtube.com/channel/UCg7T64 ... OCHeNMBduQ
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ootan nüüd ka näiteid. Nii palju kui mina akf Oleegi postitusi olen lugenud, siis ta argumenteerib oma seisukohti, ei kaldu teadaolevatest faktidest kõrvale ega postita alusetuid spekulatsioone asjade kohta, mida meist keegi ei tea ega saagi teada.


Oleegi argumentatsioon põhineb UKR kindralstaabi STRATCOM-i poolt avaldataval infol. Ma ei ütle, et nüüd peaks ka Konashenkovit lisaks tsiteerima, vaid seda nende UKR STRATCOM-i info põhjal on kerge tekkima selline uljas optimistlik pildike, kus UKR väejuhatus meelitab VF väed ettevalmistatud lõksu, misjärel läheb vastupealetungiks jne. Kas nt UKR teade x ühiku hävitamisest on fakt või claim?

Mina elan ka Ukrainale kaasa ja hoian pöialt, kuid olen märganud, et nt KV analüüs, mis avalikuks saab, on märksa minoorsemate nootidega. Vaadake nt Karuse etteastet pühapäevases Ukraina stuudios.

Kui tehtud on teema, kus võivad kõik sõna võtta, siis tuleb leppida ka sellega, et mitte kõik pole meeldiv mis avaldatakse. Kui me akf oleegiga viimati siin vaidlesime, oli teemaks see, kas Harkov oli VF raskuspunkt ja sealt venelaste välja ajamine oli suur UKR sõjaline võit või oli see siiski vähetähtis ala, mida venelased ei hakanud hambad risti kaitsma. Praegu tundub, et nende raskuspunkt on ikkagi Lugansk ja ressursid, mida nad Harkovi ruumis ei kulutanud, kulutatakse praegu Luganskis, tõenäolise eesmärgiga saavutada mingi UKR väegrupi sissepiiramine.


Paluks näiteid, kus ma nii olen teinud. Kui neid pole, siis ...


Otsime selle koha üles, kus sa soovitasid mind tegeleda paadikeste leiutamisega (jutt oli sellest, kas Harkovi oblasti vabastamine oli UKR operatiivne edulugu või lihtsalt venelaste taganemine raskuspunkti suunas. Ma üritan edaspidi mitte postitada siia (eelistan juba mõnda aega KV esindajate poolt avaldatavat).

See, et venelased selle taganemise käigus rappida said ei tähenda mitte Harkovi oblasti hoidmise tähtsust, vaid seda, et väed on neil viletsavõitu, on ka meil õppustel juhtunud, et viivituse käigus pool kooseisu "kaotatakse".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See kõik on õige.
Lihtsalt kes on pidanud väljaõppeteemadega natuke tegelema, mõistab, et paari kuuga mingeid toimivaid brigaade välja ei õpeta.
Sellega tuleb arvestada. See asetab ehk ka oma kohale need teooriad, et oleks need Leopardid varem kohal olnud, vot siis oleks mahtrat teinud.

Kui Zelenski räägib, et tal on üks tank 20 vastu, siis pole see niivõrd väljaõppealane teave, vaid PR mõjutamaks lääneriikide avalikkust, et need survestaks oma valitsusi midagi tegema. Kui Lääs need puuduvad 19 tanki homme Kiievi jaama tarniks, kas siis tuleks sõjavõit? Arvan, et mitte. Sest Zelenskil pole sinna 19 tanki tankiste eriti panna. Ukraina on oma kaitsega tegelenud tõsiselt alates 2014. aastast, seni on 25a mõisa köie lohisemist ja selle perioodi reservistidel võib olla mott ja tahe kõva, kuid oskusi napib ja nende saamine võtab aega.

NATO riikide kindralid pole kindlasti idioodid ja saavad ilusti aru, mis probleemid UKR-l on ja mis järjestusega peaks asjad liikuma. See lahendus, et "poliitikud ei taha" tundub mulle natuke liiga lihtne, et olla tõsi. Scholtz ja Macron kindlasti ka vingerdavad, aga ma ei usu, et neil ei jagu tarkust mõnikord oma kindralitelt küsida. Kindralid aga on neid brigaade välja õpetanud ja varustatud omajagu ja kindlasti teavad, mida kolme kuuga saab ja mida ei saa.
Viimati muutis Kapten Trumm, 25 Mai, 2022 17:40, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas toomas tyrk »

Esiteks sean ma kahtluse alla kapten Trummi nime all postitusi avaldava isiku tegeliku pädevuse sõjaväljal toimuvast arusaamises. No ei ole seda arusaama kuskil näha.

Soov oma arvamust avaldada ning nendes arvamustes erineda "peavoolust" - see on olemas ja kaugele näha.

Keegi pole siin foorumis küll kusagil väitnud, et mingi asi saab paari nädalaga lõplikult lahendatud ja Ukraina võidab. Ja kohe ja praegu. jne...

Mingit Ukraina Stratcomi "edulugu" ka ei jutustata. Paraku on olukord selline, kus Ukraina pool avaldab (tsenseeritud) informatsiooni ja Vene pool lamedat propagandat.

Asjaolud on aga paraku sellised, et kuigi teoreetiliselt on ju Vene poolel tohutu ülekaal nii ressursides kui tehnikas jms - nende pealetungiüritused keskenduvad aina kitsamatele ja kitsamatele aladele. Ja isegi siis on edu pigem taktikaline, kui operatiivne.

Ja ressursid kuluvad.

Ja ei ole nii, et venelased saavad rünnakut, isegi samas lõigus, jätkata lõputult, ilma operatiivsete pauside, ümbergrupeerimiste ja uuesti varustamiseta.

Trumm - kaks. Mine ise kooli tagasi ja anna tunnistus ära.

Aga võib-olla tuleb mõni endine õpetaja ise järgi...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist