Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
sass2401
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas sass2401 »

Kui vene keel vähedegi arusaadav, soovitan kuulata. Veidi SEPKA-hõnguline, kuid huvitav.
Ivan Yakovina
Украина получит нефтедоллары России | Путин пытается спасти свои деньги | Западня для Газпрома
https://www.youtube.com/watch?v=ZYxLt1EuGFM
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1412
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ambur123 »

_dumbuser_ kirjutas:Dubais kotitakse vante. Ei tea kui õige see asi on. https://twitter.com/antiputler_news/sta ... 08/photo/1
See kõlab väga sarnaselt EL poolt Venemaale kehtestatud luksuskaupade müügi keeluga (sanktsiooniga). Võimalik, et araablased teevad "copy paste" sanktsioone. Selles valguses igati loogiline, et ei müüda luksuskaupu inimesele, kes need lõpuks Venemaale viib (müük vaid nö kohapeal kandmiseks). Väike ebameeldivus reisil võrreldes sellega, mida Ukrainale on tehtud.
hjl85
Liige
Postitusi: 4626
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

Gazpromi Saksamaa ettevõtteid ähvardab natsionaliseerimine kui nad ei taha energia varustatus
https://www.bloomberg.com/news/articles ... by-clients
Hukatus
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Hukatus »

hjl85 kirjutas:Gazpromi Saksamaa ettevõtteid ähvardab natsionaliseerimine kui nad ei taha energia varustatus
https://www.bloomberg.com/news/articles ... by-clients

Peskov juba kiunub, et see oleks rahvusvahelise õiguse jäme rikkumine
https://twitter.com/steven_pifer/status ... 0492395521
richard
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas richard »

_dumbuser_ kirjutas:Dubais kotitakse vante. Ei tea kui õige see asi on. https://twitter.com/antiputler_news/sta ... 08/photo/1


Sarnane video ka: https://www.youtube.com/shorts/Yz9-iKV-_Yc


ambur123 kirjutas:See kõlab väga sarnaselt EL poolt Venemaale kehtestatud luksuskaupade müügi keeluga (sanktsiooniga). Võimalik, et araablased teevad "copy paste" sanktsioone. Selles valguses igati loogiline, et ei müüda luksuskaupu inimesele, kes need lõpuks Venemaale viib (müük vaid nö kohapeal kandmiseks). Väike ebameeldivus reisil võrreldes sellega, mida Ukrainale on tehtud.


Tegemist on ilmselt ikka brändi enda poliitikaga.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1412
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ambur123 »

richard kirjutas:Tegemist on ilmselt ikka brändi enda poliitikaga.
Võimalik, ma ei ole kursis. Samas on see nö vormiline külg, sisu poolest teeb praktiliselt sama välja.
Jura
Liige
Postitusi: 365
Liitunud: 20 Aug, 2015 9:46
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Jura »

Venemaal on nüüd lubatud nn brändide paralleelimport.

https://www.kommersant.ru/doc/5284055?from=main

Varem oli reegel selline, et kui mingil bränd ise polnud kohal või polnud ametlikku diilerit, siis kaupa Vene toll Venemaale ei lasknud. Kahtlustan, et see tulenes näiteks miskist WTO reeglist, aga pole kindel. Ühesõnaga nüüd enam tolli brändindus ei huvita ja too mida kuskilt kätte saad. Ju püütakse jaeturgu sel moel kuidagigi päästa. Eks see üks järgekordne kommunistliku vargamajanduse järelkaja ole, millele mujal maailmas kindlasti mingid karistusmeetmeid saab rakendada.
Peeter
Liige
Postitusi: 1362
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Peeter »

Paralleelimport tähendab seda, et igaüks võib tuua mida kätte saab ja kust kätte saab. Kui riigis on tootja esindaja kohapeal, kes kuulutab alternatiivse kanali ja importija kaudu toodud kauba illegaalseks, siis võib kuulutada toll selle kauba piraatkaubaks ja see võib jõuda hävitamisele. Nt ostad ja tood enda arvates täiesti legaalselt ise kuskilt Vietnamist või Malaisiast 40jalase kondi puhtalt Adi ja Puma ja Nike jmt spordiasju sisse, aga toll küsib "Kolmelt Triibult" (või mistand oligi?), et millega tegu? Et kas ikka on legaalne? Ja siis "Triibud" ütlevad, et aga see pole legaalne toodang. Mis sellest, et sul võib olla näpu vahel täiesti korraliku Aasia sporditarvete (hulgi)müüja arve... Ja siis kuulutab toll selle intelektuaalse omandi varguseks/piraatkaubaks/jmt ja määrab kauba hävitamisele... sest Kolm Triipu ütlesid ju!
Ise olen niimoodi jagelenud kodutehnikaga. Üritati samamoodi kuulutada tuntud brändi asju salakaubaks tolli kaudu. Ja oi küll oli hapu olukord, kui selgus seerianumbrite järgi, et täiesti legaalselt tehasest välja tulnud ja teise (tunduvalt suurema ja olulisema, kui Balti all olev Eesti esindus) Euroopa regiooni hulgimüüja kaudu täiesti legaalset tarnitud tooted. Ka siis tuli enesekaitseks kasutada sõnu "paralleeleksport ja import pole keelatud" ja "see on vaba konkurentsi piiramine".
Ehk siis: "paralleelimpordi ja -ekspordi" lubamine tähendab teinekord ka lihtsalt igatsugu "kõige-tähtsamate-maaletoojate-maaltviijate" õiguste piiramist monopoli taotlemisel.
See ei tähenda teps mitte seda, et võid hakata ise kuskil "nurga taga võsas" illegaalselt toodetud "Gutšimutšisid" ja "Nike"sid riiki eksportima-importima, vaid võid legaalselt toodetud asjadega rahulikult turule tulla isegi, kui maaletooja väidab, et "need kaubad pole need, et ainult tema omad on need õiged" (selle tõendamine on muidugi iseasi).
Sellise trikiga üritab verelane lihtsalt legaliseerida olukorda, kus mingi "esinduskaplus/kett" on uuesti avatud ja täidetud sellesama margikaubaga ja äri läheb edasi. Lihtsalt pood "rekvireeriti" mingi juriidilise või füüsilise trikiga, toodi/loodi mingi ringiga uus varustuskanal ja justkui ongi "JOKK". Et niimoodi tahab veremaalane saata sanktsioneerijaid pikalt: "Meie pole midagi rikkunud ega valesti teinud. Meie ettevõtlusvabadust ei piira. Minge ja jagelege ise oma tootjatega kas ja kellele ja mida ja kuidas nad tohivad müüa.... jne...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 12345
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ruger »

Vene naftatoodete ümberkantimine laevalt-laevale Taani ranniku lähedal. Greenpeace aktivistid takistamas seda. Seaoath on siiani seal-kõrval tanker Marlin Sicily, mis suundumas UK Imminghami sadamasse.

Members of Greenpeace placed themselves in kayaks and rhib boats, nestled in between the Seaoath and Pertamina Prime tankers near Frederikshavn, Denmark, preventing the ship-to-ship oil transfer.

Two tankers off the coast of Denmark were blocked from transferring 100,000 tonnes of Russian oil by environmental activists in kayaks and small boats.

Members of Greenpeace positioned themselves between the enormous vessels, as the organisation called for an embargo of Russian fuels to stop funding the invasion of Ukraine.

They placed themselves in kayaks and rhib boats, nestled in between the Seaoath and Pertamina Prime tankers near Frederikshavn, Denmark, preventing the ship-to-ship oil transfer.

"Every time Russian oil or gas is purchased, Putin's war chest grows and so far, at least 299 supertankers with fossil fuels have left Russia since the start of the war in Ukraine. That is plain wrong."

Ms Lesanner has called on the Danish government "to immediately - together with the EU - make an import ban on Russian oil, coal, and gas" and then turn off their dependency on fossil fuels when "at all possible"
https://news.sky.com/story/ukraine-war- ... s-12579634
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ermot »

Läti teatas Venemaa gaasitarnete lõpetamisest Balti riikidesse
https://www.gazeta.ru/business/news/202 ... 4505.shtml

Kood: Vali kõik

Läti gaasi ülekandesüsteemi Conexus Baltic Grid operaatori juht Uldis Barissa ütles, et alates aprilli algusest on Venemaa maagaasi voolu Lätti, Leetu ja Eestisse lakanud. Sellest teatab RIA Novosti .

Ta märkis, et Venemaa avaldus gaasi eest rublades maksmise kohta on signaal Balti riikidele vajadusest tarneid drastiliselt vähendada, kuna nende peale "ei saa enam loota".

"Riigi energiajulgeoleku seisukohalt on kindlasti vaja lahendada teise LNG terminali rajamise küsimus - mida varem, seda parem," ütles Bariss.

Tema sõnul on praegu Inčukalnsi gaasihoidlas “selle perioodi kohta ebatüüpiliselt palju gaasi”, mistõttu pole tema hinnangul lähikuudel põhjust muretsemiseks.

Varem kinnitas Leedu energeetikaministeerium , et Balti vabariik enam Vene maagaasi ei impordi. Ministeerium viitas vabariigi võrguettevõtjale Amber Gridile, et 2. aprilli seisuga oli import Venemaalt Leedu-Valgevene gaasisüsteemide ristmikul nulliga. Sellest lähtuvalt ei ole Venemaa Föderatsiooni nõue maksta Vilniuse gaasitarnete eest rublades asjakohane.
No one said survival was fun.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas oleeg »

Как нам адаптироваться к новой жизни? Дмитрий Потапенко отвечает на вопросы

Kuidas saame uue eluga kohaneda? Dmitri Potapenko vastab küsimustele

https://www.youtube.com/watch?v=mdIK5m3 ... 0%9A%D0%9E

Vene majandusest räägib ärimees. Pikk ja kohati kummaline, kuid keeleoskaja saab kiiresti aru - mis ja kuidas.
Tema esinemistest saab paljustki venemaal toimuvast ja olukorrast aru... Soovitan vaadata tema kanalit.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
N. Murano
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Mär, 2022 17:18
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas N. Murano »

oleeg kirjutas:
Как нам адаптироваться к новой жизни? Дмитрий Потапенко отвечает на вопросы

Kuidas saame uue eluga kohaneda? Dmitri Potapenko vastab küsimustele

https://www.youtube.com/watch?v=mdIK5m3 ... 0%9A%D0%9E

Vene majandusest räägib ärimees. Pikk ja kohati kummaline, kuid keeleoskaja saab kiiresti aru - mis ja kuidas.
Tema esinemistest saab paljustki venemaal toimuvast ja olukorrast aru... Soovitan vaadata tema kanalit.

terv
o


Vastab otse eetris saadetud küsimustele, sellepärast pisut hakitud, muidu ülevaatlik ja objektiivne (isiklik arvamus). Kanali tellisin, soovitan :)
Homme hakkan korralikuks.
an2
Liige
Postitusi: 520
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas an2 »

ambur123 kirjutas:
richard kirjutas:Tegemist on ilmselt ikka brändi enda poliitikaga.
Võimalik, ma ei ole kursis. Samas on see nö vormiline külg, sisu poolest teeb praktiliselt sama välja.


Videos on viide, et müüakse ainult residentidele.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 12345
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ruger »

SEPKA-Poola, Leedu, Läti ja Eesti sulgevad igasuguse piiriühenduse Venemaa ja Valgevenega
There are also Unconfirmed reports that Poland, Estonia, Latvia, and Lithonia have made the decision to Completely Close their Border Crossings with both the Russian Federation and Belarus within the next 48-72 hours, I expect this will be Officially Announced very soon.
https://twitter.com/sentdefender/status ... 3162310666
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], kuido20, Marvin, metsataat ja 15 külalist