Saksa vorm ja Hugo Boss

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
SfcVoll
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02 Mai, 2004 1:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Saksa vorm ja Hugo Boss

Postitus Postitas SfcVoll »

Tere, kuna siin on juba üks vormiteemaline postitus, teen ma teise veel. Nimelt olen kuulnud, et saksa vormi ja Hugo Bossi vahel on mingi seos. Ehk oskab keegi seda täpsemalt seletada?

Tänud ette
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Mina olen selle kohta niipalju kuulnud, et Hugo Boss disainis mundrid. Sellest oli vist ühe Eesti Ekspressis ka juttu, aga ei mäleta kuna.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

ärge ajage asju segamini

Postitus Postitas sturmkommando »

hugo boss pole disaininud saksa sõjaväe mundrit.
tema tehastes valmistati mundreid lõigete järgi mis olid RZM'i poolt kinnitatud, va modifikatsioonid kõrgematele ohvitseridele mis tulenesid kehakujust - kui seda just disainiks nimetada. pigem rätsepatöö.
osa vorme on disainitud berliini kunstniku Egon Jantke poolt, just mis puudutab erinevaid ministeeriume (okupeeritud ida-alad jne).
saksa mundri üldine lõige pärineb juba I ms aegadest.
näiteks selle kuulsa "pickelhaube" teravatipulise saksa kiivri disainis kuningas Friedrich Wilhelm 1842 aastal. see oli küll esialgu disaini mõttes fopaa, kuid 1856 aastal kuningas kuulutati hulluks ning tema noorem vend, hilisem keiser Wilhelm I ajal 1860'ndatel muutus disain selliseks nagu ta Ims-ni oli. http://www.kaisersbunker.com/pe/pe.htm

Ims saksa vormi ning stahlhelmi kohta võib lugeda siit: http://www.worldwar1.com/sfgeruni.htm

saksa vorm elas suuremad muudatused läbi 1860, 1915.. 1936 sai ta juba üldiselt tuntud väljanägemise. edaspidi tulid modifikatsioonid juba tootmise lihtsustamise suunal ning materjali kokkuhoidmise eesmärgil.
muuseas, saksa II ms vormi kvaliteet jääb Ims omale alla, materjalide tarnijad olid raskustes jne. Ims ajast pärineb ka üks sakslaste "ersatz" materjal - paber. sellest valmistati isegi saapaid ning muud varustust.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

kas polnud mitte nii, et Hugo Boss kujundas SS-i mundrid? üsna edev lõige oma aja kohta, peab nentima...
Wehrmacht hoidis vana saksa vana militaartraditsiooni, vaevalt et sinna lasti moekeisrit suskima :)
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

ei olnud see SS Wehrmacht'i omadega võrreldes nii edev midagi...ainuke vahe oli ainult selles, et SS frentsidel oli 5 nööpi, 2x4 õhutusauku ja hallikas värv, ma räägin muidugi nendest frentsidest, mida kandsid tavalised jalaväe üksused rindel. mitte mingist Allgemeine-SS'ist või Waffen-SS tankistidest jne.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Waffen ss-i tankistid kandsid samuti praktiliselt samasugust vormi nagu Wehrmachti vennad.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mingit uut teemat pole mõtet teha, aga huvitav eksemplar igal juhul
http://victory.rusarchives.ru/index.php ... to_id=1422
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist