Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Kui keegi peab aprillisündmusi võiduks, olen sellega nõus: see on kahtlemata võit, et konflikt ei eskaleerunud relvastatud vägivallani. Seni kui kõik püsib sõnade, rusikate, kivide ja kumminuiade tasemel, on võimalik mis tahes konflikti tagasi pöörata, de-eskaleerida. Pärast seda, kui esimesed lasud on tehtud – sõltumata sellest, kes ja mis põhjusel tule avas –, omandab vägivald ja selle eskaleerumine oma iseseisva, osalejate tahtest ja otsustest paljuski sõltumatu loogika ning seda on väga raske, kui mitte võimatu peatada.
Artikli väärtuslikeim mõte minu arvates.

Lisaks omalt poolt veel juurde, et oma silmaga 2006. aasta maipühi näinuna, ei jää mingit kahltlust, et tegemist oli teadliku provokatsiooniga. Minu arvates käitus Ansipi valitsus aprillis/mais väga targalt ja ma ei nõustu artikli lõpupoole tooniga nagu oleks Eestis külmade peade ja (venelaste suhtes) tarkade otsuste aeg ümber saanud.

Vastupidi: aprillisündmused annavad väga hea konteksti sõjaväeliselt/patriootlikult avaldatud mõtetele. Patisfistikestele hea ja vastuvaidlematu argument hambu visata :lol:

Kas pole nii, et aastad oponeerivat seisukohta raskendavad arusaamist Eesti ühiskonna hetkeseisukohtadest? Mulle tundub, et patriootlik meelsus on Eestis praegu üle aastate kõrgseisus (ka riiklikul tasandil).
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Taaskord asjalik sõnavõtt. Haare on selline, et kõikide märkide järgi näeme härrasmeest varsti tegevpoliitikas.

Samas, see mõtteavaldus
Üks Teise maailmasõja tulemeid, millele ei ole pööratud piisavalt tähelepanu, oli see, et kolm meie neljast ajaloolisest rahvusvähemusest – Eesti sakslased, rootslased ja juudid – lakkasid sisuliselt olemast. Nõukogude aeg pärandas aga meile põhjalikult muutunud rahvusliku koosseisuga riigi – see on tegelikkus, millesse tuleks suhtuda kui paratamatusse.
tingis Eesti Rahvusliku Liikumise foorumis selle, et meest nimetati orjameelseks ja allaheitlikuks.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

lennuk kirjutas: Lisaks omalt poolt veel juurde, et oma silmaga 2006. aasta maipühi näinuna, ei jää mingit kahltlust, et tegemist oli teadliku provokatsiooniga.
Lisaksin siia, et tegu oli teadlike provokatsioonidega n-ö mõlemalt poolt.

Ja "mõlemad pooled", nii "meie rahvuslased" kui "monumendi kaitsjad", said lõpuks oma tahtmise.

Esimesed saavutasid purustatud linnatänava ja miljardeisse küündiva majanduskahju Eesti maksumaksjale, teised aga monumendi teisaldamise "öö varjus, pimeduse katte all".
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Postitus Postitas Error404 »

Mul on kahtlane tunne, et sääraseid monumendi aktsioone võib veel mitu korda ette tulla. Ja mitte ainult Eestis. Lätis samasugune kamakas mis ootab ära viimist aga seal kisuks asi kodusõjaks vist kui keegi puutuks seda?
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Jah - kui nii võtta, siis oli tegemist ühe akuutse pingekoldega, millega pidi midagi ette võtma.

Kui meenutada eelnenud vaidlusi pronksmehe teemal, siis nt hr Mikseri soovitus probleemi eirata oli/on ilmselt küündimatu. Asjaga tuli midagi ette võtta - selleks et marurahvuslased ühelt poolt ja vene shovinistid teiselt poolt asja üle eelmainitud kriitilise piiri ei ajaks.

Sellega lasus valitsusel mitmekordne surve ja vastutus. Leiti minumeelest ainuõige lahendus asjale. Arvestades ja näidates, et võimumonopol kuulub Eesti riigile, samas jäädes inimlikuks.
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Kas hakkame integreerima?

Postitus Postitas tere »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=18267243

Mis teie, foorumlased ja elutargad inimesed, sest asjast arvate?
Kas õpetaja tuleks saata minema või kuidas selliste inimestega toimida.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Kuna jalgupidi oksa tõmmata meie seaduste järgi kahjuks ei saa, siis piirduksin lahtilaskmisega.
Muide, üks küsimus torkas pähe. Peale aprilliöid, kui vene pedagoogid lapsi miitingule vedasid, lubati neile teatavasti kinga anda. Kas keegi teab, on keegi ka reaalselt vallandatud?
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Etskae, kõvad eelkõnelejad. Jalgupidi oksa ja hakkame integreerima. :P
Sügaval stagnaajal enne Breznevi surma, kui koolis käisin, oli meilgi kohustuslik kinokülastus. Samamoodi näidati pikka ja lohisevat kaheseerialist mingit minu jaoks täielikult mõttetut lahingudraamat. Pidin vaatama, sest vastasel juhul oleks saanud dire käest käskkirjaga noomituse - nii vähemalt ähvardati, kui tahtsime väikse kambaga saalist välja kõndida.
Persse! Mille poolest nüüd mu endisest punasest propagandistist koolidirest targemad olete, härrased LeBon ja keegi "tere"?
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
ignatius
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 10 Mai, 2005 10:01
Kontakt:

Postitus Postitas ignatius »

Isamaalise filmi näitamine venelastele = pärlid sigade ette.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Demagoogia, Janka. Pean silmas ikka seda, et õpetaja olla demonstratiivselt õpilaste eesotsas lahkunud. Lihtsalt pidas vajalikuks oma suhtumist näidata.
alax
Liige
Postitusi: 1525
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Hunti ei kodusta, ikka vahib metsa poole!
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

arvatavasti oli tunde lühendatud või ära jäetud, et neid filmi vaatama saata, sest miks muidu olid õpetajad kaasa saadetud.
Sulle, janka, seostuvad kohustusliku filmivaatamisega ikka need nõukogudeaegsed "elamused" ehk punapropagandafilmid, aga tänapäeval, on olukord pisut teine- et rahvast koos hoida tuleb isamaalisust propageerida, kas või filmidega.

Mul, kes ma käin ühe väikese maakooli 9.klassis, oli ebameeldiv näha, et POOL lastest läks enne pidulikku aktust, kus räägiti iseseisvusest jms. minema(!).
Seejärel mindi, nagu iga aasta vabadussõjas langenute ausamba juurde.
Minu klass on väike, nagu koolgi, paljud on enne viimastesse klassidesse jõudmist ära kolinud, minema läinud. Mu klassis on praegu 10 last: 2 poissi (mina olen üks kahest) ja 8 tüdrukut.
Arva ära, mitu poissi ja tüdrukut jõudis ausamba juurde: 2 poissi ja üks tüdruk (!!!), keegi minu klassist ei puudunud koolist sel päeval.

Seega, paljud lapsed ei tea eesti iseseisvuse saavutamise tagamaid, ega põhimõtteid.
Janka, kuhu see riik ja rahvas nii välja jõuavad su arvates? Varsti on ka lipp "vastik kohustuslikuks ülesriputamiseks mõeldud kalts", mis leiab oma koha saabaste puhastamiseks?
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Mul, kes ma käin ühe väikese maakooli 9.klassis, oli ebameeldiv näha, et POOL lastest läks enne pidulikku aktust, kus räägiti iseseisvusest jms. minema(!).
Seejärel mindi, nagu iga aasta vabadussõjas langenute ausamba juurde.
Minu klass on väike, nagu koolgi, paljud on enne viimastesse klassidesse jõudmist ära kolinud, minema läinud. Mu klassis on praegu 10 last: 2 poissi (mina olen üks kahest) ja 8 tüdrukut.
Arva ära, mitu poissi ja tüdrukut jõudis ausamba juurde: 2 poissi ja üks tüdruk (!!!), keegi minu klassist ei puudunud koolist sel päeval.
Ma pakuks, et 9.klassi tüdrukute jaoks on huvitavamaid teemasid, kui Vabadussõda, ajalugu jne. Arvan, et paljudel tüdruktel oleks olnud seal sama igav kui sinul\minul kosmeetika alasel loengul.
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

Nojah, aga samas- ka 8.klass oli üpris pohhuistlik, üritusele jõudis neil peaaegu tüdrukute täiskoosseis, aga 1 poiss(üle lugema ei hakanud, kuid üks 8.klassi õpilane ütles, et ainult üks poiss kohal). (17 õpilast, neist 7 poissi)
Tüdrukud suutsid ära kannatada aktuse, kuid ausamba juurde jõudis neidki üpris vähe.
Üks asi on kohalviibimine, teine kuulamine, seega oletan, et kuulajate arv oli veel väiksem, kui kohalviibijate.

Seega, soovin head Vabariigi Aastapäeva Simunast, kohast, kus aktusele ilmus peale õpilaste paar lapsevanemat(kelle lapsed laulsid) , õpetajad, natuke õpilasi ja 2-5 (!) muud inimest.
Loodan, et mujal on rohkem patrioote, kui minu kodukohas. :?
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Film

Postitus Postitas Mati »

Vanarahva tarkuse järgi vaatab hunt ikka metsa poole, seda enam kui
õpetaja eeskuju näitab.
Minu arvates see demonstratsioon läks siiski hästi, lahkusid ainult ühe
klassi õpilased.
See näitab kui puudulik on vene koolides meie ajaloo õpetamine ja samas
ütles üks vene noorhärra, et tema tahtis näha kaasaegset märulifilmi,
mida ta ei näinud. Muidugi oli see jutt ainult illustratsioon lahkumise
põhjuseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 6 külalist