Küsimusi metalliotsijatest

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

See, et nimi on, teadsin ennegi, aga kui telefoni otsing ei anna tulemust, tuleb minna ikkagi kohale ja oodata, kuni keegi huvi tunneb. Tahtsingi teada, kas on sarnaseid kogemusi foorumlastel.
Minul on sellised olukorrad siiani lõppenud sõbraliku vestlusega, kuigi mõningal juhul oli märgata kerget umbusku.
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Reinhold kirjutas:... tuleb minna ikkagi kohale ja oodata, ...
Ja mida ootamise ajal teed?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

See, et nimi on, teadsin ennegi, aga kui telefoni otsing ei anna tulemust, tuleb minna ikkagi kohale ja oodata, kuni keegi huvi tunneb. Tahtsingi teada, kas on sarnaseid kogemusi foorumlastel.
Riigiametnikel on viimaste aastate jooksul tekkinud hulgi internetipõhiseid abimehi oma töö tegemiseks. Paraku ka siin omad probled! Suhteliselt normaalselt töötab Kinnistusregister, aga parooli muutmine mitmefunktsionaalseks on hangunud. Maa-ameti katastrikaardilt saadud koodiga saate kinnisturegistrist teada omaniku nime ja isikukoodi. Mõlema järgi on võimalik Rahvastikuregistrist teada saada inimese elukoht ja teave tema elusoleku kohta. Paraku ei ole ühtegi seda operatsiooni võimalik läbi viia ID kaardiga, rahvastikuregistrisse logimine sarnaneb KGB Pagari peakorterisse sisenemisega (naiskerberose perenimi on ka millegipärast Pool!? Ja muti aktsent ei jäta kahtlusi;-))
Aga mida tavalised inimesed peaksid tegema? Esiteks selle nn E-riigi perse saatma, sest see ei tööta. Küsige kohalike inimeste käest nõu, õppige suhtlema, tundke huvi nende elu-olu vastu - ja te saate vastused! Tulite riiki varastama - saate ka vastused!
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Järvamaa puhul saan ka ise appi tulla. Transportki olemas.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

jrgen20 kirjutas:Järvamaa puhul saan ka ise appi tulla. Transportki olemas.

Kus kandist oled ? Ehk saame siis ühinedagi ? Ise olen Paidest 18 km Rakvere poole !

Aga kahjuks pole enam teemaalgataja siin teemas enam sõnagi lausunud ?
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Reinhold kirjutas:See, et nimi on, teadsin ennegi, aga kui telefoni otsing ei anna tulemust, tuleb minna ikkagi kohale ja oodata, kuni keegi huvi tunneb. Tahtsingi teada, kas on sarnaseid kogemusi foorumlastel.
Minul on sellised olukorrad siiani lõppenud sõbraliku vestlusega, kuigi mõningal juhul oli märgata kerget umbusku.
Kinnistu omaniku kohta on kõige õigem küsida valla maakorraldaja käest . Ise pean vahel metsa veoks üle talu maade luba küsima ja valda helistades olen tavaliselt saanud maaomaniku telefoninumbri või vähemalt vihje, kust numbrit küsida.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Tere tere, pole ma kuhugi kadunud, lihtsalt paljud abistavad käed ja toredad foorumlased on kontakteerunud ja oleme privas suhelnud! Püsime lainel.
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

pontu6 kirjutas:
Reinhold kirjutas:... tuleb minna ikkagi kohale ja oodata, ...
Ja mida ootamise ajal teed?
Ootamise ajal tuleb aktiivselt aparaadiga vehkida, kasvõi põllu kõrval, et keegi salakütiks või metsavargaks ei peaks 8) Mul korduv kogemus RMK roheliste jeepidega, aga kui näevad, et saagi ega püssi ei ole varustuses, soovivad edu ja sõidavad ära.
Maaomanikuga olen enamus kordadel kontakti saanud, tulevad uurima, et mehed, kas saab aidata.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Asukohaks Anna, Paidest 15 km Tallinna poole.
obey
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 10 Jaan, 2008 22:12
Kontakt:

Postitus Postitas obey »

Päris kenasti annab juurde .
Ega järsku münditestist huvitatud pole ? :roll:
Kasutaja avatar
varing
Liige
Postitusi: 576
Liitunud: 26 Mai, 2007 13:09
Kontakt:

Postitus Postitas varing »

proovisin ükspäev suurt pooli tsaari 3 kopkase peal(28mm vist)

-2pügalat 27cm
max tundl. 33cm

1kroonise mündiga sama tulemus,kuigi selle läbimõõt on väiksem.
täpsus nii enamvähem + - 5mm. näitajad sõltuvad pisut ka "vehkimise"kiirusest.
Huvitatud peaaegu kõigest militaarsest!
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Eedik kirjutas:
Mingid ulmevennad otsivad ka kahe L kujulise traadiga, ei tea kommentaari kuid, nimetatavat sellist tegevust biolokatsiooniks.
Olen ise seda näinud kuidas kahe L vardaga otsitakse(need on erinevast metallist) Ja võeti täitsa eduliselt asju välja (just suuremaid, aga tuli ka hunnik miini stabilisaatoreid)

Kaks L-varrast 30x75 , metall liiki ei mäleta enam, kuid isegi minu käes toimisid täiesti ilusti
Kolmas varras on maa sisse torkamiseks ,et kontrollida kui sügaval "objekt" asub

Erinevatele metalliliikidele reageerib erinevalt(lähevad kokku -lahku, või diagonaalselt ühele poole)

Mina seda asja ei usuks muidu kui ise poleks näinud proovinud :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Daaklane
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 07 Mai, 2007 14:48
Kontakt:

To Eedik

Postitus Postitas Daaklane »

oma kogemusest võin öelda, et kunagi üks elektrik ajas nii ühe maa aluse kaabliliini L- kujuliste traadikestega mõlemas käes välja.Umbes täpselt 1m, kuna me ei teadnud täpselt, kust kaevata, et kaablit ei lõhuks. Vanade asjadele, selline asi ei mõju, kui ainult veesoontele ja kui siis on kogematta midagi....................... Ise proovisin kunagi ja sain vee soone ka kuskilt meetrise täpsusega, aga~.........
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Ei kasutata traate(selle sõna otseses mõttes)
On lihtsalt erinevast metallist vardad(veesoontele reageerivad erinevalt kui metallile, prof. jagab asja ära)

Ja vanadele asjadele mõjub kindlasti, sest metall on struktuurilt ikka üks ja sama(olenemata vanusest) Ma ei mõtle selle all plekki, mis ära mädaneb!

TRAADIJUPIGA saadki ainult veesooni(sõltuvalt inimesest.-Mõni ei saa sedagi)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Kui tohib siis räägiks selle kohta ühe loo. Kunagi sõitsin Põlvamaal Maaritsast läbi ja leidsin poe juurest suure kuulutuse, et kultuurimajas esineb neid traadi juppe keerutav hr. Kalde. Mul tekkis huvi ja läksin kuulama. Suu endal müstikast ammuli. Rääkis siis kõigile sellest, et kuidas asi toimib ja kuhu tohib magamistoas voodit panna. Käis mööda saali ja targutas. Näitas neid veesooni ja ja ajas muud plära. Olin täitsa vaimustuses sellest kuigi saalis keerdusid need vardad tal risti ikka ühes kohas ja see pidavat olema õige kaevu koht. Pakkus ka välja, et suudab leida kohe ka külalistele kaevu kohad ja üks sooviski.

Paar aastat hiljem läksin Krüüdnerisse rallile ja see talukoht jäi suht teeäärde ja nägin seal seda talu peremeest. Pidasin kinni ja tegin juttu. Tema arvamus oli selline, et Hr. Kalde suutis tema aias leida ülesse vist ainukese koha kus vett pole aga pidavat ristuma lausa 3 veesoont.

Peale seda ei usu ma, et keegi suudab nendega leida vett. Elektriliiniga võib olla teisiti, kuna see siiski omab energiat. Kui keegi suudab leida metalli nendega (mida maei usu) Siis tulen või teise Eesti otsa seda imemeest vaatama. Eriti veel seda kuidas ta metalle nendega eristab. Teeks ka talle väikese testi. Au asi ju ikkagi tõestada mehel, et kui kõva mees ta on!

Jäägem siiski kahe jalaga maapeale.
Muideks lahe foorum on see :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist