Kultuurimälestiste korrastamise talgud

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Kultuurimälestiste korrastamise talgud

Postitus Postitas speedsta »

"Teeme ära!" eeskujul toimuvad kultuurimälestiste korrastamise talgud

Muinsuskaitse ümarlaud kutsub kõiki inimesi osalema 16. mail üleriiklikul talgupäeval, et korrastada üheskoos enam kui 300 kultuurimälestist üle Eesti.

http://www.epl.ee/artikkel/460737

Miks mitte, mõtteainet ja tööd küllaga. Militaar.net võiks ka oma panuse anda.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mis olümpiamängud need olid - kusagil frankide maal - kus avatseremoonial kõndisid ebamaised karkudega tegelased? Neid kuradi karke oleme nüüd pidanud imetlema terve dekaadi jooksul kõikide spordipidude alguses! Teatud erinevused muidugi on - Pekingis olid pilusilmsed monstrid.
Kindlasti oli vaja korjata kokku maastikul vedelev prügi - teine asi on, et see kokkukogutud saast imbub Raadi lennuväljalt kõrvalasuvale väljale, sest lennuväli pole prügimägi.
Nüüd siis päästame muinsused?! Prügikorjamisaktsioonil oli veel mingi loogiline lähtepunkt, mälestiste talgukorras päästmine viib meid tagasi aastasse 1988, kus kirikaia võsast puhastamine võis tunduda, ja kohati ka oli väiksemat sorti kangelastegu võitluses tollase realiteediga. Nüüd oleme siis samas punktis tagasi! Mälestised lagunevad, raha ei ole, lisaks kammitakse veel detektoritega! Hõissa velled, läheme rehadega appi! :lol: See on muinsuskaitsepoliitika läbikukkumine Eesti Vabariigis. Põhjuseid võib otsida Euroopa ühenduse dokumentidest, kus on väga täpselt kirjas looduskaitselised nõuded, põllumajandusest ja muust sellisest rääkimata, aga puuduvad rahvuskultuuri säilitamist nõudvad punktid. Ka NATO eeldab teatud tükki SKP-st oma vajadusteks, kes seda maksavad, pole tähtis. Tartu linnavalitsuse tase ei ole just parim isegi nii väikese riigi ja nii mannetu kultuuri juhtimiseks, aga süüdistada pole kedagi! 100 miljoni eest kaevasime välja 12 venelast, aga selle raha eest oleks saanud üles otsida kõik ülesleitavad sõdade ohvrid Eesti pinnal, teise saja eest paneme üles monumendi (minu annetust võib igaüks kontrollida - andsin jakobsoni) ja Siselinna kalmistul vedelevad Vabadussõja kangelaste põrmudel endiselt ti, ahjah, venelastest prapporite hauad! Kõik see on piinlik ja üleskutse autorit korra kohanuna arvan, et ühe mehe siplemine koos ebaadekvaatse muinsuskaitsejuhiga on muidugi uudiskünnist ületav, aga praegusel kõhnal ajal peaksime tegelema konkreetsete ja "sisse toovate" projektidega, selmet mingeid "revolutsioonilisi" üleskutseid lollilt järgida. Tahate popsmõisniku katust talgukorras lööma minna, siis mina vastu ei ole!
Kasutaja avatar
sibul
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Nov, 2006 21:21
Asukoht: Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas sibul »

Tere
Arnoldil omajagu õigust ikka on :shock: Kes ei tahaks praegusel ajal keskenduda tulutoovatele ettevõtmistele?Pensionärid ja riigiteenistujad veel ei saa aru,et näpud põhjas ja eks see praegusel momendil nende riik ole.
Mina isiklikult ei oleks vastu osaleda mõnel vabatahtlikul talgul aga mitte selle eesmärgiga,et mõnele persoonile massitseenides poliitilist kapitali teenida.
Kui saadakse kokku,et tõesti mõni räämas igati lugupidamist vääriv paik korda saaks,mis on mingil põhjusel ununenud siis mina kindlasti võtaks ja kutsuks teisigi osavõtma.
Siinkandis ka mingid teemad juba liikunud.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Nõme on taandada kõik sellele, kas see ka sisse toob. Ka oma riiklus ja oma kultuur on nii tillukesele rahvale asi mis välja viib. Kas müüme viimase jupini maha? Mõni mees saaks küll õnnelikuks.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3835
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kõike siiski talgukorras teha ei saa ja ehitistega seotu on just selline. Nõuab raha ikkagi ja kui raha eest on ka materjal ostetud, on vähesed vabatahtlikud võimelised tegema ehitus-remonditööd, ka kõige parema tahtmise juures. Nende vabatahtlike üritustega on jah nii, et sellega kiputakse tähelepanu riigi saamatuselt kõrvale juhtima (kes nende asjade korraldamise-suunamisega peaks tegelema). Tihti on võimalik leida ka erasektori raha, tuleb ainult korraldada, et erasektoril oleks huvi raha välja käia. See korraldaja peab ikkagi olema riigivõim oma asutustega.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"Sisse toov" oli minu irisemises jutumärkidesse pandud ja mõtlesin sellega seda, et mingil aega ja ressursse nõudval tegevusel peaksid olema jäävamad tulemused kui ainult üks sell, kes söögi alla ja peale seletab telekast mulle, kuidas nad ikka tegid ja olid. Mul piisab aga viis minutit sõita Raadi lennuväljale ja olengi keset seda "tegime ära"!
Nüüd on siis ebaseadusliku prügiloopimisega aegade lõpuni korras - korjasime ühest kohast midagi kokku ja valasime teise kohta maha, isegi mitte prügimäele. Selge, tehtud! Tuli kohe uus aktivist, kes lahendab maikuu ühe päevaga lagunevate mälestiste probleemi. Selliseid asju tehakse püsivalt aastaid, enne kui midagi üldse "looma hakkab" ja kui siis on inimesed aastaid vabatahtlikult ühte mälestist võsast ja rämpsust välja puhastanud, nii et isegi ametnikud on lõpuks leebunud ja suutnud objektile maksumaksja raha konserveerimiseks leida, siis ilmuvad kusagilt välja vististi marslased, ning kuulutavad valla poolt PALGATUD hooldustöötaja AASTA VABATAHTLIKUKS, kes on Vastseliina linnuse ja linnusemäe korda teinud! Titaanlik tegelane tõesti - lubage mul naerda!
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Arnold kirjutas:"Sisse toov" oli minu irisemises jutumärkidesse pandud ja mõtlesin sellega seda, et mingil aega ja ressursse nõudval tegevusel peaksid olema jäävamad tulemused kui ainult üks sell, kes söögi alla ja peale seletab telekast mulle, kuidas nad ikka tegid ja olid. Mul piisab aga viis minutit sõita Raadi lennuväljale ja olengi keset seda "tegime ära"!
Nüüd on siis ebaseadusliku prügiloopimisega aegade lõpuni korras - korjasime ühest kohast midagi kokku ja valasime teise kohta maha, isegi mitte prügimäele. Selge, tehtud! Tuli kohe uus aktivist, kes lahendab maikuu ühe päevaga lagunevate mälestiste probleemi. Selliseid asju tehakse püsivalt aastaid, enne kui midagi üldse "looma hakkab" ja kui siis on inimesed aastaid vabatahtlikult ühte mälestist võsast ja rämpsust välja puhastanud, nii et isegi ametnikud on lõpuks leebunud ja suutnud objektile maksumaksja raha konserveerimiseks leida, siis ilmuvad kusagilt välja vististi marslased, ning kuulutavad valla poolt PALGATUD hooldustöötaja AASTA VABATAHTLIKUKS, kes on Vastseliina linnuse ja linnusemäe korda teinud! Titaanlik tegelane tõesti - lubage mul naerda!
Vot see Vastseliina linnuse värk on Arnoldi poolt kirjutatuna nagu
rusikas silmaauku,sellised ..VABATAHTLIKUD.. on õhku ikka väga
täis läinud,teevad oma firma,ootavad euro laevu,taastavad nö.
kõrtsi hoonet-külalis maja,matkaradu ja tõesti vabal soovil suure
palga eest...
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Meie pakuks välja Sääre ajalootoa ümbruse korrastamise.Kui suures mahus sõltub Siseministeeriumist. Ootame rohket osavõttu.
Kasutaja avatar
sworbe
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Jaan, 2006 14:17
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas sworbe »

Olen tulemas. Kaasa saan võtta paar mootorsaagi, võsaka, labidaid, kirveid ja ühe VÕSAKIINI (kasutamiseks ainult koolituse läbinud töölistele). 8)
Miks mitte!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Heas seltskonnas võiks midagi teha, kuid Arnoldi jutus on päris mitu tummist iva ...

Kui Sibul ja vennaskond midagi korraldama hakkavad - vean ehk kohale.

terv
o
Kasutaja avatar
sibul
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Nov, 2006 21:21
Asukoht: Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas sibul »

Meil oli selline plaan,et korrastada Mummasaares kaevikud ja jooksukraav,mis kunagi taastati.Siis hiljem omal ka hea mil. üritusi korraldada.
Vaja oleks mõned labidad,kirved,saed,võsakas jne.Midagi kohapeal olemas ka.Mingid fin.vahendid lubati eraldada ja söögi orgunnin kohapeal.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Seal on saematerjali vaja! Tehtu kõik suht mäda ja vales mõõdus, kuda sellega on?
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Käisin ka ise poolteist kuud tagasi vaatamas - vooderdis on jah üsna peenikestest kaigastest ning seetõttu õnnetus seisus.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Mõlgutasin siin mõtteid ja küsiksin seda et : kas talgud kestavad ainult ühe päeva ?

terv
o
Kasutaja avatar
sibul
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Nov, 2006 21:21
Asukoht: Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas sibul »

Täpsustan ürituse korraldamise võimalusi ja vahendeid lähiajal.
Seal on suhteliselt palju tööd aga oleneb kõik sellest,kui palju meid tuleb ja kui suuri kulutusi saame teha.Arvan,et saematerjali pole päris vaja. Saaks orgunnida latte ja palgijuppe.
See on juba selline kuu,kus hing tahaks natuke metsas piiksutada ka siis ei saa kuidagi ühe päevaga hakkama:)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist