Lipp

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Die another day
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 31 Dets, 2008 21:29
Kontakt:

Postitus Postitas Die another day »

Oli vist lipp mida soovitati Eesti lipuks et enam skandinaaviamaade moodi olla. Eksole?
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

Die another day kirjutas:Oli vist lipp mida soovitati Eesti lipuks et enam skandinaaviamaade moodi olla. Eksole?
Aastal 2001 tegi Kaarel Tarand ettepaneku Riigikogus ristilipp kasutusele võtta.2001 a. pakutud lipp erines ülaltoodud lipust. Nimelt oli keskel valge rist, mida ümbritses must värv ja taustal sinine.

Seevastu ülaltoodud lipp on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vapi "taustalipp". Vapp ise kinnitati 2006 a.

Märkusena viidates Eesti lipule - kus asetseb keskel must värv, mistõttu on EELKi lipp sümpaatsem ja jõulisem ka tervikuna.

tervitades,
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

setu kirjutas:
Die another day kirjutas:Oli vist lipp mida soovitati Eesti lipuks et enam skandinaaviamaade moodi olla. Eksole?
Aastal 2001 tegi Kaarel Tarand ettepaneku Riigikogus ristilipp kasutusele võtta.2001 a. pakutud lipp erines ülaltoodud lipust. Nimelt oli keskel valge rist, mida ümbritses must värv ja taustal sinine.

Seevastu ülaltoodud lipp on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vapi "taustalipp". Vapp ise kinnitati 2006 a.

Märkusena viidates Eesti lipule - kus asetseb keskel must värv, mistõttu on EELKi lipp sümpaatsem ja jõulisem ka tervikuna.

tervitades,
Mulle ei meeldi ei Tarandi lipp ega ka see välja pakutud eksemplar (musta risti pärast) ehkki tuleb tunnistada, et sinisel taustal on asi parem. Mis oleks kui keegi teeks valmis lipu valge risti, musta randi ja sinise taustaga.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

Tehke palun heraldika nüansside arutamiseks eraldi teema, ärge reostage seda teemat kõrvaliste asjadega!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Leo kirjutas:Tehke palun heraldika nüansside arutamiseks eraldi teema, ärge reostage seda teemat kõrvaliste asjadega!
Käige üldse põrgu oma muutmistega. On mõned asjad, mida ei muudeta, mille üle isegi ei arutleta - need on nimi, lipp, hümn ja vapp.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

metssiga kirjutas:
Leo kirjutas:Tehke palun heraldika nüansside arutamiseks eraldi teema, ärge reostage seda teemat kõrvaliste asjadega!
Käige üldse põrgu oma muutmistega. On mõned asjad, mida ei muudeta, mille üle isegi ei arutleta - need on nimi, lipp, hümn ja vapp.
:D

Täpselt :D
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Siin tekibki kaks "koolkonda" - ühed, kes Eestit (Ida-)Euroopa riigiks peavad ja teised, kes Eestit Põhjamaade hulka liigitavad.

Ristilipp ja -land riiginimi on viimaste unelm.


Mine võta kinni, kas see muutus teeks midagi head riigile ja rahvale -
ühest küljest saaks nö puhta lehe keerata omariikluses (kaasarvatud täieliku praeguse võimuladviku võimult kõrvaldamisega) ja alustada uute nägudega uues kuues. Teisalt on neid muutmise vastaseid täpselt samapalju kui pooldajaidki (ma eeldan nii vähemalt), seega on kohe oodata Loll-Kalevlikku loosungite loopimist: "Mina enam ei mängi ja kolin parem üldse Arentiinasse ja üleüldse võite te oma riigiga nüüd pe***e käia!"
Pigem kaldub vist asi ühiskonna lõhestumise poole..

Tegelikult mulle see Põhjamade hulka liigitumine (eeskätt praegusest kordi tihedam tsiviil/militaarkoostöö) meeldiks, aga ilma lippu muutmata. Nimega tehku mis tahavad, -onia on sama hea kui -land. Land meeldib vist veidi rohkem :oops:
professional retard
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

mongol kirjutas:... ja üleüldse võite te oma riigiga nüüd pe***e käia!"
Küll olen ma vist loll, aga kelle riigist nüüd jutt käib?? Kui see on Eesti Vabariik, siis see on minu riik. Kui jutt käib Eesti Vabariigi vaenlastest, siis need on minu vaenlased. Võin ka tappa ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Eesti on täpselt see, mis on ja see on kindlakstehtav (ei ole Skandinaavia riik ei geograafiliselt ega sotsiaalpoliitiliselt) ja mingi sümbolitevahetus ei aita siin kaasa. Isegi seda ei saa me nõuda, kuidas Eestit teistes keeltes nimetada. Trahvime lätlasi? Kust üldse tuleb mõte, et välise atribuutika muutmisel muutub sisu? Traditsioonid on omaette väärtus, riiklusega seotud eriti.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

kurat, lippu ärge te näppima tulge. see on aastatega omaseks saanud ja selle eest on palju hingesid surma läinud.

minu koduks on EW, iseasi kui kaua ta sellise valitsusega eksisteerib.

pealegi ei ole antud ristiusk minule eriti sümpaatne. Teie vaateid ma muuta ei saa ja ei tahagi.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

metssiga kirjutas: Võin ka tappa ...
Hm, kas tegu eesti 00x agendiga? et luba tappa?

Kohustus tappa riigi eest võib ju olla paljudel. Näiteks on ka mul. Seoses antud vandega.

Aga foorumidiskussioonides paluks oma emotsioone siiski veidi rohkem vaos hoida...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Musta ristiga lipp Eestile ei sobi sest must rist valgel põhjal oli saksa mõõgavendade sümbol, mis kandus kohalike saksameelsete sümbolina kuni 1920ndate aastateni.
Isiklikult ei näe ma lipu muutmises midagi halba -on ju sini-must-valge ikkagi üksnes korporantide leiutis (kuigi auväärne ja Vabadussõjas verega lunastatud).
Tegelikult võiks Eesti RIIGI lipuks olla ka midagi muud (mis oleks sümboliväärtusega kõigi Eesti erirahvuseliste elanike jaoks).

Kuldne rist valgel põhjal?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

must rist valgel põhjal oli saksa mõõgavendade sümbol
Kas Mõõgavendade ordu (Fratres Militiae Christi) sümbol siiski mitte punane rist ei olnud?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Võin eksida kuid punane rist oli templirüütlitel. Saksa ordul oli must rist valgel põhjal.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

täpsemalt teutooni ordul vist?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Marvin ja 15 külalist