Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
Zharp
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Nov, 2007 11:08
Kontakt:

Postitus Postitas Zharp »

Arutelust on pisut välja jäänud Eesti saared.

Paigutades laevavastased raketitõrje kompleksid näit Sõrve poolsaarele kas ei annaks sel moel sulgeda Kura kurku. Välistades sel moel dessandi näit Pärnu alla.

Tallinna lahe sulgemiseks raketikompleksid Naissaarel ja Pranglil. Paldiski ja Ämari kaitseks kompleks Pakri saartele. Põhja Eesti pankrannik moodustab ise loodusliku kaitsevalli ja on dessandi maabumiseks võrdlemisi ebasobiv.

Eriti effektiivne võiks selline kaitse olla veesatud miinide ja hävitajate kattega.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Ei saa üle ega ümbert nendest miinipildujatest. Pagan hoidnud Iisraeli relvatehingu puhul siis vähemalt 81mm torude pealt kokku ning tellinud need Eesti firmalt, oleks meil oma sõjatööstuse seeme missugune olemas. Kindlasti oleks see olnud pikemas perspektiivis igast aspektist kasulikum, aga ei. Kellegil oli vaja hoopiski sahkerdada nii, et võetaks ikka võimalikult palju kalli raha eest ning kodumaised ettevõtted imegu vaid näppe... Selles punktis on võimatu leida mingitki elutervet loogikat. Kui tegemist fikseeritud summaga, siis oleks saanud osta 81mm asemel mingeid muid relvi või lihtsalt tehingu raames olevaid teisi relvi rohkem - mida iganes.

Kui selle mõelda, siis see on tõeliselt mõistuse vastane. Kaminale tuuakse kaks toru (omavahel öeldes olid nad tegelikult nagu 2 tilka vett, kuna põhinesid ühel ja samal originaalil). Üks on tehtud kodumaal ning on vähemalt 100 000 krooni/tk odavam ning teine on Iisraelist. Kuidas seletada sellisel juhul, et mõistlikum oli saata kodumaise relvatööstuse loomise võimalus pikalt (saata pikalt tehnoloogilise arengu võimalus, säästu võimalus, võimalus kasvatada SKP'd, võimalus anda inimestele rohkem tööd, võimalus inimestel ja ettevõttel teenida rohkem raha) - kõik saata pikalt ning osta torud ikkagi välismaalt :?:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Zharp kirjutas:Arutelust on pisut välja jäänud Eesti saared.
Paigutades laevavastased raketitõrje kompleksid näit Sõrve poolsaarele kas ei annaks sel moel sulgeda Kura kurku. Välistades sel moel dessandi näit Pärnu alla.Tallinna lahe sulgemiseks raketikompleksid Naissaarel ja Pranglil. Paldiski ja Ämari kaitseks kompleks Pakri saartele. Põhja Eesti pankrannik moodustab ise loodusliku kaitsevalli ja on dessandi maabumiseks võrdlemisi ebasobiv.
Eriti effektiivne võiks selline kaitse olla veesatud miinide ja hävitajate kattega.
Paraku on seda Põhja-Eesti pankrannikut suht väike jupp. Et Põhja-Eesti rannik on dessandile muidu suht ligipääsetav, tõestati juba Vabadussõjas. Seda ligipääsetavat randa on ikka tublisti rohkem kui pankrannikut. Seejuures on ka terve rida tuulte eest hästi varjatud lahtesid, kus vägagi mugav toimetada on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Paraku pean mainima et suurele osale militaar.neti kasutajatele jääb ilmselt poliitika hoovuste mõistmine üle mõistuse akrobaatikaks...

Samas soovitan tõsiselt - lõpetage KM-i süüdistamine kõigis maailma pattudes (kusjuures ma ei taha ühtegi ministrit ega ka ühtegi ministeeriumi ametnikku tema pattudest puhtaks pesta, igal ühel on neist mõned...)

Nagu ka näiteks minul :roll:

Eriti soovitan aga lõpetada igasugused isiklikud rünnakud A4 aadressil. Mul on ausalt öeldes neist juba siiber. Tegu on ainukese inimesega siin foorumis, kes pakub mingit alternatiivset vaadet mõne mehe fantaasiatele.

Isiklikud vaated (mis vahest ei pruugi ka väga isiklikud olla) ei pruugi ju mõnele mehele meeldida. Siis aga paluks selgitada midagi vaadete osas. Ja paluks lõpetada kommentaarid stiilis "mis otsaga need mehed mõtlevad". Ja et "KM advokaat tuli midagi rääkima"...

Juhuslikult ma usun teadvat, mis otsaga need mehed mõtlevad. Ja pigem näeks siin foorumil veel mõnda KMi advokaati, kes oskab ühe või teise tehingu taguseid pisut ka avalikusele arusaadavamalt lahti kirjutada.

Oma fantaasiaid võite ka delfis edasi arendada. Pärast seda kui teid militaar.neti bännitud on :twisted:

Ja kõik see isiklik ründamine teeb mind ainult kurjemaks. :evil:

Järgmine samm on see, et kõik need KV tuleviku arutelud lähevad prügikasti :twisted:

Ja paras...

Toomas
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

toomas tyrk kirjutas:Paraku pean mainima et suurele osale militaar.neti kasutajatele jääb ilmselt poliitika hoovuste mõistmine üle mõistuse akrobaatikaks...

Samas soovitan tõsiselt - lõpetage KM-i süüdistamine kõigis maailma pattudes (kusjuures ma ei taha ühtegi ministrit ega ka ühtegi ministeeriumi ametnikku tema pattudest puhtaks pesta, igal ühel on neist mõned...)

Nagu ka näiteks minul :roll:

Eriti soovitan aga lõpetada igasugused isiklikud rünnakud A4 aadressil. Mul on ausalt öeldes neist juba siiber. Tegu on ainukese inimesega siin foorumis, kes pakub mingit alternatiivset vaadet mõne mehe fantaasiatele.

Isiklikud vaated (mis vahest ei pruugi ka väga isiklikud olla) ei pruugi ju mõnele mehele meeldida. Siis aga paluks selgitada midagi vaadete osas. Ja paluks lõpetada kommentaarid stiilis "mis otsaga need mehed mõtlevad". Ja et "KM advokaat tuli midagi rääkima"...

Juhuslikult ma usun teadvat, mis otsaga need mehed mõtlevad. Ja pigem näeks siin foorumil veel mõnda KMi advokaati, kes oskab ühe või teise tehingu taguseid pisut ka avalikusele arusaadavamalt lahti kirjutada.

Oma fantaasiaid võite ka delfis edasi arendada. Pärast seda kui teid militaar.neti bännitud on :twisted:

Ja kõik see isiklik ründamine teeb mind ainult kurjemaks. :evil:

Järgmine samm on see, et kõik need KV tuleviku arutelud lähevad prügikasti :twisted:

Ja paras...

Toomas
Lgp. Toomas.

See on sinu majandatav foorum ja sina oled siin muidugi see, kes ütleb, millest räägitakse ja millest mitte. Selge see. Lihtsalt oleks tore kui õnnestuks sedalaadi üldistavaid hüüatusi vältida. Vähemalt mujal foorumites on kombeks, et admin teeb isikule PM kaudu hoiatuse. Antud puhul siis isiklike rünnete vältimise suhtes näiteks. Ning hoiatuse ignoreerimise korral antakse bann ja avalikus foorumis antakse sellest lakoonilise teatega teda. Mina isiklikult näiteks ei tunne, et ma oleks A4 kunagi rünnanud. Küll aga ei nõustu ma mõningate tema seisukohtadega, mis imho on igati normaalne.

Mis puutub kaitseministeeriumisse ja relvahangetesse, siis nende probleem pole mitte selles, mida nad ostnud on, vaid selles, kuidas sellest avalikkust on teavitatud. Siiani on ikkagi sisuline seis selline, et Eesti maksumaksjal on lihtsam välja uurida kui palju USA endale mingit kraami lähematel aastatel ostab võrreldes Eesti kaitseministeeriumi plaanidega. Ka on igasuguseid kaheldavaid otsuseid põhjendatud kamina poolt kaheldavate argumentidega. Eriti puudutab see seda miinilaevade lugu.

Ma ei arva, et nendel inimestel oleks õigus, kes arvavad, et kamina ostuotsused on kõik puha riigivastane tegevus. Teisalt ei ole ma nõus ka seisukohaga, et paremini ei oleks saanud. Vähemasti oleks saanud paremini tegeleda avalikkuse teavitamisega.
Kasutaja avatar
Zharp
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Nov, 2007 11:08
Kontakt:

Postitus Postitas Zharp »

Kirjutades Põhja-Eesti pankranniku vallutamatusest dessandi poolt olin võrdlemisi kahtleval seisukohal. Olen käinud sealkandis ainult mõned korrad ja ilmselt sattunud kohtadesse, kus dessanti ma vastutavana eluilmas ei maandaks. Looduskaunid kohad pealekuaba. :P

Siiski kas poleks mõtekas paigutada laevavastased raketid mõnedele saartele ja poolsaartele ...räägitud Sõrve poolsaar, Prangli, Naissaar, Pakri + mõned kohad veel. Vaadates Eesti kaarti annaks sellise tegevusega tublisti lühendada kaitset vajava ranniku pikkust.

B terminali kai äärde ei satuks ka nii mõnusalt ükski vene sõjalaev.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

toomas tyrk
Alajaotuse nimeks on ju "Oleksoloogia", peale seda kui teema siia liigutati. Kas siis siin ei tohi ka oletada? Ka pole näha olnud rünnakut A4 ISIKU vastu, mõni "rünne" on olnud selle vastu, mida ta on kirjutanud. Kui foorumi postituste kohta vastuväited pälvivad ründe nime siis ... siis on see kummaline.

Zharp
Eesti on piisavalt nõme koht kaitsmiseks. Kui maabudes on vastas pankrannik siis tuleb minna 5km vasakule või paremale. Sealt ikka üles saab :) Nö laevavastastel rakettidel on probleemiks ilmselt eristusvõime.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Nu pigem on võib olla oht selles,et kui teisiti mõtlejaid poleks siis puuduks paljudel teemadel mõte. Pigem üritatakse üksteist maha teha kui täiendada.
nokkloom
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 03 Nov, 2008 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas nokkloom »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... 9&l=fplead
Kui palju samal ajal Eesti 2009. aasta kaitse-eelarve väheneb?

Eelarve kärpimise raames otsustas riigikogu, et kaitse-eelarve väheneb 2009. aastaks planeeritud 1,9% SKP-st 1,75% SKP-st. Reaalselt tähendas see kokkuhoid kärpeid palga- ja majandamiskuludes ning hangete edasilükkamisi.
Prantsuse tehnika jääb unistuseks?


Kõrgelt austatud Toomas Türk, aga kust siis veel peaks (noor) militaarhuviline saama teada Eesti sõjaväe vigadest ja plussidest, selle arengusuunadest ja edasiminekutest, kui mitte teemast mis arutab KV arengut?
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Postitus Postitas tuna »

Küsimus "mis otsaga need mehed KaMinas mõtlevad" on mind vaevanud juba palju aastaid. Ilma igasuguse irooniata.

Alustuseks üks isiklik mälestus. Aasta võis olla üks selle kümnendi esimesi. Oli paras torm ja Tahkuna poolsaare varju oli kogunenud oma paarikümne jagu suuri kaubalaevu. Ilmselt tuli mul neid vaadates meelde 1940. aasta juuni, kui Eesti merekindlusi vallutama saadetud mehed pidid mitu päeva laevade trümmides veetma enne kui Moskvast tuli käsk tegutsema asuda.

Kui ükskord jälle mandril õlleklaasi taga ühe vastava asjapulgaga kokku sattusin, siis tuli see asi meelde. Nagu ikka sellises olukorras, hakkas fantaasia lendama väga ootamatutes suunades. Poetasin midagi, et kui Moskva tänapäeval tahaks Eestit vallutada, siis oleks tormi varjus väga mugav dessant kaubalaevadel kohale tuua ja sobilikku momenti oodata.

Reageering aga oli aga täiesti ootamatu. Me olime juba aastaid sellistes oludes enam või vähem geniaalsete plaanide üle keelt teritanud. Kuid nüüd, selle asemel, et minu idee üle mõnusalt naerda, tuli vastuseks vihane turtsatus: "Miks nad peaksid seda tegema!"

Järgnevatel aastatel võisin korduvalt veenduda, et: "Miks peaks Venemaa üldse tahtma meile kallale tungida?", ja seepärast "tegelikku ohtu ei ole" ja naeruvääristati igasuguseid ideid, mis vähegi olid seotud Eesti kaitsmisega. Ja seda seisukohta kaitsti värskelt usku pööranu ägeduse ja igasugust kompromissi eitades.

Sellest tulid ka näiteks pidevad süüdistused, et kaitsevägi sekkub poliitikasse, mille vastu võitlemiseks asuti isegi põhiseadust muutma.

Alguse juurde tagasi tulles, kuna sellist asja nagu "absoluutsed julgeolekugarantiid" pole keegi veel leiutanud, siis pole ime, et küsimus "mis otsaga need mehed mõtlevad" on üles kerkinud.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

A4 teemakajastus oli paraku demagoogia. Punkt.

Sarnaselt (stiilis) võib rääkida kolme miinijahtija vajalikkusest - kui sobivast üleandmisaktist "vaenlasele", kuna Soome merekaitse on ülesehit. miinide veeskamisele Soome lahte. Tuues kõrvale näite 40ndatest, milal kasutati Eesti lennujaamu Soome kohale pommitusreidide tegemiseks.

Elik ülaltoodud teema analüüs on igati õigustatud ja vajalik.

tervitades,
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

tuna kirjutas:Küsimus "mis otsaga need mehed KaMinas mõtlevad" on mind vaevanud juba palju aastaid.
Kui Sul on probleeme mõne konkreetse mehe mõtlemisega, siis küsi seda temalt.

Mina tunnen ka mõnda meest. ja tean ka seda, mis otsaga nad mõtlevad.

Riigikaitse teema (s.t. tänases päevas toimuv, ja tulevikku suunatud küsimused) on tegelikult väga hell teema. Kui on mingeid küsimusi info saamise kohalt -> esitage teabenõu. Sellele on kohustatud vastama. Teile saadetud info ei ole salajane. Saate seda ise edastada. ka siin foorumis.

Kui on salajane -> esitage teabenõue millise aktiga ning miks on salajaseks kuulutatud. Hiljem võite võrrelda analoogse infoga teistest riikidest, kas see on salajane või mitte...

Mis on mulle juba korduvalt vastu hakanud, ja hakkas eile pärast 24h netist puudumist ja siis palusid sõnumeid korraga lugedes uuesti - inimesed laiavad anonüümselt netis. Tahavad teada miks üks või teine otsus on omal ajal ühte või teist pidi tehtud. ja miks neilt ei küsitud.

ise ei ole valmis aga niigi palju tegema, et oma nimi kasvõi teabenõudele alla kirjutada.

Ma ei räägi sellest, et mõned mehed kõvatavad siin avalikke kirju teha ja siis ei ole pärast valmis isegi sellele oma nimega alla kirjutama.

Tegemist ei olnud tegevteenistuses oleva ohvitseriga. Kelle puhul oleks see veel arusaadav...
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ma ei räägi sellest, et mõned mehed kõvatavad siin avalikke kirju teha ja siis ei ole pärast valmis isegi sellele oma nimega alla kirjutama.
Mis jutt see siin siis nüüd peaks olema?
:evil: :evil: Minu teada ootab kiri netikeskkonnas ülespanemist. ja näiteks mina isiklikult olen valmis ka sellele alla kirjutama. Oma nimega. Nii et jutt suhu tagasi. :lol:
Viimati muutis Lemet, 10 Apr, 2009 15:52, muudetud 2 korda kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Jutt käib ühe konkreetse inimese kohta, kes ei soovinud kirja ise allkirjastada ning küsis, kas mina ei oleks valmis seda tema eest tegema. Enne igasuguseid keskkondi.

Oma rumala jutuga võid teha mida iganes soovid...
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Tegelikult on siin keskkonnas tõesti esinenud üsna tihti isiklikuks minemist. Ka mu enda suhtes on mindud, et mis sa kobised tohman, kui asja ei jaga. Kui ma midagi ei jaga, siis seleta ära. A4 on nii mõnigi kord asjalikke asju kirjutanud, kuid ta võib kirjutada mida tahes, teatud isikud ründavad kohe. Ma pole ka kõigist tema postitustest vaimustuses, eriti, mis puutub kolme plastist künasse.
On veel moodustunud mõned paarid, kes üksteisega ei ole mingil tingimusel nõus ja vahete-vahel läheb nende omavaheline nägelus lausa solvamiseks.
Ma arvan, et ärme kleepigem silte üksteisele, vaid arutame ikka kirjutist ja kui mõni panebki pada, siis nii ütelgemgi, kuid tooge ka faktid ja põhjendused, sest lihtsalt teise lolliks tembeldamine ei ole mingi argument.
Me ajame ühist asja (ma vähemalt loodan) ja olgem rohkem kamraadlikud üksteise suhtes.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist