jalutuskäik tee ääres

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

algaja käkerdis sellest siin olevast munast .
http://album.ee/node/20271267/50177633
peaks märkima et see muna oli tühi ja ka auguline.kui väikest töötlust siis sai selline asjake http://album.ee/node/20351153/50177633
http://album.ee/node/20351157/50177633
iga sugune maha tegemine on tere tulnud kuid mind jätab see täiesti külmaks.iga üks teeb vastavalt oma haridus tasemel mul kahjuks 2 ja pool klassi koopaharidust kuid ise arvan et piisavalt.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

fireman kirjutas:
gnadenlose kirjutas:Vaiad peaks olema saksa kodanikud.
Räägi lähemalt palun, et mis vaiadega on tegu. Olen leidnud selliseid, kuid siiani ärapõlanud.

Tänud ette aga paluks põhjalikku vastust.
No kui põhjalikku vastust ma lihtsate telgivaiade kohta ikka oskan anda, teadustööd ma sel alal teinud pole :lol: Sakslastel nimelt kuulusid telmantli juurde ka vaiad, et nende abil mitmest mantlist kokkukompunnitud telki kamarasse kinnitada. 100% ma kindel muidugi pole, kas just need vaiad sakslased on, ei leia praegu väljamaa foorumist linki kah, ent justkui olen saanud kusagilt kinnitust, et ka sellised olid neil olemas. Harjumuspärased saksa telgivaiad näevad muidu välja sellised
Pilt
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
taawet
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 21 Okt, 2007 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas taawet »

Selliseid raudvaiu on koos saksa sodiga välja tulnud küll.
125 Jahre innovation!
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Ma just mõtlesin neid kõvera otsaga. Selliseid nagu on algsel pildil. Leidsin selliseid 2 kpl. Olid mälujärgi 6 kaupa ja metall klambriga omavahel koos. Mõlemad komplektid olid present kottides ja nööriga suletavad. Arvasin, et need militaarsed pole ja mingid matkajad on nad mahajätnud.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

fireman kirjutas:Ma just mõtlesin neid kõvera otsaga. Selliseid nagu on algsel pildil. Leidsin selliseid 2 kpl. Olid mälujärgi 6 kaupa ja metall klambriga omavahel koos. Mõlemad komplektid olid present kottides ja nööriga suletavad. Arvasin, et need militaarsed pole ja mingid matkajad on nad mahajätnud.
Presentkottides olid tõesti harilikud vene matkatelkide vaiad. Kuna kuju universiaalne, küllap siis leidubki nii ühtesid kui teisi.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Soovitan need vaiad ära puhastada.Ehk tuleb mingeid markeeringuid nähtavale.Siis ehk saab midagi selgemaks.
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

nii siis uurisin vaiu kuid kahjuks pole seal ühtegi kana peal või selle ajaga lihtsalt omale uue õrre leidnud kuhu istuma minna.kaks vaia on halvas seisus kuid kaks 3 pluss .kuid kana pole näha.nii siis nende vaiadega asi ühel pool kui kellegil kunagi juhtub silma mis rahvusest kindlalt asi on võib märku anda.
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Ega ei peagi kana olema.On mingeid tähti või numbreid.Ega siis igal saksa asjal ka kana peal ole.
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

peal ei ole ühtegi märki näha isegi kui oli ehk kuskil siis selle on ka rooste uss peesse pannud.kahjuks.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Isegi harilikke ei (neid, mis mu pandud pildidl) vaiu ei markeeritud alati. Neid kõvera otsaga olen paari peos veeretanud, aga pole neil mitte kitjasõna lehkagi man olnud. Pigem ikka netist otsida (kuda see telgivai on, "tent pole"?).
Гив Ми Мани
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

paneks ühe pähkli veel pureda.leitud üks http://album.ee/node/20375139/50177633 kuid see oli tühi,
http://album.ee/node/20375131/50177633
http://album.ee/node/20375289/50177633
tundub et sütik on eemaldunud pooleldi ja mingi osa nagu kinni sulanud.taga padruni pesas pole jälle põlemis ega sutsu jälgi.minu oletuse kohaselt võib pärist olla lõhkemoona kärust mis õhku lendas .kuid ehk oskab keegi välja uurida mis sordiga tegu ole. peale pressitud 13 AA W 7? 44ja ise punast värvi.82 mm saksa jurbel.
Mänd
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 22 Veebr, 2008 17:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mänd »

kui tahad edasi otsida,siis anna see ohtlik saksa miin ära,sellel täis laks sees.lõkkesse ei tohi ka panna,kohe plahvatab,tal sisemine detonaator paistab.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

lõkkesse ei tohi ka panna,kohe plahvatab,tal sisemine detonaator paistab.
See mees õnneks lõkkesse ei pane.
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

Arnold kirjutas:
lõkkesse ei tohi ka panna,kohe plahvatab,tal sisemine detonaator paistab.
See mees õnneks lõkkesse ei pane.
samas mks ka mitte
väike video jutuubi
minagi heidax pilgu peale :lol:
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Mänd kirjutas:kui tahad edasi otsida,siis anna see ohtlik saksa miin ära,sellel täis laks sees.lõkkesse ei tohi ka panna,kohe plahvatab,tal sisemine detonaator paistab.
Mina ütleks küll et see miin ohtlik enam ei ole.Asi on seest tühi.Pole lõhkeainet ega sütikut.Ohtlikus saab see miin siis muutuda kui teda külmrelvana kasutada.Näiteks peretülide lahendamisel. :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist