Šokipadrun

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
vallist
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Mai, 2010 21:44
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Šokipadrun

Postitus Postitas vallist »

Tere.
Mõni aeg tagasi oli Pärnu Jahipaunas müügil šokeeriva kuuliga padrunid (9mm Para), 25EEK/tk. Kas keegi teab, kuidas toimib, mida kuul sisaldab? Kas laeng on piisav, et püstolit ümber laadida jms? Poemüüja ei osanud midagi täpsustavat öelda.

Tarmo

Pilt
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Šokimoon

Postitus Postitas tambovski volk »

Plastikust katte all peaks olema miski kotike väikeste graanulitega, ümberlaadimisega ei peaks probleeme olema ja eks ta haiget teeb muud midagi vast.
numeros stultorum infinitus est
Kasutaja avatar
T72
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Juun, 2009 14:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas T72 »

Ega müüja peagi teadma, mida ta müüb. :D Ta peab müüma!
Kui on tegemist plastkuuliga, siis on see mõeldud treeninguks lähidistantsil. Relva ümberlaadimist püssirohugaaside toimel ei toimu.
Naturaaltreenigutel kasutatakse aga hoopis kummikuule, lähidistantsil. Viskelaenguks vaid sütiku lõhkeaine. Kasutada saab seda revolvris, kuna ümberlaadimist ei toimu. Kaitseks kasutatakse prille, muid kaitsevaheneid pole tarvis. Aga litakas on ikkagi hea :P
Kui väidetavalt nende plastkuulidega padrun sooritab ümberlaadimise, siis on seal piisavas koguses viskelaeng hülsis. St. et nii suure algkiirusega lendav kuul on juba tervist ohustav.
Eks targemad parandavad.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

T72 kirjutas:Kaitseks kasutatakse prille, muid kaitsevaheneid pole tarvis. Aga litakas on ikkagi hea :P
mune ei lõhu?
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

treeningmoon lähidistantsil laeb relva ümber küll ja jätab ka parajad sinikad kui ei ole vastavat riietust seljas. Aga pildil olev asi ei ole kindlasti treeningmoon, kas siis tabamist hinnatakse pihtasaaja karjatuste järgi :D
Selliseks otstarbeks mõeldud moona kasutatakse tavalistes teenistusrelvades millel on raud asendatud spetsiaalse värvikuule tulistava rauaga ja padrunid ise sellised nagu pildil siin all.

Pilt
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

meil on siin kasutusel veel ühed sarnased padrunid, millel hülssi otsas on sine plastik ja selle sees omakorda must, suhteliselt kõvast kummist, otsast tömp kuul. kahjuks ei saanudki täpselt aru, milleks need head on.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Satakas kirjutas:meil on siin kasutusel veel ühed sarnased padrunid, millel hülssi otsas on sine plastik ja selle sees omakorda must, suhteliselt kõvast kummist, otsast tömp kuul. kahjuks ei saanudki täpselt aru, milleks need head on.
need on sisetingimustes märki laskmiseks. paned 2 kihti Mistra vaiba sarnast ainet, esimesest lööb puhtalt läbi, teine võtab hoo maha.
Omavaheliseks laskmiseks neid kasutada ei tohi.

Aga jah, seebipuruga täidetud värvilised plastkuulid (need mis ülalpool pildil) - no problem. isegi omal ajal alla meetri pealt vastu paljast käeselga saanud, eks ta tunda on, ja nädalakese on väike ristike käe peal, aga ei hullu.

Kõvemad mehed võivad ka selle nö. shokimoonaga omavahel trenni teha. Soovitaks vaid talviselt riidesse panna, s.h. korralikud karupüksid, sest enamik tabamusi esialgu ikka kõhu allossa ja allapoole vööd ;)
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Kas tegemist selle valge otsaga padruni puhul ei või olla paukpadruniga? Püstolitel peaks see suutma uuesti vinnastada? Pole küll sellist püstolil kohanud kuid näiteks AK74 on ka selline moon olemas, mis on võimeline ka automaat tuld andma. Seda olen ise kasutanud.Haiget küll sellega paari meeti pealt ei saa ja see tolmustub. Kasutatakse ikka laengut ka, lisaks tongile.
Muideks lahe foorum on see :)
Eesti Siga
Liige
Postitusi: 223
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:18
Asukoht: Tartu/Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Eesti Siga »

Sihtmärk: Metric, millele panin T-särgi selga; "peaosast" põiklati külge paari klambriga kinnitatud, nii et "keha" oli vabalt rippes.
Distants: 10m
Relv: G17

Tabamus tuli täpselt sinna, kuhu sihtisin ja läbistas märgi nii, et see isegi ei liikunud.
Tagasilöök oli "soft", aga kesta viskas normaalselt välja ja relva laadis korralikult ümber.
Valge plastiku liistakuid oli nii sihtmärki ees, taga, kui ka särgi ja metricu vahel. Tabamuse koha peal oli läbi kõikide kihtide kroonise mündi suurune ala, kuhu oleks nagu haavliga lastud. Kummaline oli see, et seda sisu, mis põhitöö pidi tegema, ei õnnestunud maas tuvastada. Siselasketiir, korralik tagasein (teras ja kumm) ja suht puhas põrand, aga ikkagi. Mingit musta riide pudi oli maas, aga T-särk oli ka mustast riidest. Muu jama, mis märgi taga maas vedeles oli tavapärane, mis tiirus ikka - natuke kummimati puru ja erinevate kuulide jäänused.

Kui seda jama juurde saan, siis ühe saen kindlasti pooleks ja teine tuleb lasta kehalaadsemasse asja (et siis turule rümpa ostma?).

Kokkuvõttes - minu väga subjektiivne kõhutunne ütleb hetkeemotsiooni ajel, et see "šokipadrun" tapab suveriietes inimese ära.

To be continued...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

fireman kirjutas:Kas tegemist selle valge otsaga padruni puhul ei või olla paukpadruniga? Püstolitel peaks see suutma uuesti vinnastada? Pole küll sellist püstolil kohanud kuid näiteks AK74 on ka selline moon olemas, mis on võimeline ka automaat tuld andma. Seda olen ise kasutanud.Haiget küll sellega paari meeti pealt ei saa ja see tolmustub. Kasutatakse ikka laengut ka, lisaks tongile.
Kamraad, miks sa valeinfot levitad, kas veab mälu alt, või pole sa neid kunagi kasutanud tegelikult?
AK-74 paukpadrun ei lae automaati ümber kui ei kasutata spetsiaalset nasadkat raua otsas kompensaatori asemel, ka olen ise kõrval seistes näinud, kuidas 5-6 meetri kauguselt poisil sihverplaat ära rikuti õppuste ajal, hea et silmad terveks jäid! Päädis see ehtsa rukopashnõi boiga, kus kutid kasutasid ka automaadi pärasid.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

jackpuuk kirjutas:
fireman kirjutas:Kas tegemist selle valge otsaga padruni puhul ei või olla paukpadruniga? Püstolitel peaks see suutma uuesti vinnastada? Pole küll sellist püstolil kohanud kuid näiteks AK74 on ka selline moon olemas, mis on võimeline ka automaat tuld andma. Seda olen ise kasutanud.Haiget küll sellega paari meeti pealt ei saa ja see tolmustub. Kasutatakse ikka laengut ka, lisaks tongile.
Kamraad, miks sa valeinfot levitad, kas veab mälu alt, või pole sa neid kunagi kasutanud tegelikult?
AK-74 paukpadrun ei lae automaati ümber kui ei kasutata spetsiaalset nasadkat raua otsas kompensaatori asemel, ka olen ise kõrval seistes näinud, kuidas 5-6 meetri kauguselt poisil sihverplaat ära rikuti õppuste ajal, hea et silmad terveks jäid! Päädis see ehtsa rukopashnõi boiga, kus kutid kasutasid ka automaadi pärasid.
Minuteada just seepärast need paukpadrunid kuuliga olidki, et automaat saaks ümber laadida. Lihtsalt kokkupressitud esiosaga paukmoonaga saaks üksiklaske paugutada küll, aga et ka (pool)automaatrežiimil saaks lasta, selleks on vaja, et kuul(id) relvarauast välja lendaks. Muidu lihtsalt ei teki rauas piisavat püssirohugaaside survet, mis kolvi liikuma ja relva ümber laadima paneks. Mul üks hea sõber teenis omal ajal dessantvägedes ja tema mulle selle kõik ära seletas. Toru otsa käis veel kuulipeenestaja, mis need plastkuulid siis pulbriks jahvatas, nii et laskmisel automaadist valget puru lendas. Vastasel korral võis see plastkuulgi lühemal distantsil kaunis kardetav olla. Arvata on, et plastkuulidega moon oleks vajadusel ka nt. rahvarahutuste mahasurumisel käiku läinud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

EOD apppiiiiii! Või siis Tõnu Adrik!
Kuulipeenestaja? Ära usu hülgemöla!
See detail kruviti raua otsa eesmärgil, et relv ennast ümber laeks, võimalik, et selle ülesandeks oli ka sulanud plastmassi peenemaks pihustamine.
7,62 paukmoon on otsast valtsitud nagu naelapüssi padrunitel, täpsemalt kommenteerida ei oska, sest 7,62 olen ainult teravat moona paugutanud.
5,45 paukmoon on jah plastkuuliga (otsikuga pigem) ja see AKS-i ümber ei lae, kui on kasutusel tavaline dulnõi tormos- kompensaator.
Küll on see kordades ohtlikum ilma nasadkat kasutamata, lased küll üksiklaskudega, aga kogu sõnnik lendab ka rauast välja, nasadka puhul liigub märgatav osa läbi gaasikambri relva sisse, mis omakorda relva puhastamisel on ilusti märgatav. Teravmoonaga lastes pole ma kunagi suutnud relva nii kakiseks seestpoolt teha. :wink:
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

jackpuuk kirjutas:EOD apppiiiiii! Või siis Tõnu Adrik!
Kuulipeenestaja? Ära usu hülgemöla!
Ega ma absoluutsele tõele ei pretendeerigi. Lihtsalt nii on mulle kuidagi meelde jäänud. Ja kui ma kuidagi valesti aru sain või valesti meelde jäi, siis seda parem ju, kui nüüd kogu asja tegelik olemus siinkohal selgeks saab.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Manurhin, ära kamraad nüüd pahanda, aga igasugune valeinfo relvade puhul on reeglina halvasti lõppev. Usun, et oled sellega isegi piisvalt kursis :wink:.
Oleme sõbrad edasi ja ootame spetside arvamuse ära, EOD ja Tõnu on minu jaoks piisavalt pädevad.
Ps. Meil oli rangelt keelatud paukmoonaga inimeste pihta sihtimine lähemalt kui 100 meetrit.
sitt päev, kellele kurdad
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

jackpuuk kirjutas:Ps. Meil oli rangelt keelatud paukmoonaga inimeste pihta sihtimine lähemalt kui 100 meetrit.
Praegusel ajal on 30 meetrit ja uute kompekatega on põhiline oht, et sihitav saab kompekaga pihta, mitte millegi muuga (meil ju kõik paukpadrunid valtsitud, puitkuulifirma läks ju põhja) :wall:
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist