Sääsevastane võitlus

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Sääsevastane võitlus

Postitus Postitas Shiim »

Seoses tänavuse aasta sääserohkusega tekkis küsimus - kuidas päästa ennast öösel sääskede käest, kui ööbimine toimub vabas õhus? EKV uutel magamiskottidel on sääsevõrk sees, aga väga palju see ei päästnud, kuigi ilma selleta oleks kindlasti veelgi hullem olnud. Võib-olla ma ei osanud seda õigesti kasutada? Tõmbasin lihtsalt näo peale (s.t. kahekordselt, kuna võrk on sukakujuline - ühekordselt ehk sukka üle pea tõmmates oli kasutegur veelgi väiksem). Mitmes kohas jääb ka kahekordne võrk siiski nahaga kontakti ja sääsed suskavad läbi. Kui sääski on 2-3, pole see probleem, aga kui ikka 20-30 sääske korraga pea kallal on, ei taha uni hästi tulla :roll:
Võib ju ka tõrjevahendeid kasutada, aga need ei püsi kogu öö peal ja suur osa sääski ainult naerab nende peale.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Sääsevastane võitlus

Postitus Postitas Troll »

Shiim kirjutas: Võib ju ka tõrjevahendeid kasutada, aga need ei püsi kogu öö peal ja suur osa sääski ainult naerab nende peale.
Ben's 100 püsib ja naerab sääskede üle, minu sõna selle peale! Suhtun tavaliselt reklaamidesse skeptiliselt, aga see on tõesti hea kraam, telli Baltichunterist:
http://baltichunter.ee/pood/index.php?c ... 53b07066d9
Viimati muutis Troll, 17 Aug, 2010 2:05, muudetud 1 kord kokku.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Vahest tasuks mõelda väikese telgi peale, näiteks Bivy bag.
Ehk siis raamiga magamiskoti veekindel kate. :)

Mina küll juba pikemat aega mõtlen. Tiivulised tahavad kohe ära tappa. :P

Aga kui ööbimine toimub vabas õhus, siis mina keeran ennast niimoodi kerra, et näoava jääb vastu lebomatti. Või siis peaegu vastu lebo. Siiamaani on see mind suuremast närimisest säästnud.
Eestlane omal maal
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Tänan, proovin selle kraami ära.

Näo võib vastu matti keerata, aga kael ja pea jäävad ju kaitsmata. Pealegi ei suuda inimene tavaliselt öö läbi samas asendis magada.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Üle lahe naabrid müüvad oma Prismades kalameeste kaubavahes seda va mesinik-metsamehe mütsi, kus mütsi higipaela alt võrksuka saab üle silmnäo ja kaela lasta. Suuremast sääsemurest sain küll metsas tänu sedasorti peakattele lahti, hind jäi sinna nelja aururaha tuuri, niisama rohelised ja kaitsevärvi laigulised nupukatted olid.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

No ma ei tea, mina olen küll hakkama saanud...

Tõmbad ennast üleni magamiskoti sisse ja keerad allesjäänud "õhuava" vastu matti, nii et hingamisruumi jääb.

Troll, kui kauaks seda ühte pudelit jätkub? Kuluks endalgi üks pudel ära...
Eestlane omal maal
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Mina ostsin sellise http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=87&it=2150
Panama hoiab võrgu kehast eemal ilusti. Ainuke viga, et magades peab ka panama peas olema.
Ben100 -st rääkis tuttav, et täitsa hea, 2x päevas pani ja sääsed hoidsid eemale. Offi jms olla ennemalt lasknud iga tunni või paari järel peale.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

mutionu kirjutas:Mina ostsin sellise http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=87&it=2150
Panama hoiab võrgu kehast eemal ilusti. Ainuke viga, et magades peab ka panama peas olema.
Ben100 -st rääkis tuttav, et täitsa hea, 2x päevas pani ja sääsed hoidsid eemale. Offi jms olla ennemalt lasknud iga tunni või paari järel peale.
Seesama lätu jah. Sel suvel igavest kasulik väljaminek...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Gfreak kirjutas:No ma ei tea, mina olen küll hakkama saanud...
Mul jääb selg kangeks, kõval pinnal magades pean päris mitu korda asendit muutma.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Gfreak kirjutas: Troll, kui kauaks seda ühte pudelit jätkub? Kuluks endalgi üks pudel ära...
Eelmine aasta tulin kahe pudeliga välja, teisest jäi veel ligi pool ülegi. Seda siis minu kui pühapäevakalamehe tarvitamissageduse juures s.o umbes igal nädalavahetusel kahel päeval. Samas kasutas seda vahendit kogu seltskond, kes pundis oli. Tavaliselt läksime nii kella 5 paiku järvele ja siis sai esimest korda peale määritud. Teist korda ehk kuskil öösel veel ja oligi kõik.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

OK, tänud. Siis tulevad jälle ootamatud väljaminekud... :wink:
Eestlane omal maal
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

On veel üks võimalus. See on küll karmim, peletab nii koerad-kassid, ämmad, sääsed. Raipesööjad küll ilmselt just meelitab kallale aga - ega kõike võita saa.
Retsept on lihtne:
Kuu aega rasket füüsilist tööd, pesta ei tohi. Aeg-ajalt tuleb tarbida Diisel tüüpi "pikka õlut" ja kõvasti odavama otsa suitse tõmmata. Riideid ei tohi kindlasti vahetada. Ennem kahte nädalat on parem ka mitte seljas võtta. Seejärel on saavutatud kindel kaitse sääskede ja muude putukate vastu. Ise pole küll proovinud aga kunagine teejuht metsas oli konkreetse ettevalmistusega ja see töötas.. Terve metsa vereimejad elasid mul seljas ja imesid verd, kuidas jaksasid. Giid irvitas oma hambutu naeratusega meetri kaugusel ja pomises midagi looduslikust valikust. Miinuseks on pikk ettevalmistusaeg ja kahtlemata ka pikk pesemisprotseduur lõpus+ kaaskodanikud võivad hankida suunamise valgetes kitlites onude-tädide juurde.

Peale tõsielulise huumoriprisma ka natuke oma mälestusi putukatõrjevahenditest.
Töötades kunagise peapiiskopi suvilas, tuli olude sunnil täheldada, meeletus kogustes vereimejate elutegevust. Tõrjeks varustati töölised kahte tüüpi kraamiga. Oli OFF-i sääsetõrje aerosool ja siis mingisugune siinsamas, kodumaal, toodetud putukatõrjekreem (võimalik, et selline nimi oligi, poodides olen ikka näinud müügil). Ükshaaval mõjusid need pigem tiivulisi innustavalt. Peale mõningast frustratsiooni võõpasin ennast aga mõlema ollusega kokku. Kreem alla ja OFF-i pihustiga peale. Selline kooslus töötas ja väga hästi. Rohkem ei pidanud enam doonor olema. Kiht ise püsis peale ka lõõskava päikese käes mulda laiali kärutades, ning väiksemat sorti pesu ei kahandanud kaitset oluliselt. Korraliku, kuuma veega pestes loomulikult tuli maha... peaaegu - vähemalt mina enam olulist lõhna ei suutnud tuvastada. Alguses häiris mõnevõrra pidev "merelõvitatud" saapa tunne aga vaadates kaastöölistest "doonoreid", see tunne kadus. Üheks päevaks ennast vast niimoodi sisse ei töötleks aga mitme päeva puhul absoluutselt. Eriti kuna ennast määrima peab alguses ehk kaks korda päevas ja hiljem ehk üks kord.
P.S. nahk jäi mul selga.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Aerosoli-Off on nõrgavõitu - ma sellist kraami ei kunagi osda.

Vana vedelik Off on töötanud küll.

Mulle endale meeldib tõrva-Off. See on midagi vedeliku ja geeli vahepealt (paksem) ja on suurepärane tõrva lõhn sees. Kahjuks pole seda enam poodides näinud - õnneks seda on veel järel.

Metsas pole sellega häda midagi. Ilma seda pole eriti meeldiv metsas olla ka Soomes. Vahepeal oli paras sääseuputus.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Kevadtormiks ei olnud ühtki sääsetõrjevahendit kaasa võetud. Eelmine metsalaager oli veel liiga külm, et sääsed välja tuleks. Ei hakanud aimama oma hukatust.

Sääskede vastu ainus vahend oli EKV vihmaülikond. Kapuuts pähe ja varrukad nii pikaks kui võimalik. Magamiskott tekiks peale ja saab magada küll - varsti postile, nii et pikka p**setamist nakuinii ei ole :)

Viimases hädas sai ainsat sprei vahendit kasutada, mis kaasa võetud (WD 40). Ei aidanud :P Sääsed said kõhu täis ja mina sain neegri huuled. Ja käed paisusid ka suuremaks, nagu oleks trenni teinud vms.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ja käed paisusid ka suuremaks, nagu oleks trenni teinud vms.
Strateegilisse kohta herilasepiste saanud mehe arstile viinud naine uuris kah tohtrilt, kas oleks võimalik valu ää võtta ja paistetus alles jätta...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline