Reformierakond vanal kursil

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Reformierakond vanal kursil

Postitus Postitas Lemet »

Reformierakond tuntud headuses. Kuku-raadio uudiste andmetel teatas Mati Raidma, et Ref. pole maha matnud ideed kutselisest sõjaväest ja jätkab "muu arenenud maailma kombel kurssi kutselise kaitseväe arendamise suunas" . Homme avaldab Ref. oma valimislubadused sel teemal- KV teenistuse lühendamise kuuele kuule, kaitsekulutuste tõstmise 2 %-ni (mis on muidugi bro) ja kutselise sõjaväe edasiarendamine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Raidma on ju meie riigikaitselise mõtlemise "kõrgtase" RK-s. :lol:

Kui vandenõuteooriaid arendada, muutub kuidagi väga selgeks, miks on vaja KVJ statuut muuta ameti peadirektoriks.

Mis eelmine kord juhtus? Ligil tuli "hea idee", kuid teostamine soikus vastu töötamise tõttu. Seekord seda viga ei tehta, võimalik opositsioon on selleks hetkeks kenasti lõa otsa võetud. Tulevaste "kunnaste" vastu aitab väga hästi "progressiivse" tähtajalise teenistussuhte süsteemi sisseviimine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Nojah, niipalju siis sellest, et peale Gruusia sõda ei tule see kõne allagi...
Aga loodetavasti siiski see läbi ei lähe. Vähemalt seniste väljaütlemiste järgi on isegi sotsid ja kesikud vist senise süsteemi poolt, rääkimata IRL-ist?
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19206
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Reformi vana kurss

Postitus Postitas ruger »

Pikemalt juttu Päevalehes http://www.epl.ee/artikkel/589001
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Postitus Postitas Xender »

Samas Gruusia sõda näitas ka seda, et reageerimisaeg võib olla ka ainult loetud tunnid.

Ühesõnaga mida meil vaja on : piisava kiire reageerimisajaga sõjaväge ( max 1 päev ) + teatav arvukus, mis oleks nii 20000 – 30000 vahel.

Suuremat hulka me ei suudaks me nagunii eesliinile välja panna, tekkiks logistilised ja muud probleemid.

Kui võtta praegused ajateenistuse lõppetanu, nii 10 aastat tagasi, ning kes on heal juhul korra, kaks käinud kordusõppustel ja anda relv kätte ning saata eesliinile on vol 2 Gruusia käes. Esimese tulekontakti korral on Tartu ja Tallinna vaheline maantee täis desertööre ake Gruusia.

Kui keegi arvab, et meie Eestlased oleme nii erinevad, tuletaks meelde Vabadussõja, kus desertöörlus oli samuti suur probleem.

Parim lahendus oleks :

1.3 pataljoni elukutselisi – tankipataljon, IVFde pataljon ja pataljon jalaväge
2.Korralikult toimima saadud kaitseliit mis suudaks välja panna 4 jalaväebrigaadi + muud toetusüksused nagu suurtükkivägi, pioneer ja õhutõrje.

Reformierakond minu teada ei toeta otseselt ajateenistuse kaotamist, pigem sõjalise õppe üleviimist koolidesse. Mis on selline kaheotsaga asi, sest kui see korralikult toimima saada, ei pruugi selle lõpptulemus olla kehvem kui ajateenistus.

Minu meelest kurss on enam vähem õige : elukutselised + tugev kaitseliit, ning sõjaline õppe koolides.

Ajateenistust ma ära ei kaotaks, teeks selle nii, et põhikooli 2 lõppuklassis oleks iga nädal riigikaitse tund + suvel näiteks 2 nädalat väljaõppet kusagil metsas. Sama värk ka keskkoolis.

Peale seda oleks 3 kuni 6 kuud ajateenistust.

Mida me vajame on toimiv lahendus ja ma sügavalt kahtlen, et praegune lahendus on just see kõige parem. Ajateenistuse rohkem kooli viimine oleks ka üleüldise mentaliteedi huvides.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Reformierakond minu teada ei toeta otseselt ajateenistuse kaotamist, pigem sõjalise õppe üleviimist koolidesse. Mis on selline kaheotsaga asi, sest kui see korralikult toimima saada, ei pruugi selle lõpptulemus olla kehvem kui ajateenistus.
See koolides toimuv või toimuda saav kirbutsirkus ongi ajateenistuse kaotamine. Selle tõhusus saab olema null, lihtsalt hea mugav ettekääne asja põhja lasta - me ainult teeme ju paremaks :roll:

Kokkuvõtvalt - püüame lühikese perioodi hääli lontruste ja laiskurite hulgast riigikaitse põhja laskmise hinnaga. :twisted:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

Xender kirjutas:Samas Gruusia sõda näitas ka seda, et reageerimisaeg võib olla ka ainult loetud tunnid.
Reageerimine ei hakka hetkest kui vaenlase väed üle piiri sõidavad. Niiehknaa olid gruuslased ette valmistunud päevi või isegi nädalaid enne konflikti puhkemist.
Xender kirjutas: Ühesõnaga mida meil vaja on : piisava kiire reageerimisajaga sõjaväge ( max 1 päev ) + teatav arvukus, mis oleks nii 20000 – 30000 vahel.
Nagu ma juba ennist vihjasin, formeerimine ja mobiliseerimine ei alga hetkest kui tankid üle narva silla sõidavad.
Xender kirjutas:
Suuremat hulka me ei suudaks me nagunii eesliinile välja panna, tekkiks logistilised ja muud probleemid.

Kui võtta praegused ajateenistuse lõppetanu, nii 10 aastat tagasi, ning kes on heal juhul korra, kaks käinud kordusõppustel ja anda relv kätte ning saata eesliinile on vol 2 Gruusia käes. Esimese tulekontakti korral on Tartu ja Tallinna vaheline maantee täis desertööre ake Gruusia.

Kui keegi arvab, et meie Eestlased oleme nii erinevad, tuletaks meelde Vabadussõja, kus desertöörlus oli samuti suur probleem.
Ega raha ka teabmissuur motivaator ei ole.
Xender kirjutas: Parim lahendus oleks :

1.3 pataljoni elukutselisi – tankipataljon, IVFde pataljon ja pataljon jalaväge
2.Korralikult toimima saadud kaitseliit mis suudaks välja panna 4 jalaväebrigaadi + muud toetusüksused nagu suurtükkivägi, pioneer ja õhutõrje.
4 brigaadi kaitseliidust? Absurd! KL ei suuda pataljonegi korralikult moodustada, ja sa tahad brigaade?
Xender kirjutas: Reformierakond minu teada ei toeta otseselt ajateenistuse kaotamist, pigem sõjalise õppe üleviimist koolidesse. Mis on selline kaheotsaga asi, sest kui see korralikult toimima saada, ei pruugi selle lõpptulemus olla kehvem kui ajateenistus.

Minu meelest kurss on enam vähem õige : elukutselised + tugev kaitseliit, ning sõjaline õppe koolides.

Ajateenistust ma ära ei kaotaks, teeks selle nii, et põhikooli 2 lõppuklassis oleks iga nädal riigikaitse tund + suvel näiteks 2 nädalat väljaõppet kusagil metsas. Sama värk ka keskkoolis.

Peale seda oleks 3 kuni 6 kuud ajateenistust.

Mida me vajame on toimiv lahendus ja ma sügavalt kahtlen, et praegune lahendus on just see kõige parem. Ajateenistuse rohkem kooli viimine oleks ka üleüldise mentaliteedi huvides.
Ajateenistusel põhinev reservarmee koos professionaalse komponendiga on praegusel ajahetkel eestile ainuvõimalik lahendus. Kes maksab 10-20 tuhandelisele armeele palka? Kes on nõus aastas 1-2 kuud oma ajast vabatahtlikult panema sõjalise väljaõppe peale?
metsaline
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets, 2008 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas metsaline »

Reformaatorid (oravad) (või vähemalt halvem osa neist) lähtuvad riigi kaitsmisel samast, nagu mujalgi - raha raiskamisest... Polladele ja pritsimeestele laiutatakse käsa, et riigil raha pole, aga elukutseliste rambode jaoks koos tipptehnoloogiaga jagub... :dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen kuulnud sama isiku loengut pääste teemal ja tagus ta päris kõvasti vastu rinda, et professionaalne väikesearvuline päästeteenistus on meid mäele toonud.

Eks tal ses osas ole õiguski - ainult see "mäel olek" lõpeb miskipärast paari esimese rabapõlenguga otsa ja sündmuskohal 48 h magamata asjatundjad õhkavad, oleks nüüd need vanad päästekompaniid võtta - kaitseliitlased ei oska ja virisevad palju, vabatahtlikud ei oska midagi ja seavad end ohtu jne.

Umbes sama teema on Raidma riigikaitsega - veab välja senikaua, kui suurem jama tekib. Põhiliselt veab välja rahuajal.

Ja "ajateenistus koolis" ja "vaba tahe" on lihtsalt magus mula, millega silutakse asja kibedat reaalsust. :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Juba vanad roomlased ütlesid, et kui soovid tagamaid teada, siis küsisi CUI BONO-kellele see kasulik on? Otsides vastust leiad ka niidid, mis jooksevad kusagile ja mille tõmbajate tahet reform täidab. Seega, kellele on kasulik Eesti kaitsevõime hävitamine?
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

Henn kirjutas:Juba vanad roomlased ütlesid, et kui soovid tagamaid teada, siis küsisi CUI BONO-kellele see kasulik on? Otsides vastust leiad ka niidid, mis jooksevad kusagile ja mille tõmbajate tahet reform täidab. Seega, kellele on kasulik Eesti kaitsevõime hävitamine?
viitan vastu Occami habemenoale ja ei otsi suunavaid karvaseid käsi, vaid lihtsalt madalat ohuhinnangut ja soovi selle arvelt raha ja resursse kokku hoida...
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Postitus Postitas Xender »

TTA kirjutas:Reageerimine ei hakka hetkest kui vaenlase väed üle piiri sõidavad. Niiehknaa olid gruuslased ette valmistunud päevi või isegi nädalaid enne konflikti puhkemist.
Gruusial oli ette valmistatud teema muudel põhjustel, Venelaste rünnak tuli nendele siiski kaunis ootamatult.
TTA kirjutas: Nagu ma juba ennist vihjasin, formeerimine ja mobiliseerimine ei alga hetkest kui tankid üle narva silla sõidavad.
Esiteks Gruusia näite puhul, oli siiski vähemalt Gruusia jaoks umbes selline seis.

Teine küsimus on nats praktilisem, oletame, et venelased toovad meie piiritaha paar brigaadi „Õppustele“ ma tahaks näha poliitikut eestis, kes peale seda kuulutaks välja üldmobilisatsiooni.

Igal juhul on meil vaja mingeid jõude kelle reageerimiskiirus oleks loetud tundidega ja kellel oleks mingi arvukus. Ma nagu peale palgaliste ja kaitseliidu ei näe siin eriti muid lahendusi.
TTA kirjutas:Ega raha ka teabmissuur motivaator ei ole.
Küsimus pole rahas või isegi motiveerituses, pigem võimes sõdida. Mingil põhjusel Gruusias palgalised ei visanud automaati nurka, kuid mobiliseeritud tegid seda ja ometi ma usun, et mõlemad olid motiveeritud suht võrdselt.

Lihtsalt, kui kuulid ja mürsud hakkavad reaalselt lendama siis vend kes on viimased paar aastat kontoris istunud, teeb püksid täis.
TTA kirjutas: 4 brigaadi kaitseliidust? Absurd! KL ei suuda pataljonegi korralikult moodustada, ja sa tahad brigaade?
Ma räägingi, et kaitseliit tuleb korralikult toimima saada, ma tean milline on seis seal praegu. Lahinguvõimet on seal vähe näha.
TTA kirjutas: Ajateenistusel põhinev reservarmee koos professionaalse komponendiga on praegusel ajahetkel eestile ainuvõimalik lahendus. Kes maksab 10-20 tuhandelisele armeele palka? Kes on nõus aastas 1-2 kuud oma ajast vabatahtlikult panema sõjalise väljaõppe peale?
Ma räägin, et meil võiks olla 3 pataljoni palgalisi ( Tanki, IFV ja üks jalaväe ) pmt peaks me seda nagunii tegema, kui me tahame mingit reageerimiskiirust koos tulejõuga.

Siis võiks olla 20 tuhat kaitseliitlast, kellele makstakse näiteks 2 – 4 K kuus toetust ( vastavalt, kus oled ). See läheks aastas maksma umbes 600 miljonit ehk mitte midagi ületamatut. Pmt oleks kaitseliitlased rohkem tehniliste asjade peal – suurtükkivägi, pioneer, õhutõrje jne.

Kaitseliidu juures on veel see faktor, et seal pole seda viiendat kolonni nii palju, ajateenijate hulgas on seda vast 40 -50%. ( vähemalt mul oli ) ja tähtsad süsteemid nagu õhutõrje ja suurtükkivägi ei jookse üle.

Sõjaline õppe koolides ja 3 – 6 kuud ajateenistust. Nendest tuleks ainult jalavägi.

Kui see süsteem korralikult toimima saada, ei näe ma mingit põhjust miks see oleks kehvem kui praegune. Ma näen pigem tugevusi, eriti tingimustes kus meil on vähe aega reageerimiseks.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Unustage ära see 5nda kolonni teema! Selline suhtumine tagab vaid seda, et meil on see 5s kolonn pinnuks silmas ka 10,20 kui ka 30 aasta pärast. Saate aru, selleks, et edukalt edasi minna, peame meie, eestlased, venelased lihtsalt läbi seedima nii nagu see on toimunud aastasadu varemgi...
EKV on ainuke töötav integratsiooniprogramm eestis. On muidugi negatiivseid näiteid ning iga vend ei saagi koheselt seal õige suuna peale ning mõnel loksuvad asjad paika veidi hiljem, kuid see on parim, mis meil hetkel on.
Aga põhimõtteliselt, igasuguse palgaarmeele ülemineku vastu...
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Postitus Postitas tuna »

Lugenud Reformierakonna valimisprogrammi julgeoleku- ja kaitsepoliitika osa läbi, jäi küll mulje, et nad on lihtsalt praeguse SKAKi ümber kirjutanud. Tõstes natuke asju ringi ja rõhutades mõnesid asju endale sobivas vormis.

Nad tunduvad mängivat oma poolehoidjate asjatundmatusele selles vallas. Võtame või selle palgaarmee punkti:
7. Riigi sõjalise kaitse toetumine professionaalsusele. Riiki ja rahvast suudavad kaitsta parima võimaliku väljaõppe saanud ja
oma elualale pühendunud spetsialistid. Enamiku lääneriikide eeskujul peab Reformierakond vajalikuks jätkata liikumist kutselise
kaitseväe arendamise suunas, lähtudes inimeste vabatahtlikust kutsevalikust. Igal aastal lisame Kaitseväele vähemalt 125 kutselist
kaitseväelast. Ajateenistust mõistame kutseliste kaitseväelaste baasina ja kaitsetahte toetajana.
Seega jätkata liikumist ja mitte kutselise kaitseväe suunas, vaid kutselise kaitseväe arendamise suunas. Jätkata saab seda, mis praegu on juba olemas. Arendada saab samuti seda, mis on juba olemas. Puhast kutselist kaitseväge pole praegu olemas. Praegu on meil segasüsteem, mille üks osa on kutselised kaitseväelased. Kelle arvu Reformierakond lubab suurendada. Mis niikuinii on plaanis, sest kuidas muidu need SKAKiga lubatud uued võimekused üldse võimalikud on.

Panus tehakse küüniliselt asjalolule, et kogu selle palgaarmeele ülemineku jutu ajal polnud argumendid kunagi julgeolekupoliitilised või sõjalised. Lootus seega sellel, et palgaarmee pooldajad ei saa asjade tegelikust seisust aru, kui neile justkui selgesõnaliselt kinnitatakse, et kutseline armee tuleb, ja samal ajal kirjutatakse sisuliste argumentidega lahti, et midagi sellist pole plaaniski. Ehk teisisõnu, ehk ei saa ajateenistuse kaotamise pooldajad aru, et kutseline kaitsevägi ja kutselised kaitseväelased on kaks põhimõtteliselt erinevat asja.

Ajateenistuses jääb selle programmi järgi alles. Argumendid selle kasuks on otsekui ajateenistuse pooldajate sulest.

Ajateenistuse kestuse vähendamisel kuuele kuule on ka üks nüanss, kuigi see on veidi vaieldavam. Ei suuda küll ette kujutada, et kuus kuud on ajateenijate väljaõpe ja siis ülejäänud pool aastat on need kalli raha eest ehitatud kasarmud tühjad. Nii et Reformierakond lubab selle programmiga lõpetada senise valikulise ajateenistuse ja minna üle peaaegu terveid aastakäike kaasavale ajateenistusele. Oma pooldajatele on aga õige signaal antud - ajateenistus justkui väheneb.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Ei ole mõtet paanikasse sattuda – ajateenistus ei ole Eestist seni kuskile kadunud ega juhtu seda ka nähtavas tulevikus. Sellise kaaluka asja otsustamine nagu ajateenistuse kaotamine (või kehtestamine) ei ole asi, mida saaks otsustada üksainus erakond üksinda. Selleks on vajalik ikka kõikide (või enamike) erakondade toetus ning ühiskondlik konsensus. Täna räägib „liikumisest täiskutselise kaitseväe suunas“ vaid üksainus erakond ning üle 80% elanikkonnast toetab kaitseväe senise mehitamismudeli säilimist. Pealegi toimub riigikaitse arendamine meil õnneks pika-ajaliste arengukavade alusel, mis on suhteliselt vähemõjutatavad päevapoliitikast ning mis näevad ajateenistust praegu kaitseväe peamise mehitamisvahendina.

Sellest kõigest saab Reformierakond samuti väga hästi aru, mistõttu ei räägigi nad oma programmilistes seisukohtades ajateenistuse kohesest kaotamisest, vaid ainult ajateenistuse lühendamisest kuuele kuule ning liikumisest kutselise kaitseväe arendamise suunas. Seejuures on varem ajateenistuse lühendamisest rääkinud ka „kõigi aegade parim kaitseväe juhataja“ ja „kõigi aegade parim kaitseminister“.

Seejuures mina isiklikult ajateenistuse kaotamist ja täiskutselist armeed ei toeta, kuid ma võtan praegu mütsi maha Reformierakonna ees, kes kogu oma viimaste aastate populismi ja rahvalikkuse juures üldse julgeb enne valimisi ausalt ja avalikult tulla välja sellise ilmselgelt üsna ebapopulaarse teemaga nagu ajateenistuse kaotamise poole liikumine ja palgaarmee. Nii siin foorumis nähtav tagasiside kui ka üldised avaliku arvamuse uuringud näitavad minu arvates, et selle teemaga nad valimistel hääli küll juurde ei kogu.

Samas ei ole ajateenistuse küsimusest minu arvates mõtet teha ka Eesti riigikaitse KÕIGE tähtsamat ja olemuslikumat küsimust. Ajateenistus ei ole ju tegelikult midagi muud, kui vahend kaitseväe sõja-aja üksuste mehitamiseks. Ajateenistuse kaotamine (kuigi sellist võimalust ilmselgelt nähtavas tulevikus ei eksisteeri) ei tähenda tingimata loobumist reservarmee süsteemist ning 25 000-mehelise alalise palgaväe loomist, sest reservüksusi saab mehitada ja mobilisatsiooni korral püssi alla kutsuda ka muude moodustega.

Me oleme Eestis sedavõrd dogmaatiliselt kinni ajateenistuse idees ning iga ajateenistuse mõttes kahtleja tembeldatakse kohe rahvavaenlaseks ja reeturiks, mistõttu pole keegi kunagi võtnud vaevakski vähegi tõsiselt analüüsida, kas reservüksusi saaks vajadusel mehitada ka mõnel muul moel. Näiteks kui 3500 elukutselise kaitseväelase ja 3000 iga-aastase ajateenija asemel lasta lisaks 3500 elukutselisele igal aastal väljaõppetsüklist läbi 1000-1500 vabatahtlikku „palgasõdurit“, kes seejärel määrataks 10-aastaks reservi koos õppekogunemistega iga 3-4 aasta tagant. 10 aastaga koguneks niimoodi umbes 10 000-meheline reservvägi, mis oleks küll poole väiksem kui praegune 25 000-meheline vägi, kuid samas parema väljaõppe ja motivatsiooniga, kui näiteks Lasnamäelt võrguga kokku korjatud kahtlase motivatsiooni ja lojaalsusega našistid. Kui sellele juurde liita iga-aastaselt suurenev Kaitseliit, siis väga paha polekski.

Aga nagu ma ütlesin, tegemist on vaid uitmõttega (mitte minu kindla veendumusega), mida keegi pole tegelikult sisuliselt vaevunud analüüsima. Ja nagu ilmselgelt näitab sellele postitusele järgnev sõimulaviin, siis ei hakka keegi seda nähtavas tulevikus ka tegema.

Riigikaitse ja julgeolek koosnevad lisaks ajateenistusele väga paljudest muudest asjadest ja aspektidest, mistõttu tuleks oravate programmiga tutvuda kui tervikuga, ja võrrelda seda teiste parteide programmidega. Kui jätta kõrvale küsimus ajateenistusest, siis on minu jaoks selles programmis väga palju sellist, millele mina kahe käega alla kirjutaks: riigikaitse käsitlemine laiemalt kui pelgalt sõjaline kaitse, NATO kohaloleku suurendamine, riiklike pisilaevastike ja õhuvägede kokkukoondamine, Kaitseliidu rahastamise suurendamine, tänapäevased väljaõppe- ja elamistingimused ning Jägala linnaku väljaehitamine (need on ju ajateenijatele!), Ämari baasi arendamine, missioonilkäinute toetamise tõhustamine, kodumaise kaitsetööstuse ning kaitsealase teadus-arendustegevuse toetamine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 16 külalist