Liibüa kodusõda alates 2011

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

Rügaja kirjutas:Kambaga kallale suveräänsele riigile.
Põhjenduseks väide, et säälne juht tapab oma rahvast.
Kuipalju just tapnud on, seda targu ei öelda.
Praeguseks ilmselt vähem kui NATO rahulinnukeste "täppisrünnakud".
Miks tunduvalt üle Eesti elatustasemega riigis peaks välisriigid relvadega juhti vahetama?
Miks mitte kõigepealt ette võtta surnuksnäljutatav Põhja-Korea?
Või oma tšetšeenidest alamaid sadade kaupa küttiv Venemaa?
8)

Kas sa selle suuga sööd ka või? Ma pole ammu sellist polemiseerimist näinud, isegi mitte siin foorumis

:wall:
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Rügaja kirjutas:Kambaga kallale suveräänsele riigile.
Põhjenduseks väide, et säälne juht tapab oma rahvast.
Kuipalju just tapnud on, seda targu ei öelda.
Praeguseks ilmselt vähem kui NATO rahulinnukeste "täppisrünnakud".
Miks tunduvalt üle Eesti elatustasemega riigis peaks välisriigid relvadega juhti vahetama?
Miks mitte kõigepealt ette võtta surnuksnäljutatav Põhja-Korea?
Või oma tšetšeenidest alamaid sadade kaupa küttiv Venemaa?
8)
Nõmme raadiost tuleb vahete-vahel sarnast teksti ja Putin rääkis umbes sama täna.
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rügaja »

Ei polemiseeri, lihtsalt kirjutasin üles, kuidas asjad praegu paistavad.
Mis valesti on?
:P

P.S. Et Putin nõudis NATO sekkumist Tšetšeenias, on küll hea uudis :D
Minu jaoks küll pisut ulmeline, aga kui foorumlane Würger ikka ise kuulis, siis tuleb uskuda! :wink:
eeru
Liige
Postitusi: 585
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Postitus Postitas eeru »

TTA kirjutas:
Rügaja kirjutas:Kambaga kallale suveräänsele riigile.
Põhjenduseks väide, et säälne juht tapab oma rahvast.
Kuipalju just tapnud on, seda targu ei öelda.
Praeguseks ilmselt vähem kui NATO rahulinnukeste "täppisrünnakud".
Miks tunduvalt üle Eesti elatustasemega riigis peaks välisriigid relvadega juhti vahetama?
Miks mitte kõigepealt ette võtta surnuksnäljutatav Põhja-Korea?
Või oma tšetšeenidest alamaid sadade kaupa küttiv Venemaa?
8)

Kas sa selle suuga sööd ka või? Ma pole ammu sellist polemiseerimist näinud, isegi mitte siin foorumis
ta ongi võtnud selle teistest foorumitest ja a´la delfist. mart laari jutt on postimehest
ma lugesin täpselt seda samust juba hommikul. :wall:
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Сегодня днем Владимир Путин сказал, что резолюция по Ливии "ущербная", и "напоминает призыв к крестовому походу".
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

riikide ressursid on piiratud ja tuleb teha valikuid - maailm ongi ebaõiglane.

äkki jätaks sellest teemast venelased ja tšetseenid välja: nendega on juba küllalt teemasid risustatud.
eeru
Liige
Postitusi: 585
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Postitus Postitas eeru »

see ilmus hommikul postimehes

p.

21.03.2011 10:46
Varsti on õige ja demokraatlik valitsus pukis ja algab turumajanduse juurutamine. Kohale saadetakse Mart Laar. Paari kuuga on nafta maha parseldatud, vee-ettevõte maha müüdud, sadamad üle antud ja liibüalased tehtud kerjusteks. Nad hakkavad tarbima maailmaturu hindadega bensiini, kuhu on lisatud valitsuse kerjatops nn aktsiisid. Kuna Liibüas vett ei ole, siis hakkavad nad vee eest maksma veelgi rohkem kui Tallinna elanikud, kelle selja taga on Ülemiste järv (erastatud). Kuna Liibüa aladelt avastati tohutud maa-alused mageveevarud, siis on selle vara õigustatud omanikud rahvusvahelised korporatsioonid. (Liibüal tuleb heastada holokausti süü ja sisse seada holokausti mälestustähtpäev.) Üldiselt ootab liibüalasi ees eestlaste saatus - iibepuudus tulenevalt sisse seatud turumajandusest, asustuskolonistide õigused põliselanikkonna üle. Välismaa pangad omandavad Liibüa pangad ja kasum viiakse loomulikult maksustamata välja. (Eestis ei saa pankade väljaviidavat kasumit maksustada, muidu nad lähevad siit ära.)

Loodan, et liibüalased ei alistu ja tapavad kõik demokraatia ja turumajanduse maaletoojad.
-6 +18
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rügaja »

[b]Corvus:[/b] "Mulle isiklikult see tegelane ei meeldi ja pole kunagi meeldinud. /---/ andke raisale!"

Et nii käibki rahvusvaheline suhtlus mõne meelest?
Jaa, uued ajad - uued kombed...
Mis tühja siin veel seadustest või riikide suveräänsusest :twisted:
Mitte et mulle kunagi oleks meeldinud suurte poiste kambakad nõrgema kallal, aga vaatame siis huviga, kes on järgmine.
Ja ärgem imestagem, kui ülejärgmine on meie naaber.
Ja seejärel võetakse ette meid endid. :?
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rügaja »

Viiteks eerule:
minu poolt postitatud tekstil olid korralikult jutumärgid ümber, näitamaks, et on kasutatud võõrast allikat. Tegu oli lihtsalt ühe arvamusega, mida vahendasin. Kui mõnele on jutumärkide tähendus hämaraks jäänud, tasuks 150 aasta eest ilmunud "Säärane mulk" korra uuesti üle sirvida...

- - -

Ma ei tea, kas Liibüas peaks võim vahetuma või ei. Lääne pangakraatia propagandat sealse võimu kuritegude kohta on mõtleval inimesel raske tõena võtta. Igal juhul ei peaks võim vahetuma, kui see toob kaasa rahva elatustaseme järsu languse - nagu pea igal pool on sündinud, kuhu lääs oma "rahulindudega" sekkub.
Muide, Liibüa rahva elatustase on seni olnud Eesti omast märgatavalt kõrgem, töötu abirahagi 6 korda suurem. Tundub küll, et mõni siinne vihane kommentaarisõjard võidaks Liibüas elades elatustasemes päris palju :lol:
Viimati muutis Rügaja, 21 Mär, 2011 19:03, muudetud 1 kord kokku.
eeru
Liige
Postitusi: 585
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Postitus Postitas eeru »

Rügaja kirjutas:Viiteks eerule:
minu poolt postitatud tekstil olid korralikult jutumärgid ümber, näitamaks, et on kasutatud võõrast allikat. Tegu oli lihtsalt ühe arvamusega, mida vahendasin. Kui mõnele on jutumärkide tähendus hämaraks jäänud, tasuks 150 aasta eest ilmunud "Säärane mulk" korra uuesti üle sirvida...

- - -

Ma ei tea, kas Liibüas peaks võim vahetuma või ei. Lääne pangakraatia propagandat sealse võimu kuritegude kohta on mõtleval inimesel raske tõena võtta. Igal juhul ei peaks võim vahetuma, kui see toob kaasa rahva elatustaseme järsu languse - nagu pea igal pool on sündinud, kuhu lääs oma "rahulindudega" sekkub.
Muide, Liibüa rahva elatustase on Eesti omast märgatavalt kõrgem, töötu abirahagi 6 korda suurem. Tundub küll, et mõni siinne vihane kommentaarisõjard võidaks Liibüas elades elatustasemes päris palju :lol:
mulle õpetati, et lõpus viidatakse algallikale
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

Rügaja kirjutas:Corvus: "Mulle isiklikult see tegelane ei meeldi ja pole kunagi meeldinud. /---/ andke raisale!"

Et nii käibki rahvusvaheline suhtlus mõne meelest?
Jaa, uued ajad - uued kombed...
Mis tühja siin veel seadustest või riikide suveräänsusest :twisted:
Mitte et mulle kunagi oleks meeldinud suurte poiste kambakad nõrgema kallal, aga vaatame siis huviga, kes on järgmine.
Ja ärgem imestagem, kui ülejärgmine on meie naaber.
Ja seejärel võetakse ette meid endid. :?
Kui 20+ aastat tagasi oleks sarnane situatsioon toimunud ENSV territooriumil, oleks sa samasugust juttu rääkinud? Lääneriigid ei tohi suure NSVL siseasjadesse sekkuda, missest, et Võidu väljakul inimesi tankiroomikute alla ajavad ja Nõmmet suurtükkidest tulistavad? Parema võrdluspildi loomiseks kujutame siinkohal ette et suur NSVL ei oma tuumarelva ega hiigelarmeed vaid on sõjaliselt võimekuselt Liibüaga sarnane tol hetkel.
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rügaja »

TTA: "Lääneriigid ei tohi suure NSVL siseasjadesse sekkuda, missest, et Võidu väljakul inimesi tankiroomikute alla ajavad."

Ja nad siis sekkusid ikka kõvasti, kui inimesi tõesti Riias ja Vilniuses tankidega lömastati? Briti hävitajad muudkui sähvisid Riia ja Vilniuse kohal ja terve Moskva varjus metroosse USA raketirünnakute eest? :lol: :twisted:

Rahvusvaheline õigus peab kehtima võimalikult ühtemoodi kõigile riikidele. Ainult nii on väikeriikidel mingi püsimislootus. Aga isegi suurriigid pole kaitstud, kuna alati leiab igast riigist kamba rahulolematuid, kellele lennukite ja hiljem tankidega "appi" minna.
Praegune räpane sõda Liibüas loob igale anastajale pretsedendi, et hõivata võib kõike, millest jõud üle käib.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3831
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Ma ka selle poolt, et vähemalt mõni tolgus molli saab. Millegipärast arvan, et isegi Põhja-Korea rahvast aidataks sõjaliselt oma armastatud juhist vabanemisel, olgugi et seal naftat ei ole. Eelduseks oleks ainult tagasihoidlik Liibüaga võrreldav rahvaülestõus ja Hiina nõusolek. Kahjuks neid tingimusi seni ei ole. Kommentaariume (Postimees) lugedes tekib imelik tunne, et eestlane on kohati üks tänamatu elukas ja pahasid USA imperialiste põhjavatele ja Gaddafi "suveräänsuse" kaitsjatele kuluks hädasti ära pooleaastane tuusik Kuuba või Põhja-Korea igapäevaellu, et meelest ära minema kippuvad asjad jälle meelde tuleksid. Hakkab ka meil juba peale see heaoluriikide haigus, kus diktaatoreid idealiseeritakse, ise lääneliku elulaadi ja demokraatia (puuduliku, aga paremat pole) vilju iga päev kasutades.
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rügaja »

Corvusele: Gaddafi "inimkonna häbiplekiks" tituleerimisega mina ei kiirustaks. Esiteks miilustasid pea KÕIK tähtsamad Euroopa riigijuhid selle "häbiplekiga" nagu jõudsid. Kutsusid visiitidele, andsid au, mõni kallistas ja mõni suudles lausa käsi.
Aga teiseks: Liibüa oli vähemalt senini Aafrika arenenumaid riike. Kõrge elatustase ja hea tervishoid, ka iive kontrolli all, mis Aafrikas tavatu. Hoopis teine tase kui Egiptus, mis koosneb kümnetest miljonitest puruvaestest, pundist ülirikastest ning sõjaväest - ja kus Ameerika mõjus viimase 30 aasta jooksul pole mingit kahtlust.

Rääkigem ikkagi elatustasemest ja inimeste heaolust, need on konkreetsed näitajad, mida saab võrrelda. Paraku ei ole USA ühessegi piirkonda elatustasemes häid lahendusi toonud. Ei ole midagi head näha USA mõjutatud Lähis-Idas ega Ladina-Ameerikas. Viimase puhul on pigem näha seaduspära, et USA mõju vähenemise või lakkamise järel paraneb kohaliku rahva elujärg. (Mõni võib ju meenutada Jaapanit, ent Jaapanis säilis keisrivõim ka pärast kaotust ning valitsused teenisid ikka keisrit ja oma rahvast. Niisiis on Jaapan pigem reeglit kinnitav erand.)

Gaddafi võib mitte meeldida - ei ole ta isikuna ka minu maitse, mõistagi. Kuid ta on oma riigi valitsemisega rahva elujärge mitmekordselt tõstnud, viinud selle Aafrika tasemelt Euroopa tasemele. Kahtlane, kas järgmised tegelased, kes pukki sätitakse, midagi säärast teevad...
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

ei maksa unustada http://en.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103
imestan et gaddafi juba varem oma teenitud tasu pole saanud.
Rügaja kirjutas:/...../
Aga teiseks: Liibüa oli vähemalt senini Aafrika arenenumaid riike. /..../

Gaddafi võib mitte meeldida - ei ole ta isikuna ka minu maitse, mõistagi. Kuid ta on oma riigi valitsemisega rahva elujärge mitmekordselt tõstnud, viinud selle Aafrika tasemelt Euroopa tasemele. Kahtlane, kas järgmised tegelased, kes pukki sätitakse, midagi säärast teevad...
aga mis põhjusel selle maapealse paradiisi rahvas siis ometi oma suure õilsa juhi vastu relvad haaras?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: mäger ja 4 külalist