AEGUNUD (aastast 2012) Müüa NATO-pakke

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
aspKaru
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Veebr, 2012 17:37
Kontakt:

AEGUNUD (aastast 2012) Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas aspKaru »

AEGUNUD TEEMA - pärineb aastast 2012

Käisin eelmisel aastal ajateenistuses ning võtsin enamasti ise toidu metsa kaasa.
Tänu sellele on siiani alles 15 24h pakki

Paki nr: Kogus
I - 4
II - 2
III - 5
IV - 2
VII - 1
VIII - 1
Pluss 1 ühekorrapakk nr 2

Soovitud tükihind 5€ + kohaletoimetamine (Tallinna Kesklinna ja järgmise nädala jooksul ka Mustamäe kandis võimalik ka kokku saada)

Kontakt:
Martin Karu


[*] Pakkide seisukord on keskmine kuni väga hea, olenevalt, kui kaua see mul seljakotis pidi olema.
[*] Lisaks võin soovijatele kaasa anda näkileivapaki (või kaks)
[*] Igas pakis on sees vähemalt hommikusöök, mis on matkapoodides 6+ eurot, kes lähemalt soovib mõne paki sisu kohta teada, võib küsida.
[*] Kontakteerumiseks kasutada, palun, ainult telefoni või meili, foorumis käin maksimaalselt kord päevas.
Viimati muutis aspKaru, 23 Apr, 2017 11:57, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas rbl »

Räägi nüüd, alles see oli kui kaitseväe ladudest kadusid sokid, vormid, aluspesu, saapad ja kuivtoidupakid. Pealegi ajateenistusest ülejäävad kuivtoidupakid korjatakse reeglina kokku ega lasta midagi koju viia. :lol:

http://applespot.ee/viewtopic.php?f=27&t=19633
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas oleeg »

rbl kirjutas:Räägi nüüd, alles see oli kui kaitseväe ladudest kadusid sokid, vormid, aluspesu, saapad ja kuivtoidupakid. Pealegi ajateenistusest ülejäävad kuivtoidupakid korjatakse reeglina kokku ega lasta midagi koju viia. :lol:

http://applespot.ee/viewtopic.php?f=27&t=19633
Kui tegu pole nimekaimuga /mis poleks haruldus/ siis on ikka ülim ülbus küll :twisted:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
siberihunt
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Sept, 2012 9:23
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas siberihunt »

rbl kirjutas:Räägi nüüd, alles see oli kui kaitseväe ladudest kadusid sokid, vormid, aluspesu, saapad ja kuivtoidupakid. Pealegi ajateenistusest ülejäävad kuivtoidupakid korjatakse reeglina kokku ega lasta midagi koju viia. :lol:

http://applespot.ee/viewtopic.php?f=27&t=19633


ennem kui kedagi lampi süüdistama hakkad, uuri ka väheke tausta. Teema autori kohta on lihtne leida kogu teda puudutav info, töökoht ja muu.
lisaks on Martin Karu nimelisi eestis mitmeid.

metsaõppustelt ülejäänud söögipakkide koju toimetamine pole küll ei teab mis kunst. Ning kui tegu on sinu enda ülejäägiga, mis sa oled oma kõhu kõrvalt kokku hoidnud, siis pole ka tegu varastamisega.
iseasi kui eetiline muidugi nende pakkide müümine on...
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas rbl »

siberihunt kirjutas:ennem kui kedagi lampi süüdistama hakkad, uuri ka väheke tausta. Teema autori kohta on lihtne leida kogu teda puudutav info, töökoht ja muu.
lisaks on Martin Karu nimelisi eestis mitmeid.

metsaõppustelt ülejäänud söögipakkide koju toimetamine pole küll ei teab mis kunst. Ning kui tegu on sinu enda ülejäägiga, mis sa oled oma kõhu kõrvalt kokku hoidnud, siis pole ka tegu varastamisega.
Mina ei süüdista mitte kedagi aga ega ettevaatus pole kunagi liiast.

Selle kojutoimetamisega on nii ja naa võimalik, et see on väeositi erinev aga tean konkreetselt, et ülejäägid korjati kokku, arvati riigi vara hulka ja ei olnud mingist kojuviimisest juttugi.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas allatah »

Ma ei tahaks nüüd asja tobeduseni viia, aga samas võibolla see ikka niiväga tobedus ei olegi. Toidupakil (nagu igal toidul) on säilitamistingimused. Kord väljajagatud toidu lattu tagasipanek eeldab, et pakk on kogu aja olnud nendel tingimustel. Eesti tingimused üldjuhul seda toitu muidugi halvaks ei tee. Kui aus olla, siis on seda toitu üldse väga raske kuidagimoodi riknema saada, aga siiski on sinna jäänud veel mõni komponent, kus bakterid suudavad sees elada.

Mul jäi neid üle mitte seetõttu, et ise toitu kaasa võtaksin, vaid ma söön lihtsalt kuratlikult vähe. Ükskord vist korjati peale metsalaagrit ülejäägid kokku ja ükskord enne laagrit korjati kõigilt mingi osa tagasi, kuna laager tehti viimasel hetkel lühemaks. Ülejäänud kordadel sai ülejäägid koju viia.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
aspKaru
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Veebr, 2012 17:37
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas aspKaru »

Poolteist päeva teemast eemal olla ning siin on kogu maailma laiali juba lammutatud.

Tõepoolest on tegutsemas samanimeline pettur. Sattusin selle teema otsa mõned aastad tagasi, kui tegelesin ühe ettevõttega. "Naljakas" on ka see, et 7-8 aastat tagasi elasime teineteisest mõnesaja meetri kaugusel, aga sõprussuhteid pole kunagi õieti loonud.


Esimesed pakid kinkisin ma paarile parimale sõbrale ning neil oli väga huvitav pakki laiali lammutada ning selle sisu tarbida.
See huvi minul pärast teist pakki ning pärast 7-8. kadus suuremjaolt isu neid süüa - kuidagi üks ja sama maitse ning hakkasingi oma toitu kaasa võtma metsalaagritesse.



Minu käest on mõned inimesed küsinud pakkide numbrite kohta, panen siia kirja ratsiooni ja selles sisalduva (igas pakis on veel lisaks tee ja suhkur):
Ratsioon 1 - Lihapallid tomatikastmes kartuliga, strooganov kartuliga, sprotid, sõduri näkileib, hanemaksapasteet, halvaa pähklitega, puuviljapüree, krõbe müsli piimaga
Ratsioon 2 - Kapsas tomatikastmes vorsti ja kartuliga, maksakaste kartuliga, sprotid, sõduri näkileib, halvaa vanilliga, puuviljapüree, ränduri hommikusöök, linnulihapasteet, mesi
Ratsioon 3 - Hakklihakaste kartuliga, Chilli con corne, sprotid, sõduri näkileib, halvaa kakaoga, puuviljapüree, krõbe müsli piimaga, mesi, isotooniline spordijook
Ratsioon 4 - Loomalihaguljašš kartuliga, kapsas tomatikastmes vorsti ja kartuliga, sprotid tomatikastmes, sõduri näkileib, halvaa rummimaitseline, puuviljapüree, ränduri hommikusöök, hanemaksapasteet
Ratsioon 7 - Maksakaste kartuliga, Chilli con corne, sõduri näkileib, halvaa pähklitega, puuviljapüree, krõbe müsli piimaga, isotooniline spordijoogipulber, seamaksapasteet mandlitega
Ratsioon 8 - Guljašš kartuliga, lihapallid tomatikastmes kartuliga, sprotid, näkileib, halvaa vanilliga, puuviljapüree, ränduri hommikusöök
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas oliver »

Võtan kõik 15 pakki 4EUR tükk?
aspKaru
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Veebr, 2012 17:37
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas aspKaru »

Saatsin PS'i
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas hummel »

KV toidupakkide müük ei tohiks minumeelest olla EV seaduste mõistes õigusrikkumine, kui neid pole eelnevalt varastatud või muul ebaausal teel saadud. Kui eetiline on riigilt tasuta saadud asju oma kasuks müüa, on teine teema.

Et ajateenijad toidpakke või nende ülejääke koju on vedanud, on üsna tavaline. Kuidas ta metsas söönuks saab, on ta enda asi ja mida ta pakiga, mis on siiski ühekordseks väljastamiseks, hiljem teeb, on ka enda asi.
Kaitseväes on ajateenijad toidul nii, et neile ei tohi korraga väljastada katlatoitu ja toidupakki. Pakid, mis väljastatakse, peaksid olema ka kohe maha kantud. Hiljem kasutamata pakke tagasi nõuda pole otseselt mingit alust, aga seda võib ju teha. Toiduainetel on kindlasti mingi säilimistemperatuur ja kui see on enne tagasikorjamist olnud mõnda aega vale või miskipärast on kadunud hermeetilisus, on tagasikorjaja isiklik vastutus, kui ta sama paki näiteks kuu aja pärast järgmisele sõdurile ette nähtud söögiks väljastada julgeb.

Mäletan, et ajateenijad tõid suure osa ka juba avatud pakkidest pärast laagrit tagasi. Ära polnud toitu mõtet visata, aga endal neil ka seda sodi kapis hoida ei olenud võimalik või vajalik. Sorteeriti siis artiklid ära ja jäid puhkeruumi seisna, kust pigem noorem ja sandipalgalisem kaader neid vahel rahahädas manustas. :P
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas Tux »

No KL õppustel jääb seda kraami ka vahel üle, aga me oleme vahel need kokku korjanud ja mõnele puudustkannatavale perele viinud.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas urmo25 »

mina tõin töölt omad ja rühma kaaslaste pakid koju.osad asjad läksid mul endal kasutusse.ülejäänud jagasin tuttavatele või toidupank viisin sinna.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas mongol »

Toidupakkide müümine ei ole ebaseaduslik, kui nad on saadud seaduslikul teel. Eetilisuse suhtes nii ja naa.

Õppuste raames neid jagatakse ning kui kellelgi jääb pakk tarvitamata, siis tehniliselt võttes on pakk sõduri oma, kui sellesama paki jaoks ettenähtud toidukorrad on möödas. See, kas ta sööb seda pakki või oma vahendeid, see on tema asi (ajateenijate puhul peaks ülemad muidugi kontrollima, et sõdur ei nälgiks pakisaamise-eesmärgil). 24H toidupaki sees on hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, seega kui mees on need toidukorrad mööda saatnud pakki puutumata, sii palju õnne talle, tal on olemas isiklik toidupakk. Tehku mis tahab sellega - kingib ära, müüb maha või istub sisse, enda asi.

Ebaseaduslikul teel omandatud kraam (varastatud) läheb meil kehtivate seaduste alla niikuinii.

Mul endalgi on 4-5 pakki riiulis, sest mulle on nad õppuste raames olnud ettenähtud, kuid pole saanud kas mahti neid tarvitada või tänu liikuvatele ülesannetele olen oma kõhu täitnud kuskil putkas omaenda raha eest. Pakid aga on nüüd minu omad, sest ma olen nad "ära söönud". Enda vahendite eest toitumine minu teada küll keelatud pole :D
Minu arvates pole küll probleem, kui sõdur omavahenditest süüa juurde hangib - ise tassib ju. No muidugi on mõtteline piir ka olemas, sest see pole enam kindlasti normaalne, kui kahe pungil Säästumarketi kotiga endale süüa tuuakse kaasa, aga nipet-näpet ise kaasa hankida on küll OK.
professional retard
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas urmo25 »

on tulnud ka seda ette,et 2 kotiga söök ühes tuleb(kiirnuudlid ja muu selline)need asjad mis peaks toidupakis sees olema.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Re: Müüa NATO-pakke

Postitus Postitas taipohh »

välismaa söögipakkidel on kiri, et edasimüük keelatud vms.
Eesti omal seda ei ole.
Seega kui just kusagilt laost varastatud ei ole siis müüge nii nagu vaja.
Pealegi endalgi enamus metsaskäikudel jääb pakk või paar üle.
Pole küll kellegile müünud aga jaganud küll, ülejäänud strateegilisse reservi keldrinurka...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 16 külalist