Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas tympsa »

Asi,mis selle Poola Raketa juures torkas kohe silma, kopsakad oranzhid pakid salongis pakivõrkudes,ilmselt päästeparved kokkupakitult. Ma ei tea muidugi, võib olla lipsas see konkreetne laev vahepeal ka mõne lühema otsa kalda ääres merel, kuid kas meil on praegu sisevete laeval päästeparved nõutud ? Mida nad veel nõuavad, kas radarit kah ? Udus sõites oleks kindlasti abiks, kuid iga asi maksab ja mitte vähe.
Raketa02 002.jpg
Raketa02 002.jpg (78.52 KiB) Vaadatud 8779 korda
Tänapäeva ülikarme nõudeid arvestades on üldse paras ime kuidas lodjapoisid oma laevukesega Kundast kuni Novgorodi ära käisid . Juba Kundast Piiterini on paras ports merd sõita....

http://www.tartupostimees.ee/129908/ema ... paevadele/
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Need oranžid asjandused on päästevestid. Leedukate "Aiste"Raketal olid nad topitud seljatugede vahelisse alasse, rongistiils istmepaigutus võimaldas seda ruumi kasutada.

Tundub, et päästeparv on reisilaevade puhul nüüd Peipsil nõutud. "Pegasus" võib järvele minna vaid päästeparvega, "Polarise" laele see tema viimastel Eesti aastatel samuti ilmus. "Koidul" oli ka."Koidulal" ja lodjal on samuti.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas viiking »

Jah, päästevahendite arvelt kokkuhoidu saavutada pole mõistlik.

To Roamless, mnjah, olin juba teadlik, aga ikkagi esitan küsimusi ja aru saada krt on raske :lol:

Aga, nagu näha küsimused viivad vastusteni ja teisedki saavad targemaks :wink:
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas tympsa »

Njah, mulle tundus, et päästevestid ei tohiks tänapäeval enam nii kobakad olla. Täispuhutavad variandid on vägagi kompaktsed , seda saab paigutada kuhu iganes, isegi iga istme alla.Ma arvan, et saunaviht kilekotis võtab rohkem ruumi :)

http://youtu.be/6W0oe4jppnI

Kuid võib-olla on leedukatel need vanad korkvesti tüüpi ebamugavad kobakad, mine tea.

Isegi päästeparvi toodavad nad tänapäeval nii kompaktseid, et 8-mehe parv koos igast lisavarustusega on pakitud kohvrisse mõõtudega 72 cm x 45 cm x 26 cm.Uskumatu lugu...

Kuid see on muidugi õigus, et päästevarustusega koonerdada ei maksa, eriti kui kellegi teise elud on mängus peale kipperi enda. Isegi nii rahumeelsete ja tasase käiguga jõelaevedega on jubedaid õnnetusi juhtunud võta kasvõi see Volga õnnetus, mis Vene valitsuse tagajalgadele ajas. Meil on isegi hästi vedanud, et sõjajärgse üsna tiheda liikluse juures Emajõel ja Peipsil pole raskeid õnnetusi justkui olnudki, kus mõni laev oleks koos reisijatega põhja läinud.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Lodi "Jõmmu" on eesti ja kahjuks ka välisvetes täiesti paranormaalne ja seadusteväline nähtus.
Kõigepealt - registrikuuluvus.Reisilaevade register sellist laeva ei tunne.
Lodi on kantud VÄIKELAEVADE registrisse.See aga seab piiranguks laevas kuini 12 inimest. Ja seda laeva juhivad vaid sisevete väikelaeva tunnistusega sellid.
Kes mõtelda viitsib see edasi mõtleb.
http://lodi.edicy.co/tule-laevasoidule/lodi-jommu
http://www.flickr.com/photos/hansalodi/3440443577/
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Retti, võib-olla on sageli viga hoopis seadustes ja muudes õigusaktides....kõiki asju reguleerida ei saa ega polegi vaja. Tervele mõistusele peab ka ruumi jääma.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Sellist asja ei saa ju mingil moel terve mõistusega võtta.
Piltidel ei liigu ju lodi tuulejõul,vaid töötava vindiga ahtris.
P.s ma ei ole nõrganärviline,aga selliste hullude pärast pidin ma paadiga kaldasse kinni sõitma,et need köie otsas rippuvad ja niisama laeva taga ujuvad ellu jääksid
Manused
lodja_5_aastat_20110619_2006294386.jpg
lodja_5_aastat_20110619_2006294386.jpg (135.85 KiB) Vaadatud 8666 korda
margus_uudami_fotod_20110619_1828939133.jpg
margus_uudami_fotod_20110619_1828939133.jpg (236.88 KiB) Vaadatud 8666 korda
lodja_5_aastat_20110619_1385067449.jpg
lodja_5_aastat_20110619_1385067449.jpg (144.64 KiB) Vaadatud 8669 korda
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Kui see pilt oleks Peipsilt, siis võib-olla võtaks veidi kõhedaks...aga kuna on Emajõgi (olen justkui neid pilte varem näinud) siis teeb pigem nalja.

Kui ma ei eksi on järgmine pilt Emajõe lähtest. Laeva sikutamine. Laevateed madala veeseisuga polegi.
Pilt

Võib-olla pole see siiski võrtsu kandist, aga aastaid tagasi, kui Emajõel oli väga madal seis ja lodi siis Võrtsjärvel käis, pidi teda niimoodi edasi sikutama. Mootorit ei saanud kasutada, kardeti vinti ära lõhkuda.

Üleüldse on lodi ikkagi atraktsioon, mitte tõsine laev
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

aurik kirjutas:Kui see pilt oleks Peipsilt, siis võib-olla võtaks veidi kõhedaks...aga kuna on Emajõgi (olen justkui neid pilte varem näinud) siis teeb pigem nalja.

Võib-olla pole see siiski võrtsu kandist, aga aastaid tagasi, kui Emajõel oli väga madal seis ja lodi siis Võrtsjärvel käis, pidi teda niimoodi edasi sikutama. Mootorit ei saanud kasutada, kardeti vinti ära lõhkuda.

Üleüldse on lodi ikkagi atraktsioon, mitte tõsine laev
Õnnetus ei küsi,mis laev see oli.
Noh seda pilti nähes naeraks ise ka... aga üks on ikkagi pilt ja teine inimeludega mängimine.Praagal neil juba jama oli.Maha summutati.
Vaata Aurik,- kui sellist kino teha Peipsil,on asi natukene midagi muud,seal on ruumi kõrvalt mõõda sõita...
P.s Need sellid ei arva vindilõhkumisest küll midagi. Nii kõveraks sõidetud vinti oli Raekoja platsil Jõmmu ahtris väga valus vaadata.Viitsinuks siis kasvõi vint ajutiselt maha võtta...et linnarahvale oma lollusi mitte näidata.
Manused
2612481971_7c3bce4f35_z.jpg
2612481971_7c3bce4f35_z.jpg (176.58 KiB) Vaadatud 8641 korda
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Retti, ma mõistan loomulikult Sinu kui paadijuhi muret.
Aga mulle tuli meelde üks omaaegne Tartu maavanema korraldus, mis lubas Emajõel selliseid asju nagu jetisõit ja veesuusatamine ühes kindlas kohas- Kvissentalist Jäneseni. Pikk, sirge ja hea nähtavusega lõik. Sinu poolt pandud pildid on just sealtkandist. Väga lõdva randmega ütleks, et laeva järel lohisemine on veesuusatamise üks alaliik.

Aga võib-olla on Sul õigus, eks seal tavalise huligaansuse maik juures on.
ps! mis Praagal juhtus?
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Vahelduseks tiba ajalugu.
"Lermontov" Mustvees
Pilt
No oli ikka ilus laev....

Aga samalt lehelt leidsin veel midagi
Pilt

Tegelikult olin kunagi ammu seda laevukest Värskas läbisõidul näinud ja ta on vilksatanud ka mõnes Värskateemalises brošüüris.
Teda on isegi sõitmas jäädvustatud. Alljärgneval viitel olevas klipis vilksatab ta alates 4.04-st mõnede sekundite jooksul.
http://www.filmi.arhiiv.ee/fis/index.ph ... 1365435453

Tegemist on ilmselt Luuga jõe ääres asunud Tolmatševo laevaremonditsehhi toodanguga (sealsamas peaks olema valmistatud ka mõni Tartu sadama tõugatav liivapraam). Seal oli 50-te lõpus ehitatud mitu kuni 60 reisijale ettenähtud kaatrit, mis siis sõitsid Luuga külade vahel. Millegipärast arvan, et mõni kaater jõudis üle veelahkme Narva ja Plussja jõele. Slantsõst ülesvoolu veel 60-tel reisikaatri liiklus igal juhul toimus. Kuidas sihuke Värskasse sattus, ei ole õrna aimugi. Aga pole võimatu, et kui Pljussa sõidud lõpetati, siis küüditati sõidukorras laevuke Eestisse. Mis tast saanud on, sellest ajalugu paraku vaikib.
Peterburis on elus üks sarnane asi, pisut ümber ehitatud. Kindlasti pole 100% sama tüüpi, aga ühised geenid on täiesti olemas.
http://fleetphoto.ru/photo/39988/
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Lermontov pidi seljuhul minema Mustvee sadamasse sisse ahter ees, kogu faarvaatri pikkuselt?
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

tont seda teab. Äkki asi selles, et järve pool on kaiäärne sügavus (tegelikult paistab kai asemel mingi kivivare) väiksem ja ohutum seal seista vööriga, mitte ahtriga. Kahju, et sillapoolne osa ei paista, võib-olla olid seal kohad reserveeritud mingitele väiksematele alustele.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Soobel »

http://www.tallinnapostimees.ee/1202580 ... dama-panna

Ebarealistlikuvõitu küll, aga äkki kannatab Meigol selle ree peale hüpata, et "Kirju ajalooga Eesti laev vajab päästmist ja kordategemist, et äkki oleks klassikaline vanakooli tehnika atraktiivsem kui mingi eurokaloss..." jne. Vanemuine kõlbaks ju ilusa ilmaga siia lahele liiklema küll? Mis ta lainetaluvus oligi - midagi pidi ikka olema, kui samasugusega Väinamere kandis sõideti?

PS

Mis vahepeal Vanemuisest saanud on? On ikka alles veel?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Castellum »

Selline uudis:
http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=55912

Kaks korda jookseb pildil küll Narva jõel olev "Pavel"...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist