mis karistus tuleb

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

mis karistus tuleb

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

mendid korjasid mult paarkümmend erinevat padrunit kodust ära.
mida karistusseadustik selle eest ette näeb?????
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: mis karistus tuleb

Postitus Postitas alo »

rebasekutsikas kirjutas:mendid korjasid mult paarkümmend erinevat padrunit kodust ära.
mida karistusseadustik selle eest ette näeb?????
Aga miks sa ise ei vaata - http://wlex.lc.ee/wlex.cgi?do=show&url= ... d%3d782663

Selle kohta peaks käima § 418. Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine:

[---] karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Vangi ehk päris ei panda, kuid üks mu tuttav sai väikese padrunite kollektsiooni eest kopsaka trahvi kaela. Pealegi kriminaalkorras, nii et märk küljes.

Kas mendid tulidki padruneid otsima kellegi koputamise peale või jäid mingi muu asjaga hambusse? Või oled hoopis siin foorumis liialt suure suuga olnud?
brone
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov, 2004 23:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas brone »

Kolm aastat poomissurma koos vara konfiskeerimisega :roll:
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

kust nad teadsid korjama tulla huvitab... Nuhid kusagil??

või g e s t K a p o ??
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

KOPUTAMINE,EHK TEISE INIMESE KADEDUS,KUNA MUL OLI ÜSNA RARITEETSEID PADRUNEID...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

minu teada näeb seadus selle eest kuni 200 päevapalga suurust travi või
30 päeva aresti.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Ilmselt vajaksid tuttavat advokaati, kes teeks politsei-puupeadele selgeks kasvõi "kergendavad asjaolud", mis välistaksid vähemasti poomissurma 8) ning "reaalse vanglakaristuse":

1) padrunite kollektsioneerimise eesmärgiks ei olnud valmistumine relvastatud riigipöördeks ega USA presidendi tapmiseks vms;

2) Sul puuduvad padruneile vastavad registreerimata töökorras laskeseadmed;

3) Sul puudub kriminaalne minevik ja kuritegelikud kalduvused;

jne.

Seadustest leiaks kindlasti ka selliseid punkte, mis Su "kuriteo" nulliks muudavad. Politseinikud jah kipuvad lugema vaid Karistusseadustikku, ent on veel teisigi seadusi + mustmiljon tõlgendamisvõimalust.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

jutt oli sul igati loogiline ja öige.suured tänud sulle ja eks ma siis oota,mis saab...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Mis siis sai?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

noh,karistuse andsid kll,önneks möistev prokurär,andis miinimumi.

karistus tuli selline : 1500 .- trahv loata padrunite hoidmise/kogumise eest.ja see pole peamine : riigifirma,mis tegi padrunitele eksperitiisi,esitas mulle omakorda veel arve : 3800.-......... :evil:

prokurär seletas mulle nii asja ära,et kui ma tahaksin endale ikka padruneid,siis ma pean minema menti,laskma selle ära hinnata,kindlaks määrata ja ma saan selle kohta paberi,et vöin teda hoida.paber ühe padruni kohta maksab köigest 800.- :lol: :lol: :lol:
riigifirma padruni ekspertiis maksab tunnis 225.- ..... kujutage ette minu üllatust.
olen ise kunagi söjaväes kirjalikult padrunite ekspertiisi ja ma ei ole sellist bürokraatiat ja tobedust näinud : vöeti üks padrun ja see möödeti igast otsast nii umbes 10 korda ära.köik pandi kirja ja siis tuldi järeldusele,et tegemist on 9 mm para moonga :D ühesönaga peavad need ekspertiisi vennikesed ka oma olemasolu ja töökoha ära öigustama...

ühesönaga, tulemus oli selline : trahv on tunduvalt väiksem,kui moona ekspertiis.mölemad aga liidetakse ja ära peab köik maksma.

mentide aju on väga väike : padrunid korjati ära,kui muust moonast ei saadud aru ja jäeti rahule.see näitab seda,et neil on väike pea ja veel väiksemad teadmised moonas.see oli muidugi minu önn :lol:
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Ja mis koputajast sai?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Ainuüksi minu väikesel põllulapil leidub mingi hulk padruneid, mis pealegi aja jooksul on maaharimisega laiali küntud ja randaalitud. Aga kui minul tekib soov need sealt ükshaaval võimudele üle anda. Erakordselt ohtlikud ju (isegi Stalini ajal nad seaduse järgi seda ei olnud, kuid meie väikese armsa vabariigi seaduseloojate arvates on). Kuskohast võetaks ressursid selle kõigega tegelemiseks?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

igavesti eilne kirjutas:...Kuskohast võetaks ressursid selle kõigega tegelemiseks?
Võetakse need ressursid ikka meiesuguste maksumaksjate rahast... :evil:

Aga Sa ära lase ennast sellest häirida, vaid täida täpselt seadusi, sest seadused olevat kõigile võrdsed... :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Aga kui minul tekib soov need sealt ükshaaval võimudele üle anda. Erakordselt ohtlikud ju (isegi Stalini ajal nad seaduse järgi seda ei olnud, kuid meie väikese armsa vabariigi seaduseloojate arvates on). Kuskohast võetaks ressursid selle kõigega tegelemiseks?
Laskmiskõlbmatud padrunid võid endale jätta. Kui nendega ikka pauku teha ei saa, siis pole mõtet politseionu karta.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mis on "laskmiskõlbmatu" padrun? selge see, et äraklõpsutatud tongiga padrunist enam lasta ei saa. aga samuti ei saa lasta padruniga, millest rohi välja kallatud. sellegipoolest on tema "oluline detail" - tong alles ja terve. kas kuuripõranda alt leitud sõjaaegsed vindipadrunid on töökõlblikud? kuidas seda hinnata? püssi omada võibolla ei tohi. seega katsemeetodil laudaseina suunas järeldusi teha ei saa/tohi. kas tuleb siis viia igaüks pollarisse ekspertiisi ja maksta räiget raha?

tegelikult olen ma aga tänase päevani seisukohal, et kui ikka muidu vaikne mees oled ja ei tegele asjadega, mille eest sind oleks vaja kinni panna aga tõestada ei suudeta, siis paari sõjaaegse padruni eest kapiriiulil või sahtlipõhjas ei viitsi ükski ment sind trukkida (taas meenutan oma korterivarguse juhtumit, mil uurijate saabudes laiutas mul toas terve riiulitäis igas kaliibris moona (tõsi - ühel või teisel moel laskekõlbmatud aga pealtnäha enamuse puhul vahet ei tee) ning mendid ei ilmutanud selle vastu isegi mitte tavalist puhtmaskuliinset huvi).

aga jah, kui on vaja kinni panna ent teisiti ei saa, siis kõlbab ka juhuslikust padrunikesest, ja selle kohta ma usun, et väga suures osas eesti majapidamistes leidub kasvõi kõige vanema tolmukorra all kasvõi üksainukenegi sportpüssi või mustakstõmbunud sõjaaege ppš padrunike. ent, kui on ikka siililegi selge, et seesinastne padrunike ei oma sinu valduses mingit kriminaalset tähendust, kui igast su ihurakust õhkub selget muljet, et padrunile sobilikku toru sul kapis pesu vahele peidetud pole, kui ment, kes seda märkab, on eelmisel õhtul ilusasti naise/mehe käest nikku saanud, siis halvimal juhul viiakse see sinu juurest lihstalt vaikival kokkuleppel minema.

see padrunikesi puudutav seadusepügal ja selle eest määratavad maksimumkaristused on minu arust ilmselgelt just umbejooksvate krimiasjade (ettevaatlik maffiapäälik jmt) kiirlahendamiseks välja mõeldud.

PS! siinkohal ma rõhutan, et ei kutsu seeläbi kedagi omandama illegaalset laskemoona sest lõppude lõpuks jääb seadus ikkagi seaduseks. eelnenud jutuga ma lihtsalt analüüsisin reaalset olukorda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist