S... püksis

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6229
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

S... püksis

Postitus Postitas kaur3 »

Loen siin raamatut militaarpsühholoogiast ja -füsioloogiast Autor väidab, et peale II maailmasõda USA veteranide seas läbiviidud küsitluses vastas 1/4 meestest, et olid lahingstressis püksi kusenud ning 1/8 vastas, et oli püksi s...nud. Autor tegi järelduse, et kuna pooled mehed ei olnud aktiivse sõjategevusega lahinguväljal seotud, siis püksi kuses 1/2 ja s... s 1/4 meestest, kes lahingutes oli. Jõle suured numbrid! Kas keegi on teist kuulnud sarnaseid lugusid teiste osapoolte kohta või valitses seal machokultuur, kus mõnedest asjadest lihtsalt vaikiti? Või käidi seal vastavalt määrustikule enne lahingusse minekut peldikus :)
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

parima näite si.....sest vöib lugeda Sveikist ja E.M Remarque "Läänerindel muutusteta "
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Ma olen seda pidanud rohkem väljendiks või mingiks sõnakõlksuks, millega tegelikult saavad hakkama vaid vähesed. Kauri andmetest tuleb aga välja, et tegu ei ole üldsegi erandliku nähtusega.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Olen rääkinud paari afgaanis käinud vennaga. Siis nõuka ajal, mitte praegu missioonil...

Vähe napsuselt on üsna palju ja huvitavaid detaile asjast rääkinud. Ka esimesest lahingust.

Püksi tegemisest aga mitte...
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Peab ikka tõsine närvipinge olema, kui inimene siristab enda püksid täis.

Kui ma ei eksi,siis militaarpsühholoogia mõtlesid välja ameeriklased. Seisnes selles, et missioonideks hakati mehi välja valima-nõrgemad ( nii füüsiliselt kui psüühiliselt) praagiti välja.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Seda, mida II maailmasõja kohta räägiti siin algul, pole küll kuulnud, aga ameeriklaste kohta räägitakse küll erinevaid lugusid. Eriti nendest meestest kes sõjast naasevad. 2/3 olla probleemsed pärast seda. Kui õiged need faktid on, ei oska öelda, aga aeg - ajalt internetist ikka on loetud selle kohta. Paar mu tuttavat Afganistanis käinud, nemad räägivad kaine peagagi, et mõjus neile see jama küll halvasti. Üks ei suutnud mitu aastat öösiti magadagi. Ütles, et kogu aeg tunne, nagu kohe - kohe rünnatakse.
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Afganistaani jubedustest ja luupainajatest on rääkinud ka tuntud skulptor Seaküla Simson. Mingid järelnähud painavad teda siiani.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Peter[L]
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 17 Nov, 2005 17:36
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Peter[L] »

pigem oli kõht kinni. Püksi sai tehtud küll aga seda teistes olukordades.(jutt ei ole muidugi II maailmasõjast)
Nii, et ei usu, et see ka üldiselt tõele vastaks.
Piire, mis on mõõgaga tõmmatud, pliiatsiga ei paranda.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Kaitseväes teenides tuli õppustel ja niisama metsas laagris olles ette virtuaalset "miinipilduja tuld". Siis toonitati pidevalt, et esimese miinipilduja tule all teeb 75% meestest püksid täis. Ei võtnud seda küll tõena, virtuaalse tule all jäid kõigil püksid kuivaks :D
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Olen sellest nähtusest mitmes raamatus lugenud. Pidi olema mitte niivõrd "esimese lahingu" probleem, vaid esimest korda suurtükitule või pommitamise alla jäänute probleem. Neid pidi psüühiliselt raskem taluda olema kui tavalist püssi- või kuulipildujatuld. Ehk seepärast ka Afganistani veteranidelt vähe selliseid meenutusi, seal vist dušmanitel väga palju raskerelvastust polnud.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Peter[L]
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 17 Nov, 2005 17:36
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Peter[L] »

Jõulutroll kirjutas: Ehk seepärast ka Afganistani veteranidelt vähe selliseid meenutusi, seal vist dušmanitel väga palju raskerelvastust polnud.
Kuna pole militaarllane, siis ei tea, mis on raskerelvastus. Igatahes oli periood, kus 2/3 ajast tuli ühalt pideva RS' rünnakute ja teisalt vene armee bürokraatia tõttu viibida varjendis. Seal juhtus ka püksitegemise juhte, aga mitte hirmu vaid lihtsamatel põhjustel.
Üldisest meeleolust annab ehk pildi valves olnute käitumine. Vilin - varjendisse - kõmakas - kilde otsima. Kui just... Viimast juhtus õnneks ainult üks kord.
Omandasin sealt väga halva harjumuse tavaeluks - üks päev korraga.
Piire, mis on mõõgaga tõmmatud, pliiatsiga ei paranda.
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Ehk see ka aitab,kahju et vene keeles, http://www.peacekeeper.ru/?mid=757

Ja muideks kasutab ka vene söjavägi juba mitmeid aastaid ''Pampers,i'' taolist asjandust,küll mitte regulaar vaid nt kiirreageerimis rühmad,spetznas,jne.
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Järsk kõhulahtisus on tegelikult täiesti loomulik kaitsereaktsioon. Ka loomad teevad enda sisikonna enne suuremat aadrilaskmist tühjaks. Mõte on selles, et sitta täis soolikate vigastamisel on surm sepsise tõttu kindel. Tühjad soolikad on hoopis ohutumad.

Enamuse soolehädade puhul pole kõhulahtisus ka mitte haiguse esile kutsutud, vaid organismi enda katsereaktsioon: vaat võtan kätte ja situn kõik kahjulikud bakterid välja! Kui tohib nii otsekoheselt väljenduda :oops:
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Ma olen ka kellegi punaarmeelase mälestustest lugenud,et enne lahingut kamandati rood lepavõsasse.Arvata on ,et ka sakslased tegid sama.Kes see ikka tahtis s...ste pükstega vaenlase poole silgata.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kui õieti mäletan siis punaarmeelased, kes Stalingradis võitlesid ei teinud sellest saladust, et suurte madinate ajal oli paljudel püksid sitta täis.
Mingi intervjuu oli kahe punaveteraniga peale Enemy at the gates filmi esilinastust.
Küsiti, et mis arvate, kas oli nii ja siis muhedad Vene vanamehed naersid ja tõid just selle sittumise näiteks, et seda küll filmis ei näidatud :lol: :lol: :lol:
Kusagil raamatust kunagi üks Saksa veteran ka meenutas, et noored mehed, kes esimest korda rindele jõutsid lasid ka kohe püksi, nii kui vaenlaste lennukid madalalt üle lendasid jubeda mürinaga, kusjuures vanad rindemehed oskasid juba lennuki kaugust hinnata ja jäid jalule ja rahulikuks, kuid noored olevat mürinat kuuldes kohe end täis teinud ja käpuli kraavi hüpanud :lol: :lol: :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist