mis tankiväeosa?

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

mis tankiväeosa?

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

AFRIKAKORPSIL oli teatavasti ju köik olemas,et södida iseseisva väeüksusena.Ometi olen kuulnud päris mitmest kohast,et körvuti nt.DAK-i enda tankiväeosaga södis veel mingi saksa tankidiviis aafrikas.Ja ma ei mötle mitte Itaalia keigareid,vaid ikka kas ss-i vöi wehrmachti kuulnud üksust.kes ja kas nad olid ??
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

kas pead silmas SS Diviisi "Reichsführer SS" ?
see oli küll seal :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

väga vöimalik,et ka too seal södis,kuid afrikakorpsi kodukal nende tankistide käesidemeid uurides ei paistnud see kiri,kuigi uduselt,ei afrikakorpsi ega ka reichsführeri kirja moodi.samas on ka imelik see,et teadaolevalt ei soovinud rommel ise ju mingeid ss väeosasi meeste moraali pärast sinna?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

kahjuks kahjuks,peale väikest uurimist pean tödema,et Grenadieri antud vastus vöib osutuda valeks.käisin just uurimas ja selgus,et diviis Reichsführer SS ei vötnud osa lahingutest aafrikas (kui kahju),tema lahingud peeti Debreczenis (Poola),grossetoś(itaalia)carraraś,bolognas ja steiermargis söja löpus.
samuti tuhnisin ka teistes panzergrenadier diviisi ajaloo allikates,aga vöta näpust-ei midagi.
niisiis,grenadier,kui sul on möni targem allikas,olen ma väga röömus,kui sa annad sellest teada,sest muidu jään ma teadmatusse...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

10. tankidiviis möllas 1942. a detsembrist aafrikas... kui palju ja millised selle diviisi allüksused sinna saadeti, on minule teadmata. oman kyll nati teksti selle üksuse aktsioonist aafrikas, kuid kahjux kõik prantsuse keeli ja ma ei mõika halligi sellest. :(
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

vaatasin raamatust üle ja seal oli kirjas, et Reichsführer SS võitles Korsikal ja Itaalia kandis ... et siis see ei klapi jah õieti!
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

teddybeer,kas me räägime ikka tollest Reichsführer SS panzergrenadier diviisist?
kui on nii,nagu sa räägid,saada mulle palun see text,proovin siis sellega natsa toimetada,et meie oma keeles ka see loetav oleks...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

lugesin grenadieri viimast arvamust ja tekkis selline idee,et kui too Reichsführer SS eelpoolmainitult Itaalias södis,siis miks ei vöidud osasi tema allüksusi vahepeal aafrikasse viia (vt.Teddybeer kommentaari),kuigi,mis tegi terve panzergrenadieri diviis 1942.a. itaalias??
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ja vöib-olla ma siiski otsin nöela heinakuhjast,tegemist vöis olla vabalt ka möne Wehrmachti tanki diviisiga seal,mis tundub minu jaoks kohati isegi loogilisem,teades feldmarssal Rommeli eelistusi...
Mis te selle peale kostate??
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

niisiis järgnev tekst pärit raamatust "Armees et batailles: Afrikakorps 1941-1943"
Pilt
Pilt


peale selle netiavarustes kolades tuli välja, et 1942. aasta lõpus transporditi ka Schwere Panzer Abteilung 501 aafrikasse, ehk see sinu mystiline tankiyksus?
nati lähemalt juttu: http://www.fprado.com/armorsite/tigers.htm
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

suured tänud sulle,teddybeer ja ma loodan,et sa ei pane pahax mulle sellist urgitsemist,sellega ma ei tahtnud küll kedagi pahandada,olen lihtsalt väga huvitatud D.A.K-i tegemistest ja mul on siiralt hea meel,et mind aitasid.
Head löppevat ja algavat uut sulle,teddybeer,sellele foorumile ja köigile neile,kes siin toimetavad.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Äkki saad siit informatsiooni:
http://cosmos.oninetspeed.pt/dak/dak/units.htm
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

see AFRIKAKORPSI AMETLIK LEHEKÜLG ON väga pöhjalik ja hea.lisaks lhingutele on köik väeüksused,relvastus,ülemad jne.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist