Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Troll »

PaganHorde kirjutas:
Troll kirjutas:
Jaanus2 kirjutas:Ukraina hakkab siis Venemaale kuuluvat Krimmi ülal pidama, Venemaa lisab omalt poolt väikese lisa ja rahvas tunneb, et elu on parem kui enne.
Kainenemine tuleb õige pea. Krimmis käis eelmisel hooajal üle 5 miljoni turisti, neist veidi üle 4 miljoni Ukrainast. Vaat see osa kaob nüüd pea täielikult ära ja kogu turismindusele orienteerunud majandus on Krimmis käpuli.
No siin kuskil oli mingi vahutamine, et venelased ise lähevad selle asemel sinna hea meelega. Ma arvan nii et vbl esimene aasta saavadki mingi kampaania korras selle numbri kokku, aga edasi vaevalt. Kes see ikka seal keset sõjaväge puhata tahab.
Ei ole see asi nii lihtne ja ilma Ukraina võimudega koostööd tegemata täiesti võimatu. Kõik Krimmi suunduvad auto- ja raudteed tulevad Ukraina mandriosast. Reisilennukite lennud Krimmi on Ukraina võimude taotluse korral võimalik täielikult ära keelata. Pretsedendiks on näiteks Abhaasia, kus pärast 2008 aasta augusti sündmusi Rahvusvaheline Tsiviillennundus Organisatsioon (ICAO) kehtestas vastavalt Gruusia võimude palvele täieliku lennukeelutsooni. Seega jääks ainukeseks võimalikuks variandiks Krimmi minekuks sõita praamiga Kertši. Praegu 4 praami ööpäevas, peale mahub umbes 20 autot.
Krimm sõltub täielikult Ukrainast nii vee, elektri kui ka gaasi tarnete puhul. Kui elektri- ja gaasivarustus on võimalik küllaltki ruttu ümber orienteeruda, siis mida teha veega? 90% vajalikust veest saadakse Dnepri-Krimmi kanali kaudu.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
newton982
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 31 Mär, 2013 12:37
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas newton982 »

Ukraina pole omanud kunagi tuumarelva ja ei hakka tõenäoliselt kunagi omama.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas ruger »

Seda suhtumist, et ka eestlased ootavad vana vene aega tagasi, olen isegi vahel kohanud. Kusjuures tegu on noortega, kes peaksid ja võiksid nagu iseolemist ja oma riiki ikkagi au sees hoida. KV-ge peetakse teatud noorte hulgas täielikuks represseerimisasutuseks. Kunagi 1-2 aastat tagasi, kui oli uudis, et KV hangib SP-le väljaõppeks kilpe ja nuiasid siis oli teatud noorte hulgas arvamus, et seda hakatakse rahva vastu kasutama. Parem tulgu vene väed sisse siis saab neist riigijuhtidest lahti-oli arvamus. Selgitamine ei aidanud, sest osa noori elab oma mulli sees, kus liiguvad KV kohta väga imelike arvamusi. Siin näeks puudust selles, et KV-s käib nii vähe noori. Samuti on väljalangemise % suhteliselt suur, mis omakorda viib valearvamuseni, et KV keerab noorte tervist nahka. Kindlasti on ka seda, sest koormus tuleb peale. Eks siin ole oma asi ka selles, et tänapäeva noored on väheliikuvad ja pikalt harjunud logelema. Samuti sai jutuks võetud 3-4 aastat tagasi samade noorte(10-15 noormeest ja naisterahvast vanuses 18-30, nendest 4-5 oli KV-s aega teeninud) juures, et mis saab siis, kui peaks konflikt tekkima. 20-30% arvamus oli, et paneksid minema Eestist ja tagasi ei tuleks. Samasugune % ootaks venelasi, kui vabastajaid. Vastu lubas hakata ca 10-15%. Seda ka eestlaste hulgas. Selles suhtes on selline oht ka meil olemas, kus meie omad sünnijärgsetest eestlastest kodanikud näitaksid lojaalsust teisele riigile.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Manurhin »

newton982 kirjutas:Ukraina pole omanud kunagi tuumarelva ja ei hakka tõenäoliselt kunagi omama.
Omas ikka küll. Kas ka uuesti omama hakkab, on juba iseküsimus. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_st ... ar_weapons
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

kaur3 kirjutas:pagan, Sa paistad teadvat mida Putin tahab. Ole hea ja räägi pikemalt.

Seda mida Putin tahab, loeb välja Kremli propagandast. Sest nad ise usuvad oma propagandat.
Ja propagandaga liikuma aetud mass loob jälle surve tegutsemiseks.
Putini mõtete lugemise lisaeeldusteks on muidugi mõningane nõukogude olude tundmine ja venekeele oskus.
Lisaks raamatud nagu "Akvaarium", "Punased bojaarid" jms. annavad ka pilguheidu nende sisemaailma.
Oma kommentaarides "Putin tahab.." püüangi edastada "kodustele" suundumusi mida ma sealses
meediaruumis välja loen.

Tabasin su jutus "hästi varjatud" irooniat. Olen siis mõnda aega edaspidi vait. Vabandust.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas setu »

Mitte mingit vahet ei ole, mida arvavad Ida-Virumaa või Krimmi inimesed. Turistid tulevad sisse ja teevad ära. Kõik mis vaja. Kas Krimmi inimestega oleks teisiti läinud kui neil oleks olnud ELi rahastatav integratsiooniprogramm - ei. Kas neil oleks paremini läinud kui suurfirmasid oleks omanud Lääne ettevõtted - ei. Kui oleks suurem pension olnud - ei. Kui venekeelsed koolid oleks sellised nagu meil - ei. Krimmis oli isegi Ukraina sõjaväeosade konsendratsioon suurem kui meil Lääne- ja Ida-Virumaal - ikka pole kasu. Need kõik on liiga nõrgad ettevõtmised, et seda peatada. Neid võib nimetada ka halbadeks või väga halbadeks otsusteks kui tugineda tegelikele faktidele. Need ei määra olilisi suundumusi.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jalutu »

pagan kirjutas:Minu meelest Putin ei saanud mis tahtis.
kaur3 küsis
pagan, Sa paistad teadvat mida Putin tahab. Ole hea ja räägi pikemalt.
Troll märkis:
90% vajalikust veest saadakse Dnepri-Krimmi kanali kaudu.
Kõik õige, kuid veelkord: me näeme lapitekki.

Mida VF juhtkond tahtis - seda me vaevalt lähiajal teada saame.
Mida VF juhtkond hetkel tahab - sellest mingit osa saame näha-kuulda ja loodetavasti mitte tunda lähema paari nädala jooksul.

Hetkel jooksev seebiseriaal või laivsalvestus kinolinal ei näe välja sõjalise operatsioonina. Vähemalt mitte tõsise sõjalise operatsioonina. Kuid võib selleks muutuda mõlemalt poolt.

Asjaolu, et laivsalvestus näib kohati sõjalise operatsioonina on ilmselge pettus. Maailm reageeris pettusele tõsisemalt kui idas oodati ja nüüd on algamas realitishow mis osaliselt kajastab planeeritut, vähemalt kaugemates eesmärkides.

Muuseas, vaevalt sooviti VF-s Krimmi ilma veeta...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Avatar »

Siin link sellest Vene varade natsionaliseerimisest Ukrainas. Hetkel see on lihtsalt mõnus mõte millega võimuvastutusest kauged saavad mängida:
http://euromaidanpr.wordpress.com/2014/ ... an-assets/
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

Jalutu kirjutas:
pagan kirjutas:Minu meelest Putin ei saanud mis tahtis.
kaur3 küsis
pagan, Sa paistad teadvat mida Putin tahab. Ole hea ja räägi pikemalt.
Karmo Tüür seletab siin lühidalt ja lihtsalt lahti mida Putin ei taha (ehk siis piirates ära selle mida Putin tahab):
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=68218315

Minu mõtted ühtivad Tüüri omaga ja võiksin üht teist põhjalikumalt põhjendada.
Putinil on vaja lähivälismaa (imperialistlik mõjusfäär) enda mõju alla saada.
Et ei tekiks kontrastset piiri demokraatia ja diktatuuri vahele.
Nende identiteedi alus on Suur Isamaasõda ja VÕIT (Pobeda). Nad on miljoneid inimesi (omi ja võõraid) konfliktides ohverdanud ja nad usuvad, et neil on võlg isade ees ja mingi eriline missioon "NSVL" taastada. Nad usuvad, et inimohvrid helgema tuleviku nimel on õigustatud. Nad usuvad, et mida rohkem neid kardetakse seda rohkem neid austatakse. (Uvazhaesh?)
Teatav selline vangilaagri mentaliteet (Blatnoi) on üleüldse vene kultuuriruumis juurdunud. - Naljad, laulud, fraasid, tätokad, ponjaatijad jne.
Tšekistid - FSB - Putin ja kriminaalne maailm on tänaseks Venemaal läbi põimunud. Nad valitsevad "hea ja halva võmmi" stiilis jõumeetoditega vertikaaljuhtimisel kogu ühiskonda. Kontrollivad kohtuid ja meediat. Pakuvad kordamööda katust. Janukovitch Ukrainas oli selle kõige väiksem mudel.

Ja ukrainlased saavad sellest kõigest palju paremini aru kui meie. See on ka Maidani põhiline põhjus.
Putini seisukohast on selline rahvaülestõus nakkushaigus mis tuleb kontrolli alla saada. See on see mida Putin tahab.

Aga praeguseks lõpetan, sest ma võibolla käin oma targutamisega Kaur3-le närvidele. :)
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas metssiga »

tommy kirjutas:
renard kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=L1v_lu6q ... wbOCDO472B

Lollid inimesed on ika õudsad! Sellepärast peabki hoolitsema kohalike inimeste, eestikeelsete, venekeelsete, setukeelse jne. eest - et neil oleks hea elu ja keegi ei situks nende ajusid ära! Kes see tahab venemaaga liituda? Inimese elu peab ikka sitemast sitt olema.
Kummalisel kombel ei tunne ma taolise seltskonna suhtes midagi muud peale kaastunde.
Kogu see väljaspool Venemaad elav ekssovjeetide seltskond ihkab riiki, mida pole enam olemas.
Ammugi pole seda ka(ega saa ka selleks)tänane Venemaa.
Kuid elades üksnes ja ainult Vene kesktelekanalite maailmas, ei saagi nad seda teada.
Kas nad tahaksidki??
http://www.postimees.ee/2730420/krimmis ... levisiooni
Mina tean, sellised inimesed on olemas, Neid on tuhandeid!! Mis siis teha? Mina näiteks olen KL-is algusest peale. Aitab see, ei tea, kuid endal on tõsisem tunne küll.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas metssiga »

pagan kirjutas: TAga praeguseks lõpetan, sest ma võibolla käin oma targutamisega Kaur3-le närvidele. :)
Hr. Pagan, kas tõesti sulle on tulnud selline mõte, nagu mulle, et Kaur3 on põhimõtteliselt ukraina rahva vihkaja??
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

metssiga kirjutas: Hr. Pagan, kas tõesti sulle on tulnud selline mõte, nagu mulle, et Kaur3 on põhimõtteliselt ukraina rahva vihkaja??
Ma ei arva, et Kaur3 on Ukraina rahva vihkaja. Ma arvan, et see mis ma siin räägin ei ole tema jaoks midagi uut ja ta peab mind lihtsalt targutajaks.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Postimehes tehtud küsitlusi vaadate(kui on küsitud kaitsetahte kohta),siis on protsendid ikka tugevamad küll,kui 10-15%.Vähemalt minu tutvusrinkonnas(tavalised palgatöölised) ei soovi keegi vastupanuta alla anda.Ei oska ütelda,võib-olla kuskil seltskonnas on % tugevalt vähem.
Puhtalt bussidega rahvast Ivangrodist siia saatmine on rahkem selline oleksloogia valdkonda puutuv.Minuteada kehtib siiani viisanõue piiril,mitte nagu Ukrainas,kus Venemaa kodanikud viisat ei vaja.Ning hetkel ka viisaläbirääkimised peatatud ning kõhutunne ütleb,et päris pikaks ajaks neid toimuma ka ei hakka.
Ahjaa,selline ennustus.Kui Savika sõpradele(Jakunin ja Matvienko)asjaajamine Euroopas tehakse mõeldamatuks ning hakatakse hoolikalt jälgima summade liikumist Venemaalt,siis on varsti oodata savika kiirreisi Moskvasse"tasuta bussisõitu" tutvustama nagu seda olevat seal Sotsis teinud:).Ehk siis läheb uusi rahalisi kanaleid kooskõlastama....tagumikutunne ütleb,et "tasuta bussisõidu" tutvustamisega läheb kiireks.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas ruger »

Eile-17.03.2014 ta ju sinnapoole läkski oma "tasuta bussisõitu" tutvustama.. http://tallinncity.postimees.ee/2730728 ... -moskvasse :scratch:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Selles uudisenupus,kus oli juttu USA võimalikust tehnilisest abist ja juunis planeeritavast õppusest oli ka viide sellele,et Suurbritannia saadab Baltikumi USA-le abiks ka oma lahingulennukeid.Tärminiks on siis aprill.Kas siis Eurofighterid tulekul?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist