Militaarkeele eripäradest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

toredaid väljendeid

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ai, kui tore on nikutada siinkohal kiilaneva kuklaga pead ja ütelda, et "nojah, seda ma ju arvasin..."
Tegelikult küsis selle BTR-küsimuse minult mu poisiraisk ja ma siis tulistasin puusalt, et "see on vints!"
Lahe!




Siin on, nagu olen aru saanud, mehi, kes on sõjaväes olnud ka mujal maades ja regioonides. Kas võiks keegi seletada....või veel parem, ette näidata, kuidas käib marssimine, joondu-valvel mõnes muus riigis. Eelistatud oleksid kas ladina-ameerika riigid või Hispaania. Või Prantsusmaa.
Meie uues etenduses peavad minu 13 poega vahepeal marssima ja vahepeal valvel seisma. (St tegemist ei ole mitte päris sõjaväelastega, vaid isaga, kes treenib oma poegi) Ja ühel hetkel tuli mulle pähe, et see marssimine, mida mina näitasin, on ju vene kroonu oma. Ehk saab selle asendada millegi eksootilisemaga.

Kui keegi viitsib näidata, olen tänulik. Mob 51 09 726. Eelistatud oleks Tallinna ümbrus, siis saaksin kohale tulla ja reaalis vaadata.
Kaugemale sõit on suurem ettevõtmine. Aga mitte võimatu.




Samas palun ka, et kui keegi mäletab mingeid toredaid väljendeid, millega ohvitser kirub sõdureid, neidki siia kirja panna.
Paraku ei saa nad olla otsesed rõvedused. Seepärast....taas......on vähe kasu minu kunagistest kogemustest.
St väljendid, nagu
"Ma nikun seda naela, mille otsas rippus sinu vanaema portree" ja "ma nikun sinu perekonnaalbumit" hästi ei sobi.

Muidugi saab kasutada ka fantaasiat.
Aga elu on ju teadupärast väljamõeldistest fantaasiarikkam!

Situatsioonid on järgmised-
1) Poisid seisavad rivis ja valvel. (Midagi saab röögatada mõnele, kes ei seisa piisavalt sirgelt/hästi)
2) Tuleb peatada kogu kampa, sest nad on "mängutäägirünnaku" käigus ehmatanud kõrvalist inimest.
3) Poisid panevad joodiku haisu peale ninad pluusikrae sisse
4) Poisid itsitavad rivis
5) Orkester lõpetab mängimise ilma käsuta



Ehk tuleb kellegi toredaid ideesid!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Militaarkeele eripäradest

Postitus Postitas vanahalb »

Eee... selline raamat on eesti keeles nagu D.Noll "Werner Holti seiklused" esimene osa. Seal on midagi sarnast, et noored poisid ja sõjavägi. Kirutakse nii et küll saab ,aga saksa stiilis, mitte roppustega nagu vene sõjaväes. Hauptmann Kutschera oli üks põhitegija.
"Ainult joomine ja õgimine meeles! Kus midagi sellist enne nähtud! Välja, monstrum!"
Raamatut pole kohe käepärast, saksa keeles on umbes sellist laadi.
http://www.youtube.com/watch?v=eq5CP8myOTE
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas aest »

Kreeklastel on vahva paraadmarsi samm. Ei saagi õieti aru, millega tegu - kas marssimise, balleti või põlvetõstejooksuga. Igatahes jalad teevad selle käigus igasugu imeasju.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Lemet »

Pilti kah...

https://www.youtube.com/watch?v=exO64B1663g

Parema jala king on neil märkimisväärselt ära naelutatud ja kaalub hullult. Sest on siingi kuskil juttu olnud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas sammal.habe »

hea paraadsammu näide on ka India-Pakistani piirilt Lahore ligiduses piiripunkti vahtkonnavahetus. guugelda, seda imeasja peaks tuub täis olema.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas vanahalb »

Millal see etendus välja peab tulema? Need Kreeka ja India-Pakistani põlvetõstejooksud hakkavad selle kuumaga hirmsasti südame peale.
Näe, Prantsuse Võõrleegioni marss. Hea mõnus loivamine, kirves õlal.
http://www.youtube.com/watch?v=o-Q3zGUtx9k
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Minu sõjaväeteemaline lemmikkarjatus on (juba hästi närvis üleminimese suust): "Suu kinni, kui minuga räägite!"

Ja muidugi alati võib mängida jaburate keelevääratuste-käsklustega: "Konnad kokku!" (Kannad kokku asemel).
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas ivanorav »

vanahalb kirjutas:Millal see etendus välja peab tulema? Need Kreeka ja India-Pakistani põlvetõstejooksud hakkavad selle kuumaga hirmsasti südame peale.
Näe, Prantsuse Võõrleegioni marss. Hea mõnus loivamine, kirves õlal.
http://www.youtube.com/watch?v=o-Q3zGUtx9k
Kas seal on Vöörleegioni lihunike rühm? :lol:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas vanahalb »

ivanorav kirjutas:
vanahalb kirjutas:Millal see etendus välja peab tulema? Need Kreeka ja India-Pakistani põlvetõstejooksud hakkavad selle kuumaga hirmsasti südame peale.
Näe, Prantsuse Võõrleegioni marss. Hea mõnus loivamine, kirves õlal.
http://www.youtube.com/watch?v=o-Q3zGUtx9k
Kas seal on Vöörleegioni lihunike rühm? :lol:
Einoh, meil venekroonus olid ka spetsnazist tükk maad kõvemad üksused, paraadil marssisid labida või kangiga. Stroibatiks nimetati. :)
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Jalutu »

Tarmo Männard kirjutas: Samas palun ka, et kui keegi mäletab mingeid toredaid väljendeid, millega ohvitser kirub sõdureid, neidki siia kirja panna.
Paraku ei saa nad olla otsesed rõvedused.

Ehk tuleb kellegi toredaid ideesid!
"Ah Te igavesed karvajalad!"
See tuli esimesena meelde... Minu esimese ülema (Eestis) lemmikväljend.
Eks neid ole palju kuuldud, kuid kohe meenutada :scratch:
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Castellum »

ivanorav kirjutas:
vanahalb kirjutas:Millal see etendus välja peab tulema? Need Kreeka ja India-Pakistani põlvetõstejooksud hakkavad selle kuumaga hirmsasti südame peale.
Näe, Prantsuse Võõrleegioni marss. Hea mõnus loivamine, kirves õlal.
http://www.youtube.com/watch?v=o-Q3zGUtx9k
Kas seal on Vöörleegioni lihunike rühm? :lol:
Need on leegioni pioneerid. Aeglane marss on vist kogu leegioni eripära, habe on pioneeride eripära, muust vormist ja varustusest siin:
http://foreignlegion.info/uniforms/#Pioneers_uniform
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Mercurius »

Tarmo Männard kirjutas:
Samas palun ka, et kui keegi mäletab mingeid toredaid väljendeid, millega ohvitser kirub sõdureid, neidki siia kirja panna.
Klassika ideede saamiseks ehk õhtuseks lugemiseks: "Vahva sõduri Švejki juhtumised maailmasõja päevil"

Vaino raamatud "Mammutarmee" kohta on ka päris head.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Militaarkeele eripäradest

Postitus Postitas kalleb »

Samas palun ka, et kui keegi mäletab mingeid toredaid väljendeid, millega ohvitser kirub sõdureid, neidki siia kirja panna.
Paraku ei saa nad olla otsesed rõvedused. Seepärast....taas......on vähe kasu minu kunagistest kogemustest.
St väljendid, nagu
"Ma nikun seda naela, mille otsas rippus sinu vanaema portree" ja "ma nikun sinu perekonnaalbumit" hästi ei sobi.



vene sõjaväes käis kõik tserez zhopu

üldiselt suuremad ülemused suuremal rivistusel mattidega ei liialdanud , väiksemad aga küll

meil natsalnik staba armastas ikka öelda - dlja osobo tuporõlõh , povtorjaju esjo raz ehk eriti nüri mõistusega sõdurite jaoks, kordan veel kord

ja öötööde jaoks oli väljend -budete rabotat do upora ehk töötate kuni pikalikukkumiseni

eks seal oli seda matti ka ikka sees aga matt käis personaalselt , personaalselt andis staabiülem mõnele erilisele dolbajob demblile ka füüsilist noomitust löögiga kolmnurka , see võttis ka kõige hullematel demblitel meele erksaks ja kostus ainult vastus -ponjal ja näe , sai koheselt aru
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Üks foorumi passiivne lugeja saatis sms-iga järgneva mõttepärli oma noorusaegadest:

"Kui teil on mõlemad jalad vasakud, siis alustage marssimist vasaku jalaga"
:D


"Sveijk" on mul muidugi varuks....
"Kas te tunnete mind? Ma ütlen teile,et te ei tunne mind veel!Te tunnete mind ainult heast küljest, aga nüüd saate mind tundma ka halvast küljest!"
Viimati muutis Tarmo Männard, 30 Juul, 2014 4:17, muudetud 1 kord kokku.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Eks ma olen seda hindude-pakistanlaste showd varemgi vaadanud. Tegin lavastajale ettepaneku, aga kahtlane, et see läbi läheb.......

Siin see on. Action hakkab peale kuuendast minutist. Vaatasin taas ja hirnusin. Selles kõiges on midagi....meeleheitlikku. Nagu püüaks keegi kusagilt kurje vaime välja ajada! Aga need, raiped, ei lähe!

https://www.youtube.com/watch?v=9fbrH7XOuLY




PS: Muusika lõpetamise kohta tuli seesugune väljend....."Te ei lõpeta mängimist siis, Mootsartid, kui ise tahate, vaid siis, kui tuleb käsk!!!" :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 9 külalist