lemmik sõjafilm...

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

"Thin Red Line" on mõnes mõttes asjalik. Kunagi ammustel aegadel(1950ndad) on üllitatud film, mille pealkiri tõlkes on "Sild", sisuks ühe Saksa väikelinna koolipoiste mobiliseerimine Wehrmachti 1945. aasta kevadel ja mõttetu lahing oma kodulinnas asuva silla pärast.
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Siiamaani on lemmikuks Black Hawk Down... tundub, et võrdlemisi ehedalt teemat käsitletud. USA patriotismi selles filmis mõõdukalt, erinevalt paljukiidetud Reamees Ryani päästmisest. See film oli üks suuremaid pettumusi. Jänkisid kujutati Rambodena, kes sakslasi kui lambaid maha nottisid. Aga üldiselt on paljud klassikalised ja eespool nimetamist leidnud filmid veel nägemata. Nii et avastamisrõõmu peaks jaguma...
juku
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:28
Kontakt:

Postitus Postitas juku »

Stalingrad, Cross of Iron ja Talvisota oleks minu valik. Noh, Ryani päästmine oli ka päris talutav (arvestades sellega, et jänkide tehtud).
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

See Ryani film oli minu arust mingi räige judaismipropaganda, nagu nôukaaegsed sôjafilmid, kus venelased (Ryani puhul ameeriklased) olid üliôilsad, ilusad, vaprad ja kangelaslikud ja sakslased mingid viimased elajad, argpüksid, vastikud parasiidid.
Kiidan jälle "Svoi"-d, kus mitte kedagi ei ilustatud ega kolestatud, seal leidus nii normaalseid kui vastikuid sakslasi, samas skaalas ohholle ja ka venelasi.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

"Trahvipataljon" ja "PQ 17" on päris head teosed ning 60-ndatest aastatest "Lahing Inglismaa pärast".
Anton - horridoo!
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Soomlaste "Rukajärven tie"
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
r2r
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Jaan, 2005 12:07
Kontakt:

Postitus Postitas r2r »

Battle of Britain; Das Boot; Bridge on the River Kwai; Full Metal Jacket; Iron Cross - mu lemmikud
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

palju variante ju pole-cross of iron ja black hawk down.järgnevad riigipiir 5 ja 6 osa,enemy at the gates,stalingrad.
brone
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov, 2004 23:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas brone »

kuidas oleks kirjapildis selle Riigipiiri originaal pealkiri?
hagen
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Jaan, 2005 16:47
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas hagen »

Jaa häid filme on kõvasti,viimati nautisin Inglaste Läänerindel muutuseta 1930.
Favoriidid on:Tuntematon sotilas,Talvisota,Ruokajärven tie,Stalingrad 1958,Stalingrad 1993,Full metal jacket,Apocalypse now(lõikamata versioon),The longest day,The bunker,Private ryan,Cross of iron.Need on siis olemas.Lahingutegevust mitte puudutavast staffist Inglise Hitler 1-2 osa ja Leni Riefsthali "Tahte triumf"
Kangelaspioneer mainis filmi Die Brücke 1959,mehed ehk leidub kellelgi oleks huvitatud küll.
jubedalt tahaks veel Saigon Willem Dafoega peaosas 1988 ja
Inimesed sõdurisinelis.
Sõbrad elu on hunnitu,kuid tripper on jälk.
riburabu
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 16 Veebr, 2004 13:15
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas riburabu »

kas kellelgi on äkki olemas ``world at war`` kogu seeria? (dok)
neid on päris palju osi aga mõned on mul puudu...
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Mul on seeriast ainult mõned osad. Kui aga sul just need juhtumisi puudu on, siis äkki abix :wink:

Mäletamist mööda olid mul miskine Birma seeria ning Itaalia...
janno
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 20 Sept, 2004 11:29
Kontakt:

Postitus Postitas janno »

Olemas on "world at war" kogu seeria divxina + Stalingrad, Talvisota, Tuntematon Sotilas (1955), Das Boot, WWII in Colour, D-Day in Colour kõik DVD-na.
Liigun ringi Tallinna ja Haapsalu kandis. Kui kellelegi midagi huvi pakub, võin aidata.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kunagi ammu sai telekast nähtud Tallinnfilmi filmi metsavendadest, eriti ei mäleta tegelasi aga kindlasti oli seal sepp ja plikaohtu julgeolekutöötaja kes oma TT`ga läbi akna bandiite kõmmutas.
Mis selle filmi nimi võiks olla?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kindel pole, aga äkki Tuulte pesa? Kunagi ammu nägin, enam ei mäleta, kes või mis seal täpselt oli...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist