Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TTA »

mart. kirjutas:Kaitseväe keskpolügoonil on riigil ligi 12 000 hektarit maad, miks neid laskealasid ei ole seal juba ammu välja ehitatud? Kas siis kusagil Lätis või Soomes on odavam pidevalt harjutamas käia?

Ohualad on selle probleemi nimi.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mutionu »

Kuulge mehed, võtke siis püksist välja ja pange lauale, mis te siin kraaklete?

Läti ja Abramsid, mingil määral võisid T-55 -d tegelikult kaalukausil rolli küll mängida. Kui kaugelt ning kõrgelt vaadata siis on need 3 Balti riiki ükskamakõik(hea küll, ühele saab panna külge sildi "2% - OK"). Kui sealt kaugelt ja kõrgelt vaadata siis ühel riikil on polügoon ja, vahi imet, mõni tank kah. Ju nad siis vähemalt teavad, misasi see tank on.
Umbes sama nagu meie jaoks on Tver ja Jaroslav ükskrdivenemaakõik.

Muidugi võib arvata, et enne otsustamist, kuhu mida läheb, tehti ulmekeerulist analüüsi ja andmekaevet, samas on tegu ikkagi mitte eriti oluliste üksustega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kuna teemaarendus läks selle lätlaste T55 juraga juba täiega pekki, siis ei jäänud enam muud üle, kui viimased tosinkond posti veega alla lasta :wall:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mcraimond
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 06 Jaan, 2009 9:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mcraimond »

Uuem pildigalerii.
Ameerika Ühendriikide mehhaniseeritud jalaväekompanii tutvustas täna Tapa sõjaväelinnakus oma lahingutehnikat.
http://www.postimees.ee/2947121/galerii ... gumasinaid
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=69902487
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

USA sõjaliste erialade keeles öeldes: Eleven-Bravot asendas Eleven-Mike :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas soesilm »

Kapten Trumm - palun vastust.

Trummi sõnum, et ABRAMSite Lätti mineku (põhi)eelduseks võis olla lätlaste toimiv manöövrivõimeline ADAŽI polügoon (millist eestlastel veel ei ole), on täiesti adekvaatne. See, et lätlastel juhuslikult ka paar T55 tanki on, ei mängi siin enam mingit rolli.
Palun lepi nüüd selle lihtsa tõega ja ära keeruta enam üles seda "läti T55 tolmu" - ma olen tõesti tüdinud seda sodi siin kustutamast!
(by Borja)
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Austatud moderaator Borja. Olen nõus, et T-55 teemal on asjatult ja mõttetult tolmu keerutatud ning tunnen kaasa raske töö pärast postituste kustutamisel. Samas ei saa aru ega nõustu Sinu turjakargamisega. Miks siis Soesilma küsimus mõtetu on? Palun - siin on Trummi originaalpkstitus
Kapten Trumm kirjutas:Abramsite Lätti minemise eelduseks oli kuuldavasti "tankide pidamiseks vajaliku infra, kogemuse ja õppeväljade olemasolu", mille allikaks on mõned väsinud T-55 tankid, mida ka Eestile pakuti, kuid millest Eesti omal ajal loobus.
mina oma piiratuses ja rikutuses loen siit välja ainult ühte - Abramsid Lätis on T-55 teene. Ka mina tahaksin teada, kus kohast Trumm seda "kuuldavasti" kuulis. Juhul, kui ajan jama, siis teen ettepaneku, et moderaator kustutaks kogu T-55 jama ning noomiks ka Trummi.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Borja kirjutas:Trummi sõnum, et ABRAMSite Lätti mineku (põhi)eelduseks võis olla lätlaste toimiv manöövrivõimeline ADAŽI polügoon (millist eestlastel veel ei ole), on täiesti adekvaatne
No pigem oli see ikka minu sõnum, kas pole??

Trummi sõnum(kui väga tahta asja sedamoodi keerata) oli, et selle toimiva manöövrivõimelise polügooni allikaks on "on mõned väsinud T-55 tankid, mida ka Eestile pakuti, kuid millest Eesti omal ajal loobus."...
(Tegelt oli sõnumiks ju ikka tavapärane sitaloopimine meie aadressil, kuid see selleks.)

Vat mina juhuslikult olen seal polugonil viibinud, nii enne T-55 traktorite Lätti jõudmist ja ka lausa siis, kui polnudki veel iseseisvat Läti riiki. Võin kinnitada, oli juba siis olemas...

Ka mina olen tõega tüdinud sellest tolmukeerutamisest nende õnnetute T-55 traktorite ümber.
Seega, jääb üle küsida, kes sellel teemal seda trollingut alustas..??
Ja kas sellel "väitel" siis ka mingit alust oli..?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

No pigem oli see ikka minu sõnum, kas pole??
Aaa...et siis tommy suust öelduna on tegu püha tõega, aga kui Trumm sedasama väidab, siis on seesinane statement mõjuagendi vigin... :lol:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see Läti Adazi on ju samast zanrist, mis lätlaste "tankid" ja lätlaste "profiarmee".
Nimelt oli seal riigis algusest peale fantaasia, et ehitame kõik nii, nagu ühel suurriigil, mida nad jõudumööda on ka teinud, suurüksused, mehhaniseeritud armee, vägid särgid.
Seepärast jäi neile ka Adazi enamvähem nõuka aja suuruses.
Tankid on lihtsalt sama zanr ja on just nimelt sedapidi seotud sellega, et USA tankid sinna said. :)
Adazi pole mingi asi iseeneses mis "juhuslikult" seal on nagu tommy siin luuletab.

Kui me nüüd natuke kriitiliselt asja vaatame, siis 80ndatel oli Eestis baseerumas ca 180 tanki, täpsemalt üks motolaskurdiviisi keskalluvusega tankipolk, mis asus Keilas ja kolm motolaskurpolgu alluvuses olnud tankipataljoni, mis asusid Tondil. Harjutusväljad igapäevaseks pläristamiseks olid vastavalt Klooga ja Männiku. Suuremateks asjadeks viidi rongiga Aegviitu.

Meie moraal asjast on see, et polnud vaja ärastada maid kesk keskpolügooni ja ära nudida seda Kloogat.
Kõik need harjutusväljad olid siin olemas, poleks vaja olnud oma jopedele ärastada ja pärast kalli rahaga tagasi osta (ja hädaldada rahapuudusest).
Muideks, nõuka armee maade haldajaks sai kaitseministeerium, niiet mingeid "kallutatud jõudusid pole mõtet süüdistada".
Võibolla, kui meil oleks rohkem (heas mõttes) taolisi fantaasiaid olnud nagu Lätil, siis võibolla poleks täna probleemi Keskpolükal Abramsite sõitmisega. :dont_know:
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Okt, 2014 9:37, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas soesilm »

Lugupeetud Borja ja teised ka.
See kas Eesti on paremini kaitstud kui varem, sõltub palju ka sellest, palju on meil usku endasse, tehtud otsustesse, otsustajate kompetentsi jne. Ongi usu küsimus.
Minu hinnangul on Trummi (see: kuuldavasti) väide kindlasti seotud Eesti paremini kaitstusega. Täpsemalt teeb foorumlane Trumm väga palju selleks, et Eesti oleks vähem kaitstud. Pidev negatiivne kriitika Eesti riigikaitses tehtud otsuste üle on üks asi. Ütleme, et ongi õigustatud kriitika. Enamasti või vahel - pole vahet. Kui kriitika alusteks on aga väljamõeldud faktid, siis minu meelest on tegemist destruktiivsusega.
Muidugi asutakse nüüd Trummi kaitsma a la - kõik kes kritiseerivad pole mõjuagendid, ärge laske sõnumitoojat jne. Kuid seda ma ju ei teegi. Ma lihtsalt üritan tõestada teatud väidete alusetust.
Siin foorumis on tunnistajaid, et mitmeid valeväiteid või vääraid arusaamu olen lahendanud ka privas. Teen seda ka edaspidi kui pean seda otstarbekaks. Kui avalikult kirjutatakse seinale valesid ja demagoogiat, siis ei kavatse ma neid küll nurga taga lahendada. Sest need jääksid muidu vastuseta seinale rippuma ja kujundaksid sel moel teiste foorumlaste veendumusi.
Konkreetne juhtum: Asjad on nii, sest mina olen kuulnud! Tundub ju usaldusväärne väide? Minule küll tunduks, kui ma muud tausta ei teaks. Minu arvates on tegemist ebatõese väitega, mida toetatakse mingi salapärase allikaga. Oleks siin kirjas: Mina arvan ... oleks tegemist hoopis teise kaalukategooria väitega.
Probleem on aga selles, et selliste väidetega lõhutakse jällegi usaldust tänaste otsustajate vastu. Tulemuseks ongi viletsamalt kaitstud riik.
Seega: Kes ÜTLES, et Läti on tänu T-55 omamisele Eestist paremini kaitstud, sest saab oma pinnale Abramsid? Või on see ainult OMA ARVAMUS? Lihtne on ju öelda: Ma mõtlesin selle välja! Mis on iga ajuga inimese õigus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Seega: Kes ÜTLES, et Läti on tänu T-55 omamisele Eestist paremini kaitstud, sest saab oma pinnale Abramsid? Või on see ainult OMA ARVAMUS? Lihtne on ju öelda: Ma mõtlesin selle välja! Mis on iga ajuga inimese õigus.
Paraku ei suuda ma infouputusest seda nüüd viitena välja tuua, kuid kui raadios toimus usutlus EKV poolt NATO üksuste vastuvõtmise teemal, miks lubatud tankid Tapale saabumata jäid, siis tähendas kõneisik(aga taas- poole kõrvaga kuulates jäi nimi ja auaste tähele panemata), et tankid jäid seekord Lätisse, sest lätlastel on koht toimetamiseks ja kogemused sedasorti tehnikaga suuremad ning ESIALGU peeti seetõttu tankide Lätis baseerumist targemaks-paremaks lahenduseks. Sõna-sõnalist tsitaati ei too, aga üldine mõte selline oli. Lisati veel, et tulevikus, kui meie oma kogemustepagas suureneb, tulevad tankid kindlasti ka Eestisse.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

LEMETi hea kokkuvõttega siin ülal võiks selle mõttetu kukepoksi ka lõpetada 8)

Lihtne fakt on, et lätlased ei jaganud oma lagedat ADAŽI polügooni laiali jahimõisateks, nii nagu meie oma kaitseministeeriumi "maadevahetajad" seda omal ajal Aegviiduga tegid - sestap on ka lätlastel täna koht, kus ABRAMSitega toimetada ja eestlastel ei ole.

Ja kas TRUMMi varasemas sõnumis oli põhirõhk tankidele vajaliku infra ja harjutusväljade olemasolul (mis on peamine) või hoopis paari T55 isendi füüsilisel olemasolul (mis on kõrvaline) - no see on vaid lingvistiline koman_ssimine, mis ongi keerutanud siin teemas ainult asjatut tolmu üles.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Meie moraal asjast on see, et polnud vaja ärastama maid kesk keskpolügooni ja ära nudida seda Kloogat.
Kõik need harjutusväljad olid siin olemas, poleks vaja olnud oma jopedele ärastada ja pärast kalli rahaga tagasi osta (ja hädaldada rahapuudusest).
Muideks, nõuka armee maade haldajaks sai kaitseministeerium, niiet mingeid "kallutatud jõudusid pole mõtet süüdistada".
Palun mitte kasutada negatiivset Keskerakonna leksikast pärit sõna "ärastama", sest toimus omandireform. Enamus tänase keskpolügooni maadest on vanad talumaad, mis vastavalt omandireformi aluste seadusele kuulusid tagastamisele õigusjärgsetele omanikele.
Vahet tuleb teha kahel tegevusel - omandireformi käigus maade tagastamisel ja erastamisel. Esimese variandi puhul tagastati nõukogude võimu poolt ebaseaduslikult ära võetud maad nende õigusjärgsetele omanikele, teisel puhul oli isikul võimalik osta mingi maatükk, mis ei olnud tema jaoks omandireformi objektiks (erastamine). Minu teada tänase keskpolügooni maadel erastamist ei toimunud, parandage kui eksin. Toimus omandireformi käigus tagastamine. Jah me ei saa eitada, et tagastati võibolla natuke liiga usinalt ja oleks pidanud osa tagastamata jätma aga mis tehtud see tehtud.
Mingist erastamisest ja seejärel tagasi ostmisest ma kuulnud ei ole.
Miks sellel teemal üldse sõna võtan, sest ka minu pere osa maid jäid keskpolügooni alla ja omandireformi käigus loobusime nendest riigi kasuks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Just küsisin enda kolleegi käest, kel õnnestus 80ndatel käia kordusõppusel Aegviidus. Ta täpseid termineid ei teadnud, aga õppus oli selline, et kõigepealt trampis diviisi suurtükivägi "vastase asukohta" misjärel toimus roodu rünnak mõnede tankidega (ehk siis ametlikus keeles "tankirühmaga tugevdatud motolaskurroodu rünnak", esiti liikusid BTR-70d tankidel järel ja kui "vastane tule avas", siis allüksus jalastus ja jätkas liikumist jalgsi tankide järgi. Järelikult pidi seal olema analoogne manöövriruum kui Adazis (kus ka ruumipuudusel kompanii harjutusi me tegemas käime). Soomustehnika viidi sinna rongiga.

Lihtsamateks asjadeks olid harjutusalad Kloogal ja Männikul. Männiku nn tankodroomil harjutasid siis arusaadavalt kolm motolaskurpolkude struktuuris olevat tankipataljoni (kokku ca 90 tanki) ja Kloogal harjutas nn Keila tankipolk (see on siis diviisi otsealluvuses olev tankipolk oma tugevduselementidega - BMP-dega juba).

Kommentaari mõte on selles, et see kõik on täna siin olemas olnud ja ära leiutatud. Seejuures hulka suurema tehnika hulgaga kui tühine Abramsite rühm. Ikka 170-180 tanki (millest igapäevaselt võis kasutusel olla kolmandik). Me ise oleme selle lahenduse mõtlematult lasknud laiali tassida ja nüüd pole endal kohta. Et minu kaeblik sõnum on, et kui endal nupp ei noki, tasuks vaadata, kuidas vanasti tehti, mitte leiutada jalgratast ja jõuda miljonite kulutamise järel lõppeks samadele järeldustele.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist