Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Elik siis toona polnud meil kedagi, kellel olnuks võimet näiteks 20 aasta perspektiivis visiooni omada. Mis iseenesest on muidugi kurb tõdemus. Küsimus siinkohal, kas on ses osas tänaseks päevaks mingit muutust toimunud. Või on endiselt ülimaks võimekuseks 10 aastat, millest igal viiendal tuleb arengukavasid taas põhjalikult ümber kirjutama hakata...samas- oleks toona mõni arvamusliider järjepidevalt sõna võtnud ja selgitanud, et Eesti Vabariigil on plaanis omaenda soomusvõimekus tekitada, selleks on vaja aga maa-alasid harjutamiseks, endistele omanikele kompenseeritakse varad etc etc- tea, kas see vastaseis siis nii väga hull olnud olekski. Sest v'itlus käis siiski mitte otseselt polügooni, vaid ikka rohkem vene väe vastu.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Manurhin »

toomas tyrk kirjutas:
Mis aga puutub Aegviidu polügoni ajaloosse, siis kõigepealt tuleks alustada ajalehtedest 1988-89 aastatel. Siis oli Aegviidu "objekt" üks Nõukogude okupatsiooni sümboleist, mille vastu võideldi. Kuidas kohalikud talumajapidamised kästi loetud päevadega likvideerida, omanikel ära kolida ja makstud kompensatsioon oli tühine. Kuidas see maa-ala õppuste käigus ära rikutud on, endistele omanikele ja elanikele suletud, jne...

Seepärast ei ole vaja ka otsida mingit erilist pahatahtlikust, salaplaani ega isegi mitte ametialast lohakust, et iseseisvumise järel, kui omandireformi aluste seadus oli vastu võetud, seal soovitud maad tagastati. Ja BTW - ministeerium oleks saanud vaid algatada mittetagastamise ning kompenseerimisele kuulumise protsessi, mitte seda ainuisiklikult otsustada. Selleks hetkeks loodud poliitilisel foonil oleks vaja olnud väga häid põhjendusi, miks Eesti Vabariik nüüd ka omanikele N Liidu poolt "okupeeritud" maid tagasi ei anna.

Kuna sel perioodil oli ministeeriumil hoopis praktilisemaid probleeme, kui tankipolügoni hoidmine (perspektiiviga, et 10 aasta pärast saame Poolast T-55 ja 20 aasta pärast tulevad ameerika Abramsid rallima), siis mina küll ei imesta, et seda protsessi ei alustatutki.
Aga millal Adaži polügoon rajatud on? Minuteada samuti Nõukogude ajal. Küllap siis oli omal ajal lätlastel rohkem ettenägelikkust, et suurt militaarobjekti oma taasiseseisvunud riigi armee vajadusteks säilitada. Või olid Läti tollased seadused Eesti omadest sedavõrd erinevad, et võimaldasid maa mittetagastamist lihtsamalt?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mx77 »

Manurhin kirjutas: Aga millal Adaži polügoon rajatud on? Minuteada samuti Nõukogude ajal. Küllap siis oli omal ajal lätlastel rohkem ettenägelikkust, et suurt militaarobjekti oma taasiseseisvunud riigi armee vajadusteks säilitada. Või olid Läti tollased seadused Eesti omadest sedavõrd erinevad, et võimaldasid maa mittetagastamist lihtsamalt?
Äkki tasuks hakata pihta Lätlste omandireformist, ma tunnistan üles, ei tea sellest midagi. Võib-olla neil ei toimunud sellist maade tagastamist nagu eestis toimus.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Osa mehed on nagu selektiivse mäluga ega mäleta, kuidas ja "millistel alustel" käis 90ndatel tagastamise- ja erastamise protsess :D
Selles pole mingit saladust (disklaimin, et ma ei pea silmas keskpolükat), et põhiline tegija oli protsessis ümbrik, isiklikud omajope suhted ja päris arvestatav osa Eesti ärieliidist on millegipärast seda perioodi meenutades eriti nõrga mäluga. Läbipaistvalt ja enamvähem ümbrikuvabalt erastati EVP-dega oma paneelika kortereid, kõik vähegi väärtuslikum oli seotud kummaliste protsessidega.

Ja miskipärast olen kaunis skeptiline väidete suhtes, et üks või teine ministeerium tollal sellistes asjades ei osalenud (jällegi, süüdistuste vältimiseks ei vihja ma millelegi) ning kõik oli läbipaistev kui Äntu Sinijärve vesi. Seda ka arvestades kriminaalasjade hulka, mis ühest või teisest asutusest tulnud on (taaskord ei vihja millelegi).

Ja muideks, teema pole ametnikes, kes ostsid neid maid pärast miljonite eest riigile tagasi, vaid neis, kes lasid selle suht normaalse, mehhaniseeritud diviisi väljaõppeks mõeldud polüka lapphaaval laiali tassida.

Seda, et Aegviidu oli "okupatsiooni sümbol" ja tuli seepärast kähku "ebaõigluse likvideerimiseks laiali jagada" on minu silmis nullväärtusega värk. Selleks ajaks, kui Aegviidu Eestile üle anti (kas 1993 või 1994) oli see suur ebaõiglus ammu asi, mis polnud elus esmane ja uskuge, erastamiskomisjonide ukse taga polnud siis mingeid ebaõigluse likvideerimsit nõudvaid miitinguid. Elu oli juba edasi läinud.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Okt, 2014 18:38, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:Osa mehed on nagu selektiivse mäluga ega mäleta, kuidas ja "millistel alustel" käis 90ndatel tagastamise- ja erastamise protsess :D
Selles pole mingit saladust (disklaimin, et ma ei pea silmas keskpolükat), et põhiline tegija oli protsessis ümbrik, isiklikud omajope suhted ja päris arvestatav osa Eesti ärieliidist on millegipärast seda perioodi meenutades eriti nõrga mäluga.

Ja miskipärast olen kaunis skeptiline väidete suhtes, et üks või teine ministeerium tollal sellistes asjades ei osalenud (jällegi, süüdistuste vältimiseks ei vihja ma millelegi) ning kõik oli läbipaistev kui Äntu Sinijärve vesi. Seda ka arvestades kriminaalasjade hulka, mis ühest või teisest asutusest tulnud on (taaskord ei vihja millelegi).

:rip:
Trumm, ära pane samasse patta ettevõtete ja maade erastamist/tagastamist. Ma eeldan (pigem loodan), et sa oles piisavalt intelligentne tegemaks neil kahle protsessil vahet. Oskad sa nimetada maa erastamisprotsesse, juhul kui sinna ei olnud vahepeal ehitatud?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:Osa mehed on nagu selektiivse mäluga ega mäleta, kuidas ja "millistel alustel" käis 90ndatel tagastamise- ja erastamise protsess :D
Nii - nüüd on jälle aeg oma sõnade eest vastutama hakata kpr Trumm.

Räägi siis nüüd meile, kuidas toimus mittetagastamisele kuuluvasse nimekirja kandmise protsess. Pikalt ei ole vaja. Paari lõiguga.

Kui vastust ei ole 24 t jooksul siis tuleb üks pikem puhkus selle info leidmiseks.

Minul muideks on mälu veel üsna hea...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga millal Adaži polügoon rajatud on? Minuteada samuti Nõukogude ajal. Küllap siis oli omal ajal lätlastel rohkem ettenägelikkust, et suurt militaarobjekti oma taasiseseisvunud riigi armee vajadusteks säilitada. Või olid Läti tollased seadused Eesti omadest sedavõrd erinevad, et võimaldasid maa mittetagastamist lihtsamalt?
Suurust arvestades võib olla tegemist mõne Balti SRK mehhaniseeritud diviisi tarbeks rajatud polükaga, st analoogsega nagu Aegviidu. Sellistele lisaks olid ka väiksemad polükad väeosade ligidal, et tankistide õppesõidu pärast mitte liigselt võimelda (nii oli Tallinnas asunud nn Tondi motolaskurdiviisi lähiharjutusala Männikul seal nn tankodroomi alal ja Keilas ning Kloogal asunud komponendi ala Kloogal (mida näib on kah nuditud).
Aegviidu oli vanasti palju suurem ning seal viidu minuteada läbi kõikide diviisi relvade laskmisi, välja arvatud õhutõrje raketidivisjon (kus seda tehti, ei tea). Vähemalt hävituslennukite laskmise alad olid Riia lahel ja merekaartidele olid kantud vastavad keelutsoonid. Analoogseid keelualasid olen näinud ka Soome lõunaosa kaardil (sellised sektori kujulised merele suunatud) ning Rootsis selle suure järve ääres, kus kaldal Karlstadt on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Meenutamist mööda oli selle va maade tagastamisega seotud korruptsiooniga tegelemisel Kilulinnas üks nimedest mu kunagine koolivend. Tema nimega seotult andis 97. aasta Äripäev välja näiteks sellise kirjutise. Seda üldise tausta meenutamiseks...
Maareform seotud korruptsiooniga
09.10.1997

Tallinna linna ametnikud võtavad altkäemaksu

Maade tagastamine

1. jaanuariks 1. aprilliks 1. septembriks

avatud toimikuid 5500 5619 5994
korraldusi maa osaliseks või täielikuks tagastamiseks 1324 1578 1921
korraldusi maa kompenseerimiseks 1060 1102 1226
kinnistusametisse edastatud -- 124 291
maakatastrisse edastatud -- 236 322

vilve torn

Tallinna linnavalitsuse omandireformiameti peaspetsialist Arvi Kivimägi tunnistab, et ta on ühe maaküsimuse lahendamiseks võtnud 2000 krooni altkäemaksu. Äripäevale kinnitavad kinnisvaraärimehed, et linnavalitsuse ametnikud võtavad vastu ka kümneid kordi suuremaid summasid.

Riigikogu liikme Uno Mereste sõnul on Tallinnas maareformi läbiviimise osas asi skandaalne. «Viie aasta jooksul ei ole mitte midagi tehtud,» väidab ta. Alates maareformi käivitamisest 1991. aastal on Tallinna linnavalitsusse esitatud üle 15 000 ostueesõigusega erastamise taotluse. Tänaseks on neist erastamislepingute sõlmimiseni jõutud ainult 200 juhul.

Omandireformiameti peaspetsialist Arvi Kivimägi ütleb, et suvel tuli üks tuttav tema juurde palvega aidata lahendada ühte teatud maaküsimust. «Oli puhkuste aeg, maamõõtjaid nappis ja ma nõustusin vahendajaks hakkama,» räägib Kivimägi.

«Mul endal maamõõdulitsentsi ei ole ja ma aitasin maamõõtja leida,» seletab Kivimägi. «Maa sai mõõdetud, plaan koostatud ja toimik menetlusse antud, kuid see töö on siiani lõpetamata.» Kivimäe sõnul suri toosama maamõõtja suvel ootamatult ära ja see toimik seisab endiselt linnavalitsuses.

«Kui üldse saab alkäemaksu andmisest rääkida, siis on see kindlasti organiseeritud väikeses ringkonnas nii, et keegi seda ei tea,» lausub Kivimägi. «Äriliste objektide läbisurumisega võidakse maksta suuri summasid.»
Summad ulatuvad 50 000 kroonini

«Iga nädal tehakse linnaplaneerimisametis mingi must toiming,» väidab õigusjärgsete omanike esindaja Peeter Ploompuu omanike öeldule toetudes.

Äripäeva ajakirjanik kohtus eelmisel nädalal ühe naisterahvaga, kes hakkas paar aastat tagasi taotlema maad talle kuuluva hoone all Tallinna kesklinnas. Tal soovitati maksta altkäemaksu, et linnavalitsuses paberid kiiremini liikuma hakkaksid. Naisterahvas pani ümbrikusse 50 000 krooni ja viis selle linnavalitsusse. Nüüd loodab ta maa-asjad korda saada lähemate kuude jooksul.

Kinnisvaraärimees Hillar Viks tunnistab, et ka tema maksis ühele endisele linnaametnikule paar aastat tagasi pistist, et ta korjaks tagastamistaotlusele vajalikud allkirjad. Muidu oleks seitsme allkirja saamine võtnud aega ligi aasta, väidab ta. Kui palju ja kellele Viks maksis, ei nõustu ta ütlema. See ametnik ei tööta enam linnavalitsuses, lisab ta.

Kinnisvarafirmade liidu esimees Indrek Saul lausub, et kinnisvarafirmad, kes koostavad oma arendusprojektide eelarveid, näevad seal ette altkäemakse. «Need summad planeeritakse projektidesse sisse,» kinnitab ta. «Olukord on täiesti hullumeelne.»
Teised näitavad Lokotari peale

Tallinna linnaplaneerimisameti juhataja asetäitja Taimi Lokotar on töötanud linnavalitsuses alates 1989. aastast. Mõned peavad Lokotari maareformi suunajaks.

«Inimesed, kes minu juures käivad, on Lokotari suhtes väga kriitiliselt meelestatud,» ütleb Peeter Ploompuu. «Nad annavad mõista, et ilma rahata see proua ennast ei liiguta. Väga tihti annab ta inimestele kohe mõista, et tehke rahakotirauad lahti.»

Taimi Lokotar väidab, et kui mõni aasta tagasi võis ta maareformi Tallinnas suunata, siis praegu ei sõltu temast enam midagi. Samas on tema viimane lüli maade erastamise ja tagastamise menetlemisel. Tema osakond edastab kinnistatud kruntide andmed maksuametile, mille järel hakkab linnaeelarvesse laekuma maamaks.

«Mina teen tehnilist tööd ja olen pigem abitööjõud,» väidab karismaatiline naine. Ta lisab, et on maareformist tüdinenud ja ei taha sellega enam tegeleda.

Ülevalt poolt linnavalitsusest võivad tulla korraldused, milliseid toimikuid tuleb kiiremas korras menetleda, näeb Lokotar ainsat võimalust maatoimikute kiiremaks käsitlemiseks. Ta toob näidetena Pikaliiva elamupiirkonna ja Tiskre ning Merivälja ja Mähe vahelise elurajooni.

Lokotar kinnitab, et ta pole kunagi altkäemaksu võtnud ja ka tema enda suvilakrunt Viimsi vallas on veel erastamata. Samas toob ta kabinetinurgast välja suvilakooperatiivi asendiplaani, millel asuvate maade 27 toimiku koostamisele on ta enda kinnitusel veidi kaasa aidanud.

Tallinna linnavalitsuse omandireformiameti juhataja Vladimir Viiese sõnul tehakse iga krundi piiriettepanekud ja kanded maaregistrisse linnaplaneerimisametis. «Kui need on tegemata, ei saa mingisuguse lepinguni jõuda,» tõstab Viies Lokotari rolli maareformis.

«Linnaplaneerimisametis teevad praktilise töö ära spetsialistid, kuid hinnaaktid ja piiriettepanekud kirjutab alla Taimi Lokotar,» väidab Viies. «Kui Lokotar alla ei kirjuta, jäävad asjad seisma ja ta saab protsessi kulgu mõjutada täpselt nii, nagu ta soovib.»

Taimi Lokotar kinnitab, et piiriettepanekutele kirjutab alla linnaarhitekt Arvo Rikkinen, mitte tema. Seetõttu jaotub ka vastutus meie vahel, lisab ta.
Ametnikud kaklevad, kodanikud on nõutud

Samal ajal, kui linnaametnikud katsuvad vastutust enda õlult teiste kaela veeretada, on tavalised kodanikud nõutud, sest nende maatoimikute käsitlemine on veninud ja jääb venima veel aastaid.

Pensionär Richard Pärnsalu sõnul kuulub tema abikaasale Koidu tänaval kaks maja ja kaks krunti. «Läksin 1993. aastal asju ajama ja mulle öeldi kohe, tulge viie aasta pärast tagasi,» räägib ta. «Tegin ametnikule selgeks, et nii kaua küll oodata ei saa.»

«Siis hakati asju ajama, kusjuures minust tehti kord Pärnsalu asemel Pärnasalu,» jätkab linnavalitsusega kolm korda kohut käinud Pärnsalu. «Jällegi oli võimalik asja neli kuud venitada,» lisab ta.

«Majad ja ühe krundi sain samal aastal tagasi, kuid ühe krundi pärast valutan siiani südant,» lausub Pärnsalu. «See kuulub hetkel linnale ja linn ehitas sinna maja peale, milles elavad Tiit Made, Marko Tibar ja Andres Sarri. Maja üks nurk jääb minu krundi peale ja see on krundi mittetagastamise põhjus.»

«Mulle tehti hiljem selgeks, et kohut ei saa käia endast rikkamatega,» tunnistab Pärnsalu nukralt.

Omandireformiameti ühe kabineti ukse taga linnavalitsuses kõnetan nooremapoolset meest, kes ei soovi väsitavast tagastamisprotsessist palju rääkida. Samas ütleb ta, et on täitnud arvutul hulgal igasuguseid blankette, kasu ei midagi. «Selle paberipakiga jooksutatakse inimesi mööda linnavalitsuse eri ruume, kusjuures esimesel korrusel maksev paber ei maksa alati sama maja teisel korrusel,» prahvatab ta südametäiega.

Viimasena saan jutule teise noore mehega, kes on erinevalt ülejäänud inimestest rõõmsameelne. «Elan Katusepapi tänaval, ajan asju juba poolteist aastat, kuid täna on viimane päev,» hõiskab ta. «Kõik asjad on korras, lähen sellele kinnitust saama.» Enne kui ta uksest siseneb, lausub ta nagu julgustust paludes: «Hoidke mulle pöialt.»

Vähem kui viie minuti pärast tagasi välja tulles saadab ta teele raevuka vandesõna. «Alles nüüd öeldakse mulle, et asendiplaan on puudu,» ütleb ta vihaselt. «Kes ometi seletaks, mis siin toimub?»
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:
Aga millal Adaži polügoon rajatud on? Minuteada samuti Nõukogude ajal. Küllap siis oli omal ajal lätlastel rohkem ettenägelikkust, et suurt militaarobjekti oma taasiseseisvunud riigi armee vajadusteks säilitada. Või olid Läti tollased seadused Eesti omadest sedavõrd erinevad, et võimaldasid maa mittetagastamist lihtsamalt?
Suurust arvestades võib olla tegemist mõne Balti SRK mehhaniseeritud diviisi tarbeks rajatud polükaga, st analoogsega nagu Aegviidu. Sellistele lisaks olid ka väiksemad polükad väeosade ligidal, et tankistide õppesõidu pärast mitte liigselt võimelda (nii oli Tallinnas asunud nn Tondi motolaskurdiviisi lähiharjutusala Männikul seal nn tankodroomi alal ja Keilas ning Kloogal asunud komponendi ala Kloogal (mida näib on kah nuditud).
Aegviidu oli vanasti palju suurem ning seal viidu minuteada läbi kõikide diviisi relvade laskmisi, välja arvatud õhutõrje raketidivisjon (kus seda tehti, ei tea). Vähemalt hävituslennukite laskmise alad olid Riia lahel ja merekaartidele olid kantud vastavad keelutsoonid. Analoogseid keelualasid olen näinud ka Soome lõunaosa kaardil (sellised sektori kujulised merele suunatud) ning Rootsis selle suure järve ääres, kus kaldal Karlstadt on.
Ma võin sulle Trumm meenutada, et Tondi tankid käisid mingi aeg isegi selles männikus harjutamas, mis nüüd Info-auto vastas üle tee asub, Järvevana tee ja Viljandi maantee vahel.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lemet kirjutas:Meenutamist mööda oli selle va maade tagastamisega seotud korruptsiooniga tegelemisel Kilulinnas üks nimedest mu kunagine koolivend. Tema nimega seotult andis 97. aasta Äripäev välja näiteks sellise kirjutise. Seda üldise tausta meenutamiseks...
See "üldise tausta meenutamine" haakub antud teemaga kuidas? Kas Aegviidu polügon oli ka Tallinna osa või?

Ei maksa hakata teemat hägustama ning konkreetsetelt küsimustelt kõrvale juhtima.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas:
Nii - nüüd on jälle aeg oma sõnade eest vastutama hakata kpr Trumm.
Räägi siis nüüd meile, kuidas toimus mittetagastamisele kuuluvasse nimekirja kandmise protsess. Pikalt ei ole vaja. Paari lõiguga.
Kui vastust ei ole 24 t jooksul siis tuleb üks pikem puhkus selle info leidmiseks.
Minul muideks on mälu veel üsna hea...
Kas sa tõesti arvasid, et ma lahmin huupi "mitte tagastada", kui selleks polnud alust?
Või et asudes vaidlema ma ei vii end teemaga kurssi.

30 sekundit ja voila:
https://www.riigiteataja.ee/akt/ORAS

§ 12. Õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamine
(3) Omandireformi objektiks olev õigusvastaselt võõrandatud vara ei kuulu tagastamisele, kui:
1) omandireformi õigustatud subjektid ei nõua vara tagastamist, vaid soovivad selle kompenseerimist;
2) vara ei ole säilinud käesoleva paragrahvi 8. lõikes sätestatud endisel individualiseeritaval kujul;
3) vara on füüsilise isiku heauskses omandis; eelkõige ei saa heauskseks omandajaks olla isik, kes on osa võtnud vara omaniku kohtuvälisest represseerimisest või tema vara õigusvastasest võõrandamisest;
4) varaks on riigi, juriidilise isiku või munitsipaalomandis olev ehitis, mida valdavad füüsilised või juriidilised isikud rendi- või üürilepingu alusel ja õigustatud subjekt ei ole nõus üle võtma sellest lepingust tulenevaid õigusi ja kohustusi;
5) valitsusasutuse või kohaliku omavalitsuse volikogu ettepanekul Vabariigi Valitsus otsustab tagastamata jätta sõjalise, korrakaitse-, kultuuri- või sotsiaalobjekti või riikliku kaitse all oleva objekti, samuti riigi või kohaliku omavalitsusüksuse valduses oleva haldushoone;
6) [kehtetu - RT I 1994, 51, 859 - jõust. 25.07.1994]

7) kohaliku omavalitsuse ettepanekul maavanem otsustab, et õigusvastaselt võõrandatud vara eraldamine teeb ülejäänud vara sihipärase kasutamise tehnoloogiliselt võimatuks või ehitisega majanduslikult seotud kõrvalhoone tagastamise korral oleks ehitise normaalne ekspluateerimine häiritud;
8) vara asub maal, mida ei tagastata Eesti Vabariigi maareformi seaduse (RT 1991, 34, 426; RT I 1996, 41, 796) § 31 1. lõike punkti 2 alusel.

Seega, 1994 olid kõik alused Aegviidu maaomanikele maid mitte tagastada olemas (kuidas ja mismoodi käinuks kompenseerimine ning kas üldse - vot seda ma ei tea ja ei viitsi otsida ka, aga kindlasti mitte 2004. a turuhindadega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:
toomas tyrk kirjutas:
Nii - nüüd on jälle aeg oma sõnade eest vastutama hakata kpr Trumm.
Räägi siis nüüd meile, kuidas toimus mittetagastamisele kuuluvasse nimekirja kandmise protsess. Pikalt ei ole vaja. Paari lõiguga.
Kui vastust ei ole 24 t jooksul siis tuleb üks pikem puhkus selle info leidmiseks.
Minul muideks on mälu veel üsna hea...
Kas sa tõesti arvasid, et ma lahmin huupi "mitte tagastada", kui selleks polnud alust?
Või et asudes vaidlema ma ei vii end teemaga kurssi.

30 sekundit ja voila:
https://www.riigiteataja.ee/akt/ORAS
Jah, ma arvan, et sa lahmid huupi. Ja pidevalt. Antud lõigus on õige see "30 s ja voila". kui seaduse nimi on eelnevas postis juba ette antud, siis google teeb ülejäänud töö ära vähem kui 30 s.

Pealegi see on alles pool vastust. Minu küsimus oli
Räägi siis nüüd meile, kuidas toimus mittetagastamisele kuuluvasse nimekirja kandmise protsess. Pikalt ei ole vaja. Paari lõiguga.
Küsimus ei olnud selles juriidilises taustas, vaid kuidas siis kulges protsess sellest hetkest edasi, kui näiteks KaMin leidis, et mõne asja võiks tagastamata jätta?

Trumm, aeg juba jookseb...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma võin sulle Trumm meenutada, et Tondi tankid käisid mingi aeg isegi selles männikus harjutamas, mis nüüd Info-auto vastas üle tee asub, Järvevana tee ja Viljandi maantee vahel.
Asjatundmatutele märgin ära, et sõna "harjutama" tsiteerit posti kontekstis ei tähenda mitte s_ttagi :|

Tankid peavad käima:
a) juht-mehaanikute jaoks sõidutreeningut tegemas: selleks on tankodroomid (põhimõtteliselt võis ka ümber TONDI väeosa männiku all taarutada ja ajas asja ära)
b) sihtur-operaatorite jaoks põhikaliibri relvast laskmas: selleks on polügoonidel nn tankidirektrissid (vot selleks oli vajalik juba n-ö täissuuruses polügoon - näit endine AEGVIIDU või tänane ADAŽI)
c) tankirühma taktika (ja tankiülema) jaoks: 3-5 tanki suuruses grupis mööda maastikku rallimas (NB! ideaalis koos laskmisega): jälle ADAŽI või endises suuruses AEGVIIDU
d) üldlahingu taktika jaoks (mehh komp + tankirühm): ikka jälle AEGVIIDU // ADAŽI

Summa summarum: nagu siit näha, on tankide "pidamiseks" igal juhul korralikku polügooni vaja. Korralik tähendab aga sellist, milline oli nõukaajal AEGVIIDU ja milline on täna ADAŽI... Ja tänane soine metsastunud KV Keskpolügoon ei kvalifitseeru siin üldse :(


P.S. ahjaa - foorumlane hjalmar nelk läks nüüd moderaatori halvustamise pärast päevaks puhkama
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Lemetile planeerimise osas - kas siis ei olnud kellelgi visiooni 20 aasta peale? Muidugi oli. Küsimus on selles, kas see visioon tulevikust ka täppi läheb?
Millegipärast tõdeme me siin viimasel ajal pidevalt, et näe, ei läinudki. Oli see nii Venemaa suunaga, oli see soomusvõimekusega, oli piiri väljaehitamisega ja palju muuga. Kas oleks küll võinud 20 aastat tagasi arvata võtta, et EV vajab soomusvõimekust. Isiklikult mina olen seda kogu aeg arvanud. Kas 20 aastat tagasi oli väga vale arvata, et sedasorti tegevuse harjutamiseks oleks vaja ka kohta. Ilmselt vist mitte. Kas odavaim oleks olnud jätta ligi 50 aastat sedasorti tegevuseks kasutatud maa-ala endiselt selleks tegevuseks, hüvitades sealsed väärtused moel või teisel omanikele? Ilmselt oleks olnud mõttekas. Lugupeetav süüdistab siin meid " ilmselge pahatahliku maigu lisamises Eesti riigi vastu igale oma kommentaarile", aga ausalt öeldes ei tekita järjest avalikuks tulevad...kuidas nüüd pehmemalt öeldagi...valearvestused vast... tõesti erilist respekti otsustajate suhtes. Eriti, kui peale pidevat materdamist-süüdistamist taas ootamatult avastad, et oled asjata piki päid-jalgu saanud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Modereerimist puudutavad postitused teemast kustutatud. Ei kuulu (vastavalt foorumi reeglitele) avaliku arutelu alla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist