Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

tommy kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Oht ei ole enam üks kümnepallilisel skaalal.
Sa elasid siiamaani teadmisega, et oht on üks kümnepallisel skaalal.... :shock: :)

Kui ma vaatan meie praegust valitsust, siis mulle tõesti jääb selline mulje. Rohemehikeste vastu Eesti heidutust oluliselt parandada ei olegi nii väga kallis ega võta see nii väga palju aega. Kuid saaks ühe kõige tõenäolisema ohu päevakorrast maha, kui otsustavalt tegutseda. Minu meelest tulekski selleks koheselt panustamist suurendada, raha on võimalik tekitada.
Dona nobis pacem!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

lisaks Trummi eriüksusele võib tõenäoline olla ka selline stsenaarium, kus Kaitseliidu laost relvi otsima tulevad kaitseliitlased leiavad eest pommiaugu ...
Vabandust aga ma ei saa olla irooniata: Võib olla ka selline stsenaarium, et ... järgmise 100 aasta jooksul ei juhtu midagi! Mis mu lapselapsed siis ütlevad :lol: KAS TE SELLELE OLETE MÕELNUD? Kas teil on olemas plaan "R"?
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas andrus »

Martin Peeter kirjutas:Oht ei ole enam üks kümnepallilisel skaalal.
Kas äkki saaks selle kümnepalliskaala iga taseme kirjelduse ka?
Eelnevatest postitustest olen välja lugenud, et see skaala on sinu enda fantaasia vili. Teistel on raske kaasa rääkida, kui nad ei tea, mida üks või teine tase tähendab.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

a11
Liige
Postitusi: 245
Liitunud: 10 Okt, 2014 10:36
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas a11 »

Martin Herem kirjutas: Vabandust aga ma ei saa olla irooniata: Võib olla ka selline stsenaarium, et ... järgmise 100 aasta jooksul ei juhtu midagi! Mis mu lapselapsed siis ütlevad :lol: KAS TE SELLELE OLETE MÕELNUD? Kas teil on olemas plaan "R"?
Tore oleks, kui ei juhtu, aga Si vis pacem, para bellum
Liigne enesekindlus ka hea pole.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tuna »

Martin Herem kirjutas:Vabandust aga ma ei saa olla irooniata: Võib olla ka selline stsenaarium, et ... järgmise 100 aasta jooksul ei juhtu midagi! Mis mu lapselapsed siis ütlevad :lol: KAS TE SELLELE OLETE MÕELNUD? Kas teil on olemas plaan "R"?
Vabandust, aga ei saa jätta küsimata: miks peaksid kaitseplaneerijad mõtlema selliste stsenaariumide peale, kus midagi ei juhtu? Kas näiteks päästjad valmistuvad sellisteks stsenaariumideks, kus nad veedavad päeva depoos, teevad süüa, mängivad piljardit, vaatavad telekat, magavad?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

andrus kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Oht ei ole enam üks kümnepallilisel skaalal.
Kas äkki saaks selle kümnepalliskaala iga taseme kirjelduse ka?
Eelnevatest postitustest olen välja lugenud, et see skaala on sinu enda fantaasia vili. Teistel on raske kaasa rääkida, kui nad ei tea, mida üks või teine tase tähendab.
Ma ei leia praegu linki, seepärast ei lisa nime, aga see oli viide ühe riigikaitsejuhi rahustavale intervjuule, kus ta ütles, et "oht on praegu üks" ja õpetajate palgad jne. Peaks tuttav ette tulema, kes seda teemat avalikkuses jälginud on.
Tavaolukorras võib-olla pole tõesti hea, kui rahvas liigselt muretseb julgeoleku üle, aga kui enne valimisi on valida nende vahel, kes on nõus panustama rohkem ja nende vahel, kes on nõus panustama vähem, on rahval õigus informatsioonile, et langetada oma otsus. Selles osas kehtib demokraatlik printsiip. Tõsi - ei ole väga hea, kui poliitikud ja valijad hakkavad tegema otsuseid, mida peavad langetama spetsilistid, kuid kõige üldisem küsimus, kas me oleme nõus panustama rohkem, peaks praeguses olukorras veel jääma valijale. Meil on demokraatilk riik.
Dona nobis pacem!
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Need maad, mis on Lääne tsivilisatsiooni piiririigid, hävitatakse. Sellega nende rahvuslik ajalugu lõpeb.“ - niisuguse avaldusega tuli täna Moskvas välja poliitilise konjuktuuri uurimiskeskuse peadirektor Sergei Mihhejev.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/0a8c26 ... af8255fa9c
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kood: Vali kõik

Peaministri teemakohane arvamus...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/roivas-hubriidsoda-ei-ole-mingi-uus-ega-ullatav-sojapidamisviis?id=70734821
No mida ikka öelda siis, kui Brüsselist on juba maha öeldud, et Balti riigid on selles nimekirjas järgmised?
Ohtu eitada enam ei saa. Kui juba peasekretär ütles....

Tehti lihtsalt järgmine PR vingerdus - hakkame taas ohtu pisendama "selles pole midagi üllatavat" jne :wall:
Taolist reaktsiooni Rasmusseni avaldusele ma umbes ootasingi.
Vana hea jaanalinnumäng (vähemalt avalikkuses), lihsalt spiraali järgmine keerd....

Ma muideks ootan huviga, millal EL tsiviilkaitsega tegelev kontor hakkab näpuga viibutama Eesti suunas, mis siis küll vabaduseks leitakse....?
Sireerinides pole midagi uut? :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas andrus »

Martin Peeter kirjutas:
andrus kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Oht ei ole enam üks kümnepallilisel skaalal.
Kas äkki saaks selle kümnepalliskaala iga taseme kirjelduse ka?
Eelnevatest postitustest olen välja lugenud, et see skaala on sinu enda fantaasia vili. Teistel on raske kaasa rääkida, kui nad ei tea, mida üks või teine tase tähendab.
Ma ei leia praegu linki, seepärast ei lisa nime, aga see oli viide ühe riigikaitsejuhi rahustavale intervjuule, kus ta ütles, et "oht on praegu üks" ja õpetajate palgad jne. Peaks tuttav ette tulema, kes seda teemat avalikkuses jälginud on.
Ühesõnaga, sul ei ole tasemete kirjeldusi? Tahaks ikkagi teada saada, mida see "üks riigikaitse juht" silmas pidas "rahustavat intervjuud" andes.
a11
Liige
Postitusi: 245
Liitunud: 10 Okt, 2014 10:36
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas a11 »

Kapten Trumm kirjutas:
Tehti lihtsalt järgmine PR vingerdus - hakkame taas ohtu pisendama "selles pole midagi üllatavat" jne :wall:
Taolist reaktsiooni Rasmusseni avaldusele ma umbes ootasingi.
Vana hea jaanalinnumäng (vähemalt avalikkuses), lihsalt spiraali järgmine keerd....
Muidugi ,majandusele ei mõjuks hästi kui riigijuhid pidevalt korrutaksid, et meil on kõik halvasti.
Tõde on kusagil vahepeal. On ebameeldiv, kui räägitakse, et teatud valdkondades probleeme pole, aga tegelik olukord ei anna alust selliseid optimistlikke avaldusi teha.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Manurhin »

Huvitav, kaua need Putler & Co veel ähvardada mõtlevad? Kuulutagu siis juba kõigi lääneriikide vastu sõda ükskord välja, mida nad veel venitavad? http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70735555
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

andrus kirjutas: Ühesõnaga, sul ei ole tasemete kirjeldusi? Tahaks ikkagi teada saada, mida see "üks riigikaitse juht" silmas pidas "rahustavat intervjuud" andes.
Ei ole tasemete kirjeldusi, aga see ei vii mind peateemalt kõrvale. Ma ei mõista Re-SDE koalitsiooni tegevu(setu)st. Valitsus pole hoolimata olukorra halvenemisest asunud kiirendatud korras likvideerima meie võimelünki hübriidsõjaks täiendavate vahendite lisamisega riigikaitsesse ja siseturvalisusesse. Olukord on hapumaks läinud juba aasta otsa, lisapanus aga vaid 0,05% SKT-st. Vähevõitu! Eesti peab olema valmis hübriidsõjaks omal jõul, siis seda ei tule kindlasti.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Oleks vaid säärased aktsioonid (nagu on tõesti kiiduväärne MTÜ Vaba Ukraina jms) ja liikumised
meie Kaitseliidu tugevdamiseks. Meil omalgi pole sellist meditsiinivarustust nagu need mehed saavad.
Või näiteks rikkad.
Riisalu ja teised varakad poliitikud tehku aktsioon , a.la "Tegin seihtotstarbelise annetuse
Sakala malevale. Terve Linnuse Ükskikkompanii võitlejad said oma AK4-dele optikad peale.
Nüüd suudavad nad mõjutada vastast olulise kaugemalt ja täpsemalt"
Thats it. Päris palju hääli võib sellise kampaaniaga saada.
Win Win situatsioon minu arvates. Omad kasud ka sees.
Aga kahjuks ei näe meedias seda.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Vabandust, aga ei saa jätta küsimata: miks peaksid kaitseplaneerijad mõtlema selliste stsenaariumide peale, kus midagi ei juhtu? Kas näiteks päästjad valmistuvad sellisteks stsenaariumideks, kus nad veedavad päeva depoos, teevad süüa, mängivad piljardit, vaatavad telekat, magavad?
Katsun selgitada oma irooniat.
Päästjad ei valmistu selleks, et terve Lasnamäe linnaosa on leekides. Ega selleks, et kvartal põleks. Aga selleks et terve hoone ... ja üks selle kõrval. Selleks valmistuvad. Normaalne minu arvates. Samas, miks ei valmistu selleks, et kolm terroristi süütavad enam-vähem üheaegselt 5 üheksakordset. See on ju reaalne!? Aga miks on meil nii vähe redelautosid? Ja ma tahaks teada, mis siis veel saab, kui teised kolm süütavad samal ajal Mustamäel sarnaselt 5 hoonet. Ja kõik kuus teevad hädakõned kutsega Piritale, Õismäele ... Sellele ei mõtle keegi, kuigi selleks pole vaja rohkem kui 6 inimest ...
Mul on veel paar toredat mõtet ... millega mitte keegi ei arvesta ... või on selle tõenäosus ikkagi nii väike, et me julgeme riskida selleks mitte valmistudes. Need stsenaariumid millega me esimese hooga hakkama ei saa, kuid ikkagi on tõenäolised, peavad saama mingid alternatiivsed lahendused. Isegi kui nad poolkõvad on :oops:
Vot sellest põhimõttest lähtudes ongi Eesti PAREMINI kaitstud, KUI kunagi VAREM. See öeldud, ei jää keegi käed rüppe, vaid asub nende keerukamate väljakutsete kallale.
Muidugi on inimesi, kes teavad või arvavad end teadvat, kuidas saanuks veel kaugemale, veel paremini ja veel odavamalt ... kahjuks tegelevad nad igapäevaselt millegi muuga. ... ja minusugused lollid peavad igapäevaselt ise hakkama saama :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist