Jalaväesoomuk Pasi XA-180

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

denis23 kirjutas:Ma arvan, et 300 pruugitud BTR-70 tähendab muuhulgas 600 lekkivat GAZ mootorit, 4800 kulunud tsilindrit, 1200 kulunud vedavat silla, 600 iga kuu tagant reguleerimist vajavat karbussi, 600 käigu- ning 600 jaotuskasti. Ning seda kõik vana vene tehnika kvaliteediga. Kui meie KM osavus varuosade hankimisel on selline et need mitu vanu ZIL-131 ei suuda käigus hoida kuna varuosasid ei suuda hankida, siis arvan sellise tehnika koguse puhul, on selle
BTR-il 70 erinevalt ZIL-131 on piisavalt palju originaalseid detaile, mida ei saa lähimast külapoest osta, ainuüksi Tchaika mootor detail on piisavalt haruldane.
Üks paremaid asju üldse, mida ma selle foorumi soomustehnikaga seotud lehekülgedelt lugenud olen.
Lihtne, tabav ja loogiline; ilma subjektiivse möla, lahmimise ja matsliku sõimuta.
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Küsimus on süsteemi ülesehituses, Borja

Postitus Postitas kuido20 »

Härrased, oluline on ka nende soomukite kasutamine väljaõppes. Põhimõttelisel käib asi nii, et soomukeid kasutatakse kuni peaaegu ressursi lõppemiseni (ütleme ca 80 % kasutatakse ära). Seejärel saadetakse mobilisatsioonireservi "pukkidele seisma" ja võetakse järgmine partii.
No mida nende "ärahooratud" scoutide BTR-dega nüüd peale hakatakse ?
Oleks neid kasutatud ka ajateenijate väljaõppes lükkaks selle BTR hunniku platsile ootama. Sõja puhul aga oleks meil üks reservistidest mehhaniseeritud pataljon olemas.
300 (80%-selt logiseva BTR) saaks peaaegu mehhaniseeritud brigaadi kasutusele võtta.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Lihtsalt üks tore soomustransportöör: http://www.niistali.ru/images/pic/product/bmp3_3.jpg
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Rohkem nagu kergetank või võitlussoomuk kui transportöör ja mitu miljonit dollarites tükk maksab.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Würger 190G kirjutas:Rohkem nagu kergetank või võitlussoomuk kui transportöör ja mitu miljonit dollarites tükk maksab.
...vana äpardunud BMP3 mingite naljakate plekkkastidega üle külvatud... ei tea kas need kanistrid peavad reaktiivsoomuse blokid olema vä?
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Aktiivsoomus jalaväe lahingmasinatel ?

Postitus Postitas kuido20 »

Sams Bradely-l (Explosive Reactive Armour) aktiivsoomus ?? juba küljes
http://www.army-technology.com/projects/bradley/
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Tegu on BMP-3 ega, millele on paigaldatud reaktiivsoomus ja muud lisad mis peaksid kaitsma linnalahingus, sarnased "kit"-id on ka ameeriklastel nende Bradleydele ja teistele lahingumasinatele.Selle tootja on Kontakt-5 väljatöötaja firma NII Stali
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Ma tundsin ühe NII Stali endise inseneri. Seal olid valmis komplektid kõigile mis liigub isegi UAZ-469 jeepidele.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

NII Stali ongi see firma mis toodab soomusautosi pea kõikjale Venemaale (ma mõtlen neid rahavedude autosi), niivähe kui ma neid näinud olen, tunduvad need väga hästiehitatud.
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

kui palju neid afganistanis nüüd on?
Kasutaja avatar
kala
Liige
Postitusi: 497
Liitunud: 25 Apr, 2005 16:50
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

Mitte üle kümne.
Kasutaja avatar
bv206
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Apr, 2005 15:25
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Afgaan

Postitus Postitas bv206 »

kala kirjutas:Mitte üle kümne.
Vale vastus, ikka tunduvalt vähem :idea: :roll: :lol:
Naeratage, homme on veel hullem...
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Täitsa toredad massina, mugavad ja soojad ja nurruvad nagu kiisud :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Gsinut
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Jaan, 2009 23:30
Kontakt:

Video Eesti Kaitseväe Pasist

Postitus Postitas Gsinut »

Tegime siis videojupi Eesti Kaitseväe Pasist: http://tv.motors24.ee/artiklid/Placemen ... +Pasi.aspx
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist