Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Väike edasiminek Pantriga. Roomikud mudased, uurded roostetavad. Kui telefon uue displei saab, teen pilte.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Kuna mul on 7a tagasi kokku pandud sakslaste Marder 1 A3 riiulis, otsustasin uurida, kus nad lahingtegevuses on osalenud. Kunagine rohelisehallilaiguline pintsli kamo asendus koheselt kõrbes kasutatavate toonidega. Põhjus lihtne - põhiliselt on antud tank laamendanud Afganistaanis.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Kuna vahepeal pole olnud aega ja vahendeid edasi liigutada, on ka vaikus majas olnud.
Pean leidma mooduse reaalselt välja nägevate kuuskede tegemiseks, et talvedio ära lõpetada.
Lisaks saan kuu lõpus telefoni remondist kätte, saab ka pilte teha sellest, mis seni valmis.
Talve diost pole siia midagi pildi kujul lisanudki.

Eile sain kätte selle
http://www.falconbbs.com/m69-283.jpg

Need neli tagumist herrat siis. Dragoni "Winter Panzer riders".
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Kuna töine ja väliseid tegevusi täis suvi on vahepeal vahele seganud, pole mudelisminduse vallas lillegi liigutanud. Kuid nüüd on vist aeg laualt tolmukord maha puhuda ja jändamisega jätkata. Kolm poolikut kõutsi oleks tarvis nüüd ära lõpetada ja mingi järgmine asi käsile võtta.

Kevadel jäi asi seisma ühe talvedioraami juures. Õigemini võiks see ka juba ehk valmiski olla, kui Italeri mõistlike roomikuid toodaks. Sai ostetud Tiiger I ja nüüd pean selle jaoks roomikud eraldi sebima, kuna poolenisti tehase poolt kokku jäetud roomikuid on täesti võimatu minu jaoks loomulikku asendisse sättida! Aga dioraam ise on hetkel koos tankiga sellises seisus, nagu postituse juures olevatel piltidel kajastub. Jää peaks ma muidugi uue valama, kuna see jäi mingil heal põhjusel roosa.
Manused
IMG_20150903_133728.jpg
IMG_20150903_133701.jpg
IMG_20150903_133410.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Ja kuna manusesse tohib ainult kolm pilti lisada, pean topeltpostis rääkima veel sellist asja, et Panther on hetkel nii kaugel omadega. Roomikulülid vaja veel metalset tooni teha, sumpsid roostetama ja siit-sealt veel arstida, aga palju ei plaani sellega edasi tegeleda.

Pildid on muidugi väga tumedad jäänud, aga mul pole ateljeevalgustust kusagilt võtta ka. Värvid on reaalsuses heledamad, kui siin piltidel.
Manused
IMG_20150903_135922.jpg
IMG_20150903_135848.jpg
IMG_20150903_135746.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Kuna mul oli täna aega ja pealehakkamist, tegelesingi veidi oma Tiigripoisuga. Proovisin talle mingi esialgse tuuningu selga visata ja tulemus oli isegi täitsa meeldiv. Suurem tegemine muidugi seisab veel ees, aga üldpilt hakkab juba sinna suunda minema, mida ma taotlen. Torni ümber oleva pruuni riba pärast ei maksa vererõhku üles ajada, see kõik, mis siin pildil hetkel toimub, on mustand. Kõik saab korda! Nüüd peab mingi sobiva muda leidma.
Manused
IMG_20150903_171659.jpg
IMG_20150903_171927.jpg
IMG_20150903_171934.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Täna tegin veits kuivpintseldusega proovi ja võõpasin trossid üle. Võib rahule jääda. Homme jälle päev.
Tank tundub teile ehk praegu liiga rohekas, aga kannatust, härrased. Kõik saab korda.
Manused
DSC_0010.jpg
DSC_0011.jpg
DSC_0007.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Natuke on asi edasi arenenud ja tegin veidi chippingut. Roomikulülide tuunimiseks läheb homme.
Manused
DSC_0010.jpg
DSC_0008.jpg
DSC_0005.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Veel pilte.
Manused
DSC_0021.jpg
DSC_0014.jpg
DSC_0012.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas calico »

Huvitav miks on teema nimi nõrganärilistele mitte soovitav, kui teostus on päris hea? :dont_know:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Sho »

calico kirjutas:Huvitav miks on teema nimi nõrganärilistele mitte soovitav, kui teostus on päris hea? :dont_know:
Hea teostuse korral võivad nõrgad närijad hambad murda.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Teema pealkiri on selline, kuna ma ei aja oma mudelitega taga mitte mingisugust autentsust originaalidele ja mind siiralt ei huvita asjad stiilis, kas Michael Wittmanni Tiiger I lakaluuk oli kahe või kolme hingega. Ja kes ei suuda sellega leppida, ei pea teemat lugema või vähemalt selle koha pealt sõna võtma! :D Tegelen oma hobiga ja kui ma tahan värvida oma Tiigri halliks, kleepida talle torni peale numbriks 289 ja öelda, et see on nüüd Otto Carius, siis teengi nii. Kunagi võtan kindlasti ka mingi pilli üks ühele käsile ja teen ta ajalooliste piltide ja faktide järgi. Aga üldjoontes on tegu hobiga, kus fantaasial piire pole ja kõike võib teha täpselt nii, nagu endale meeldib. Kuigi alati kergitan mütsi nende mudelistide ees, kes teevad täpselt ja autentselt mudeleid.

Terav kriitika on alati teretulnud, aga ma ei viitsi kunagi vaielda tühjatähja peale. Samas mingeid töövõtteid ja nende puudusi välja tuua on igati hea, kuna ise alati kõike ei märka ja ainult nii saab paremaks.

Võtsin interjööriga pilli ka eile õhtul ette. Peab sisu värvima veel ja pesusid ja kuivpintesldusi tegema. Väliselt veel paar trossi külge ja siis aluse liistud peitsida ning kinnitada.
Eile õhtul nägi laud välja selline.
Manused
DSC_0004.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Sho »

Haa.. ma näen seal vähemalt nelja figuuri paistmas. On mida oodata.
Tehnika koha pealt olen ma võhik, aga välja näeb ilus.

P.S. Seal eespool on veel paar pilti baasvärvitud figuuridest, kaugel need on?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Need eespool olevad figuurid on ikka sama kaugel, nagu nad tollest ajast jäid. Nendega hakkan ka tegelema. Tahan kõik tankimudelid saada valmis ja siis teen kõik figuurid lõpuni. Laual olevad figuurid olid katsejänesteks. Üritasin - mis seal salata, üritan siiani - leida saksa talvepalitute jaoks õiget rohelist. Aga kord tulid nad liialt heledad, siis ei meeldinud jälle miski muu. Aga küll ma hakkama saan! Komplekt, kuhu need neli kuuluvad on http://ecx.images-amazon.com/images/I/51NyYIf4AHL.jpg ja ostsin need mõttega omale Panzer IV soetada, kuhu nad siis sõitma panna.

Aga jah, kokkuvõtteks on mul neli roomikulist, mille pean ära lõpetama. See hall Tiiger vajab seest veel arstimist ja natukene väljast, pluss siis veel alus, kuhu ta asetan. Dioraami sellele ei tule. Talvekamoga Tiiger läheb ujuma. Täna käisin Kullos uurimas, kas roomikuid eraldi saab neilt tellida Tiigri jaoks ja sain jaatava vastuse. Kuna üldpilt on kohe valmis ja pill seisab roomikute taga, siis on lootust see peagi valmis saada. Pluss veel dioraam. Panther on sisuliselt valmis. Sumpsid on vaja ära lõpetada ja dioraam valmis teha. Marderiga on selline asi, et dioraami ma talle tegema ilmselt ei hakka, kuid samuti ei ole mul aimugi, kuidas talle weatheringu peaks tegema. Kuna ta on Afgaani kõrbelahingute pilliks mul tehtud, siis kõrbetuuningu mõtted mul puuduvad. Pean ta vist mustaga üle värvima ja siis lihtsalt liivakarva üle laskma, nii et varjundid peale jäävad. Muud ei oska ma temaga midagi peale hakata. Kõrbes nad ei roosteta ka! :D

Kõik minu olemasolevad figuurid on siin:
Manused
DSC_0004.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Kaasaegne Marder tank, millega ma ei oska midagi peale hakata, on mul selline. Kui ta mustaks värvida ja siis üritada varjunditega mängida, peaks vist eriti peene düüsi aerograafile muretsema? Ütleme nii, et olen nõutu. Päris salongipille riiulisse ka ei viitsi ehitada. Mingisugused kasutamisjäljed võiksid ikkagi tal olla. Igasugused ideed oleksid teretulnud, mida selle tangiga teha võiks!
Manused
DSC_0005.jpg
DSC_0004.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist