Calico 1/35 masinad

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Nii, siis võib arvata et miniasjade tegija on peast kevadel soojaks läinud, ning hakkas suuri asju endale tegema. Aga ei, see ei ole nii lihtne.. :wall:
Kohalik muuseum reorganiseeris oma suunitluse natuke spetsiifilisemaks, ning saatis muuseumist osa asju mulle kodu ära. teemadelt siis tänapäeva ja liiga kauged maad. Ning samas oli neil huvi kas mul on võimalik teha mudeleid mille osi või detaile muuseum eksponeerib. Ning kas neid on võimalik teha suuremas skaalas, et inimesed paremini seda näeks ja vaadelda saaks. Noh, eks ma siis proovisin.
Esimeseks katsetuseks on siis Rumeenia firma Parc Modelsi T-38 nõukogude ujuvtank. mõõtkavaks 1/35 mis peaks olema juba silmale nähtavam kui 72 mikroskaala. Tank ise on nii pisike et selles skaalas tundus mulle nagu ma paneks tänapäevast MBT kokku. Kooste oli suht lihtne, detailid olid suhteliselt vaesed ja lihtsad, proffidele igav ja liiga palju lisamudru peaks juurde tegema või ostma, kui hea fossiililikus, vaoinalikus või hertsogilikus võtmes tahta seda teha.. :P Mina aga otsustasin teha otse karbist, igasugu tööriistad otsustasin peale panemata jätnud, ausalt öeldes oli plastik ka selline mure, nii et need pilbastusid välja lõikamisel, niet ei hakanud aega raiskama selle peale. Plaaniks oli saada teha mudel mille pealt oleks aru saada milline see tank üldjoontes välja näeb. Lisaks olgu öeldud et muuseum omab selle torni.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas Karl XII »

Päris hea, aga mul tekkis küsimus, kas see korpuse esiküljel olev vaatepilu ei peaks olema torni kõrval oleva juhi istekoha ees???
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

kas see korpuse esiküljel olev vaatepilu ei peaks olema torni kõrval oleva juhi istekoha ees???
njaa :oops: pikaaegne eemalolek ajab peast soodaks, peab olema küll..., ilmselt oli juhend nii kehvasti tehtud, et ma ei saanud aru kuhu see käis, ning loogika ka ei töödanud...vaatame kas ma saan äkki parandada natuke
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas Hertsog »

täitsa kena pill.

üks küsimus aga on: vene värvides ja soome tähistusega masin.. kas see on taotluslik, või lihtsalt kleepisid kõik pildid peale, mis kaasas olid ?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Näe, see ka õigus... kas te näete vennad kui eksinud ma olen vahepeal teelt ja kuidas mõtted hajali on olnud see aeg kui olen sundind end tagasi rajale?!
luuk on parandatud ja õiges kohas, markeeringuga pole ka ehk probleeme enam ;) Tänud!
:mrgreen: :oops:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas Joss Metsast »

Täitsa vahva elukas, jube kast ja veel ujus ka.
Kui aga juba nukkimiseks läks siis paluks veel tilgakese musta mattvärvi sumpsiauku :)
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas von manstein »

Väga kena kergetank.. :D

Kui mulka juhikoha luugiga välja arvata, poleks inisemiseks üldse põhjust..

Calicio, tubli töö, eriti lindi koostamisel.. :twisted:
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Tervus! siin siis järgmine muuseumiprojekt Eastern Expressi T-34-85. Harjutan selle mõõtkava tegemist ja pean kahjuks tunnistama et soomusmasinate puhul hakkab selle tegemine mulle järjest rohkem mõnu pakkuma. (1:72 jumal andku andeks minu patud! :crying: )
Antud mudel on kindlasti detailivaesem ja võimalik et igav selle skaala põhiharrastajale, aga minu jaoks on see praegu hea teaser. Ning ma üritan seda muidugi ka kokku panna võimalikult otse karbist, mootorikatte võrgu, epost laternaklaasid ja kuulipilduja modisin ainult ise. Et üldiselt ma ei kurda selle mudeli kokkuminevuse ja lihvimise, lõikamise üle.
tegemistest siis pilte:
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas bufab »

1:144 -> 1:72 -> 1:35 -> ja siis lõpuks suurte juurde 1:16 (trumpil palju tulemas jagdtiger, t-72, a1m1, Pz iv ausf J )
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

:D Ha haa-unista edasi! :D aga muidugi :O peaks oma kogemustest juba õppima, et lubada ei tohi midagi :P sest kindel on siin maailmas ainult üks-et kindel pole midagi.
seda ma aga tean aga kindla peale et peale seda tuleb samas mõõtkavas 251 ja siis Valentine, mis lähevad järjest detailsemaks ja peenekoelisemaks. :p
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2910
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas Sho »

Sul on viimane aeg end ravida. Sobivaks ravimiks on 1:200 või 1:300 mudelid. Ja loomulikult mitte laevad.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Kuule, sul on õigus! mul on isegi midagi veel väiksemat: :D
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Ja hakkab looma vaikselt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Nonii, sai siis valmis selle projekti. Ausalt öelda oli väga nauditav ning lõpus tekkis hasart mis tõmbas igal vabal hetkel laua taha mõnda etappi edasi tegema ikka ja jälle uuesti.
lõpuks saabus ka üks ilus päikseline päev, kui oli vaja metsa tööle minna ning sellega seoses tekkis uitmõte võtta mudel kaasa ja fotokas, ning härmas Siimusti vanal laululaval valmis lõpuks pildisessioon.
Pikk jutt jääb ära-siit pildid:

Toonimine ja varjutamine:
Pilt
Pilt

Siimusti laululaval:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico 1/35 masinad

Postitus Postitas calico »

Pühi siis ka siitpoolt. Et kuna Kalle poolt oli mainitud juba et kuidagi vaikseks on jäänud siinkandis, nii teemade kergitamises kui ka kommenteerimises, siis vähemalt lisaks veel monoloogi vormis oma tegemistest. :wall:
See saab olema siis üks üllatuskink ühele sõbrale, tänu kellele ma üldse mudelismiga tegelema hakkasin, kes tõi kõik oma asjad mulle, kuna tal polnud aega sellega tegeleda. Nüüd olen aegajalt meeles teda pidanud ja kinkinud valmis mudeleid mida ta ilmselt oleks endale soovinud teha.
Nüüd siis suurem juubel tulemas, ning selleks puhuks tehtud ka siis suurem aparaat milleks on Zvezda Tiger I Ausf E. üldist ajaloolist korrektsust ärge oodake ei ajaliselt ega tüübilt, tegin nii et ilus tunduks. Esimest korda sai proovitud ka valget kamo, mida looduses oli natuke kehva pildistada kuna lund ei olnud, ainult muda ja rohelust. Aga no eks siis näitaks siis protsessist pilte ja muud ehk polegi vaja.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist