Eesti ja sõprade paraadid

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas herman30 »

Soome iseseisvuspäeva paraad Jyväskylas 6.12.2015.

http://areena.yle.fi/1-3184201
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Würger 190G »

Kas Eestis näeb? Kel kaabel ja YLE 1, see näeb kindlasti.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas herman30 »

See paraad peaks küll olla vöimalik näha internetist välismaal.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas setu »

paraadi saab vaadata siit:
http://areena.yle.fi/1-2447484

Mis meeldis:

- alustuseks väike eellindistatud kahe ajateenija küsitlused, kellest saavad reservistid. Võtavad paari küsimusega kokku. Eestis saaks sama teha: võtaks ühe poisi, kes on näiteks tulnud lombi tagant Eestisse ja läbinud ajateenistuse ja täitnud Eesti riigi ees kohustust. Ja võtaks mõne ajateenistuse läbinud tüdruku, kes räägiks oma kogemustest, kuna nüüd toetatakse rohkem tüdrukute ajateenistust, kahjuks tegelikkuses ikkagi väga piiratud ja väikses mahus vist mingi 16 tüdrukut/aastas vms). Väga meeldis talve digikamo püksid koos kevad-sügis digi camo pealmise osaga kandmine. Professionaalse maigu jättis antud maastikul, mis taustal oli.

- Puhkpilliorkester saab olla varikatusega telgis. Pillidesse ei saja vihm ja lörts sisse, ja orkestrantide prilliklaasid ei lähe piiskadest kasutuks, samuti noodilehed jäävad kuivaks.

- Mitmed naiste vabaorganistatsioonide vormid - puudusid. Kasutati valget salli, millel tikitud embleem/rosett - ei ole vaja sadat erinevat vormi. Jättis säästliku kuid elegantse mulje. Ei laristata vales kohas rahaga.

- Leopard 2A5 - esimest korda paraadi ees, järgnesid 2A4jad. Tähelepanuväärseim detail - tankistidel olid NL aegsed tankisti pehmed mütsid - oh õudust, polegi lääne moodsaimad intercom kraam, mis meie kaitseministeerium ütleks.

- Kaugmaa õhutõrje ilusti soomustatud kabiiniga Sisu ETPdel,

- Pole ennem näinud paraadil Patria AMVd AMOS süsteemiga - ilus

- SOF sõitis Lõuna Aafrika soomustatud RG32, meie SOF käib siiani jala,

- ATVd 6x6 - maksavad vähe aga annavad juurde paraadi üldmuljele - võiks ka meil olla.

- Patria AMVdel torni taga tüübid pole mitte kuulipritsiga vaid NLAWiga - ilus. Meil võiks samuti javelinidega olla XA188tel.

- Scania tuletõrjeauto - väga meeldiv näha üldse tuletõrjemasinat paraadil, levinud ka Suurbritannias, meil ka teostatav, sest pole häbiväärne amet. Parem kui mitu kütuseautot - mis kahjuks meil kombeks on saanud.

- NASU (Bv206 soome edasiarendus) pluss mootorrattad pluss ATV - oleks ka meil teostatav. Jätab mitmekülgsema mulje

- NASUd 120mm koos NLAWiga ja NASUd koos granaadiheitjatega - rikastab,

- Unimog veab treileril vöörirambiga kaatrit - rikastab paraadi

- Sisu 8x8 ETP soomustatud moonaveok - uus Soome paraadil, rääkisid, et rõhk on laskemoona soomustatud logistikal ja vaid Multilift lahendus - kirss tordil, st saad alati veokit vahetada, peaasi, et logistika ei katkeks.

P.S. Mida ootaks veel oma paraadilt: Piirivalve võiks tuua paraadi tagasi teenistuskoerad, nagu 1990ndatel. See oleks kindlusti praegu puudu olev detail, mis on rahast olenemata teostatav. Teha samamoodi video kahest ajateenijast. Lisaks võiks olla enne paraadi miski 30minutiline ajalooline dokk-kaader mõne aastapäevaga seotud sõjalise sündmuse, pataljoni käekäigu või sõjamehe elust-olust. Esindatud võiks olla logistika pati tsisternmasinate asemel Päästeameti tuletõrje redelauto, kustutusauto, tuletõrje värvides BV206 vb ka ATV vms. Kaitseväe värvides MB ambulantsid koos PASi ambulantsiga oleks kindlasti teema. Mingit Treufeldi stiilis kahe pealtvaataja küsitluse võiks ära jätta kindlalt.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Martin Herem »

Paraku ei saa olla torkimata ...
Setu, ma saan aru, et see mis sulle soomlaste paraadil meeldis, oli see mida meil ei ole, ei saa, pole osanud vms? Noh nii ma tekstist välja loen. Ja toonist samuti.
Ja et oma postituse agressiivsust tõsta siis:
ATVd 6x6 - maksavad vähe aga annavad juurde paraadi üldmuljele
Kas ostame omale asju paraadiks? Ja kas mõned "geniaalsed" hanked ei muutuks paraadil Sinu silmis jälle ebaõnnestumiseks?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ühe sellise 6x6 ATV eest võib Euroopast saada võib-olla 3-4 taktikalist veoautot või G-mersusid terve treileritäie kellegi varude platsilt.
Arvestades meie motoriseeritusse taset tuleb need ülikallid suured ATV-d unustada veel tükiks ajaks - neid kannab osta sinna, kus neid tõesti vaja.
Alles siin kiruti KL ATV ostu ja tõsi ta on - üldiselt vedelevad need seinaääres.
Võib-olla kuskil Ämari lennuväljal ja Kellavere radaribaasis oleks neil sihipärast kasutust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Kapten Trumm kirjutas:Ühe sellise 6x6 ATV eest võib Euroopast saada võib-olla 3-4 taktikalist veoautot või G-mersusid terve treileritäie kellegi varude platsilt.
Ei saa. Platsid on tühjad ja pidu lõppenud. Kust meie sõidukeid juurde saame, ma ei tea.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen tähele pannud, et aasta-teine on auto24.ee kasutatud autode kuulutustes ridamisi maastikuveokaid, millel on Soome armee kamo ja mis tõenäoliselt on pärit Soome armee tühjendusmüükidelt. Kui viimati vaatasin, siis oli müügil 2 Kraz-256 veokit (vist äkki olidiki sillamasinad...?), läbisõidud alla 10 000 km.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1730
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Poti soldat »

ATV-d paraadil minu meelest küll mingit muljet ei jäta. Lätlaste paraadil on need ainult muigama pannud.

Üldiselt tuleks minu meelest demoda relvastust ja lisaks ka huvitavamat eriotstarbelist varustust (recovery, sillamasinad, groundmaster). ATV-d, kütuseveokid jms "igapäevasema" kraami jätaks paraadilt välja.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Fucs »

Kapten Trumm kirjutas: Võib-olla kuskil ...... Kellavere radaribaasis oleks neil sihipärast kasutust.
Kellaveres pole nendega küll miskit teha ma arvan 8)

IMHO kui paraadiga (no meil nt.) tahetakse tsivilistidele, kommentaatoritele, tugitoolistrateegidele jms seltskonnale "vägevamat" muljet jätta, siis loomulikult on rake raud ja võimsate mootorite möirged alati tegijad, aga lisaks sellele saaks olemasolevate vahendite ja ressurssidega seda muljet soovi korral odavamalt süvendada ka n.ö. "massiga", ehk siis sõdurite rivi võiks kolme viiru asemel (nagu nt. kohati Soomes oli) olla nt. kümme, marssivat koosseisu natukene rohkem, mehed võiks ilusasti ühte jalga astuda (väga olulione!), üksused peaksid saabudes/lahkudes paraadväljakult vms paraadi keskmest laulma rivilaulu kõvasti ja selgelt (no see on alati mõjus), võiks paljal ihul rohkem kasutada kamo, ning paraadmarsside/muusika valik peaks toetama üldist õhkkonda (mul on sellega mingi isiklik kiiks vbl, aga minu arust sobiksid tõsiste kaitsejõudude paraadide juurde n.ö. "tõsisemad trummipõrinad" rohkem, kui mingid lõbusad pidupäevatilulilud, millega sobiks pigem saata marssivaid tsiviliste, politsei ja päästeameti isikkooseisu, ning kodutütreid ja noorkotkaid).

No see oleks siis ka ilma raskema rauata vägagi mõjus etteaste.

Järgneva lingiga ei taha ma midagi propageerida, ega väita, et me peaksime oma paraade korraldama, nagu Kolmandas Riigis, aga minu arust väga hea näide sellest, kuidas väheste või olematute vahenditega 8ei pea silmas lippude hulka seal paraadil 8) ) saab mõjusa tulemuse (kui selleks muidugi soovi üldse on).

https://www.youtube.com/watch?v=WKzGi-1 ... 1449493214

..või siis poliitkorrektne mõjus näide kodukamaralt

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... O0OPI#t=15


**************

http://issuu.com/kaitse_kodu/docs/kaits ... 05_veeb/15
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Roamless »

Olen tähele pannud, et aasta-teine on auto24.ee kasutatud autode kuulutustes ridamisi maastikuveokaid, millel on Soome armee kamo ja mis tõenäoliselt on pärit Soome armee tühjendusmüükidelt. Kui viimati vaatasin, siis oli müügil 2 Kraz-256 veokit (vist äkki olidiki sillamasinad...?), läbisõidud alla 10 000 km.
Üks selline Soome camoga KRAZ-255 ka Tartu vabatahtlikel, kes vist isegi siin foorumil tundsid huvi, kuda seale sadul selga istutada ehk DAFi kraana Krazi külge liita, kui ma ei eksi
http://galerii.estrescue.eu/displayimag ... play_media
Unforeseen consequences
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Roamless »

https://www.youtube.com/watch?v=WKzGi-1 ... 1449493214

..või siis poliitkorrektne mõjus näide kodukamaralt
Hmm, pigem võiks kodukamarat esindada rohkem see klipp "preisisammu" osas
https://www.youtube.com/watch?v=q_7p7EZ5ld8
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Fucs »

Esindada muidugi.

Need (minu) kaks näidet polnud mõeldud EKV paraadsammu esindama.
Esimene annab lihtsalt umbkaudse kujutuse paraadi mõjususest ilma raske rauata (ja lausa ka ilma kerge rauata), ning teine annab kujutuse rivilaulu mõjususest, kui seda teevad korraga rohkem kui kümme meest 8)

Thats all
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Fucs »

Lisasin prooviks ühele tuntud marsile (vidio esimene pool) veidi trumme (vidio teine pool) ja IMHO on võimalik sellise lihtsa lahendusega lisada märgatavalt "power"-it :wink:
Pilt on vidios helile lisatud suvaline, nii ütelda illustratiivne, et ei peaks musta akent jõllama.

https://www.youtube.com/watch?v=6a7n8Jc2Dts


Kunagi ammu sai n.ö. "bändi tehtud" ja oli vana tõde, et ainult poole perfomance taga on pillimehed.
Teise poole taga on alati helimees.
Stuudioväliselt mängides orkestril ohvkoos ei ole mingit helimeest, kes soundi timmib ja seepärast tuleb see "sound" õigeks timmida dirigendil/muusikalisel juhil naturaalselt. Ja minu arust peaks olema lähenemine täiesti erinev juhtudel, kui mängitakse lavalt saalile VS või mängitakse mõnel suurel linnaplatsil paraadile.
Esimese (lavalise) poolega on meil ülihästi.
Teist (paraadide) poolt annaks minu arust parandada.

Seega ma soovin EKV muusikalistele kollektiividele "põllu peale paraadidele" üha paremaid ja paremaid "helimehi" 8)
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Drax »

Tänavu siis CV'sid katsuda ei saa, kahju. Strykerid pidid pärast paraadi uudistamiseks väljas olema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist