Kas ehk keegi teab?

Kõik sõjaväe posti puutuv. Välipostinumbrid seotult väeosadega. Vene sõjaväeosade numbrid seotult reaalsete väeosadega. Kirjad sõjaväest ja sõjast. Kõik, mis militaarse kirjavahetusega on seotud...
Vasta
IMT
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Jaan, 2005 11:17
Kontakt:

Kas ehk keegi teab?

Postitus Postitas IMT »

Minu käes on kiri, mis on kirjutatud minu sugulase poolt 20.02.1944, asukohaks on märgitud "idas". Kiri kannab Fp numbrit 11 131. Kas keegi teist oskab ehk öelda, millisele üksusele see number võis kuuluda?

3. juunil 1944. a saadetud kiri kannab igatahes juba Fp numbrit 15 973 D, mis minu andmetel kuulus Waffen-SS 46. rügemendi III pataljonile.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kas ehk keegi teab?

Postitus Postitas toomas tyrk »

IMT kirjutas: Minu käes on kiri, mis on kirjutatud minu sugulase poolt 20.02.1944, asukohaks on märgitud "idas". Kiri kannab Fp numbrit 11 131. Kas keegi teist oskab ehk öelda, millisele üksusele see number võis kuuluda?.
FP 11 131 oli 184. Julgestuspataljon. Hiljem läks see number vist mingile Idapataljonile edasi. Kas selle numbri taga mingit tähte polnud?
IMT kirjutas:3. juunil 1944. a saadetud kiri kannab igatahes juba Fp numbrit 15 973 D, mis minu andmetel kuulus Waffen-SS 46. rügemendi III pataljonile.
15 973D peaks siis tähendama selle pataljoni 12. kompaniid.

Kui ma ei eksi, siis ilma täheta välipostinumber oli üksuse staap ning tähed A B C jne seal järel tähendasid siis vastavas järjekorras allüksusi...

Aga eks targemad parandavad :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist