küsimus

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

küsimus

Postitus Postitas metssiga »

Küsimus lugupeetud asja juhtidele!
Kui ma oma sõnumis kirjutasin "venelased", siis automaatselt asendas selle sõnaga "venelased" :shock: Asi läheb valesti, sest mina kirjutasin Serbia "venelastest", üldsegi mitte venelastest. Nende viimaste asemel ma kasutaksin sõna "vatnikud". Kas see on ka keelatud?
metssiga
Päris hea nali, jälle ti.. asemel pani automaatselt venelased. Mina ei ole venevihkaja, ma olen ise 25% geneetiline venelane, aga ma vihkan ti..asid. Mis kuradi lollusid? Kultuuramarksism??
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Troll »

Sõna T I B L A muudetakse tõesti foorumi tarkvara poolt automaatselt ära "venelaseks". Ega see minugi meelest päris õige pole, aga see on adminni otsus, sisse viidud juba aastaid tagasi. Ju siis oli selleks tollal põhjust.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas EOD »

Selline muutmine on tegelikult vene rahvale solvav, kuna sellist terminit kasutatakse ikka mühakliku ja endast põhjendamatult heal arvamusel isiku tähistamiseks, kes inimestega suhtleb stiilis "Tõõõ, bljäää...". Rahvuselt võib selline tüüp olla "buldogi ja ninasarviku segu". Suhtleb ta jah tõesti vene keeles.
Kui seda t. tähega sõna tõesti mingil põhjusel kasutada ei taheta, siis leidub teisigi nimetusi selliste tüüpide kohta, mis tervet rahvast ei solva.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Kriku »

Soovitan lisada väikse aktsendi: tjibla. Kuigi etümoloogiliselt õigem oleks tiblja.
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas donnervetter »

See on ikka väga suhteline - kes (või mis) on siis SEE venelene või siis vene rahvus.

Ise olen korduvalt oma arvamusi sellisest moodustisest, nagu vene rahvus, muutnud ja arvan, et tänaseks ei ole SELLEST vene rahvusest suurt midagi järel, tegu tavaliste sovjeetidega. Andke andeks tegemist on nähtusega, kes ei loo vaid valdavalt eksisteerib/vegeteerib ning aktiivsem osa hävitab ja/või anastab.
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas EOD »

On ju kaks terminit - rahvus (nationality) ja rahvas (nation).
Näiteks USA-s, mille rahvastik on nagu ka VF-s segu paljudest rahvustest, ei kasutata ameeriklaste (jänkide, gringode...) kohta terminit U.S. nationality. Nation seevastu on laialt kasutusel (NBL, National Guard...). Piisab sellest, et loetakse end osaks selle riigi rahvast. Rahvus on teisejärguline.
Sama Venemaal. Ema hakass, isa burjaat - laps passi järgi venelane. Elab pere Marimaal. Mis rahvusest siin juttu olla saab.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Svejk »

Kriku kirjutas:Soovitan lisada väikse aktsendi: tjibla. Kuigi etümoloogiliselt õigem oleks tiblja.
Tulbi! Ühinen 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
diesel
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas diesel »

tibIa
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Troll »

diesel kirjutas:tibIa
Heh, kaval, "L"-i asemel suur "i" ja töötab! TibIa
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
virguja
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 17 Sept, 2013 11:46
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas virguja »

TibIa ei ole alati vene rahvusest.
* Beduiinile räägiti, et on koht, kus on niisama palju vett nagu on kõrbes liiva. Ta pidas kõnelejat valetajaks ... ta polnud kunagi merd näinud.
* Olla valmis vägivallaks. Võimetust ei tohi maskeerida vägivallatuse rüüsse. Mahatma Gandhi
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Mudakoon »

Ka "venelane" ei ole alati venelane,või isegi enamasti....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
n-veebel
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 28 Mai, 2013 19:36
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas n-veebel »

Tsiteerides Ivan Oravat:
Ega venelane pole venelane, hoopis küüditaja ja kommunist.
Pioneer olevat noor venelane, kel vangla veel läbimata etapp arengust.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: küsimus

Postitus Postitas Lemet »

TibIa on juba ammu rahvuspõhisest määratlusest sotsiaalseks muutunud ja käitumislaadi iseloomustab. IMHO. Miska ka maakeelseid üpris arvukalt selle nimetuse alla võib vabalt kanda. Heal lapsel ikka mitu nime...oss, sovok, tibIa...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: küsimus

Postitus Postitas Kulibin »

Sibul ... :wink:
Millest saab tuletada enneolematu saksakeelse sõna: Unzwiebelung.
Mille maakeelne vaste oleks desibuleerimine ehk sibulatustamine. Viimane tegevus on sügisesel ajal aiamaal minu lemmik. 8)
Võimaluse korral, ma muidugi laiendaks mastaapi ja ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist