Venemaa ootamatu rünnak

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas vanahalb »

Minagi ei suutnud Kapten Trummi mõttekäiku hoomata....
Spetsiaalselt foto sellest, milline jõesäng on
http://pr.pohjarannik.ee/?p=15540

Mis sillatanke selle ületamiseks vaja on? Foto on saare kohalt tehtud kus on need ennistmainitud betoonist püstloodis kaldad. Igalt poolt mujalt sõidab tsiviiltehnika Nivade ja lääne maasturite kujul vabalt läbi.
See jõesäng ongi selline, olenemata suvest või talvest. Vett lastakse sinna põhiliselt kevadise suurvee ajal ja mõnikord sügisel või eriti vihmasel suvel. Samuti Ivangorodi päeval, mis oli vist juuli kolmandal nädalavahetusel (et linnarahvas saaks koske imetleda). Kõige tavalisemalt on vesi jões 2-3 nädalat aprilli lõpus-mai alguses. Samuti septembris-oktoobris paari päeva kaupa. Võib-olla suvel mõnikord pärast suuri vihmasid 6-12 tundi. On ka aastaid, kus jõesäng on 360 päeva aastas kuiv. Siis kui talv lumevaene on, kevad varakult tuleb, suvel-sügisel ka paduvihmasid pole ja liigvett ei tekigi.

Üleüldiselt on selles raamatus kirjeldatud pealetung 04.00 varahommikul ja lehvivate lippudega üle Narva silla natuke kahtlane aeg, sest inimesed sellal ei liigu. Ma käisin viimati vene poole peal oktoobri alguses, magusal ajal laupäeva ennelõunal ja sain seetõttu (väikese liialdusega) imetleda silmapiiri taha ulatuvat järjekorda Venemaa poolses piiripunktis. "Blokadnikud" (see on leningradlaste hüüdnimi) olid jõudnud vorsti ostma :D. Venemaa pool on ainult kaks aknakest inimeste teenindamiseks, eesti uue piiripunkti 4-5 vastu ja sellevõrra on tegevus ja läbilaskevõime uimasemad.
"Blokadnikud" jätavad oma autod Venemaa poole ja tulevad jala üle, sest see on lihtsam ja kiirem. Sinna hulka 40-50 spetsi poetada pole eriti keeruline. Need võtaksid siis Eesti võimuorganite treppidel istet ja kui kõik valmis tuleks läbi jõesängi juba terve kasakaarmee. Venelaste sõjaväeosa saaks ilmselt vähemalt elektroonilise side mahasurumisega hakkama, otse Tallinnasse minevad kaablid on vaja kirvestega asjatundjate hoolde usaldada.
Siis hakatakse sealt läbi jõe käima , ilma mingite probleemideta. Võib-olla organiseeritakse väike provokatsioon - Eestimeelsed jõud proovivad tammi lammutada ja jõesängi vett lasta, et seda kõike tõkestada ja selle peale tuleks tuua juba regulaarväeosad kes tammi kaitseksid. Nagu öeldud - vähemalt formaalselt on tamm vajalik Sosnovoi Bori elektrijaama tõrgeteta tööks.

Tallinna mõistes toimub kogu tegevus Koplis ja Maakri tänava elanikud (eks need kellesse sild puutub) kuulaksid raadiost päevauudiseid.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Trumm mõtles ilmselt seda, et usutava "rahvaülestõusu" teostamiseks saavad venelased kasutada ainult kerget jalaväe varustust ning teada olevaid ületuskohti. Raskema tehnikaga läheb kogu etendus potist alla. Mis muidugi tähendab, et KL ja KV omavad täiesti arvestatavat võimalust nende vastu kui kaardid õigesti mängida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Noh, sellest, et rasketehnika kasutamine rikub maskeraadi, on siin ju ennemgi kirjutatud. Need "teadaolevad ületuskohad" kujutavad endast akf Vanahalva andmetel 2 km. pikkust lõiku. Mida kõike sealt "kerge varustusena" annab läbi tassida, teavad paljud akf-id isegi...

Kokkuvõtteks võb ära unustada mõtte, et ilma Eesti poolsele kaldale vähemalt 2 km ulatuses arvestatavate kaitserajatiste püstitamiseta õnnestuks vaenulikku operatsiooni takistada enne, kui operaatorid juba suures osas Narva linnas sees opereerivad.

Akf-i poolt viidatud pilt ka:
Pilt
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Igaks juhuks juhin tähelepanu, et tänases ajateenistusüsteemis tekib sobiv ajaline aken juunikuus, kui eelmine aastakäik on reservi ära läinud ning eelkutse pole veel tulnud (tuleb juulis). Kasarmus on ainult nn jaanuarikutse tegelased, kuid neid on kogu massist suht tühine osa. Lisaks on meil ka kombeks jaanipäeva paiku pidada puhkust ja teha pikki pühi. Seega puhub Narva jõe ületamine pilli juuni keskel, mitte novembris.

Kõige rumalam aga on kõnealust aktsiooni planeerida aprilli ja maisse, kus KV valmisolek on suurim ja ka KL üksused on seoses Kevadtormiga aetud paremasse vormi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas madiss »

Kapten Trumm kirjutas:Igaks juhuks juhin tähelepanu, et tänases ajateenistusüsteemis tekib sobiv ajaline aken juunikuus, kui eelmine aastakäik on reservi ära läinud ning eelkutse pole veel tulnud (tuleb juulis).
Kui Luike ja Mikserit uskuda siis see ajaline võimaluste aken on juba tekkinud, mina ei näe küll erilist põhjust, miks peaks nad brittide juhitava lahinggruppi võimaliku kohalejõudmise ära ootama?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Kas kuskil on öeldud, millal see juhtub?

Ma leidsin praegu ainult täiesti tähtaegadevaba juttu nagu näiteks see: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=76070283
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Üks küsimus kapole: Soome kaitsepolitsei hoiatab, et Venemaa ostab Soomes kinnisvara „rohelistele mehikestele”. Kas sama toimub ka Eestis? Midagi arukat ei vastatud:
Kaitsepolitsei ülesanne on, oma pädevuse piires, ennetada ja tõkestada julgeoleku-ohte. Vajadusel teavitame ohtudest Vabariigi Valitsust ja/või avalikkust.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Kas kuskil on öeldud, millal see juhtub?

Ma leidsin praegu ainult täiesti tähtaegadevaba juttu nagu näiteks see: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=76070283
Kusagilt jäi silma, et kõige hiljemalt Kevadtormi alguseks, ehk siis enne maikuud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Briti pataljon Tapal kindlasti parandab seda kiirreageerimise teemat ja võimaldab täita "auke", mis tulenevad ajateenistuse süsteemist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Mina isiklikult olen kindel,et venelased proovivad juba jaanuaris midagi teha,sest,selleks ajaks on ka riigisekretär teada ja viimaste andmete järgi on kandidaat selleks see "Peterburgi eeslinna" mees.
NATO peasekretäri avaldust kommenteeriti just CNN pealt.Ka oli saates brittide ekspert,kes toonitas,et Trump tegelikult ei omanud kindlat välispoliitilist doktriini.
Sellised sõnad nagu:ma tean neid asju paremini või,et pommitan selle ISISE kõikjal maatasa ei ole konkreetset sisu omades väga ohtlik fenomen,see näitab seda,et tegelikke eksperte tal ei jagu(välja arvatud 3-4 lähedast isikut).
Samuti ei olevat ta eriti laialt populaarne USA kõrgema väejuhatuse seas,jällegi välja arvatud 2-3 endist liiget.Kõrgem neist on endine sõjaväeluure ülem,kes näiteks viimased aastad erus olles on tihedalt Moskva vahel liikunud.
Ma olen ise aru saanud,et,ta tahab eelkõige evangelistide survel ka selle Iraani leppe tühistada,mis kindlasti annab Iraanile vabad käed lõppude lõpuks omada tuumarelvi,mis omakorda viib suurele sõjale Lähis-Idas.Ja sealt lõpeb ka see sõprus tema ja Putini vahel ära,sest Venemaa ei hakka teist korda enam sanktsioonide paati hüppama.
Eksperdi arvamus oli selline,et Ida-Euroopa ja Baltikum on tõsise sõjalise ohu ees ja me võime seista USA eemale liikumisest Atlandi paktist,mis toob uued sõjalised jooned Euroopasse.
Küsimus kaasfoorumlastele,kes on rohkem jälginud Poolat.Millised on sealsed reageeringud ja kas on juba ka olnud arvamusi lääne slaavlaste ja Ukraina võimalikust sõjalisest koostööst väljaspool NATO raamistikku.Sama küsimus on neile,kes rohkem on jälgimas,mis toimub Läti-Leedu liinis?
Kojas
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Veebr, 2015 12:54
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kojas »

kaugeltuuriv kirjutas:Mina isiklikult olen kindel,et venelased proovivad juba jaanuaris midagi teha,sest,selleks ajaks on ka riigisekretär teada ja viimaste andmete järgi on kandidaat selleks see "Peterburgi eeslinna" mees.
NATO peasekretäri avaldust kommenteeriti just CNN pealt.Ka oli saates brittide ekspert,kes toonitas,et Trump tegelikult ei omanud kindlat välispoliitilist doktriini.
Sellised sõnad nagu:ma tean neid asju paremini või,et pommitan selle ISISE kõikjal maatasa ei ole konkreetset sisu omades väga ohtlik fenomen,see näitab seda,et tegelikke eksperte tal ei jagu(välja arvatud 3-4 lähedast isikut).
Samuti ei olevat ta eriti laialt populaarne USA kõrgema väejuhatuse seas,jällegi välja arvatud 2-3 endist liiget.Kõrgem neist on endine sõjaväeluure ülem,kes näiteks viimased aastad erus olles on tihedalt Moskva vahel liikunud.
Ma olen ise aru saanud,et,ta tahab eelkõige evangelistide survel ka selle Iraani leppe tühistada,mis kindlasti annab Iraanile vabad käed lõppude lõpuks omada tuumarelvi,mis omakorda viib suurele sõjale Lähis-Idas.Ja sealt lõpeb ka see sõprus tema ja Putini vahel ära,sest Venemaa ei hakka teist korda enam sanktsioonide paati hüppama.
Eksperdi arvamus oli selline,et Ida-Euroopa ja Baltikum on tõsise sõjalise ohu ees ja me võime seista USA eemale liikumisest Atlandi paktist,mis toob uued sõjalised jooned Euroopasse.
Küsimus kaasfoorumlastele,kes on rohkem jälginud Poolat.Millised on sealsed reageeringud ja kas on juba ka olnud arvamusi lääne slaavlaste ja Ukraina võimalikust sõjalisest koostööst väljaspool NATO raamistikku.Sama küsimus on neile,kes rohkem on jälgimas,mis toimub Läti-Leedu liinis?
Pideva Poola uudiste jälgijana pean tunnistama, et ei ole kuulnud tihedamast Poola - Ukraina koostööst. Oli mingi idee hakata koos Ukrainlastega helikoptereid tootma (peale Black Hawkide intriigi), aga see pidavat ainult kaitseministri idee ja utoopia olema.
http://www.defence24.pl/472705,macierew ... wschodniej
Samas on palju artikleid ameeriklaste tulemisest, aga sellist suhtumist nagu siin foorumis, et ei tea kas nad üldse tulevad, ei ole absoluutselt. Olen lugenud neid artikleid ja sealt ei tule isegi poole sõnagagi välja, et see kuidagigi kaheldav oleks.
Ilmsalt on nad oma välispoliitikas niivõrd kindlad ja usuvad, et ameeriklased alt ära ei hüppa. Mingit plaani B-d ei ole.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Roamless »

Ida-Euroopa ja Baltikum on tõsise sõjalise ohu ees
Ma ikka arvan, et esimesed on järjekorras Ukraina ja Moldova, kui need kaks riiki nö tasalülitatakse, siis on järgmisena võibolla tõesti "meie kord".
Unforeseen consequences
gooligan
Liige
Postitusi: 1258
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas gooligan »

Roamless kirjutas: Ma ikka arvan, et esimesed on järjekorras Ukraina ja Moldova, kui need kaks riiki nö tasalülitatakse, siis on järgmisena võibolla tõesti "meie kord".
Venelane teab täpselt, kellega tasub lihtsalt tüli norida ning kellega päriselt kakelda ja kambakat teha. Viimase eelduseks on eelnev 1000% kindlus oma üleolekus. Seega valitakse ohvreid väga täpselt - kaotatud sõda või avantüüri Putja renomee üle ei elaks.
Seetõttu vaatamata kõigele on potensiaalne NATO riigile kallaletung järjekorras viimaste hulgas. Seniks kuni leidub terve punu "stan'e" (enamikel neist ka märkimisväärsed maavarad), Valgevene, Moldova jms ebamäärasusi, keda nokkida suht lihtne ja kus ka lihtinimeste hulgas toetus Venemaale on märkimisväärne (parem elustandard), peaks meil päeva lõpuks ikkagi suht rahulik olema.

Kuid poliitiliselt enesele allutamine ja "koostööle" sundimine on juba teine teema. Edu Bulgaarias, Moldovas ja ka Eestis kannustab kindlasti järgmisi samme astuma.
Paar päeva pärast valitsuse kukkumist ning Yana Toomi & Co valitsuskõlbestumist hakkasid huvitavad avaldused emissaridelt juba tulema -
http://uudised.err.ee/v/eesti/97b5bffb- ... ostoo-abil
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas toomasv »

Siin juba üks vastus oli selle Ukraina ja Poolas koostöö kohta. Minu teada peaks Poola olema nende esimene koostööpartner, päris avalikult seda vist ei reklaamita, et vist mitte sakslasi ja teisi eurooplasi ärritada. Lisaks helikopteritele on osade soomukite teras tuleb Poolast jne. ukrainlased õpivad poola ülikoolides jne. Ühessõnaga, nad aitavad Ukrainat päris laial rindel, mitte ainult sõjaliselt. Kui ma ei eksi, siis alles paar nädalat tagasi võtsid nende kahe riigi Parlamendid vastu ühisavalduse, millega püüdsid ajaloolisi erimeelsusi siluda. Neil seal vist oli paar seika, kus ühed rappisid ühtesid ja teised jälle hiljem rappisid vastu. See ajaloo mineviku jätmine, sellega leppimine ja vigade tunnistamine, see aitabki neil kahel edasi minna. Ühist on neil ju neil kahel riigil rohkem, kui kummalgi Venega.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19527
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas ruger »

Moldova valimistel sai ju võidu mees, kelle suund oli rohkem Venemaaga diili teha.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=76251301

Moldova valimistulemusi võltsiti tunduvalt-lingil pildid kinnitatud valmisprotokollidest ja sama tulemus elektroonilises hääletuses.
#Moldova: The Central Election Commission admits "technical errors" as electronic votes dont match some of the protocols.
https://twitter.com/RutheniaRus/status/ ... 8465146881
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist