Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pagan »

IMHO
M4 on täpne ja peale pauku on sihikupilt sama. Aga see on oluline enamvähem valangutega lastes.
Ja tiirus on see tore. Topeltlaskudega maastikul lastes ei ole see tasakaalustatus nii määrav võrreldes tõrkevõimalusega. Trummi jutus on tera sees.
Ei peagi juppe puhastamiseks küljest võtma. Isegi külge jäädes võivad pisikesed/haprad asjad katki minna. Ja täppismehhaanika tõrkeid anda.
Siin M4-ja vinnastushooba mainiti. Aga neid hapraid muda koguvaid komponente (a la kestaheite kaane vedru) on veel. Lisaks salvevabastusnupp küljel. jne.

M4 on lastehaigused läbi põdenud küll, aga relva idee on suurriikliku tagalaga toimetamine.
Ja mõeldud rohkem valanguteks. Moonakulu.

Ma mõtlen, et meil ei ole vaja tagalat koormata. Ja relvakonflikti korral hakatakse relva puhastama seal kus juhtub näpu ja kaltsuga, mitte suruõhuga soojas ruumis.

Kui militaar.net peaks relva hankima, siis mul on tunne et konsensuspunkt on G36 peale jäänud. :D
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Mulle kui vasakukäelisele just meeldib M16 vinnastushoob, sest ei ole oluline, kumma käega vinnastad, mõlemat pidi on mugav. AK4 vinnastamine on vasakukäelisele laskjale paras PIA.
Lisaks relva kaal, sihtimine jms, mis lisavad plusspunkte. Ma arvan, et maha teevad need, kes seda ise ei ole kasutanud või ei kasuta.
Ja Trumm, ootame, kuni see hange ära tehakse. Kui tuleb AR15 tüüpi relv, ja selgub, kes ning mis tingimustel seda hankel pakkuma hakkavad, võid sa ise muutuda just selle valiku pooldajaks.
Elame-näeme.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pagan »

Seal Taktikalise Laskmise Keskuse kodukal reklaamib Heckler ja Kochi demopäeva:
http://laskmine.ee/lasketiir/heckler-koch-demopaev/
Pilet 10€ ja lisapadrun 1.5€/tk.
Saab lasta mõlemat lukutüüpi.
(Minul igasugune seos ürituse ja asutusega puudub. Ise olen sellel ajal mujal.)
--------------------------

Eelnenud, erinevate lukutüüpide teema illustratsiooniks mõned aeg-luubis videod erinevatest relvadest. Näeb mis moodi mingi relv käitub.

Kalašnikov: https://www.youtube.com/watch?v=MnEBPx9VNOY
Galil ACE: https://www.youtube.com/watch?v=ZyXjPvp ... u.be&t=133

M4: https://www.youtube.com/watch?v=gD7pd03 ... utu.be&t=9
HK416: https://www.youtube.com/watch?v=QpM_r1FeCVw

G36C: https://www.youtube.com/watch?v=z5783N6_l-I
Kahjuks normaalpikkuses vintrauaga (see mis Bundeswehril kasutuses oli) slow motion videot ei leidnud.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas chipy »

Trumm kas sa iseendale naeruväärne ei tundu? Sa ei ole ju kordagi AR platvormi kasutanudki, seega kuidas sa saad mingit sorti seisukohta võtta? Sa viitad mingitele absurdsetele testidele, kus lastakse läbi 800 padrunit valangutega. Sellisel testil puudub igasugune seos reaalsusega. Valangutega laskmine ja sellele üldse viitamine siin sellele on väga kaheldav. Ma ei kujuta ette üldse kas tänapäeval Kaitseväes valangutega laskmist õpetatakse, pole ka vajadust. Pihta nagu nii ei saa. Ōppige või õpetage pigem korralik double-tap ära.

Sa mainisid, et AR on keerulisem. Kui keegi peab seda platvormi liiga keeruliseks, siis ma sean selle isiku ajupotentsiaali funktsioneerimaks iseseisva inimese ja kasuteguri riigikaitses üldse kahtluse alla. Riigikaitses on vâga palju keerulisemaid asju kui AR-15.

Kui te ei suuda oma relva korralikult liivast puhtana hoida on see teie enda probleem. AR salve -ja lukuriivon minu arust väga head asjad. Vähendab oluliselt salvevahetusele kuluvat aega. AR vinnastushoob on harjumise asi, ameeriklastele jälle ei meeldi G36 tüûpi hoob. Mis puutub veel puhtusesse ja töökindlusesse. Kordan veel üle selle, üks asi on kasutada paukmoona, hoopis teine asi on kasutada teravmoona. Kui teie AK4 ei taha nädalavahetusel õppustel üldse töötada ja on väga tahmane seest, siis see ongi paukmoona eripära. Ja sellest mingeid põhjapanevaid järeldusi teha ei saa. Ükski relv pole loodud laskmaks paukpadruneid.

Lõpetuseks Trumm mina ei võta sõna kuskil soomustehnika teemas, kuna ma ei tunne end kodus olevat. Kuigi olen enda arvates palju rohkem erinevat soomustehnikat näinud, katsunud ja nendega sõda mänginud, kui sina.Minu enda lemmik ei ole ka AR, aga ma lepin sellega nagu lepiks ka Galil ACEga. Ise võtaks SCARi, selle modulaarsus ja remondi võimalused on vast midagi kõige revolutsioonilisemat ja uuemeelsemat. Midagi sellist millest sonis akf üks okas.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pagan »

chipy kirjutas: Kui te ei suuda oma relva korralikult liivast puhtana hoida on see teie enda probleem.
Veoauto kastis tolmavatel kruusateedel sõites võib juhtuda, et muist läheb ka relva sisse. Kuskil laskepesades kaevikutes püherdades, seinu riivides ja roomates ka. Mõnikord kleepub pori kinnastele riietele. Mõnikord keerutavad tuul ja lööklained tolmu üles.
Hea, et enamus meist soomukil sõitvad eliitsõdurid on kes sellise jamaga kokku ei puutu. :)
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Klassikalised AR-15 tüüpi isendid M-4, M-16 jne. jätaks ma kohe valikust välja, laskeomadustelt võivad nad olla igati tasemel aga vaid juhul kui lahinguväljal on tagatud piisav logistiline toetus, kahjuks meiesugusel riigil seda eriti pakkuda ei ole.

Ma olen aru saanud, et Nordarmi ja sellega seotud praeguste, endiste kaitseväelaste lobi tulemusena tahetakse meile hankida gaasikolviga SIG516, mida ma relva kehva renomee ja vähevõitu kasutajate arvu tõttu eriti mõistlikuks ei pea. Kummalisel kombel ei Prantsusmaal ega Saksamaal olnud SIG516 isegi valikus, huvitav küll miks?

Kui on siiski kange tahtmine osta uuena otse tehasest gaasikolviga AR-15 tüüpi automaat, tuleb odavamast kahtlase kvaliteediga nurgatagusest kraamist loobuda ja kohe kindla peale välja minna ning hankida mõni otseselt armee vajadusteks konstrueeritud isend. Eelnevalt alari poolt toodud lingilt leiab ka selge vastuse, mis see olla võiks.
The only piston system to last on the range so far is the HK416 and TD415 system. Every other systems we have tried has failed in one way or another.
From what I've understood, speaking to some Police colleagues who are the first (and to my knowledge) the only military/law enforcement to use SIG516 in combat, the rifle had issues with double feeding or even fully cycling in general.
Kui valikus on peamiselt vaid SIG516 ja HK416 pole erilist kahtlustki kumb neist tuleks valida. Kui eesmärk on kaitseks eraldatud ressursse võimalikult efektiivselt ja eesmärgipäraselt kasutada, tuleks osta Bundeswehrilt mahakantav G36.
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas chipy »

pagan kirjutas:hea, et enamus meist soomukil sõitvad eliitsõdurid on kes sellise jamaga kokku ei puutu. :)
Hea, et sina üheski soomukil olevas üksuses ei sõdi või veel vähem seda ei juhi. See sinu poolt viidatud soomusüksus vastupidiselt üldlevinud arusaamale sõdib ja käib rohkem jala kui enamus KV teised üksused. Seega kõik sinu poolt mainitud situatsioonid pole neile võõrad. Mis ma tahan öelda on see, et lihtne tolm ei mõju ARile kuidagi teistmoodi kui AKle. Mis võib määravaks saada nii ARile kui AKle on liiv. Selle sattumist relvale ja relva saab vältida.

Ma ei kujuta ette mis moodi suurriigi tagala toetab automaadi hooldust ja remonti rohkem kui väikeriiklik tagala. Kui tahta põlveotsas remonditavat relva siis teie sissiarmeele peaks SCAR ideaalne olema. Iseasi on muidugi hind.

PS. Soomukis on täpselt samamoodi tolm, lisaks sellele jääb see sinna veel pikaks ajaks hõljuma.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Kui natuke ajas tagasi minna, siis peamine põhjus, miks gaasikolviga ARid väga levinud pole, seisneb selles et see platvorm on loodud oma algsele toimimispõhimõttele häälestatu ja tasakaalustatuna. Lihtsalt kolb juurde tõi kaasa rohkem probleeme kui lahendas. HK oma 416-ga suutis luua väga hea AR-põhise relva, aga hinnanumber on ka vastav. Miks AR? See on väga hea ergonoomika ja toimimisega lahendus, suurim etteheide võiks olla laadimishoob. Aga, AR lukk ei ole nii õrnuke ja pisidetailidest koosnev midagi. Üks esimesi lagunevaid asju pidi seal olema hoopis lukupea tähiku hambad oma teravate servade tõttu. Ma nagu mäletan et KAC nt tegi selle detaili ümaramate hammastega ja eluiga kohe paranes. Sig kopeeris 1:1le ühe usa tootja gaasisüsteemi, mis on ka omataoliste seas üks õnnestunumaid (ütleks täpsemalt, aga istun nutika otsas). Kui hea too tegelikult on? Siiani on igal pool just HK variant lõppvooru jõudnud.

G36 on puhta ja väga töökindla süsteemiga lahendus, see täpsuseteema ei löönud ka kõigil relvadel välja. Pigem on probleemiks algupärane topeltsihiku lahendus, selle asemel relss ja norm punatäpp peale - ma oleks sellise relva üle küll õnnelik. Teadmiseks, et G36 kasutab AR-18 päritolu lukulahendust, sarnane asi on nii SCARil kui uuel HK433-l. Too on hea süsteem ja kannab gaasikolviga relva eelised hästi välja, paremini kui AR-il põhinev. 416 on küll hea relv, ja järjest rohkem leviv - Sofid, Norra, usakate M27, prantslased jne, aga siiski kallivõitu. Ma sain aru, et too tingiski 433-e sünni. Sisuliselt G36 sisu AR kestas. Seega võiks too olla pea ideaalne relv, nagu ka SCAR (mulle istus H variant väga hästi). Kui miski AR ergonoomikat parandas, oli see SCAR. XM-8 oli huvitav lähenemine, aga pärit modulaarsuse algusaegadest ja picatinny-eelsest ajast. Nagu ka G36. Praegune 433 võiks tolle asja reinkarnatsioon küll olla. Teine huvitav valik on Sigi MCX, kuid too on juba natuke spetsiifilisem asi, Honey Badgeri edendversioon. Oma põhikaliibris 300blk on see väga hea asi..
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pagan »

Suurriigi tagala teemal...
Mingi ameerika eks-gunnery sergeant arvab miskit AR-15 logistilisest jalajäljest. Sellest, et kui logistikat selja taga ei ole on tema eelistuseks AK.
https://www.youtube.com/watch?v=QQTwlnT ... tu.be&t=62

Leidsin veel netist müüdavana
'AR-15 Parts Kit Essential Componets'
https://www.cheaperthandirt.com/product ... rom=Search
Need on siis vedrud ja jubinad, mille sa peaksid välja vahetama kui sa ei saa riskeerida tõrkega.

Taolisi varuosade varu pakke oli e-bay-s ka. Ja arvamusavaldusi nagu see järgmine.
Let’s be honest, the AR-15 has a bunch of small parts and springs that are easily bent and/or lost.

While changing out a pistol grip, the safety detent spring slipped out. I did not see it, and when the grip was tightened down the spring was bent. While changing out a receiver extension, I forgot to press down on the buffer retaining pin. When the receiver extension was removed, the retaining pin and spring went flying across the room. The pin bounced off a wall and landed where I could find it. Good thing I was in a room with walls and carpet and not out in the woods. My point is that if you’re going to run an AR in a long-term SHTF scenario, then you’ll need a supply of springs, detents, and other spare parts.

You’ll also need gun lube. Lubrication is one of the key factors in making sure the AR-15 rifle preforms at optimal levels. The AR platform runs best when well lubricated and clean. It can run wet and dirty, but not dirty and dry.

Teistele lahingu automaatidele selliseid hädatarvilike (essentials) varuosade pakke ei müüda. Mine võta kinni, kas teistel pole neid vaja või on M4-jadel lihtsalt nii hea aftermarket. Või lasevad ainult M4-ja omanikud automaati liivatera kukkuda.

See on muidugi akadeemiliselt huvitav, et kust maalt muutub liivatolm liivateradeks.

Ma niisama filosofeerin siin.
Tegelikult meeldis mulle kallek-i postitus, mis on käesolevast postitusest üle-üleeelmine.
Ja tema mõte, et:
Kui valikus on peamiselt vaid SIG516 ja HK416 pole erilist kahtlustki kumb neist tuleks valida. Kui eesmärk on kaitseks eraldatud ressursse võimalikult efektiivselt ja eesmärgipäraselt kasutada, tuleks osta Bundeswehrilt mahakantav G36.
G36 on mõlemakäelise vinnastushoovaga. HeiniR-ile. :)
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

chipy kirjutas:Ma ei kujuta ette mis moodi suurriigi tagala toetab automaadi hooldust ja remonti rohkem kui väikeriiklik tagala.
Samamoodi nagu nad toetavad soomusbrigaade, tanke, liikursuurtükke, lahingumasinaid, hävitajaid, allveelaevu jms.

Miks paljude riikide eliitsemad jalaväeüksused, kellel erinevalt armeest on võimalik ise endale relvad valida on klassikalistest AR-15 tüüpi relvadest valdavalt loobunud?

Kas meiesugusel, valdavalt nõrga logistilise võimekusega riigi armeel on käsitulirelvaga mõttekas hakata seda nõrka logistilist võimekust veelgi koormama eriti kui on olemas alternatiive?
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas slider »

AK4, M14(reservist), Galil, KSP, MG3, CG:- saame ja peame hakkama saama, samas miski mis vahetab vb Galili välja on järsku võimatu?
Logistika tähtsuse üle ei vaidle keegi, kui on uus relv siis ilmselt on ka mõeldud varuosade peale. Vaevalt, et sõja ajal uut AK4 lööknõela treib poiss põhikoolis ja uut taandurvedru keerab vanaema kruustangide vahel. Kui on katki saad uue.
Kurb tõdeda aga n.ö üles korjatud relvadest meil ei saaks ka puudust olema.


PS:
Võimalusel kui Israel leiab oma varudest konteinerite kaupa vanu konserveeritud Galile, rekvireeritagu kaubalaev ja toodagu ära!
Ilma igasuguse irooniata, Galil on äge.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

While changing out a pistol grip, the safety detent spring slipped out. I did not see it, and when the grip was tightened down the spring was bent. While changing out a receiver extension, I forgot to press down on the buffer retaining pin. When the receiver extension was removed, the retaining pin and spring went flying across the room. The pin bounced off a wall and landed where I could find it. Good thing I was in a room with walls and carpet and not out in the woods. My point is that if you’re going to run an AR in a long-term SHTF scenario, then you’ll need a supply of springs, detents, and other spare parts.
No sorry, kuid miks peaks tavaline sõdur hakkama keset lahinguvälja lukukoja pikendust või käepidet hakkama vahetama? See kõik on relvuri teema ning antud juhul kajastab pigem ühe mehe kompetentsust kui mingi relva puudusi.
Need on siis vedrud ja jubinad, mille sa peaksid välja vahetama kui sa ei saa riskeerida tõrkega.
Enamus neist juppidest (nt vedrud ja tihvtid) ongi sellised asjad, mis kuluvad ja tuleks aeg-ajalt välja vahetada. See kehtib kõikide relvade puhul, ka AK vedrud väsivad aja jooksul.
See on muidugi akadeemiliselt huvitav, et kust maalt muutub liivatolm liivateradeks.
Lihtsalt üks huvitav kõrvalmärkus. Kui keegi on hoolega tähele pannud, siis profid kippusid missioonidel oma Galilidel igasugused avad kinni teipima, põhiliselt lukukoja kaane ümbert ja gaasitoru. Samuti olen osadelt soome ajateenijatelt kuulnud, et vahel kippusid nende Valmetite gaasikolvid kondensatsiooni tõttu kinni külmuma ja pidid siis lukuraami taguma, et relv uuesti korda saada.
Miks paljude riikide eliitsemad jalaväeüksused, kellel erinevalt armeest on võimalik ise endale relvad valida on klassikalistest AR-15 tüüpi relvadest valdavalt loobunud?
Mõtled nagu SOF? Aga just nemad ju valdavalt AR-15 põhinevaid relvasid kasutavadki.

Kui tahate rääkida reaalsetest puudustest AR-15 platvormi puhul, siis nendeks on kahtlemata salved, nende lukustusmehhanism ning vinnastusmehhanism.
Esimene ja kõige ilmsem probleem on nende ergonoomika. Vinnastushooba pole võimalik relva õlast võtmata kasutada. Salve vabastusnupp on tavaliselt ainult paremakäelistele (kuigi eksisteerivad ka ambidekstrilised variandid). Teine probleem on see, et harvadel juhtudel võib see nupp kinni kiiluda (kõige tõenäolisemalt külmaga). Osad nendest asjadest on G36 puhul paremini lahendatud, eriti just vabastusmehhanism. Lisaks on selle salved väidetavalt veidi robustsemad ja töökindlamad. Madalama sihikukinnituse ja parema kabaga oleks tegu väga asise relvaga.
Viimati muutis nimetu, 09 Veebr, 2017 8:55, muudetud 1 kord kokku.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

kallek, äkki seletad lahti, mis moodi ei suuda meie logistika sõja korral relvi töökorras hoida? On üsna ilmne, et need üksused, mis sõja korral tulistavad (jalavägi näiteks) saavad kasutada neid relvi, mis kaotuste puhul jäävad üle. Logistika toob ju lahinguväljale moona pidevalt, ei ole raske kaasa panna ka midagi muud koos moonaga.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

nimetu kirjutas:Mõtled nagu SOF? Aga just nemad ju valdavalt AR-15 põhinevaid relvasid kasutavadki.
Enamus lääne SOF-ist on klassikalise M4 pealt liikunud HK-416-le, miks?
alari kirjutas:kallek, äkki seletad lahti, mis moodi ei suuda meie logistika sõja korral relvi töökorras hoida?

Antud relv vajab tihedamat ja keerukamat hooldust, lisaks tõrkealdis, milleks on vaja ise oma elu lahinguväljal keerulisemaks muuta, kes neid relvi remondib, hooldab kellelt sa seniks vajadusel uue asendusrelva saad?
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Enamus lääne SOF-ist on klassikalise M4 pealt liikunud HK-416-le, miks?
HK416 kõrghetkel kasutasid seda võib-olla kusagil 1/3 USA SOF meestest, peale seda mindi jälle valdavalt M4A1 peale tagasi. Miks?
Antud relv vajab tihedamat ja keerukamat hooldust, lisaks tõrkealdis, milleks on vaja ise oma elu lahinguväljal keerulisemaks muuta, kes neid relvi remondib, hooldab kellelt sa seniks vajadusel uue asendusrelva saad?
Tihedama ja keerukama hoolduse osas võib nõustuda, kuid tõrkealtim ta küll ei ole. Seda on tõestanud nii armee katsed kui ka suvaliste juutuuberite katsetused. Viited kõigele sellele on eelmistel lehtedel täiesti vabalt saadaval.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist