Kus saaks lasta õmmelda/osta KV vormi?

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Steiner
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 27 Nov, 2004 0:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Eesti kaitseväe nö paraadvorm

Postitus Postitas Steiner »

Kas sellist asja üldse müüakse ja kas seda tohibki müüa? Et siis praegu kasutusel olev vorm - viigipüksid, pintsak, vormimüts. Originaal särk ja lips kah näiteks. Aga siis jah, kas selliseid asju liigub ja kui huviväärne selline komplekt võiks olla üldse? Hinnaklass?
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Kui sul pakkuda on siis on küll huviväärne!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mul võib kah olla pakkuda :roll: n.ö legendiga
Kasutaja avatar
koguja
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 22 Veebr, 2005 19:08
Asukoht: Välismaa
Kontakt:

Postitus Postitas koguja »

ja ma rumal andisn just täiskomplekti ära :?
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Aga mis pagana firma neid õmbleski - Renee? Ma usun, et küll nad teevad. Maksumus on aga korralik.Sinel üksi vist oli 7,5 kilo.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

räägime me ikka ühest ja samast asjast?

minu andmeil nimelt EKV'l "paraadmundrit" ei ole. on täpiline välivorm ja on rohekaspruun tavavorm mida pahatihti paraadvormiks nimetatakse.

või olen ma oma tsivilistinäru aastate jooksul ajast maha jäänud?
Viimati muutis Satakas, 27 Juun, 2005 19:17, muudetud 1 kord kokku.
Steiner
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 27 Nov, 2004 0:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Steiner »

no ma paningi ju nö "paraad vorm". :) Pean silmas siis seda tavavormi, pruunikas.
Aga jah, oleks isegi äkki pakkuda kui huvlisi leidub...;)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nojah, kui seeama, siis neid mul endalgi tartu kodus kahes auastmes ja vähemalt kolmes-neljas erinevas kulumisastmes. s.t. vanemehe majoritunnustega vormid aastatest 93-97 ja vanamehe kol-ltn'i vormid aastaist 97-ee...2001 vist. üks erukol-ltn'i oma peaks kah olema aga noh, vahe on põmst ainult kulla kogustes.

endal, näe, jäigi see "paraadvorm" tegemata. sai küll käidud ladudes tuhnimas aga keskmine sõdur on minust mõnevõrra väiksem ja nii ma oma tooli mummuliste vormipükstega nühkisingi sest inimlik laiskus ei lubanud rätspate juurde vantsida...mõtle kui hää oleks kah praegu enda oma maha ärida...äriks ju vanamehe oma ära aga ei tea, mismoodi ta sellesse suhtub...peaks küsima...vähemalt oleks sel tarbeesemel ka mingi üsna kandev legend taga...
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Eesti digilaiguline kõrbevorm - kas saab osta?

Postitus Postitas Hukatus »

niisiis kas on kusagilt võimalik hankida uut eesti digi laigulist kõrbevormi?
kas kaitsevägi ültse müüb neid?

küsin selle pärast et minuga võttis kontakti inimene välismaalt kes kogub erinavate riikide iraagis kasutatavaid vorme.
HI,
Do you have a source for digital desert camo that Estonian contingent wears? I'm acquring the camos from all the different contingents of the MND and would love to get a set
Thanks
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kaitsevägi ültse ei müi neit!
furor aesticus
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Okt, 2005 12:26
Asukoht: tartu
Kontakt:

kaitsevägi ja vormide myyk

Postitus Postitas furor aesticus »

Ametlik poliitika on jah hetkel selline, et yldiselt Kaitseväe varustust osta ei saa.... Pohjendus on umbes selline, et "ei satuks meie varustust igasuguste tsiviilide kätte". Vähemalt vormide osas. Olen kuulnud jutte, et meie laik pidi olla patenditud ja seetottu seda riietki osta ei saa, rääkimata vormist endast.
Ma ei tea mida kardetakse. Nagunii käivad pooled punkarid Kaitseväe laiguliste pykstega ringi ja tuhanded jahimehed peale selle. Koik ausad eesti inimesed, kes pealegi ei kanna seda vormi koos elementidega, mis teevad vormist ametliku vormi ehk siis embleemidega.
Kui nyyd maailmas ringi vaadata siis yle lahe pohjanaabritel on kohe ametlik armee kauplus, kust saab osta kasutatud armee varustust - vorme, rakmeid, kotte jne. Ja seda, et pooled maailma terroristid Usa gore-tex'is ringi jooksevad teavad ju ka koik...
Ma ei usu, et terroristid hakkaks eelistama Eesti laiku Usa omale, nii et ma ei näe pohjust miks mitte lubada meie vorme ka ametlikult myya...aga meie ei ole siin ju otsustajad.
Eesti eest!
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

njah aga kuidagi peaks ikka saama ju hankida
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Eestis puudub sõjaväekaubastu taoline kommertsorganisatsioon, kes peaks üleval militaarpoode või terveid kaubamaju ja turustaks seal erinevat armee varustust.
Vähe suuremates naabermaades on sellised kaubastud oma kauplusekettidega täiesti olemas ja üldjuhul võib nende kaudu hankida pea kõike individuaalvarustusse puutuvat. Näit Saksamaal tean selliseid militaarkauba kette lausa mitu.

Eestis hetkel aga KV varustuse turul liikumine juhuslik - enamasti kas siis mõni kaitseliitlane müüb mingit eset või on keegi kaitseväelane teenistusest lahkunud ja pakub oma individuaalvarustust hulgi.
Näit tääkide-kiivrite-killuvestide pakkumine vihjab aga pea alati sulaselgele vargusele, sest sarnane varustus kuulub tagastamisele ja seda kätte ei jäeta.

Kui aga keegi collector hirmsasti EST kõrbedigilaiku igatseb, eks kuuluta Kuldses Börsis või mujal ja paku kõvasti raha - ehk mõni missioonilt naasnu loovutab ühe oma vormidest (aga see on siis ka kõvasti kantud).
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Kõrbe laiku on sõduri foorumis küll liikunud.
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kapralheinz »

Kas mitte Ilves-Sport Tartus Eesti kõrbelaiku ei tirašheeri?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline