Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Teema kisub kiusamiseks.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Ei mingit kiusamist, magistrikraadi olemasolu on seersandisaks omakäeliselt kinnitanud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Seal Peterburgis on lihtsalt mindud majandusolude halvenedes koonerdamise teele,lisaks palkadele on hakatud ka tarkvara uuendamisega koonerdama,sellest ka need apsakad.
Lihtsalt vanad lood on ära kustutatud ja uued samale kõvakettale treitud.
Ja uued lood ei haaku vanadega,sest persoonid võivad ka vahetuda.
Ei midagi isiklikku,lihtsalt kvaliteet on neil seal hakanud kannatama.Ja seda on nii naljaks vaadata,tegi mulle nii hea tuju täna õhtuks.
Igatahes minu poolt teema seersandiga lukku,aja raiskamine oleks sellistega siin veel oma mõtteid vahetada.Ilusat õhtut kõigile.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Mhmh, nii ilmselt ongi. Kui üldse kusagil mõne riigi eriteenistused vms kohal on, siis siin foorumis, sest käib siin ju ka väga kõrgeid riigiametnikke. Ainult, mul selline küsimus - mis kasu on kremli trollist, keda kõik peavad kremli trolliks? Ja kusjuures väidetav kremli esindaja ei pea ennast siin üleval just kõige intelligentsemal moel. See ju naeruvääristaks kogu püha üritust? Aga ilmselt on kogu süsteem nii rafineeritud, et ma lihtsalt ei saa aru. Kõigest muidugi ei peagi aru saama.
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas zoho »

Küllap tegu trotsist kellegi millegi kiuste isehakanud vabakutselise Kremli trolliga.
Kasutaja avatar
murdock
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Aug, 2009 10:23
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas murdock »

Nii. Jälle uus kaitseminister... Ei hakka siin arvama kas hea või halb, aga natuke komötikaalne on see poliitelu...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Tõniste pakub välja variandi, mida ma isegi varasemalt alternatiivina olen eelistanud.
http://www.err.ee/600819/toniste-mitme- ... kaibemaksu
Selle asemel, et hakata näpistama jupi haaval nendest kohtadest, kust ei pruugi soovitud summasid kokku saada, on lihtsam võtta ette suuremad maksud ja tõsta neid marginaalselt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Marju Lauristin:
Äsja ilmunud Eesti inimarengu aruanne on seekord rändeteemaline. Te pole küll enam peatoimetaja, aga teema on päevakohane, ja sõelale jäi, et Eesti rahvaarv ikkagi ei tõuse ilma selleta, kui me ei aktsepteeri sisserännet.

Tõepoolest, see on üks meie kõige suuremaid muresid ja tõesti ellujäämise küsimus.

Üks asi on see natuke utoopiline lootus, et järsku eestlase hing avaneb ja ta ütleb, et tulge siia, need 200 000 või 300 000 inimest. See võib juhtuda aga ka meie tahtest sõltumata, järgmisel sajandil või selle sajandi jooksul.

Aga ma arvan, et väljakutse on teine. Võib juhtuda, et ei tule seda sisserännet, aga robotid tulevad kindlasti. Digitehnoloogia tuleb kindlasti. Võib-olla me saame robotite abil sellest üle, et meil rahvast vähe on.

Ent siis on ka väljakutse, et ükskõik mis juhtub, kuidas elada nii, et meil oleks ikka põhjust ütelda: see riik on loodud, et eesti keel ja eesti kultuur püsiks.
Mulle on ka alati tundunud, et kogu see "majandus vajab inimesi" hala on ajast ja arust. Niimoodi mõtlevad Singapuri-kompleksiga ärimehed.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Nendest kolmest muidugi on Luik kahtlemata kõige suurema kaaluga.Ei oskagi hetkel sealt Eestist teist nii suure välispoliitilise kogemusega isikut esile tõsta,kellele avanevad ka meie lähimate liitlaste uksed arutlusteks.Ei Ratas ei saa sellega hakkama,Miksonit võib olla kuulatakse mingis seltskonnas aga Luik on mees,kes saab ka kitsamasse ringi sisse.
Ja tabavalt on siin enne õeldud,et see mees ei vaja seda kohta mitte raha ega sidemete loomise pärast.Tema poolt astumine ministriks on tõesti aate teema,kujutan ette seda Janakese-Savika-Loodekese tiiva tusaseid nägusid,kui sellest teada said.
Vaatame,mis Tõniste tegema hakkab.Tundsin teda küllalt ammu aega tagasi,veel ajast,kui teine tegi koos vennaga sporti aga ühte pean ütlema.Ta oli siis juba tõsine töötegija ja väga süvenenud asjasse,kui midagi ette võttis.
See uus keskonnaminister on aga tegelikult koht,kus otsustatakse küllalt suuri rahade liigutamisi,mis puudutab eelkõige igasugu maavaru,metsandust ja looduskaitset.
Ja kui vaadata seda Rail Balticu trassiga ja kruusakaevandustega seotud tulevast teemat,siis seda enam selle ametikoha vastutus tõuseb
Natuke kahju,et sellele kohale selline vingerdaja valiti.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Ideoloogilised kaevikud on nüüdseks jälle maha märgitud.
http://www.err.ee/601436/ossinovski-tul ... lenaasmist
Natukene arusaamatuks jääb sellise kergelt poleemilise seisukoha point. Mitte väga kaua aega tagasi oldi meelsasti koalitsioonis nende samade reformaritega ja teostati ühiselt poliitikat. Nüüd äkki enam ei kõlba?
Ideoloogiliselt huvitav on aga järgnev lause:
Kõige jõukamatele maksukingitusi tegev eliidipartei saab küll Tarmo Noobi (A. Le Coqi juht - toim) kiituse, aga ei vii edasi.
Ma olen seni aru saanud, et meie maksusüsteem on üks lihtsamaid ja võrdsemaid. Nüüd aga tuleb järsku välja, et on eliidile kingitusi tehtud,kusjuures olles ise üks neist kingituse tegijatest (aga selles me ei räägi, eksju :wink: ). Siit tuleb välja, et Ossinovski on põhimõtteline marksist - jõukad saavad jõukad olla ainult sellepärast, et nad nöörivad kõiki teisi. Mitte, et ta ise seda tunnistaks, kuid tema seisukoha loogika viitab küll sellele.
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas zoho »

nimetu kirjutas:Ma olen seni aru saanud, et meie maksusüsteem on üks lihtsamaid ja võrdsemaid.
Räägi lähemalt, kuidas sa sarnasele arusaamisele jõudnud oled, milles see lihtsus ja võrdsus seisneb? Meie lihtne maksusüsteem on vist suuremalt osalt Reformierakonna ja IRLi eestvedamisel Venemaa pealt maha kopeeritud? Lihtsad lahendused võivad soodustada lollidemaa teket. Meie peaksime vist siiski püüdlema euroopaliku ja solidaarse aga mitte nii lihtsa süsteemi poole?
nimetu kirjutas: Siit tuleb välja, et Ossinovski on põhimõtteline marksist - jõukad saavad jõukad olla ainult sellepärast, et nad nöörivad kõiki teisi. Mitte, et ta ise seda tunnistaks, kuid tema seisukoha loogika viitab küll sellele.
Ossinovski pole mitte marksist vaid euroopalik sotsiaaldemokraat. Seni on SDE sarnaselt IRLiga olnud vaid Reformierakonna tööriistad võimu kindlustamisel. Ossinovski juhtimisel üritab SDE pöörduda oma tegeliku olemuse, euroopaliku sotsiaaldemokraatia juurde, viia väline vorm ja tegelik sisu vastavusse, rebida erakond lahti Reformierakonna ripatsi rollist, mis on ka ainuõige tee? Erakondade esimeestest on tänase seisuga Ossinovski kõikse kõvem tegija, ei Seedist, Pevkurist ega Ratasest ole talle õiget konkurenti. Lähiaastatel jookseb ka Ratase Keskerakonna tagant arvatavasti suurem osa vene hääli Ossinovki juurde juhul kui Keskerakond Ratase asemel venelastele sobivamat kandidaati erakonna etteotsa ei vali. Ossinovski erakond on lähiaastatel suurima kasvupotensiaaliga.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

No võtame siis kasvõi brutopalgalt makstavad maksud.
Miinimumpalga saaja (470 eurot) maksab kusagil 15% maksudeks, keskmise palga saaja (umbes 1100 eurot) maksab ligikaudu 20% maksudeks ning mõni üsna hea palga saaja (ütleme 5000 eurot) maksab veidi üle 22%. Dividendidelt makstakse jäigalt 20% tulumaksuks.
Et mis maksukingitustest "eliidile" me siis ikkagi räägime?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:Siit tuleb välja, et Ossinovski on põhimõtteline marksist - jõukad saavad jõukad olla ainult sellepärast, et nad nöörivad kõiki teisi. Mitte, et ta ise seda tunnistaks, kuid tema seisukoha loogika viitab küll sellele.
Olles ise Eesti ühe rikkama inimese võsuke :D
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Olles ise Eesti ühe rikkama inimese võsuke :D
Kes on juhuslikult altkäemaksu andmise eest uurimise all. :P
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Elmu ja 6 külalist