KURTNA 2006 07 mail

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

KURTNA 2006 07 mail

Postitus Postitas Frundsberg »

Ehk avaldaksite, mida huvitavat oma kollektsiooni täna Kurtnast saite ja kuidas üldse üritust hindate? Enda "saagiks" jäi 1 gaasimaski torbik, 1 saksa kaigaste kast ja 3 MP40 magasini koos ussitanud kotiga :D .
Obersturmführer Viks
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 02 Nov, 2005 0:00
Kontakt:

Postitus Postitas Obersturmführer Viks »

Ise ostsin seekord vähe:ohvitserimütsi pealuu ja wikingi käiselindi.
Kurat hinnad olid jälle soolaseks keeratud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: KURTNA 2006 07 mail

Postitus Postitas OveT. »

Frundsberg kirjutas: kuidas üldse üritust hindate?


Üritus oli tõeline saasta paraad (minu vaatevinklist). Domineerisid purjus venelased ja olematu kaup.
Iga aastaga üha kehvemaks.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
kamerade
Liige
Postitusi: 89
Liitunud: 30 Dets, 2004 16:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kamerade »

Käisin sel aastal esimest korda.
Saagiks 1942.aastast tööraamat ja 1936/1937 "Õppuri A ja O" 8)
ei olnud lihtsalt rohkem raha kaasas.
"If the tanks succeed, then victory follows." Guderian, 1937
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Hinnad tõesti kõrged ja tingimisest ei taha keegi kuuldagi.Endale ostsin ühe märgi ja tegin mõned pildid,eks hiljem riputan üles.Üldsiselt militaar nännil väga kehv olukord.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Minu saak Kurtnast:

Inglise Mk-II aastast 1940 (600-eeku). Sisu ja rihm sees. Kõlbab pähe panna.

Pilt


Vene Ssh40-41 Y-rihmadega. Otsisin sellist päris kaua. Tempel sees näitab 1943 (200-eeku). Selliseid oli seal veel ja parema värviga, aga rihmad olid sellel kõige kobedamad.

Pilt

Seda küll pähe ei pane, aga riiulisse kõlbab peale puhastamist küll.
Viimati muutis suurpomm, 09 Mai, 2006 18:44, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

müügis oli originaalne kunstiteos magamistoa kapikesele:
lamp! http://img402.imageshack.us/my.php?image=img13770gg.jpg
kuidas üldse üritust hindate?
kurtna oli nagu kurtna ikka... turistihinnad.. üks "väljamaa" mees ostis 100 eek/tk täiesti läbiroostetanud saksa kiivreid... Ida-Eestist kaevatud...
kohal oli "kaevureid", oli antiigiärimehi, oli oma vana kola müüjaid, nagu ikka... igale maitsele midagi..
Domineerisid purjus venelased
kahjuks jah, eriti kihvtid aga olid need vennad kes kulupõlengut tahtsid laadal korraldada 8)
tingimisest ei taha keegi kuuldagi
sai küll tingida, oleneb müüjast ka muidugi.

ise vedasin muuhulgas ühe lusika sealt ära, kuna lihtsalt pole sellist ennem näinud.. endine omanik rääkis, et ida-virumaalt leitud, vist mingi sõjakooli vms oma, võiksite abi osutada tuvastamisel... http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=4786
Obersturmführer Viks
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 02 Nov, 2005 0:00
Kontakt:

Postitus Postitas Obersturmführer Viks »

Kulupõletamisega oli tõesti probleeme.Tuli levis vist ühe venna kaubiku alla.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Kujutan ette, mis kodus oleks öeldud, kui ma oleks selle lambikese voodi kõrvale kapi peale pannud... A samas, mine tea - äkki oleks mingi aja pärast sire naisterahvas mind üllatanud naha ja neetidega :lol:

Iseenesest väga napakas idee see kunstiteos.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Olin Kurtnas nii müümas kui ostmas. Endale sain kogusse ühe huvitava suurtükkidega märgi ja sama mehe foto, kus ta istub hobuse seljas täis sõjariistus sama märk rinnas, Kalevi embleemi (30-ndad aastad 13-10 cm), juhi käsiraamatu (Sõduri väljaanne 1935.a.) jm nänni. Müügi koha pealt võis ka rahule jääda - kelder kohe palju tühjem. Ja tingida sai ka. Mõne mehe/naisega oli päris lahe kilde vahetada ja kuidas sa siis ei anna asja soodsalt ära, kui veel keldrisse ruumi vaja. Eelpool räägitud kulu kustutamine auto alt oli päris põnev (kui nii võib üldse öelda), kõik oli sekundite küsimus. Samas on suitsumehed suht ükskõiksed - suits tõmmatud ja koni süüdimatult maha. Päeva lõpus oli laohoone taga mitmeid suitsevaid kohti (plats on seal aga saepuruga kaetud) kuhu siis oma järele jäänud veevarud sai ära kallatud.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

Üldiselt oli asi nii nagu alati.

Häiris müüjate põikpäisus,hinnad olid kirved,alla ei tahetud midagi lasta.

Ma saan asu et antiigimeestel aga isegi suva külamees kes keldrist asju

müüma tuli käitus niimoodi.

Nägin isegi olukorda kus müüja (eestlane) kes müüs mingeid taldrikuid

vms.pahna pidi peaegu kätega venelasele kas talt miskit osta tahtis kallale

minema,sõimas muidugi hirmsasti -no see ka ei sobi.

Oled müüja-käitu rahulikult-nagunii tahavad kõik tingida 8) .

Nägin ka tiblasid kes su hinnasoovi peale sind rõveda venekeelse sõimuga


üle valasid ja teatasid et nad viskavad asja enne minema kui sulle

müüvad pakutud hinnaga.

Eriti mõttetud mehed.

Aga suht vähe oli näha juua täis inimesi.

Ka soomlasi ja muidu

välismaalasi oli palju vähem kui harilikult-ju hinnad liig kirved isegi nende

jaoks.

Muidugi asjalikku oli ka ikka-sai isegi pagasnikutäis kola ära toodud.

Üldiselt hinne 4 miinus 5 pallises süsteemis.

Ilm oli hea.
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

Minu meelest oli üsna tavaline. Et korjan Eesti Wabariigis valmistatud raadioid siis ühe sain ja oli mõnigi veel millest mõtlesin. EW sigretikarpe terve pesu, ka mõned märgid ja näiteks haruldase sokihoidjate karbi ning oh imet ühe mootoriosade müüja käest ka EW sõdurisaapad 150eeguga - mees oli veel eelmine aasta neid kandnud, nüüd väikseks jäänud. Aga rahvast oli palju ja tolmu ka.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Mina olen rahul.Kaupa osteti ka kirve hinnaga ja päeva lõpuks sai nii mõndagi osta naeruväärse hinnaga.Minul oli kaasas mitme Saaremaa mehe kaup, kes omad hinnad kaasa andsid.Samas oli sõjakola vähe.Äkki hakkabki otsa saama. Venekeelset mõnitamist sain juba kell 6.30 hommikul.Tore.Aga vaadates tänast Kanal 2-te on selge, kelle vabariigis me elame.sorry.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

noh,Kurtna oli tasemel.kuid...venelastest hauarüüstajad olid ikka hullud.otsisime söbrale saksa potti,hinnad oli 25 dollarist kuni 800 :!: euroni.
tingida eriti ei saanud vasjadega.üks ja sama pott maksis 1300 eeku kuni 5000 krooni.täis hullumaja.
läti hauarüüstajad olid ka kohal - terve kuramaa ju üles vaja tuhnida.müüdi roostetanud zetoone,splindita roostetanud f 1 - esi...

eesti enda müüjatega sai kaubelda.ostsin wh feldcappe,raudristi,kirjandust ja kiivrivörgu.hinnad olid ok-d.
hinnad ikka sommide pärast körgel.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Obersturmführer Viks
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 02 Nov, 2005 0:00
Kontakt:

Postitus Postitas Obersturmführer Viks »

Hinnad olid tõesti väga väga kummalised.Näiteks ühel vasjal maksis 2200 eeku ohvitseri mütsi pealuu ja kotkas,nagu mis toimub?Paljud müüjad Kurtnas arvavadki, et oh paneme kõrged hinnad ja siis kohe mingi välismaalane ostab ära.Nad eksivad, ma vaatasin et isegi soomlased olid vapustatud nendest hindadest.Kui hinnad on edasi nii kõrged seal, siis mina arvan, et müüjatele jäävad ka tühjad käed kuna keegi pole nõus nii kallilt lihtsalt ostma.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist