Quote - kuidas kasutada

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Kriku »

Alljärgnev võib olla minu isiklik kiiks, nii et kui kellelegi tundub, et see kõik pole karvavõrdki oluline, siis palun lahkesti õlgu kehitada ja edasi minna :)

Aga postitused oleks minu arust peale vaadates palju kenamad ja pilgule kergemini haaratavamad, kui QUOTE kasutamisel ehk tsiteerimisel katsutaks hoida tsiteeritava lõigu kommentaar visuaalselt lähemal sellele, kui järgmisele lõigule.

Näiteks halb:

Mina arvan ka, et Hitler tegelikult ei osanud arvata, mis Ardennides juhtuma hakkab.
Ardennide lahingu ajaks oli sõda niiehknaa kaotatud.
Ja tal oli üldse Eva Braun lõpus olulisem kui riigi saatus.
Las sulle jääda sinu arvamus.


Hea:
Mina arvan ka, et Hitler tegelikult ei osanud arvata, mis Ardennides juhtuma hakkab.
Ardennide lahingu ajaks oli sõda niiehknaa kaotatud.
Ja tal oli üldse Eva Braun lõpus olulisem kui riigi saatus.
Las sulle jääda sinu arvamus.


Viimase variandi saavutamiseks tuleb ära jätta reavahetus tsitaadi lõpu ja kommentaari vahel. St. kommentaar tuleb kohe [ / q u o t e ] järele.
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Walter2 »

Lisaks võiks selles hallis kastis olla sõna: ''tsitaat'' või ''tsiteeri'' asemel nagu tihti kohtab ikka ksf! nimi keda tsiteeriti.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas asiootus »

See käibki tegelikult palju rohkem pinda, et paljud ei pane oma postitustes tsiteeritavatele tsitaatidele nimesid juurde ja hiljem pead hakkama lehekülgi tagasi kerima ja otsima, keda siin siis jälle konkreetselt tsiteeritud on.

[quote="siia võiks nt. kirjutada tsiteeritava ksf. nime"]
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas toomas tyrk »

asiootus kirjutas:See käibki tegelikult palju rohkem pinda, et paljud ei pane oma postitustes tsiteeritavatele tsitaatidele nimesid juurde ja hiljem pead hakkama lehekülgi tagasi kerima ja otsima, keda siin siis jälle konkreetselt tsiteeritud on.

[color=#FF0000]siia võiks nt. kirjutada tsiteeritava ksf. nime[/color] kirjutas:
Kõige lihtsam on vajutada postituse all paremal pool asuvale nupule "viide". Siis on kohe ka tsitaadi autor olemas.

NB! Soovitav on oma postitusega mitteseonduv osa tsitaadist kustutada!

Kui postitus on pooleli ning soov on veel mõnest eelnevast postitusest tsitaate lisada - kerige aga usinasti allapoole, leidke õige postitus, ja vajutage taas selle juures asuvat nuppu "viide".

Taas lisatakse see postitus teie pooleli postitusse koos autoriga.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas asiootus »

On ka veel selline variant, et vajutada vasakul pool lehekülje alguses ja lõpus asuvat nuppu “vasta“...
Kerida seejärel alla ja varasemast postitusest tsiteeritav lõik hiire kursori ja vasaku klahviga ära märkida ja vajutada nuppu “viide“.... nõnda jääb see ebamugav üleliigse teksti kustutamise protsess ära.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Troll »

Ma olen tähele pannud, et paljudele jääb see "viide" arusaamatuks s.o ei saada aru, et sellele nupule vajutades tsiteeritakse postitust. Äkki tasuks nupu nimetuseks "viide" asemele kirjutada "tsiteeri"? Seda peaks saama foorumi tarkvaras muuta.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Avatar »

Ma olen üldiselt mõelnud nii, et kui tsitaadi puhul on tegemist postitaja arvamusavaldusega, või postitaja muidu toetab või seostab ennast tsitaadiga,siis lisan aliase.
Kui algne postitaja on mingi tsitaadi puhul nö neutraalne vahendaja (mingid tsitaadid artiklitest), siis tundub aliase lisamine vale. See kipub hilisemas võimalikus mõttevahetuses justnagu transformeeruma algse postitaja seisukohaks - mida see aga ei pruugi olla.
Suht hägune jutt sai...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Z03 »

Teise inimese mõtteid tsiteerides tuleks lisada tsiteeritava nimi, muidu on tegemist plagiaadiga. Pole oluline, kas tsiteeritav on esitanud häguseid/üldteada mõtteid või midagi konkreetsemat, teise inimese mõtteid kasutades oma postituses tuleb algallikale viidata. Kui ei taha isiklikuks minna, siis võib ju üldse tsiteerimata jätta ja oma mõtteid lihtsalt ilma abistavate tsitaatideta edasi arendada.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Avatar »

Kui näiteks akf Z03 postitab Anne-Maria Penu arvamusavalduse maskuliinsest ja rõhuvast võimust, ja mina näiteks leian, et Karinist kangelase konstrueerimine on ilmselgelt üle pingutatud - siis nii on vist ülekohtune:
Z03 kirjutas:Seetõttu on Katrin kangelane...
Udujutt!

Nii on vist imelik, sest reeglina kasutatakse tsiteerijatena foorumi aliasi (ebamugav ka) :
Anna-Maria Penu kirjutas:Seetõttu on Katrin kangelane...
Udujutt!

Nii tundub kõige õiglasem:
Seetõttu on Katrin kangelane...
Udujutt!

Aga ma kahtlen, kas ühelgi juhul saab mind plagiaadis süüdistada.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Z03 »

Ma copysin artikli foorumisse. Kusjuures nii pealkirja kui lingiga konkreetsele artiklile. Mu meelest korrektselt viidatud algallikale.
Kui oleksin kasutanud lõike artiklist ja vahele enda kommentaarid, siis oleksin muidugi viidanud.

Minu meelest on Katrin kangelane jah, aga miks ma nii arvan, sellel on täiesti teine põhjus, kui Avatar arvab.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Avatar »

No vot, aga kuna on suur vahe väitel "Sellepärast on..." ja eneseväljendusel "Minu meelest on..." siis nüüd saan ma õiglaselt ja ajakohaselt kirjutada nii:
Z03 kirjutas:Minu meelest on Katrin kangelane jah, aga miks ma nii arvan, sellel on täiesti teine põhjus, kui Avatar arvab
Teil on täielik vabadus arvata. Nii esimest kui teist.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Z03 »

Avatar, mina ei saa aru, mida üritate mulle ütelda. Ma näen, et soovite suhelda, aga minust pole sellele väärilist vastast. Ma ka ei jaksa kellegagi vaielda, liiga väsitav. Kui olete mu postitusi lugenud, siis peaksite teadma, mida arvan vaidlemise läbi tõe leidmisest. Egas see, kui ma siin foorumis midagi arvan või kirjutan, ei pea veel tähendama, et ma ennast ilmeksimatuks või targaks vms pean. Lihtsalt, ma olen aru saanud, et igaühel on õigus rääkida, ükskõik kui mannetu ja ekslik see kõne ka poleks. Ka rumalas jutus võib olla iva teiste jaoks. Tark inimene ei ütle ära ühestki infokillust ja mõistab, et ka vähem taiplikel on oma lugu rääkida. Nii et võin, käsi südamel, tunnistada, Avatar, et ma ei saanud Teie kahest viimasest postitusest tuhkagi aru. Aga jätkan siin kommenteerimist ikka, kuni see mind inspireerib ja mulle huvi pakub.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Avatar »

Ma lihtsalt proovisin oma esimese posti mõtet eluliste näidetega ilustreerida. Ma endiselt leian, et mõnikord on mõistlikum tsiteerida umbisikuliselt. Aga see on minu arvamus kõigest. Tõmbame sellele elulisele näitele joone alla.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Quote - kuidas kasutada

Postitus Postitas Fucs »

Mina saan aru küll, mida isand Avatar mõtleb.

*

Muidu jääb tihti tsitaadi autor anonüümseks põhjusel, et kui nt. loed mõnda teemat kus tuleb järjest uusi poste ülikiirelt juurde, siis tihti jääb viidatav asi juba n.ö. "eelmisele lehele" (kui juba oled pressinud kas vasta või viide, siis ei pääse enam akna allosas vanematele postidele otse ligi et juurde viidata) ja siis tuleb avada sama teema vanemad leheküljed eraldi aknas, et sealt midagi välja noppida ja tihti nopitakse ainult Copy/Paste meetodil posti tekste, VÕI siis loedki teemat kaks-kolm jne lehte viimasest tagasi ja lugemise ajal tahad võtta kaasa mõne mõtte või tsitaadi aga samal ajal tahad ka edasi lugeda jooksvalt (viide/tsiteeri/vasta pressimisel viskab su kohe viimase lehe lõppu) ja siis tehakse ainult Copy/Paste mingist tekstis lõikemällu ilma autorita.

Siis ka, kui otsid tsitaate jms hulgast erinevatest teemadest ja vanematest postitustest on tihti kiirem ja lihtsam teha lihtsalt Copy/Paste mingist tekstiosast jne.
Ühesõnaga on vaja tihti selleks, et iga tsitaadi küljes oleks ka autor, majandada-töötada kahes või enamas brauseriaknas ja siis kombineerida.

Üldiselt vähemalt mina üritan alati näha rohkem vaeva ja raiskan ka vastavalt rohkem aega, et postituste väljanägemine, tsiteeritavad mõtted jms oleks vorminduslikult / küljenduslikult võimalikult lugemissõbralikud ja hea silmale vaadata. No see puudutab (häirib mind rohkem, kui tsitaadi autori puudumine) eriti neid oma posti kaasa võetavaid ülipikki "tsitaate", või tegelikult tsitaadi asemel kogu akf pika postituse uuesti äratoomine... Neid võiks küll vahel kärpida mõistlikuse piiridesse.

Eriti, kui sellele uuesti tsiteeritud 100 kirjareale järgneb tsitaadi kopeerija/vastaja enda ainult üks rida teksti.

Siinkohal lugejana kiidusõnad AKF Puurijale, kes on saanud lõpuks ometi endast võitu 8) ja need kolepikad postid on muutunud nüüd inimsõbralikumaks :D
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 70#p505370
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist