Relvaliikide koostöö

nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas nimetu »

Nõukogude sõjaväel oli selleks otstarbeks kasutusel head lihtsad tabelid. Näiteks kuni 10km kaugusel asuvatele sihtmärkidele kuluva moona kogus hektari kohta:
tabel.png
DESTRUCTION
POINT TARGET - 90 percent probability that target is no longer combat effective.
AREA TARGET - High probability (at least 90 percent) that at least 50 percent of the elements comprising the target are no longer
combat effective and/or that at least 50 percent of the target area has been destroyed (rendered ineffective for combat).

SUPPRESSION
AREA TARGET - High probability (at least 90 percent) that 25-30 percent of the elements comprising the target grouping are no
longer combat effective and/or that 25-30 percent of the target area has been destroyed.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

nimetu kirjutas:Nõukogude sõjaväel oli selleks otstarbeks kasutusel head lihtsad tabelid. Näiteks kuni 10km kaugusel asuvatele sihtmärkidele kuluva moona kogus hektari kohta:
DESTRUCTION
POINT TARGET - 90 percent probability that target is no longer combat effective.
AREA TARGET - High probability (at least 90 percent) that at least 50 percent of the elements comprising the target are no longer
combat effective and/or that at least 50 percent of the target area has been destroyed (rendered ineffective for combat).

SUPPRESSION
AREA TARGET - High probability (at least 90 percent) that 25-30 percent of the elements comprising the target grouping are no
longer combat effective and/or that 25-30 percent of the target area has been destroyed.
Noh, nagu näha siis ma oma mõtteharjutusega väga mööda ei pannud, selle tabeli järgi peaks ca. 300 152mm mürsku laskma kaevunud üksususele 50% kaotuste tekitamiseks.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas mart2 »

Pildil olnud laskepositsiooni seisukohalt ma arvestaks siiski tugevdatud pataljoni relvastust (moon ja distants) - miinipildujad, granaadiheitjad, 122mm suurtükid, tanki- ja soomukikahurid. Rünnak käigult ja positsioonide ehitus ei ole lõpule viidud.

Kui me räägime ettevalmistatud rünnakust kaevunud kaitsja vastu, siis on vaja vaadata 122mm, 152mm ja reaktiivsuurtükiväge. Ning nende tabeleid.

IMHO
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

mart2 kirjutas:Pildil olnud laskepositsiooni seisukohalt ma arvestaks siiski tugevdatud pataljoni relvastust (moon ja distants) - miinipildujad, granaadiheitjad, 122mm suurtükid, tanki- ja soomukikahurid. Rünnak käigult ja positsioonide ehitus ei ole lõpule viidud.

Kui me räägime ettevalmistatud rünnakust kaevunud kaitsja vastu, siis on vaja vaadata 122mm, 152mm ja reaktiivsuurtükiväge. Ning nende tabeleid.

IMHO

Jah, kuid suures pildis ei muuda see ju midagi?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma päris ei saa nüüd aru ka Trumm mis su postituse mõte oli? Et ei pea kaevuma või? Et niikuinii on mõtetu, venelane ujutab mürskudega üle? Või tavaline "vaadake kui tark ma olen" teema?
Ei öelnud midagi kaevumise kohta. Sa hakkasid kohe eduraportit tootma, et vastane ei suuda suurt kogust moona õhus lõhkema panna. See seisukoht on täielik jama (isegi selle aegsütikute kontaktile reageerimisega).
Kordan igaks juhuks üle: õhus lõhatav on lõviosa vene haubitsaüksuste moonast. Kalleid sensorsütikuid (mida on kallidusest tingitult vähe) venelased nii lihtsaks asjaks ei kasuta - kullast kirvega kurge ei püüta.
Ebatäpsus ja probleemid lõhkemisega lahendatakse tavapäraselt- suure arvu suurtükkide kasutamisega (kombeks on seal igat manööverpataljoni suurtükipataljoniga toetada), mitte nagu meil, et 3-5 pataljoni peale üksainus suurtükipataljon. :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:
Ma päris ei saa nüüd aru ka Trumm mis su postituse mõte oli? Et ei pea kaevuma või? Et niikuinii on mõtetu, venelane ujutab mürskudega üle? Või tavaline "vaadake kui tark ma olen" teema?
Ei öelnud midagi kaevumise kohta. Sa hakkasid kohe eduraportit tootma, et vastane ei suuda suurt kogust moona õhus lõhkema panna. See seisukoht on täielik jama (isegi selle aegsütikute kontaktile reageerimisega).
Kordan igaks juhuks üle: õhus lõhatav on lõviosa vene haubitsaüksuste moonast. Kalleid sensorsütikuid (mida on kallidusest tingitult vähe) venelased nii lihtsaks asjaks ei kasuta - kullast kirvega kurge ei püüta.
Ebatäpsus ja probleemid lõhkemisega lahendatakse tavapäraselt- suure arvu suurtükkide kasutamisega (kombeks on seal igat manööverpataljoni suurtükipataljoniga toetada), mitte nagu meil, et 3-5 pataljoni peale üksainus suurtükipataljon. :wall:

Ja isegi kui see kõik on tõsi, kas see muudab kaevumise olulisust?

lisa: Suure arvu suurtükkide kasutamisega laskemoona probleem süveneb, mitte ei vähene. Venelased ise on tunnistanud, et määrustiku järgi lastes ida ukrainas on laskemoona kulu isegi nende jaoks liig, mistõttu on UAV pealt tule juhtimine nii suurepärane lahendus nende jaoks. Aegsütikud aga, ei moodusta kunagi lahingkomplektist üle kolmandiku sest nad on siiski kallimad kui tavaline lööksütik, ning teiseks neil puudub võimalus seada plahvatus viitega (sütiku konstruktsioon on liiga õrn selleks) mistõttu on nad kasutud kõvemate kindlustuste vastu.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei muuda kaevumise olulisust. Kuid tõstab killukaitse (nii masinad kui kaevikud) olulisust. Sest jutt pole enam kallite sensorsütikutega 5% laskemoonast, mis õhus pauku teeb, vaid sedasi võib pauku teha nii 80% mürsuvarust.

Ja mõistagi tõstavad minu hasarti taolised eneseupitused (ilma selleta oleks ehk vait olnud):
Või tavaline "vaadake kui tark ma olen" teema?
Säilita elementaarne viisakus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:Ei muuda kaevumise olulisust. Kuid tõstab killukaitse (nii masinad kui kaevikud) olulisust. Sest jutt pole enam kallite sensorsütikutega 5% laskemoonast, mis õhus pauku teeb, vaid sedasi võib pauku teha nii 80% mürsuvarust.

Ja mõistagi tõstavad minu hasarti taolised eneseupitused (ilma selleta oleks ehk vait olnud):
Või tavaline "vaadake kui tark ma olen" teema?
Säilita elementaarne viisakus.
Killuvarje olulisuse osas kaevikute puhul oleme ju ühel nõul. Vastasel VÕIB olla kõike, aga ma ka põhjendasin miks tal tavaliselt seda ei ole mitte 80% vaid pigem 30-40% maksimum. Muus osas ei hakka pikemalt vaidlema, ei vii kuhugi.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas mart2 »

TTA kirjutas:
mart2 kirjutas:Pildil olnud laskepositsiooni seisukohalt ma arvestaks siiski tugevdatud pataljoni relvastust (moon ja distants) - miinipildujad, granaadiheitjad, 122mm suurtükid, tanki- ja soomukikahurid. Rünnak käigult ja positsioonide ehitus ei ole lõpule viidud.
Kui me räägime ettevalmistatud rünnakust kaevunud kaitsja vastu, siis on vaja vaadata 122mm, 152mm ja reaktiivsuurtükiväge. Ning nende tabeleid.IMHO
Jah, kuid suures pildis ei muuda see ju midagi?
Mida sa pead silmas "suure pildi" all? Brigaad, kaitseringkond, öhusõda...?
Konkreetselt antud situatsioonis on tegemist väikese jalaväeüksuse taktikalise positsiooniga mida rünnatakse ilmselt tugevdatud pataljoniga. See ongi suur pilt nendele meestele, kes istuvad oma kaevikus. See, mis toimub "suurelt" mujal brigaadi alal, neid eriti rünnaku hetkel ei koti. Ainult need vastase relvad, mis on kasutada a) rünnakul käigult, või b) ettevalmistatud rünnaku puhul... ja kas kaitse on piisav.
Mis iganes eriarvamus, kuid mina ülemana nõuaks alati maskeerimist. Kui on saadud kohale tuua helkivad katusepleki tahvlid, siis oleks olnud ka aega visata lund rinnatisel. Küsimus on ikkagi ülemates ja tegevuse kontrollijate hinnangus.

Kuna tundub, et see on ainult minu mure - positsioonide maskeerimine - siis võib edasise arutelu selle pildigalerii osas lõpetada ja minna üle teistele põletavatele teemadele.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas nimetu »

Mis iganes eriarvamus, kuid mina ülemana nõuaks alati maskeerimist.
Ma arvan, et selles ei olegi mingit eriarvamust, kas kaevumine ja maskeerimine on vajalik. Pigem on esitatud dilemma selliselt, et kas rutakalt tehtud vilets ja maskeerimata kaevumine on parem kui kaevumise asemel lihtsalt maskeerimine.

Minu isiklik seisukoht on, et maskeerimine peaks eriti just jalaväe puhul olema A ja O. See peaks käima juba orgaaniliselt iga tegevuse juurde - maskeeritud peab olema alati. Seega küsimuse asetus ise juba on põhimõtteliselt vildakas. Ehk siis küsimus pole selles, et kas maskeerida (loomulikult peab - alati), vaid selles, et millal kaevuda.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

mart2 kirjutas:
Kuna tundub, et see on ainult minu mure - positsioonide maskeerimine - siis võib edasise arutelu selle pildigalerii osas lõpetada ja minna üle teistele põletavatele teemadele.
Ei ole, olen sinuga nõus. Positsioonid tuleb esimesel võimalusel maskeerida, lihtsalt kui aega pole ja on valida kas lamades ja maskeeritud laskepesa või maskeerimata püstiasendis laskepesa siis ma valiks maskeerimata variandi nii 75% juhtudest. On olukordi kus aga maskeeriks, näiteks hajutatud lahingutegevuses, suure täppisrelva ohu puhul jne.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No mängu muudab mõnevõrra see, kui venelane laseb ülal termokaameraga droonidega ringi, visuaalsel maskeeringul ei pruugi olla soovitud efekti, aga kui positsioonid avastatakse (ja "mittekontaktne" reaktsioon järgneb), siis tahaksid olla võimalikult sügaval.

Kui mina vene kindral oleksin, siis arvaksin, et taolistes pealöögisuunas olevatest kaitsekeskustest oleks otstarbekas termobaarilise moona abil läbi murda. Kohale toimetatav õhust ja reaktiivsuurtükiväega. Kaevikud, sh killukaitsega, omavad kaitse osas vähest efekti. Selle vastu aitavad kas IV astme kindlustused (ehitus võtab nädalaid) või soomustehnika ja pidev liikumises olek.
Viimati muutis Kapten Trumm, 30 Apr, 2018 12:32, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:No mängu muudab mõnevõrra see, kui venelane laseb ülal termokaameraga droonidega ringi, visuaalsel maskeeringul ei pruugi olla soovitud efekti, aga kui positsioonid avastatakse (ja "mittekontaktne" reaktsioon järgneb), siis tahaksid olla võimalikult sügaval.
Nii on, kaevikuid varjata õhust termovaatluse eest on kuradima raske, kui just loodus ise abiks ei tule kas õige temperatuurivahemiku, ootamatute sademete vms asjadega. Samas on pettekaevikute rajamine selle jaoks hämmastavalt kerge, koori vaid mättad ära sealt kus kaevik peaks olema ja õhust on üsna keeruline vahet teha, seda eriti termoga.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas kaur3 »

NYT kolumnist loeb vist militaanetti :) Jutt käib USA rohkest täppismoona hankest, mida saaks vajadusel kasutada konventsioaalses sõjas Põhja-Koreas ja Baltikumis. Excalibur on kallis ja hinnalipikuga 68 000 dollarit. Odavam lahendus on vanale moonale täppissütik külge kerida hinnaga 8000 dollarit.
The 2019 Army ammunition budget shows that the United States is really preparing for two kinds of wars simultaneously. It is expecting more fighting in urban areas like the battles against ISIS in Mosul and Raqqa, as well as possible conventional battles in the Baltic states and North Korea. In both, precision-guided rounds will most likely be standard.
American howitzers appear to be making a resurgence after nearly two decades of frequently being relegated to other duties. The 2019 Army ammunition budget allocates more than $376 million toward the purchase of high-explosive and Excalibur rounds,
For decades, the Army developed purpose-built guided artillery shells that were both extremely expensive and had questionable performance, including a laser-guided 155-millimeter artillery shell known as Copperhead. By 2007, the Army began sending GPS-guided Excalibur shells to operational units in small numbers, and they quickly became extremely popular among ground force commanders in Iraq and Afghanistan. But at $68,000 apiece, Excalibur was far more expensive than unguided shells, which each cost roughly $800. In recent years, a compromise has made an era of cheap guided artillery feasible. A new type of fuze called the M1156 Precision Guidance Kit added guidance fins to a standard-size nose fuze, which could turn an old unguided projectile into a near-precision weapon for, on average, $8,000 apiece.
https://t.co/G71gBbMots?amp=1
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relvaliikide koostöö

Postitus Postitas nimetu »

Mina nt olen valmis tarima AK4 või logu Galili seljas ja kandma rootsi välivormi, kui mul raadiojaama tangenti tõstes oleks teises otsas 122 haubitsapataljon pauguvalmis. Mis automaat seda tehes seljas on, pole kuigi määrav. Kohe hommepäev olen valmis varustuse vahetama. Olen lihtsalt tasapisi õppinud hindama selliseid asju.
See tuletoetuse teema on tegelikult väga huvitav. Üks hiljuti loetud ameerika uurimustöö vaidles hoopis 120mm MP arvu suurendamise poolt, koos parema moona kasutusele võtmisega. Argumendiks oli see, et tegu on lihtsama, odavama ja efektiivsema süsteemiga selles rollis. Põhiliseks probleemiks pidi olema luureinfo puudulikkus teatud tasemetel. Kõrgematel tasemetel on täiendavaid vahendeid, nagu radarid, piisava ulatusega mehitamata lennumasinad, suuremad luureüksused, signaaliluure jne. Kuna madalamal tasemel piirdub lahingupilt visuaalsel teel saadud infoga ja pole ka piisavalt ressursse staabis, et suuremat hulka infot läbi töötada, siis ei ole ka relvade ulatus nii määrav ja tuletoetuse parema kättesaadavuse tagamiseks võiks olla rohkem 120mm soomustläbistava moonaga miinipildujaid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist