Piirivalve taastamine

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Samasse kohta jões astuda kaks korda ei saa ehk eraldiseisva ameti (PVA) taasloomine iseenesest on mõttetu rahakulu.
Küll aga tasub küsimusi esitada just PPA sõjalise rolli ja selleks valmistumise kohta.

Kui Eestis oleks 13 aastat tagasi jäänud peale need, kes valmistusid mõttes kutselise KV tulekuks, siis tõenäoliselt oleksime me täna täpselt samas rollis, mis PPA on.
Kõik kulud on viimase sendini kinni olemasoleva struktuuri ülalpidamise ja pideva kulude kasvu surve all - midagi täiendavat pole mõeldav.
Kulude kasvu surve toob kaasa struktuuri pideva kärpimise - koos võimekuse langusega (viide 100 toimikule uurija laual).
Ja kutselisele ei saa ju anda tööasjade ajamiseks autosid, millega meil KV-s enamasti sõidetakse. Ega ka varustust, mida me ajateenijale anname.
Mis kuradi Poola saapad 40 euro eest??? Olgu olla Magnumid või Haixid, 200 eurot paarist!

Seega täna on tõenäoliselt olukord, kus mingid SA teemad, reservid jne saadab siseminister pikale lainele - süsteemi hoitakse käimas valikulise töö tegemisega.
Asi hakkab ennast ammendama - samamoodi jätkamiseks on vaja kas kõva lisaraha või tuleb midagi põhimõtteliselt teisiti tegema hakata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kirs »

No ja ongi need saapad järjekordselt hambus :D Jaekaubanduses letikas sinna 160.- kanti. PPA eeltavasti sai ka hulgi soetades eeltatavasti üksjagu odavamalt.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kutselises teenistuses pead sa motti hoidma ka varustusega. Muidu ei leia sa tööle tahtjaid või olemasolevad lahkuvad paremale jahimaale.
Mis mõju oleks olnud Scoutspataljonile, kui oleks öeldud, et kuna te olete eliit, siis peate kõigega hakkama saama - siin on teie CV90 asemel tendiveokid aastast 1977 ja Kuuba kriisi aegsed AK-4 automaadid. Ja mis kerged kustid? Laske vana 14-kilose M2-ga ringi, niiet vesi taguotsas keeb. Milles küsimus mehed?

Kutselise personalimudeli lõks väikeriikides ongi selles, et moti hoidmiseks vajalik kulude tase tõuseb peagi eelarve laeni ja lisateemasid polegi võimalik arendada. Lihtsalt sama kaader küsib järgmisel aastal - aga Eestis tõusis keskmine palk 10,7%, kus on minu palgatõus?

Läti armee peaks olema piisavalt hoiatav näide. Isiklik varustus on seal parem kui meil.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

strateegiline sõdur kirjutas:
Riigikaitse (planeeritud eelarve ja osakaal SKPst)
2019 - 575 mln 2,2%
2020 - 580 mln 2,1%
2021 - 603 mln 2,1%
2022 - 628 mln 2,0%

Avalik kord ja julgeolek (planeeritud eelarve ja osakaal SKPst)
2019 - 501 mln 1,9%
2020 - 504 mln 1,8%
2021 - 504 mln 1,7%
2022 - 505 mln 1,6%

Vaatame seda vaeslast natuke teisiti - SA väljapandava arvukuse järgi.
KV on öelnud, et varsti saame SA 25 000 meest välja panna (mis on õpetatud ja varustatud).
Palju see avalik kord ja julgeolek välja paneb? 5000 meest?
Mina ütleks selle 25 vs 5 tuhat kohta, et mehed, mõelge midagi muud välja. Kuidas KV saab ja teie ei saa?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas nimetu »

5000 meest?
Arvesta vähemalt tuhat admin ja muudes toetavates osakondades olijad veel maha (muidu võiksime KaMin ametnikud ka sõjaaja koosseisu arvata). Kindlalt alla nelja tuhande jääb alles.
Läti armee peaks olema piisavalt hoiatav näide. Isiklik varustus on seal parem kui meil.
Ausalt öeldes isegi kahtlen selles väites.Mina mingit olulist vahet ei näe ja muus osas on nad meist tugevalt maas.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Mudakoon »

Akf Trumm pidas silmas LV kaitsejõude ja Eesti Kaitseliitu. ( või siiski?)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Midaiganes Trumm selle võrdlusega ka "silmas pidas" - mina ka aru ei saand.

Aga whatever - põhiline on ikka see, et kesikla on ise selgelt distantseerunud selle oma klouni lollakast uitmõttest kogu ajateenistust/reservitootmist "piirikaitsealustel" ümber korraldama hakata - hea et see veel niigi läits :twisted:

Minu enda isikliku arvamuse kohaselt on kesikla alati olnud oht meie reaalse enesekaitsevõime(loe: kaitseväe) ülesehitamisele.. tuletage meelde 90daid, kus kesikla, olles võimul, eelisarendas selgelt piirivalvet ja hoidis noort kaitseväge näljapajukil.. koguni uus värdjalik(-analooge mitteomav :lol: ) termin PIIRIKAITSE toodi mängu - ilmselge pikema eesmärgiga kaitsevägi üldse välla suretada // "analooge mitteomava" politseilis-sandarmeerse struktuuriga asendada.

Vot tak - niiet sellised lollakad uitmõtted a la "piirivalve kui helesinised mäed" ei ole kesikla jaoks midagi uut :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui KV saab pasuna hüüdes 500+ milli eest aastas välja panna 25 000 meest, kellest vähemalt pool on ka toetatud raskerelvastusega, siis PPA suudab sama raha välja panna ehk 5000 ja siis ei jagu kõigile isegi kerget soomuvesti ja automaati. KV oleks ka täna meil 5000 miinus meest, kui ainult kutselistega tegeleks.

Mina peaministrina kehitaks nende arvude juures õlgu ja ütleks, et mõelge välja, kuidas saada.
Näiteks võtke 1000 kutselist vähemaks ja mõelge välja KV valikust üle jäävaid noori kasutav ajateenistuse süsteem, millega saaks täita ära lihtsamad igapäevaülesanded ja mis ühtlasi annaks reservi ajaks, kui fekaal ventikasse läheb.

Meie ei ole Saksamaa, kelle palju ohutum julgeolekuseis ja Euroopa majandus nr 1 lubab piiri valvata täiskutselise teenistusega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas: Aga whatever - põhiline on ikka see, et kesikla on ise selgelt distantseerunud selle oma klouni lollakast uitmõttest kogu ajateenistust/reservitootmist "piirikaitsealustel" ümber korraldama hakata - hea et see veel niigi läits :twisted:

Minu enda isikliku arvamuse kohaselt on kesikla alati olnud oht meie reaalse enesekaitsevõime(loe: kaitseväe) ülesehitamisele.. tuletage meelde 90daid, kus kesikla, olles võimul, eelisarendas selgelt piirivalvet ja hoidis noort kaitseväge näljapajukil.. koguni uus värdjalik(-analooge mitteomav :lol: ) termin PIIRIKAITSE toodi mängu - ilmselge pikema eesmärgiga kaitsevägi üldse välla suretada // "analooge mitteomava" politseilis-sandarmeerse struktuuriga asendada.

Vot tak - niiet sellised lollakad uitmõtted a la "piirivalve kui helesinised mäed" ei ole kesikla jaoks midagi uut :|
Selles mõttes ei maksa tõesti arvata, et see polnud kesikla keskkontoriga kooskõlastatud. Praegu käibki igasugu ideede testimine ja avalikkuse reaktsioonide jälgimine. Seega oli ka siinne üsna üksmeelne eitav seisukoht asja eest. Riisalu aga pandi lihtsalt tanki. Tal piisavalt kõrge ego - kannatab ära, kui ta ka ennast lahingohvitseriks nimetada ei pelga. :)
Dona nobis pacem!
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas aht0 »

A4 kirjutas: Esimese punkti juurde – PPA oleks täna kindlasti rõõmus, kui piiri peale inimesi juurde saaks, kuid minu teada ei ole inimeste puudujääk seal mitte sadades, vaid kümnetes inimestes. Kui jutt käib mitte piiri valvamisest, vaid piiri kaitsmisest kriisi või sõja korral, siis ei ole minu hinnangul suurt vahet, kas piiri peal on paarsada ajateenijat rohkem või vähem – selleks tuleks niikuinii terve KV ülesse tõsta, kellel on ka võimed selleks, kui üle piiri tulevad mitte Vietnami pagulased, vaid Vene motolaskurbrigaadid.
Tõlgendamise küsimus ja sõltub piirkonnast. Kui inimene läheb ära "koos kohaga" struktuuris, siis puudujääki ametlikult ei teki. Küll aga on piiril üks inimene reaalselt vähem. Või, kui palgafondis uue töötaja jaoks raha ei ole kuigi struktuuris justkui kohti oleks. Paberil on jätkuvalt kõik ilus, töö saab ka justkui tehtud. Aldis Alus kunagi "parandas" kohtade täitmise probleemi ühes struktuuriüksuses nii et kümned ja kümned täitmata kohad lihtsalt kustutati konkreetse allüksuse struktuurist. Probleem lahendatud. Kas läbilaskevõime sellest tõusis või töötajate äärmuslik töökoormus langes? Ei.
Kapten Trumm kirjutas: Kutselise personalimudeli lõks väikeriikides ongi selles, et moti hoidmiseks vajalik kulude tase tõuseb peagi eelarve laeni ja lisateemasid polegi võimalik arendada. Lihtsalt sama kaader küsib järgmisel aastal - aga Eestis tõusis keskmine palk 10,7%, kus on minu palgatõus?
Jõustruktuuride töötajail ei ole õigust mitte midagi küsida. Streigiõigus puudub. Kui palk ei tõuse - kannatad ära või hääletad jalgadega. Teatud tasemest imbub äraminejatest põhjustatud tagasilöök võimuvertikaali tippu ja jagatakse näpuotsaga jälle raha palkadeks juurde.
A4 kirjutas:Mis sa Borja nüüd seda Keskerakonda selle sõjaväestatud piirivalve pärast nii väga siunad? Neil on veel võimalus sellest geniaalsest mõttest vaikselt ja viisakalt taanduda – nimetada seda nt Riisalu sooloks, ebaõnnestunud tööversiooniks, intellektuaalselt huvitavaks mõtteks, pinna sondeerimiseks vms. Erinevalt EKRE-st, kes on juba välja käinud veksli, et nemad ilma sõjaväelastatud piirivalve taastamiseta valitsusse ei lähe.
Edit: nii läkski – Riisalu soolo, ajurünnak alles käib - https://www.err.ee/867942/ratase-sonul- ... isalu-idee
Minu isiklik mulje on, et Borjal on piirivalvega mingi oma personaalne kana kitkuda. Ta on ka enne sel teemal n.ö "särinal süttinud". Ilkumine oli muidugi inetu.
nimetu kirjutas:
5000 meest?
Arvesta vähemalt tuhat admin ja muudes toetavates osakondades olijad veel maha (muidu võiksime KaMin ametnikud ka sõjaaja koosseisu arvata). Kindlalt alla nelja tuhande jääb alles.
Ausalt öeldes isegi kahtlen selles väites.Mina mingit olulist vahet ei näe ja muus osas on nad meist tugevalt maas.
Admin on äkki suurem, pakuks poolteist tuhat, võin ka muidugi eksida. Aga justkui mäletan minevikust et olen näinud sellist statistilist numbrit kuskil (äkki seoses mineviku palgatõusudega meedias lahatuna, kui lubati palka tõsta just "välikoosseisul"). Järelejäänuist võta suhtarv 60/40, kus 60 on naiste osakaal. Subjektiivne mulje jällegi. Aga naisi on palju.
Kapten Trumm kirjutas:Kui KV saab pasuna hüüdes 500+ milli eest aastas välja panna 25 000 meest, kellest vähemalt pool on ka toetatud raskerelvastusega, siis PPA suudab sama raha välja panna ehk 5000 ja siis ei jagu kõigile isegi kerget soomuvesti ja automaati.
Oled täiesti kindel või lahmid puusalt?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

aht0 kirjutas:Minu isiklik mulje on, et Borjal on piirivalvega mingi oma personaalne kana kitkuda. Ta on ka enne sel teemal n.ö "särinal süttinud". Ilkumine oli muidugi inetu.
(1) eksid - pole mul midagi teie "piirivalve helesiniste mägedega".. ma lihtsalt olen näind // mäletan liiga pallu :twisted:

(2) "inetu" oli kesikla rünnak tänaseks hästipaikasettind ajateenistuse // SAK-tootmise süsteemi vastu - inetu, ootamatu ja ohtlik.. niivõrd ohtliku rünnaku kiireks tõrjeks on alati kõik vahendid head - lihtne, eks :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Some »

Kui palju raha armee peale siis kuluks, kui need 25k meest peaksid soomukites kogu aeg mööda Eestit ringi patrullima? :P
Politsei võiks muidugi raha kokku hoida ja selle asemel, et igale kahele mehele Škoda tagumiku alla panna. Säästuks võiks kõik Tallinna patrullpolitseinikud ühte tendiveokisse ära mahutada ;)
Ehk siis - te võrdlete hetkel võrreldamatuid asju, sama edukalt võiksite võrrelda Haridusministeeriumi kaitsevõimega ja viriseda, et sinna sadu miljoneid taotakse.
Võrrelda saaks omavahel näiteks KL VG ja Piirivalve Sissikompaniid (kui selline tekiks). Miks te arvate, et sõjaväestatud piirivalvur peaks olema kehvem kui kaitseliitlane või kasvõi Scoutpataljoni sõdur? Kõik sõltub ju väljaõppest ja varustusest. Keegi ei keela piirivalvuritele kasvõi SOG-i väljaõpet andmast. Aga nagu ma aru saan siis asi on puhtalt rahas ja inimestes. Politsei: "Meil on vaja rohkem patrulle tänavaile! Piiri võib valvata piirkonnakonstaabel valvsate külaelanike abiga!" Kaitsevägi: "Mis piirivalve? Meil on vaja rohkem Javeline! Javeline pole iial liiga palju! Piiri valvaku politseinik. Kui tanke näete, siis helistage - tuleme appi! Kui on piisavalt Javeline." Ehk siis keda kuradit see piirivalve ikka huvitab.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Some »

Borja, uudishimust - kas praegune piirivalve ülesehitus sobib sulle?
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Kapten Trumm kirjutas:
strateegiline sõdur kirjutas:
Riigikaitse (planeeritud eelarve ja osakaal SKPst)
2019 - 575 mln 2,2%
2020 - 580 mln 2,1%
2021 - 603 mln 2,1%
2022 - 628 mln 2,0%

Avalik kord ja julgeolek (planeeritud eelarve ja osakaal SKPst)
2019 - 501 mln 1,9%
2020 - 504 mln 1,8%
2021 - 504 mln 1,7%
2022 - 505 mln 1,6%

Vaatame seda vaeslast natuke teisiti - SA väljapandava arvukuse järgi.
KV on öelnud, et varsti saame SA 25 000 meest välja panna (mis on õpetatud ja varustatud).
Palju see avalik kord ja julgeolek välja paneb? 5000 meest?
Mina ütleks selle 25 vs 5 tuhat kohta, et mehed, mõelge midagi muud välja. Kuidas KV saab ja teie ei saa?
Avalik kord ja julgeolek paneb välja siiski pisut rohkem kui 5000 inimest. PPA numbrile täiendavalt arvesta juurde Päästeamet, Häirekeskus, Kaitsepolitseamet, SMIT ja mõningaste mööndustega Sisekaitseakadeemia. Siis muutub asi natuke võrreldavamaks, et kui on soovi sedapidi võrrelda. Täiendavalt veel ka abipolitseinikud, vabatahtlikud päästjad ning merepääste, neidki rahastatakse avaliku korra ja julgeoleku alt. Ära unusta ka siseministeeriumit.
Samuti hägustab pilti riigikaitse poole pealt väljaununenud asjad. Nt Kaitseliidu see osa, kes ei oma sõjaaja paigutust, kuid keda samuti rahastatakse riigikaitse summade raames. Sama lugu ka väliluureametiga ja kaitseministeeriumiga.
Kui arvud on nüüd pisut korrektsemaks saadud, võib hakata arutlema selle üle, et mis siseministeeriumi valitsemisala asutuses on hetkel liiga palju palgalist personali ja mis funktsioone saab rahuajal täita ka muudmoodi kui praegu. Eelkõige siis odavamalt kui praegu, et suunata ressursid ümber kriisi ning sõjaaja võimekuse suurendamiseks.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas aht0 »

Borja kirjutas:
aht0 kirjutas:Minu isiklik mulje on, et Borjal on piirivalvega mingi oma personaalne kana kitkuda. Ta on ka enne sel teemal n.ö "särinal süttinud". Ilkumine oli muidugi inetu.
(1) eksid - pole mul midagi teie "piirivalve helesiniste mägedega".. ma lihtsalt olen näind // mäletan liiga pallu :twisted:

(2) "inetu" oli kesikla rünnak tänaseks hästipaikasettind ajateenistuse // SAK-tootmise süsteemi vastu - inetu, ootamatu ja ohtlik.. niivõrd ohtliku rünnaku kiireks tõrjeks on alati kõik vahendid head - lihtne, eks :mrgreen:
1) siis räägi konkreetselt nähtust ja kogetust ja ära ilgu nagu joodik külapoe taga :wall:
2) idapiiri taga on sarnane mentaliteet. Viinud on see kuhu?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist