Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

alari, Sul paistab õigus olevat.
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nolem »

Lisaks murdunud kabale on pildil näha, et sihikujalg on deformeerunud ja sihik ilmselgelt kaotanud oma normaaljooksu. Kui telli sihipärane ülesanne on tulistada täpselt u 700-800 m kaugusele, siis pildil nähtava relvaga on see võimatu. Ksf sang, olete nii hea ja seletate, mis on ohutu sihipärase kasutamise definitsioon hankedokumentide järgi?
kuna hd-s mainiti vortexit, siis tundub et on ikka selline kerge nurga all vortexi enda jalg:
https://www.optics-trade.eu/en/vortex-p ... mount.html
ja razor hd optika:
https://www.optics-trade.eu/en/vortex-r ... -6x24.html
kuna sellel jalal pole qd kinnitust, siis võib-olla on see 3-punkti latt qd kinnitusega...
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Andrus1973 »

Paljud, et mitte öelda enamik AR tüüpi relvade optikajalad on sellise üks ots õhus konstruksiooniga. Selle tingib vajadus lükata optika laskjast kaugemale püssiraua kohale. Sellise lahenduse puhul ei ole optikajalg seotud raua ümber oleva käepidemega. On see halb või hea ei hakka pakkuma.
Pildil toodud kolme kinnitusega vahetükk on küll pigem ebatraditsiooniline lahendus ja sellise seadistuse korral peaks optika enamike laskurite jaoks liiga kõrgele jääma. Samuti nagu lahtiste sihikute paiknemine sellel siinil. Julgen arvata, et pildil toodud relv on siiski pooljuhuslikult kokku kruvitud mingil ootamatul tehnilisel põhjusel. Ametlikult aksepteeritud lahenduseks seda küll lugeda ei julgeks esmapilgul.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eile AK kajastas teemat pikemalt, võtmes, et KV valis kehvad relvad.
Selle asemel, et tunnistada, et oli jah selline probleem, siis läks asi traditsiooniliseks keerutamiseks - et maha kukkudes kaba purunemine pole oluline probleem. Halloo mehed, meil on ajateenistuse/reservarmee, kus nende kabadega tehakse veel sada imetrikki, murduvad siis ka pooleks?

Eriti hea oli Oidsalu kommentaar, et aga meil täna kasutatavad relvad POLE ju katsetatud. No selles olen ma enam kui kindel (olles ka ise pillanud ja pealt näinud), et veoautokasti kõrguselt maha kukkuv Galil või G3 küll sellises ulatuses katki ei lähe. Nende relvadega on ikka imeasju tehtud. Miks Galili kaba logiseb - aga selle kabaga antakse telgipuude lõhkumisel telgis kirvele silma pihta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

Vaadates seda viimast täpsuspüssi pilti. Kas ma näen õigesti, et sellel kabal ei ole tõstetavat põsetuge?
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Trumm: No selles olen ma enam kui kindel (olles ka ise pillanud ja pealt näinud), et veoautokasti kõrguselt maha kukkuv Galil või G3 küll sellises ulatuses katki ei lähe. Nende relvadega on ikka imeasju tehtud. Miks Galili kaba logiseb - aga selle kabaga antakse telgipuude lõhkumisel telgis kirvele silma pihta.
Ajateenistuses läks meil AK4 kaba külmaga väga kergel kokkupuutel maaga lihtsalt pooleks, nägin ise, kuidas see juhtus ning mingit meelega tegemist või jõulist liigutust see ei vajanud. Lihtsalt murdus, kuna külmaga läks rabedaks.
Galili kabaga puude lõhkumine - ma olin ajateenistuses mitmetes väeosades, kokku olime 11-kuulisest teenistusest nädalate lõikes vähemalt 1/3 metsas, aga sellist asja ei näinud ei Logistika, Kuperjanovi, Tagala, Viru4 ega Tapa omade poolt. Isegi niisama kogemata relva pillamise eest saavad ajateenijad palju trenni teha. Enamjaolt on seerud koos oma jaoga telgis, seega sellise tegevuse eest rakendab seeru samuti meetmeid. Meil oli puude lõhkumiseks jao varustuse listis kirves, lisaks oli mehi, kellel oli kaasas isiklik Fiskarsi XS. Täiesti tavaline oli, et kaader piilus suvalisel hetkel telgi ukse vahelt sisse ja kui sellise asjaga vahele jääd, siis saab terve kompanii "mürada". Kontrolliti näiteks tänase pakase või veelgi pakasema tingimustes, kas mehed ikka aluspesus magamiskotis magavad, nt kell 02:00 öösel. Peale ühe tegelase vahele jäämist (mees ei viitsinud jopet ära võtta, kuna pidi mingi hetk patrulli minema) kadus see komme ka ära. See on üldine asjade seis. Trummi poolt toodud näide on üksik ERAND.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Jätame haamri teema. Seda on juba kord arutatud ja ilmselgelt ei peaks see olema relva valimise kriteerium.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

ulgen arvata, et pildil toodud relv on siiski pooljuhuslikult kokku kruvitud mingil ootamatul tehnilisel põhjusel.
Vaidlustuskomisjoni aruandest jäi mulje, et igasugused asjad kruviti külge KV palvel. Tõenäoliselt siis pandi kättejuhtuvatest asjadest mingi komplekt kokku.
Halloo mehed, meil on ajateenistuse/reservarmee, kus nende kabadega tehakse veel sada imetrikki, murduvad siis ka pooleks?
Need imetrikkide tegijad vastutavad sellise teo eest siis rahaliselt kui muud üle ei jää. Ükski relv pole mõeldud kabaga vaiade sisse tagumiseks nagu siin teemas juba korra on selgitatud. Ja kui keegi tõesti teeb seda, siis see on oma viga kui midagi katki läheb.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu hinnangul jäi eilses AKs puudulikuks vaid kaba purunemisele eelneva ja järgneva selgitus.

7,62 relva (mitte 5.56) kaba läks katki mitmekordsel kukkumisel.
Kukutamise eesmärk oli hinnata relva fuktsionaalsuse säilimist. Võib ju öelda, et selle kabaga ei saa enam lasta. Kuid võib ka öelda, et saab lasta. Põhiline aga see, et relv ise töötab edasi.
Antud juhul on võimalik tehingu jätkumisel esitada täiendavaid nõudmisi kabale. Aga võib olla ka ei pea. Jutt sellest, et kaba peab vaiade tagumist või puude raiumist taluma, on kindlasti rumal. Rumal isegi sel juhul, kui sõdur osutub päris lollakaks ja kasutab püssi vasarana.

"Üks kord nuta" filosoofiaga on ka veidi keerulisem.
Tegemist ei ole mitte kõige parema relvaga aga kõige parema tehinguga hankekomisjoni arvates - hinna, kvaliteedi ja elukaare suhe.
See 5+milj mis hinnavahest tuleb on suur raha, kuid vaid üks osa tegelikust hinnavahest.
Garantiitingimustest pole veel keegi rääkinud.

Nagu Kusti Salm eile ütles - kui seadus nõuab, võtame järgmise hankes osalenud relva. Maksame veidi rohkem ja saame parema kvaliteedi? Kuni Trummi sõdur selle kaba vastu rikkis autot pilbasteks lööb ...

Mina olen kohtunud Uus-Meremaa KVJga (eelmine nädal). Selle kohtumise põhjal ei ole mul jätkuvalt kahtlusi hankekomisjoni töö tulemustes.
sang
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 14 Juul, 2015 14:06
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas sang »

Kapten Trumm kirjutas:Eile AK kajastas teemat pikemalt, võtmes, et KV valis kehvad relvad.
Selle asemel, et tunnistada, et oli jah selline probleem, siis läks asi traditsiooniliseks keerutamiseks - et maha kukkudes kaba purunemine pole oluline probleem. Halloo mehed, meil on ajateenistuse/reservarmee, kus nende kabadega tehakse veel sada imetrikki, murduvad siis ka pooleks?

Eriti hea oli Oidsalu kommentaar, et aga meil täna kasutatavad relvad POLE ju katsetatud. No selles olen ma enam kui kindel (olles ka ise pillanud ja pealt näinud), et veoautokasti kõrguselt maha kukkuv Galil või G3 küll sellises ulatuses katki ei lähe. Nende relvadega on ikka imeasju tehtud. Miks Galili kaba logiseb - aga selle kabaga antakse telgipuude lõhkumisel telgis kirvele silma pihta.
Vastus:
Relvade betoonile kukutamise ehk rough handling testi eesmärgiks oli kontrollida, kas relva funktsionaalsus pärast äärmuslikku käitlemist säilib, kas temast on võimalik lasta. See nõue sai ka täidetud. Testi käigus jäi põhiline hangitav 5,56mm automaat ja selle kaba kukkumistel terveks. Kannatada sai sihiku reguleerimisnupp, kuna relv kukkus selle peale.

Väikeses koguses hangitav ja ligi 2 kilo raskemal 7,62mm täpsuspüssil eraldus kabast kild viimasel kukkumisel ehk relv oli enne seda saanud eelnevalt mitmeid lööke. Hankekomisjoni tookordne seisukoht oli, et relv oli pärast testi funktsionaalne ja täiesti laskekõlblik. Tegemist ei olnud struktuursete kahjustustega, mis oleks takistanud relva edasist ohutut sihipärast kasutamist. Määrustik keelab relva viskamise, see ei ole tulirelva sihipärane kasutusviis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sedasi, kuidas see kaba seal fotol ära murdus, kõlbab relv edasi ainult "puusalt laskmiseks".
Relv pole enam kasutuskõlblik. Kas seejuures kaitseriivid või päästik töötavad ei oma enam tähtsust, sest relva "funktsionaalsus" tähendab võimet pihtada talle ette nähtud märke, mitte päästemehhanismi tööd kuskil stendil. Punkt.

"Eraldus kabast kild" - lahe eufemism. Paneme siis selle pildi ka selle pisikese murdunud killuga. See relv enam oma sisulist funktsiooni (relva funktsioon on talle ettenähtud sihtmärkide pihtamine) täita ei suuda.

Pilt
Hankekomisjoni tookordne seisukoht oli, et relv oli pärast testi funktsionaalne ja täiesti laskekõlblik
Tahaksin seda meest kohe näha, kes suudab selles seisus relvaga nt 300 m kaugusel rinnakuju tabada (tüüpne antud relva pihtamisülesanne) ilma et ta õlavigastusega EMOsse ei satu. :rip:

Disclaimer: ma ei arva, et 5M kallimad SIG-i relvad on kuidagi kvalitatiivselt sellevõrra paremad. Antud valimist peake HK416/417 on niiehknaa suur kompromiss rahakotiga. Kui mingi asi on odav, tasub küsida, et mille arvelt. Martin, "odavate soomukite" puhul küsisid kohe, et näita matemaatikat.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas TangoViktor »

Ma küsin siinkohal, et kas konkurentide relvadega tehti sama test läbi? Kui ei, siis väita, et 10 milli kallim on kohe sellevõrra parem on vale. Kui tehti ja ei purunenud, siis imho ettekirjutus kaba osas väljavahetamiseks. Miski paneb mind arvama, et seda testi teiste relvadega ei tehtud, muidu oleks nendest ka pildid olemas.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
pan
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Nov, 2010 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pan »

Lihtsalt üks mõte tuli selle katsetusel purunenud kaba suhtes.On olemas AR 15/10 a2 rifle stock.Seda ühes tükis kaba saab pikendada lisades õlatoele plaate...Kas ikka on vaja igale püssile reguleeritava pikkusega kaba? Juhul kui siiski vajatakse erineva pikkuseregulatsiooniga kaba,siis peaks see olema igas asendis lukustatav eraldi lukustushoovaga.MagPul valmistab niisuguseid...
Eotech on kallim kui "hiinakad" aga ka kordades vastupidavam ja ütleks ka,et purunemiskindel.
Kasutades musta huumorit võib öelda,et odavalt ostetud relvad,sihikud ei anna majanduslikku efekti.Selle näiliselt kokkuhoitud raha eest tuleb sõjas oma sõdureid rohkem matta. :mrgreen:
viimasena laskja jääb ellu!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Eraldunud kildu vaadates tekkis mul vähe teistsugune küsimus.

Kas relvi katsetatakse purunemise vastu ka erinevatel õhutemperatuuridel? Nii mõnigi tehismaterjal hakkab juba -25 juures teisiti käituma.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui mingi asi on odav, tasub küsida, et mille arvelt.
Kuule isake, suur täna tahelepanu juhtimast. Me lollid siin ei tulnud selle pealegi.

Sinu odavate soomukitega on üks probleem - ma pole neid näinud. Sa ei liitunud isegi entusiastidega, kes pidi tõestama "odavate soomukite saadavust".

Minu "odavate püsside" probleem on:
7.62 kaba purunes mitmendal korral.

Kas reaalses kasutuses on vaja garantiid sellise asja vastu?
Kas hanke käigus on võimalik kaba muuta?


:lol: Meie kliimas see relv vist vastu ei peaks (kuigi jäätunult katsetati neid ka)
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=85090017
... tea mis rauast K9 tehtud on, kui raudtee enam vastu ei pea ...
Muuseas ma kuulsin, et Türil oli eile öösel külm kiviaia ära võtnud!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 9 külalist